Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, marionen napisał:

Czarna Góra - Sienna nocą. Sporo tras przygotowanych i oświetlonych, mimo piątku, narciarzy niewielu. Można porządnie się wyjeździć, jutro przetestuję czy w dzień też będzie pusto. Temperatura - 1 stopień i pada śnieg...

Dzięki za info. Ale pięknie. Kocham tą górę. Może zawitam w poniedziałek??? w sumie muszę lecieć do Otmuchowa. A to już rzut granatem (albo inną śnieżką). 

Trzeba pomyśleć.

PS. Fajna ta nowa kanapa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jasiek napisał:

Dzięki za info. Ale pięknie. Kocham tą górę. Może zawitam w poniedziałek??? w sumie muszę lecieć do Otmuchowa. A to już rzut granatem (albo inną śnieżką). 

Trzeba pomyśleć.

PS. Fajna ta nowa kanapa. 

Właśnie siedzę w Karczmie Czarna Góra i czekam na ogłoszenie wyników. Fajnie działa wi-fi. Ludzi jednak dzisiaj sporo i trasy zdewastowane , ale Jasiek ty takie lubisz, są muldy, odsypy i lód, do tego na B sporo kamieni, na A nieco mniej i ciągle pada śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem Szczyrkowski ON. Student Marek specjalnie przyjechał ze stolicy, aby pojeździć na nartach więc pojechaliśmy tam gdzie najwięcej tras.

W pierwszy dzień ferii śląskich frekwencja była już większa niż w poprzednie weekendy, ale do wytrzymania. Pierwszy zjazd z M.Skrzycznego do Czyrnej trasą nr 1. Pada drobny śnieg. N trasie jest 3-5 świeżego opadu na sztruksie. Niby super, ale ja na testowanych dzisiaj Rossi Hero Elite All Turn kompletnie nie daję rady. Nic mi w tych nartach nie pasuje. Myszkują, podskakują - porażka. Zaczynam przeklinać, że je zabrałem. Zatęskniłem za moimi Nomadami, które w takich warunkach idą jak czołg. Marek zadowolony, mówi że warun super, a ja mam dość. Po 2-3 zjazdach przenosimy się na Juliany i Rosii okazują się innymi nartami. Tutaj dogadałem się z nimi. Większe wychylenie, większa prędkość i jadą jak po sznurku. Jakoś już nie widzę, aby były nerwowe i podskakiwały na nierównościach. Za to doceniam ich świetne trzymanie krawędzi. Promień skrętu 13 m przy dł. 163 cm pozwala jechać prawie jak na slalomce. 

Po ostrym kręceniu obu stronach Julianów przenieśliśmy się trochę już zmęczoną Golgotą w stronę tras z M. Skrzycznego gdzie pozostaliśmy do końca. 

Świeżego śniegu w lasach jest ok 20 cm,  a zaspy na szczycie są wyższe od człowieka. Krajobrazy bajkowe. Warunki na trasach dobre i bardzo dobre. Lód został przykryty świeżym opadem. Kilka fotek:

 

20170114_112301.jpg

20170114_112206.jpg

20170114_115010.jpg

20170114_115013.jpg

20170114_121457.jpg

20170114_121800.jpg

20170114_121804.jpg

20170114_122148.jpg

20170114_122512.jpg

20170114_122323.jpg

20170114_122735.jpg

20170114_123115.jpg

20170114_123625.jpg

  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra dzisiaj bez słońca, ale widoczność dość  dobra. Dlaczego tyłu narciarzy. Większość jeździ  na małpę. Do tego jedna czwarta bezkijkowców. Na niewielu trasach widziałem tak liczną grupę słabo jeżdżących narciarzy. Na trasie wygląda tak.

OI000299.jpg

OI000297.jpg

OI000295.jpgOI000294.jpg

OI000292.jpg

OI000288.jpg

OI000286.jpg

OI000285.jpg

OI000284.jpg

 

OI000283.jpg

Na czarnej narciarze padają jak muchy, co chwilę ktoś na kogoś wpada

OI000281.jpg

OI000278.jpg

Ja oczywiście szukam offpiste i coś chodzi mi po głowie 

OI000261.jpg

OI000264.jpg

OI000268.jpg

OI000258.jpg

OI000293.jpg

 Narka do później, bo może coś dostanę?  

 

 

 

 

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś znów Skolnity, tym razem z żoną którą naklonilem na instruktora. O dziwo dojazd o 10 do Wisły bez problemów, na samym stoku tradycyjnie pustki choć w porównaniu do frekwencji tygodniowej to tłum :) Warunki dalej super a 5cm puchu z nocy tylko zrobiło większej frajdy.
Ps dodałbym zdjęcia ale coś nie umiem przez tapatalka.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, marionen said:

Na niewielu trasach widziałem tak liczną grupę słabo jeżdżących narciarzy. Na trasie wygląda tak.

Na czarnej narciarze padają jak muchy, co chwilę ktoś na kogoś wpada

Może tutaj przyjeżdżają się uczyć i na innych już zjeżdżają "naumiani" ;)

Ale rzeczywiście słabo to dosyć wygląda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, marionen napisał:

Czarna Góra dzisiaj bez słońca, ale widoczność dość  dobra. Dlaczego tyłu narciarzy. Większość jeździ  na małpę. Do tego jedna czwarta bezkijkowców. Na niewielu trasach widziałem tak liczną grupę słabo jeżdżących narciarzy. Na trasie wygląda tak....

No to mnie zniechęciłeś na maxa! Toż to Białka 2! :o 

Mam co myśleć przez niedzielę.

PS. a poza trasy można tam gdzieś wyskoczyć? czy zabronione? bo warun widzę spoko.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jasiek napisał:

No to mnie zniechęciłeś na maxa! Toż to Białka 2! :o 

Mam co myśleć przez niedzielę.

Tłoku nie było rano do 10.30 - 11.00. A poniedziałek to nie weekend. Jednak nie namawiam, ja jutro wybieram inne opcje, zdecydowanie ciekawsze od Czarnej Góry (jak dla mnie oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, WojtekM napisał:

Jak jeździ się "na małpę"? Pytam serio.

Normalnie. Jak pierwszy raz założyłam narty(nie miałam 4-5 lat-_-)...to zjeżdżałam na tzw. "małpę" ręce dziwnie wiszą,głowa z tułowiem z przodu, pupa wypięta na maksa....początkowy"styl",czyli pług:) dodam do tego, umiarkowane skręty na tyłach nart.¬¬

Później,jest 2 faza.Ciut szybciej jedziesz,ręce dalej nie są przed Tobą(ze strachu),nie uginasz kolan(ze strachu),lecisz w skręt z biodra.:)boisz się prędkości.:)

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w SONie. Pierszy raz w życiu :) Wrażeń o ośrodku nie mam wiele, bo byłem na treningu GS i większość czasu spędziłem na trasie nr 10. Po treningu udało mi się jedynie zsunąć z Golgoty i Hali Skrzyczeńskiej. Z rana na trasach 5 cm świeżego. Po 11 już sporo przetarć, jakieś kamienie. Ludzi na Hali Pośredniej niewiele, bez kolejek. Na Solisku więcej, kolejki na ok 5 minut.

 

20170114_110543.jpg
20170114_112537.jpg
20170114_105157.jpg
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2017 o 16:15, Przemek napisał:

Ja dzisiaj ponownie Skolnity....

Przy bramkach pusto. Nie, że mało ludzi, po prostu pusto...

Ta stacja mnie ciągle zastanawia...

To że tam pusto to źle :-/

Słyszałem że mają problemy finansowe... i nie wiadomo czy w przyszłym sezonie pojeździmy :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FerraEnzo napisał:

Hehe, właśnie powiedziałbym, że małpki nie boją się prędkości. To są kamikadze :D

@marionen Jak się spisują takie spodenki ? Myślę nad zakupem ;)

Wydajesz się być sympatycznym mężczyzną..ale, nie wysilaj mózgu na takie dowcipy,bo są po prostu słabe...Ty King Kongu narciarskich stoków. :ph34r:¬¬

Co do spodenek....są super...Bo tak się składa,że są moje.:)

Jutro jeździmy w Czarnej Górze:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Annaa napisał:

Wydajesz się być sympatycznym mężczyzną..ale, nie wysilaj mózgu na takie dowcipy,bo są po prostu słabe...Ty King Kongu narciarskich stoków. :ph34r:¬¬

Dziękuje za komplement Aniu :) Tyle tylko, że to nie był żart. W zeszłym tygodniu kończyłem urlop na małym lokalnym stoku - Cieniawa Ski. Podobnie jak pisał Mario, nigdy nie widziałem tylu słabych narciarzy w jednym miejscu. Słaby w tym kontekście to nie ktoś kto się uczy (żeby była jasność), a ktoś komu wydaje się, że umie jeździć...na krechę między małymi dziećmi. Co chwilę groźnie wyglądające wywrotki i tak w kółko.

Mój mózg dzisiaj nie pracuje, 39 stopni gorączki:( Nie dość, że się okropnie czuję to jeszcze dobija świadomość, że mogłem być na stoku a nie w łóżku...

21 minut temu, Annaa napisał:

Ty King Kongu narciarskich stoków. :ph34r:¬¬

Mrauuuu ;)

Dzięki za info o spodenkach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, FerraEnzo napisał:
10 minut temu, FerraEnzo napisał:

Dziękuje za komplement Aniu :) Tyle tylko, że to nie był żart. W zeszłym tygodniu kończyłem urlop na małym lokalnym stoku - Cieniawa Ski. Podobnie jak pisał Mario, nigdy nie widziałem tylu słabych narciarzy w jednym miejscu. Słaby w tym kontekście to nie ktoś kto się uczy (żeby była jasność), a ktoś komu wydaje się, że umie jeździć...na krechę między małymi dziećmi. Co chwilę groźnie wyglądające wywrotki i tak w kółko.

Mój mózg dzisiaj nie pracuje, 39 stopni gorączki:( Nie dość, że się okropnie czuję to jeszcze dobija świadomość, że mogłem być na stoku a nie w łóżku...

Mrauuuu ;)

Dzięki za info o spodenkach.

Zdrowia życzę Ci...i napisz relację.:)z zawodów,oczywiście narciarskich.:)

 

Edytowane przez Annaa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...