Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Czarny Groń też ostro śnieży :)

[ATTACH=CONFIG]24234[/ATTACH]

no to już wiem dlaczego ,jak wracałem z pracy , tak pięknie w oddali błyszczał cały stok :smile:

chyba zainwestowali też w nowe oświetlenie , bo miałem wrażenie jakby jaśniej to wszystko świeciło , niż w zeszłym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitzbuhel dawno otwarte, więc nie są pierwsi.

Gdzie co jak? :) Parę tygodni temu (był epizod zimowy) otwarli na weekend - uruchomili trasę w okolicach Pass Thurn (chyba Resterkogel) ale ze zmagazynowanego śniegu w pryzmach z ub. sezonu, o ile wiem. Potem musieli zamknąć.

Teraz jest faktycznie kawałek trasy czynny, przy Resterkogel właśnie (ok. 650 m dł), no jest - ale to trochę mało jak na mocne stwierdzenie "Kitzbühel dawno otwarte" ...no szału nie ma ;):) Nie róbmy z Kitzbühel lodowców - tam są dość niskie górki, fajny klimat w południowej części ośrodka, za Jochbergiem, ale jednak nisko.

Oczywiście teraz opady i mróz pozwolą na kolejne otwarcia, z resztą chyba w całej Austrii - więc dobrze będzie :)

Tak dokładniej to raz na parę lat - ale zdarza im się :) Jw. teraz koniec listopada jest piękny jak Austria długa i szeroka, jest opad, jest mróz - myślę, że jakaś większość ośrodków bedzie się otwierać w ten i następny weekend :)

PS. Christlum nas Achensee w Tyrolu startuje teraz w piątek 27.11 - tego dnia jazda w tym ośrodku jest za darmo ;)

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świętokrzyskim chyba jako pierwszy i jedyny zaczął śnieżyć Tumlin k/Kielc :happy: http://tumlinsportski.pl/pl/kamera_on-line/

[ATTACH=CONFIG]24240[/ATTACH]

E tam, w świętokrzyskim nie ma ośrodków narciarskich! Są ponoć trzy ale w.... JURZE!!! :smile:

Kiedyś już na to zwracałem uwagę, ale.... Pozdrawiam więc z Kaszub z widokiem na Święty Krzyż!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie Panowie o Livigno? Wygląda na to, że ruszą 28.11, ale śniegu jest niewiele, a na opad nie ma co liczyć... Jadę tam od 5.12 i trochę sie niepokoje... Pozdrawiam!

Jak w ogóle wygląda sytuacja z wodą w Livigno? Są w stanie śnieżyć non stop przez dłuższy czas, czy raczej porządny naturalny opad jest potrzebny żeby coś otwarli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ocieplenie to chyba każdemu z nas nie daje spokoju:confused::

A prognozy dla narciarzy coraz gorsze http://www.wetteronline.de/wetter/wisla .Nie ma zapowiedzi na otwarcie choć jednej konkretnej trasy w Wisle czy Szczyrku w najbliższy weekend a pózniej to :eek:

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prognozy dla narciarzy coraz gorsze http://www.wetteronline.de/wetter/wisla .Nie ma zapowiedzi na otwarcie choć jednej konkretnej trasy w Wisle czy Szczyrku w najbliższy weekend a pózniej to :eek:

Zawsze jest nadzieja, że jednak Atlantyk nie ruszy...

A te prognozy to o kant stołu...

Od wtorku godz 16-17 do teraz cały czas trzyma u mnie mróz... A miało być w dzień 1-2*C a w nocy powyżej -4*C. Już drugi poranek z rzędu -7*C!

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po długim namyśle pasuje w ten weekend. Nie ma szans, żeby w tak krótkim czasie (kilka dni) nakurzyć odpowiednią ilość śniegu. Wszędzie widać minerały wymieszane ze śniegiem przez ratraki.

Następny weekend otworzy się sezon na Chopok'u albo Łomnicy. Może tam ocieplenie nie da się aż tak we znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...