Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kurzętnik największy ośrodek narciarski w północnej Polsce


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

http://www.pomorska.pl/wiadomosci/nowe-miasto-lubawskie/art/6447948,na-narty-zamiast-alpy-kurza-gora-w-kurzetniku-wybuduja-stok-narciarski,id,t.html

http://www.nanarty.info/aktualnosci/1106-nowy-osrodek-narciarski-kurza-gora-w-gminie-kurzetnik

A tutaj mapa

http://kurzagora.pl/

Lokiec, skoro masz rzut beretem, to może podskoczysz i pstrykniesz foty? Jeżeli to ma ruszyć rzeczywiście w tym roku, to tam teraz powinien być wielki plac budowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Trzecie podejścieWziąłem buty takie, których nie szkoda w błoto.Muszę powiedzieć, że ktoś podszedł do tematu bardzo profesjonalnie. Naliczyłem siedem dużych armat śnieżnych, zbiornik na wodę pokaźnych rozmiarów. knajpa już stoi. Jeszcze są wykonywane drobne prace przygotowawcze. Na moje oko wystarczą dwa dni dobrego mrozu i stok gotowy do jazdy. Trudność stoku oczywiście niebieska długość ok 350 może 400 m. Do wyżycia się narciarskiego może niekoniecznie, ale do ćwiczenia jak najbardziej idealny. I to wszystko zaledwie 15 minut samochodem od mojego domu.Kilka fotek:

P1080467.jpg

P1080466.jpg

P1080465.jpg

P1080464.jpg

P1080463.jpg

P1080467.jpg.fb6e66fda434aca4867d5aa1c12a2b08.jpg

P1080466.jpg.e69fecc440262f1682e6046a38e34eaf.jpg

P1080465.jpg.3f4b8e31442718bd244b791f2ba01f13.jpg

P1080464.jpg.582abba0aeb01c4ff6913a42ff829b9c.jpg

P1080463.jpg.cd6eb3c0a04a0f091e46e047d8eee156.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łokciu, widziałeś tablicę? Za swoje to budują czy za pinądze z łunii? Szkoda tylko że 350 m, bo to tak jakby zameldować się po północy w porządnym hotelu, - na jedną noc!:smile:

Tablicy nie szukałem bo czasu miałem mało i zimno jak jasna. Żeby było dłużej to by musieli ziamii z połowy powiatu uzbierać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Byłem wczoraj wieczorem. Co prawda bez nart bo dopiero co z nich wróciłem. Na pierwszy rekonesans to wnioski takie:

Wg właścicieli trasa ma 550 m długości. Na moje oko realne może przeszacowane o 10%. Naśnieżone niezbyt szeroko, ale mieli podobno problemy. Nachylenie idealne do ćwiczeń doskonalących jazdę.

Wczoraj dożo oglądających. Obciążenie trasy przy pracującym jednym orczyku takie akuratne - rozsądne podejście zarządzających. Kolejka na 5 minut Wyznaczona jest jeszcze jedna trasa biegnąca dookoła z końcówką bardziej przechyloną. jak naśnieżą to pewnie drugi orczyk puszczą.

Wypożyczalnia oblężona.

Ceny: w tygodniu jeden wjazd 2 PLN, piątek - niedziela 2,5 PLN. Nie jest źle.

Knajpa: Całkiem niezła,ale żarcie wali samym glutaminianem sodu, nawet nie próbowałem smakować.

Jak na razie moje zdanie jest pozytywne,tym bardziej, że jest konkretny plan rozwoju o dalsze trasy i wyciągi.

Pozdrawiam.

PS Otwarte codziennie 9-21

Edytowane przez lokiec3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wybrałem się z synusiem wieczorem. Jak na takie mrozy i przez taki okres to śniegu zrobili mało, ale otwarte dwie trasy. Jedna krótsza ok 500 m o jednostajnym nachyleniu. Druga dłuższa płaska w 3/4 i stromsza w końcówce, ale nadal niebieska. Co mi się od razu rzuciło to niewykorzystanie pojemności tras. Wciągają na górę dwa równoległe wyciągi talerzykowe. W przypadku gdy te dwie trasy są otwarte, na stokach jest puściutko, a do wyciągu kolejka. Gdyby choć zamiast jednego talerzyka była kotwica dla bardziej ogarniętych to byłoby znacznie sprawniej a na trasach dalej byłoby swobodnie. Jeśli chodzi o jazdę. No cóż żeby się najeździć to się nie da bo się można zanudzić, ale do wykonywania ćwiczeń doskonalących technikę ten krótszy stok jest idealny. Co prawda patrzą na takiego krakowiaka czy inne wygibasy z lekkim zdziwieniem, ale czego się nie robi dla pasji....Także jak tylko warunki będą pozwalały to będę się starał być jak najczęściej, żeby ćwiczyć.

Pozdrawiam.

PS no i w końcu mamusia na żywo zobaczyła jak synuś jeździ. A nie na filmie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nizinach w Polsce nie ma kotwic. Była kiedyś jedna w Kolbudach k. Gdańska (s-ka Kolnart). Mieli tam nowiutkiego Polsporta ze zwijanymi talerzykami. Pierwszy sezon chodził jak ta lala. Na następny, pazerny właściciel przyczepił kotwice i po 2 h jazdy spalił silnik. Na moich oczach. Potem ze dwa razy to chodziło a na kolejny sezon znikło razem z Kolnartem. Było to w połowie lat 90. Dziś w tym miejscu jest osiedle domków jednorodzinnych na stoku. Szkoda bo to był fantastyczny i długi stok. Ponad 600m. Dużo lepszy od Wieżycy, podobny do elbląskiej Góry Chrobrego ale o 200m dłuższy. Wyciąg ten trafił na Biały Krzyż, gdzie zastąpił wyciąg sklecony ze zdemontowanych kawałków Mullera GMD z Dolin, który w roku 90 miał modernizację. Wyciąg ten przestawiono na stok po prawej stronie a w jego miejscu postawiono mocno przebudowanego Polsporta z Kolbud. Zrezygnowano w nim z oryginalnych podpór, bo na dwuosobowy wyciąg były zbyt rachityczne (stąd te dziwaczne portale z profili ceowych spawanych w rurę). Jak wiecie wiele lat wciągał narciarzy i miał kotwice. Stacja przewojowa pozostała bez zmian natomiast napędowa dostała inną przekładnie i mocniejszy silnik. Orczyki przez wiele lat to zwykłe Polsporty MkIII z kotwicami Montanex. W 2010r wyciąg przeszedł kolejną modernizację podczas której zmieniono stację napędową (kompletnie nowa i silniejsza wyposażona w silnik i przekładnię SEW) a także baterie rolek (FN GLOB) i nową linę oraz wszystkie orczyki (LST Loipolder z ramą FN GLOB).

Musiałem.. ;-)

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojechałem sam. Śnieg mokry, ale nie ustępujący,taki lubię. Ludzi mało, jazda w kółko. 1,5 h non stop ćwiczeń. Przyjechałem do domu to w nogach czułem to co po osiemnastce na rolkach (mówię o kilometrach, żeby nie było skojarzeń:biggrin:)). Moje szyny kolejowe nareszcie zaczęły skręcać -trzy lata na nich nie jeździłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się tylko zastanawiam czemu w takich ośrodkach w sumie plaskatych o znikomym stopniu trudności stawiają 2 równoległe talerze zamiast jednej kotwicy i jednego talerza. Często jest tak, że pracuje tylko jeden wyciąg i jest do niego kolejka na kilkanaście minut stania. Wyjątkiem jest tu Sabat w Krajnie gdzie są postawione dwie wyprzęgane Pomy. Spójrzcie na tę kamę jaka jest szerokość rozstawu lin.. jak w krześle.. Po co..? Na tym bliższym wyciągu śmiało mogły by być kotwice.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

W sobotę 07 stycznia ruszyli. Postawili trzeci orczyk, dla mnie trochę dziwaczna decyzja bo podzielili nim dolny odcinek tam gdzie się dwie trasy schodzą. Z tego co na kamerce widziałem to otwarta jedna trasa, przy trzech orczykach robi się ciasno. Mogli zamiast tego trzeciego talerzyka dać kotwicę w jednym z istniejących wyciągów i byłaby bajka. No ale dość marudzenia. Dziś na narty. :-).

Tu macie podgląd jak to obecnie wygląda.

http://kurzagora.pl/#lg=1&slide=0

 

http://kurzagora.pl/trasy-i-wyciagi

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...