Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, jodek1 napisał:

Z Nosalem to cie poniosło :) albo o czymś nie wiem ? 

Blisko na wieczorną jazdę masz : Szymoszkową , Harendę oraz Suche (poronin) reszta to już dalej jest 

Kasprowy nie wczesniej otwieraja niz w połowie stycznia

W Jurgowie szanse na czarna w grudniu / styczniu są moim zdaniem żadne a czesto jest tylko na mapie przez cały sezon.

Pamiętaj o Białce tam masz fajną 1/2 praktycznie nie ma kolejek do krzesła a jak potrzeba to jezdzisz orczykiem i tam nigdy nie stoisz. 

 

jak najbardziej kolege ponioslo, nosal to nie dziala chyba juz od 15 lat, gubalowka troche mniej :). Kasprowy to moga otworzyc i w marcu, w styczniu to juz optymizm :). Najfajniejszy stok jest na harendzie , ale z samego rana , bo po 2,3 godzinach z racji stromizmy sie odsypuje zwykle i robia sie muldy jak w bialce :). Bardzo fajny jest stok w jurgowie jak czynne sa wszystkie trasy. Wieczorem najlepiej sie jezdzi na suchym, z racji polnocnego stoku trasa najmniej sie degraduje, natomiast na szymoszkowej ja nie lubie jezdzic gdyz tylko 1 fragment jest fajny a potem to juz plasko, jak sie dobrze nie rozpedzisz to musisz pedalowac kijkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mati1981 napisał:

Bielski Dębowiec może ruszy w czwartek, siatki już rozłożone a śniegu ponoć około 0,5 metra, tak mówił ratrakowy.

Bielski Dębowiec - choć jestem z Bielska - to największa wtopa narciarska w okolicy. Nie wiem kto doradzał im zrobienie tam stoku narciarskiego i to jeszcze z kanapą za takie pieniądze. Byłem tam dwa razy - pierwszy raz, żeby zobaczyć jak to wygląda faktycznie (po wielu nieprzychylnych słowach) i drugi ze znajomym z Polski, bo chciał gdzieś "pojeździć" a nie było czasu, żeby jechać dalej.

ogólnie - wyrzucone w błoto pieniądze - choć oświetlenie stoku to najlepsze na jakich jeździłem wieczorem - ilość armatek jak na tak krótki stok też imponująca :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, borygo napisał:

jak najbardziej kolege ponioslo, nosal to nie dziala chyba juz od 15 lat, gubalowka troche mniej :). Kasprowy to moga otworzyc i w marcu, w styczniu to juz optymizm :). Najfajniejszy stok jest na harendzie , ale z samego rana , bo po 2,3 godzinach z racji stromizmy sie odsypuje zwykle i robia sie muldy jak w bialce :). Bardzo fajny jest stok w jurgowie jak czynne sa wszystkie trasy. Wieczorem najlepiej sie jezdzi na suchym, z racji polnocnego stoku trasa najmniej sie degraduje, natomiast na szymoszkowej ja nie lubie jezdzic gdyz tylko 1 fragment jest fajny a potem to juz plasko, jak sie dobrze nie rozpedzisz to musisz pedalowac kijkami :)

2 tygodnie temu, gdzieś w komentarzach na fb, PKL napisał, że planują otwarcie Kasprowego między świętami a nowym rokiem. Może im się uda w tym roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko,  jutro wybieramy sie z chlopakami na 4godzinki z samego rana cos po smigac.

Moje pytanko ktory byscie polecili stok zastanawiamy sie nad mosornym groniem w zawoji lub szczyrkiem (son)?

Czy w szczyrku jest otwarta wiekszosc tras i mozna fajnie po jezdzic ?

Na mosornym z tego co sledzr warunki ludzi zero i warunki wydaja byc sie bardzo dobre.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mati1981 napisał:

Wątek jest o warunkach narciarskich a nie o tym czy Dębowiec to udana inwestycja czy nie... Wiele o tym było powiedziane i nie rozumiem po co odgrzewać stare kotlety!

Nie jest się w stanie przeczytać wszystkich wątków na forum. Nikt nie odgrzewa starych kotletów, pisze jedynie o moich odczuciach odnośnie stoku - co jakby finalnie generuje warunki na nim. Choćby nie wiem jak superowe warunki śniegowe byłyby na Dębowcu nie polecam tego stoku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2016 o 14:21, christof napisał:

Chciałem się tam porostu wybrać a skoro słyszę ze wtopa to pytam. Nie chciałbym tez wtopić.

BTW - Dzis rano Golgota bajeczna, niestety miałem tylko dwie godziny wiec w całości je jej poświeciłem.

 

Golgota to dziś do 15  prezentowała się bajecznie...ogolnie wszystkie otwarte trasy super, ludzi malo piękne slonce...dzis inwersja na gorze cieplej niz na dole? na Cosie również extra mimo tylko 2tras...a i jeszcze dzis trochę wiało szczególnie naJulianach i Posrednim. Wczoraj natomiast padla Velka Raca?warun miod malina.a do tego niejednokrotnie stoki na wylacznosc?20161220_084534.jpg

20161220_095503.jpg

20161220_100008.jpg

20161220_122742.jpg

20161220_152924.jpg

20161220_153545.jpg

20161220_120459.jpg

20161220_110206.jpg

20161221_145313.jpg

20161221_142217.jpg

20161221_100453.jpg

20161221_100023.jpg

20161221_150148.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie dni, kiedy wszystko się układa.

Dzisiaj udało się mi do 11.30 załatwić wszystkie sprawy służbowe i o 12.30 stawiłem się pod Golgotą w Szczyrkowskim ON.

Myślałem, że wyciągi hulają do 15.30, ale myliłem się bo niestety tylko do 15 godz. W końcu mamy najkrótszy dzień w roku więc nie dziwiłem się za bardzo.

Musiałem kupić karnet 3 godzinny na 2,5 godz. śmigania. Warto było.

Tak jaki pisali Christof i Baartos dzisiaj było pięknie. Warunki śniegowe, przygotowanie tras, pogoda i minimalna ilość narciarzy złożyły się na doskonałe nartowanie. Dzisiaj najbardziej smakowała mi trasa nr 12 na Julianach. Bardzo różnie nachylona, od płaskiej części na górze poprzez ściankę w środkowej części i pięknej szeeerokiej polanie na dole gdzie można było wywijać łuki całą szerokością trasy. 

Dzisiaj zdarzało się, że na trasach od samej góry do dołu nie spotykałem ani jednego narciarza, w związku z czym jazda całą szerokością stoków bez oglądania się przez ramię była pięknym doskonałym uczuciem :):D:cool: . 

I jeszcze ten bliski kontakt z naturą, szelest i szum sunących po śniegu nart podczas jazdy orczykiem. Korzystajmy póki można, orczyki tak szybko odchodzą.

Dzisiaj usłyszałem od narciarza z Krakowa, że orczyki są dla niego atrakcją ;)

 

 

20161221_124146.jpg

20161221_124243.jpg

20161221_124246.jpg

20161221_125036.jpg

20161221_125218.jpg

20161221_125222.jpg

20161221_125318.jpg

20161221_130402.jpg

20161221_141843.jpg

20161221_142059.jpg

20161221_143423.jpg

20161221_143619.jpg

20161221_145755.jpg

20161221_145809.jpg

  • Like 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, borygo napisał:

jak najbardziej kolege ponioslo, nosal to nie dziala chyba juz od 15 lat, gubalowka troche mniej :). 

Ostatnim sezonem w którym działał Nosal to 2010/2011. Cieszę się że udało mi się jeszcze załapać na zjazdy tam. Szkoda że nie ma perspektyw na ponowne uruchomienie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gonziu napisał:

Panowie mam pytanko,  jutro wybieramy sie z chlopakami na 4godzinki z samego rana cos po smigac.

Moje pytanko ktory byscie polecili stok zastanawiamy sie nad mosornym groniem w zawoji lub szczyrkiem (son)?

Czy w szczyrku jest otwarta wiekszosc tras i mozna fajnie po jezdzic ?

Na mosornym z tego co sledzr warunki ludzi zero i warunki wydaja byc sie bardzo dobre.

Pozdrawiam

Byłem dzisiaj na Mosornym. Dokładnie jak mówisz - pogoda relewacja; ludzi na stoku jak na lekarstwo; sztruks piękny. Czynne knajpa na górze i na dole. W słonku od ok. 12-tej trochę rozmiękło, ale ze względu na brak ludzi odsypów brak. Pojeździliśmy 3,5h; zjedliśmy pierogi i odfajkowaliśmy piękny dzień na nartach. Jutro chyba odpalimy wrotki na Pilsko. Jeszcze kilka fotek - warto zwrócić uwagę na te tłumy na krześle i na trasie ;-)

 

 

IMG_2056.JPG

IMG_2057.JPG

IMG_2059.JPG

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorna jazda ze świętokrzyskiego i relacja z niej w wątku:

Przed świętami, po ciemku? Jest urok...

GOPR7426.JPG

Warunki: temperatura oscylująca w zakresie +2, -1. Ilość śniegu dostateczna do dobrej - struktura: "beton", czyli bardzo twardo i szybko.

GOPR7463.JPG

W Szwajcarii Bałtowskiej czynne wszystkie trzy trasy z wyłączeniem krótkiej, czwartej dojazdówki.

GOPR7486.JPG

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świętokrzyskim oprócz Bałtowa opisywanego już dwukrotnie przez Marboru od kilku dni czynny jest wyciąg w Niestachowie k/Kielc, na Stadionie w Kielcach, a od dzisiaj Telegraf w Kielcach. Tumlin k/Kielc jeszcze nie wystrtował, Krajno informuje, że obecny mróz chce wykorzystać na maksa do naśnieżania, tak samo Bodzentyn. 

A poniżej zrzuty z kamer z przed chwili:

Kielce - Telegraf:

telegraf161222.jpg

Kielce - Stadion:

stadion161222.jpg

Niestachów:

niestachow161222.jpg

i jeszcze nieczynne

Tumlin:

tumlin161222.jpg

Bodzentyn:

bodzentyn161222.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po co komu Dębowiec..? 

piękna panorama stolicy Podbeskidzia? eeeeeeee... smog nad BB...

IMAG0289_BURST001.jpg

klimatyczne widoczki?  eeeeeeee... może jedenIMAG0295.jpg

najlepiej wyposażony skansen gondolek w Europie? ...  eeeeeeeeee... do kupienia po 10k zeta Niemiec płakałby jaby sprzedawał...IMAG0288.jpg

najdroższy śnieg ?  ha, i to od razu produkowany niczym złoto w bryłkach!IMAG0292.jpg

poważnie mówiąc jak dla mnie Dębowiec jest super tak jak dziś : 1,5h luźnego czasu od skończenia pracy do godziny odbioru dzieci ze szkoły = godzina nartowania, bo od stoku do szkoły jest 5 min.

Reasumując: 

mimo jego niedoskonałości

wielu gości

Bielszczanom zazdrości

szusów możliwości

ledwie 5 minut od centrum miejscowości;)

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach na Słowacji, odwiedziliśmy dziś Białkę. Na Kotelnicy prawie standardowo - stoki ładnie przygotowane, twardo, z rana lekki mrozik, chodziło prawie wszystko oprócz tras 1 i 2. Niektóre trasy jeszcze w niepełnej szerokości, ale armaty pracowały pełną parą i pewnie wkrótce ruszą. Brakowało jednego - ludzi :D Od jutra już nie będzie tak pięknie - w drodze powrotnej widzieliśmy mnóstwo samochodów z całej Polski, które zmierzały na Podhale.
 

20161222_100055.jpg



na 6stce zawody młodzieżowe:
 

20161222_114715.jpg
20161222_114740.jpg
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Panowie za informację o warunkach.

Wybralismy sie do Zawoji na Mosorny i byl to chyba najlepszy mozliwy wybór

Jazda  od 9 do 13 , poczatkowo sztruksik lekki mrozik lecz z biegiem czasu zaczelo sie robic miekko od sloneczka ale nie przeszkadzało to w super nartowaniu tymbardziej ,ze ruch na trasie znikomy!

Atrakcją były jeszcze starty spadochroniazy z góry mosornego :D

Oczywiście jak zwykle wyjazd zakończony lekkim procentem ale juz po za stokiem :D

Pozdrawiam wszystkich i zycze Wesolych Swiat !!

20161222_122610.jpg

20161222_120622.jpg

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła -Skolnity 18. i 22.12.2016. Staremu (wiekowo) narciarzowi wystarczy jedna dosyć atrakcyjna ,niezbyt trudna trasa. (długość 1100m) Porównywać Skolnity z Alpami czy nawet z SON-em  nie ma sensu. Doładowałem wiślański skipass 4 razy po 4 godziny a na Skolnity mam najlepszy dojazd. W oba dni narciarzy garstka a warunki na mocne cztery (trochę lodowo w kilku miejscach). W niedzielę mgła i marznąca mżawka przy temperaturze 0-do -2. Dzisiaj (czwartek) piękne słońce przy lekkim mrozie (-4 do -2). Z odpoczynkami na jedzonko ,fotki ,telefony i obowiązkowy grzaniec w niedzielę 19 zjazdów a dzisiaj 17. Kondycja gorsza niż w ubiegłym sezonie. Po 10 zjazdach dokucza prawe a po 15 oba kolana. Z wyjazdów w Alpy w tym sezonie raczej rezygnuję.

Fotki

201612221882.jpg

201612181865.jpg

201612181869.jpg

201612221875.jpg

201612221880.jpg

  • Like 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj zgodnie z planami udałem się na Pilsko. Góra na której się narciarsko wychowałem. Spędzałem tam do wieku nastoletniego praktycznie każdy weekend i każde ferie. Nie byłem na niej jednak chyba z 15 lat. Była to zatem podróż mono sentymentalna. Zaczęliśmy oczywiście od góry. Jak powiedziałem wyciągowemu, że jeżdżę tu pierwszy raz od 15 lat, to odparł: "no zbyt wiele to się tu nie zmieniło". No i co do góry, to rzeczywiście miał rację. A zmiany może nawet są na minus - coś niedobrego stało się z czarną trasą, a w zasadzie czarną ścianką; Wyciąg na Kopiec chyba nie będzie już funkcjonował, może ten mały orczyk tak - ale wczoraj nie działał.

Trasy z Pilska na Miziową i z Miziowej na Szczawiny w niezłym stanie mimo małej ilości śniegu - jak na Pilsko. Gdzieniegdzie minerały, ale jak człowiek był czujny jak ważka to nie były problemem. Jeździło się super, zwłaszcza że mieliśmy je praktycznie na wyłączność. Jeżeli, ktoś chciałby napisać książkę pt. "samotność narciarza", to wczoraj Pilsko się świetnie do tego nadawało. Jedyna rzecz, której nie wykalkulowaliśmy, to że w grudniu mimo pięknej pogody na górze jest wszędzie cały czas cień - wyjątkiem jest góra Hali Miziowej. Można wypić herbatę w słońcu. Poza tym cień.

Potem pojechaliśmy przez Buczynkę na dół. Serce krwawi jak się widzi, jak marnuje się kanapa na Buczynkę. Do pewnego momentu jedzie się naprawdę fajnie. Potem pojawiają się spore kamole i tak jak pisał Johny w swojej relacji - ok. 200 metrów, trzeba zejść z buta, jeżeli nie chce się zrujnować nart. Na dole w Kamiennej też zaskakująco tylko garstka ludzi. Tutaj widziałem postęp w stosunku do stanu sprzed 15 lat. Fajne krzesło i trasa jakby ciekawsza niż to co było 15 lat temu. Wtedy było sporo krzaków i jakiś drzewek. Są też minusy w postaci niedziałającej Buczynki. Ahha - z racji czegoś tam, że niby "systemy się nie zgrały" - karnet ON Pilsko, nie działa na Babie. Podobno stan jest przejściowy.

Gdzieś w innym wątku mówiono o inwersji i dodatnich temperaturach na górze. To tylko moja subiektywna ocena, bo termometru nie miałem, ale na trasach, ponieważ są w cieniu moim zdaniem było poniżej zera. Nie widziałem nigdzie kapiącej wody. Trasy były twarde i dobrze się na nich jeździło.

Na koniec jeszcze wycieczka po samochód zostawiony pod Polaną Strugi i do KRK. Ogólnie fajny sentymentalny wyjazd. Tylko cały czas gdzieś tam żal pozostaje jaki to miejsce ma potencjał i jak on się marnuje. Wymiana orczyków na krzesło ze Szczawin na Miziową byłaby olbrzymim upgradem. Snieżenie Buczynki i odpalona kanapa kolejną wielką sprawą. 

Jeszcze na koniec parę zdjęć:

IMG_2060.JPG

IMG_2061.JPG

IMG_2062.JPG

IMG_2064.JPG

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słotwiny arena startują jutro o 8:00!!!

Cytat

Z wielką radością przekazujemy Wam dobre wieści!
Startujemy świątecznie w sobotę 24.12.2016 r. od godz. 8.00 do 15.00.
W Święta jeździmy:
25.12.2016 - od 8.00 do 22.00 z przerwą na ratrakowanie od 16.00 do 18.00.
26.12.2016 - od 8.00 do 22.00 z przerwą na ratrakowanie od 16.00 do 18.00.

https://www.facebook.com/slotwinyarena/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...