Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, FerraEnzo napisał:

Oj zawody to sezon, dwa. Chociaż kusi mnie wystartować w BeskidCard. Zobaczymy.

Spodenki na razie byłyby na treningi. Dzięki postaram się zdrowieć, zima nie czeka ;)

Wystartuj wcześniej ,21 stycznia jest Family Cup na Arenie Słotwiny a spodenki mogę Ci takie przywieźć na próbę,czy Ci pomogą,bo ja przestałem w nich jeździć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FerraEnzo napisał:

Oj zawody to sezon, dwa. Chociaż kusi mnie wystartować w BeskidCard. Zobaczymy.

Spodenki na razie byłyby na treningi. Dzięki postaram się zdrowieć, zima nie czeka ;)

Trzymam Kciuki. Bo u Nas takie skarby z XXVI Mistrzostw Wielkopolski w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie -Czarna Góra ozdobiły nasz dom.

P1144409.JPG

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WojtekM napisał:

Nie będzie Białki 3. Zwyczajnie jeżeli będzie kilka dobrych ośrodków, to ludzie się "rozłożą". Dla nas wszystkich lepiej.

Mam inne zdanie . W SON wystarczyłyby cztery kanapy czteroosobowe. To co zamierza zrobić TMR to gigantomania. Mam nadzieje ,ze im to się nie uda i nie będzie zbiałczenia SON-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie . W SON wystarczyłyby cztery kanapy czteroosobowe. To co zamierza zrobić TMR to gigantomania. Mam nadzieje ,ze im to się nie uda i nie będzie zbiałczenia SON-u.


Nowe kanapy ("szóstki", "ósemka" i gondola) będą miały taką samą przepustowość, co zwykłe krzesła 4-osobowe (2400 os/godz). Też mam nadzieję, że nie będzie kolejnej "Białki" (chociaż pod względem infrastruktury Białka jest najlepszym dużym ON w PL). SON ma jednak więcej trudnych tras niż Białka. Nawet niebieskie trasy 9 i 12 na Julianach mają ostre ścianki (ciekawe czy to wyprofilują - mnie się podoba tak, jak jest)
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janek57 napisał:

Mam inne zdanie . W SON wystarczyłyby cztery kanapy czteroosobowe. To co zamierza zrobić TMR to gigantomania. Mam nadzieje ,ze im to się nie uda i nie będzie zbiałczenia SON-u.

Oczywiście, że nie będzie przecież to napisałem. Mamy więc takie same zdanie, a nie inne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zaimponowali mi zawodnicy startujący na monoski, to są prawdziwi twardziele, niestety pomykali tak szybko, że mój aparat złapał Ich dopiero na rozdaniu nagród...

P1144403.JPG

Oprócz zawodów mogliśmy oglądnąć przedstawienie teatralne w zimowej scenerii (tylko stroje gimnastyczne, na boso w śniegu przy -4 stopniach) Teatru "Z Głową W Chmurach". Wystąpił również mistrz świata w akrobatyce sportowej...

P1144379.JPG

P1144380.JPG

P1144384.JPG

P1144385.JPG

P1144390.JPG

P1144396.JPG

P1144399.JPG

Dla chcących jednak pojeździć na trasach narciarskich w Czarnej Górze proponuję jazdę nocną koło 20 jest możliwość znaleźć sobie trochę miejsca na stoku

P1144406.JPG

P1144408.JPG

Pozdrawiam serdecznie. 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FerraEnzo napisał:

@marionen Jak się spisują takie spodenki ? Myślę nad zakupem ;)

Jak wieje to w gumie mamy trochę męsko-żeńskie odczucia pogodowe, tak więc w spodenkach mamy dogrzane niektóre fragmenty ciała 

14 godzin temu, Jasiek napisał:

 PS. a poza trasy można tam gdzieś wyskoczyć? czy zabronione? bo warun widzę spoko.

Myślę, że śniegu poza trasami trochę mało (nie jestem Wujotem) wystaje trochę pniaków i kamieni, ale jak Ci nie żal nart...Śnieg jednak cały czas pada i do poniedziałku diametralnie mogą warunki offpiste się polepszyć. Nie wiem jak przy trasach D,E,F bo tam nie dotarłem z braku czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Azmadan napisał:

To że tam pusto to źle :-/

Słyszałem że mają problemy finansowe... i nie wiadomo czy w przyszłym sezonie pojeździmy :-/

Miejmy nadzieję, że się w tym roku właścicielowi uda trochę zarobić, bo ostatnie dwa sezony to była dramatyczna zima i na pewno było już podbramkowo, jeśli chodzi o sprawy finansowe. Samo wykarczowanie lasu pod te dwie trasy to kilka milionów złotych do zapłacenia. Trzymam kciuki, bo naprawdę jest to fajny stok, z potencjałem, a właściciel - na tyle, ile znam z opowieści + ze 2-3 razy miałem okazję porozmawiać sam - wielki miłośnik narciarstwa, człowiek znający się na tym i człowiek z WIZJĄ! Gdyby finansowo tam się zgadzało, to .... byłoby naprawdę dobrze. Trzymam kciuki i sam będę tam jeździł jak najczęściej, żeby te marne 40 zł zostawić w kasie, bo jak mówi ludowe porzekadło: grosz do grosza ... a może Skolnity się rozwiną!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tego, że mam chwilę szybkie podsumowanie wczorajszego dnia na Stożku.
Dojazd z Katowic do Wisły poniżej godziny. Obawiałem się trochę sporych ilości kibiców skoków narciarskich, ale na szczęście nie było w ogóle nawet najmniejszych śladów czegoś w stylu korka na drodze :)
Dojazd na Stożek oczywiście biały :x:x:x:x:x:x a na górze już sporo samochodów.
Śniegu bardzo dużo, ludzi niewiele - poza tymi, którzy przyjechali na zawody. Rano trasa była przygotowana przyzwoicie, potem niestety dodatnia temperatura sprawiła, że zrobiło się trochę miękko. Trasa SL, to wiadomo, że w takich warunkach musiała przypominać bardziej tor bobslejowy :D Ale muszę przyznać, że tak na luźną jazdę w jakiś weekend to naprawdę dobre rozwiązanie. Ja z moją drugą połową zdecydowanie uderzymy na Skolnity (z racji niebieskiej trasy), ale gdybym miał jechać sam, to ... Skolnity czerwona lub ewentualnie właśnie ten Stożek :P

DSC_1631.JPG

DSC_1632.JPG

DSC_1633.JPG

DSC_1634.JPG

DSC_1635.JPG

DSC_1636.JPG

DSC_1637.JPG

DSC_1639.JPG

DSC_1640.JPG

DSC_1642.JPG

DSC_1643.JPG

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ROCH napisał:

Trzymam kciuki i sam będę tam jeździł jak najczęściej

Byłem w tym sezonie 4 razy po 4 godziny to trochę Skolnity wsparłem.Ostatni raz z córką. Mają jeszcze do uporządkowania teren pod wyciągiem a trasy bardzo fajne i dzięki dobrej pogodzie w bieżącym sezonie dobrze i bardzo dobrze przygotowane.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszałem, że wielu wiślańskich gestorów wyciągów współczuje właścicielowi Skolnitego małego ruchu i dobrze mu życzą, bo to podobno fajny człowiek. Mając 4 x 4-godzinny skipass wiślański na ten sezon, na pewno przynajmniej raz się tam wybiorę i również wesprę w ten sposób.

Wg mnie wszystkie wiślańskie stoki prezentują zbliżony poziom: Cieńków ma najbardziej urozmaicony profil i piękną, panoramiczną "5-tkę" (o ile działa). Osada jest ładnie nasłoneczniona i gdy działa trasa przez las, to też nie jest tam nudno. Skolnity mają ładne, kręte trasy w lesie, a wjazd jest stromy i krótki. Jedyną wadą jest brak porządnych parkingów, więc tam nigdy nie będzie ludzi, nawet gdyby chcieli przyjechać, bo się nie pomieszczą.

Odrobinę mniej lubię Stożek, Soszów i Stok. Stożek ma dość "surowy" klimat (nie to co Cieńków, gdzie cała dolna polana tworzy fajną atmosferę, ze szkółkami dla dzieci, gastronomią różnego typu - prawie jak całe miasteczko albo deptak na Krupówkach). Soszów ma dość krótkie trasy i masę rozjazdów, na których trzeba uważać. a Stok powinien mieć niebieską trasę pociągniętą od samej góry, zamiast krótkiego objazdu przez las ostatniej części.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, michaś napisał:

W Polsce najlepszą infrastrukturę ma chyba jednak Zieleniec.

Jeśli chodzi o koleje i wyciągi, to Białka ma lepszą infrastrukturę (cztery wyprzęgane koleje, Zieleniec ma dwie). Nie wiem jakie naśnieżanie ma Zieleniec, ale Białka ma najnowocześniejszy system firmy Supersnow. Nie wiem jak z restauracjami i innymi takim dodatkami, ale tak czy inaczej Białka i Zieleniec dość mocno odstają od większości ośrodków.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko sprawdzone stacje narciarskie w Wiśle - może komuś się przyda przy podjęciu decyzji o wieczornym jeżdżeniu :)

zielone tło - Cieńków
pomarańczowe tło - Hotel Stok
białe tło - Nowa Osada
czarne tło - Skolnity
niebieskie tło - Soszów
szare tło - Stożek

cieńków.jpg

hotel stok.jpg

nowa osada.jpg

skolnity.jpg

soszów.jpg

stożek.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk, COS i SON zaliczone. Warunki bardzo zróżnicowane, od bardzo dobrych do trudnych, zwłaszcza ze względu na intensywne opady śniegu. Nartki które dziś miałem czyli Rossignol Soul 7HD, 106mm pod butem w tych warunkach spisywały się świetnie, od razu mi spasowały. Jeździłem głównie po trasach ale nie tylko :-) Rano warunki były najlepsze, na wyratrakowanym stoku było kilkanaście centymetrów puchu, rewelacja. Na Dolinach na trasie bliżej orczyka piękny puch. Cud miód :-) Z czasem warunki się pogarszały, udałem się do SON, liznąłem zamkniętą jeszcze Bieńkulę, śnieżą ją więc pewnie niebawem otworzą. Pozostałe trasy do Czyrnej w miarę, miejscami trudno ze względu na dużą ilość świeżego śniegu. Z Małego Skrzycznego do Soliska przez czerwoną 7 warunki dobre, na krótkim Julianie też ok, Golgota na koniec raczej dla wymagających;), warun już trudny. 40 km zrobione, piękna zima zawitała, zabrakło trochę słonka. Jeżeli chodzi o kolejki to najdłużej stałem do kasy na COSie, jakieś 10 minut, potem praktycznie jeździłem bez kolejek, jak do kanapy zaczęło ludu przybywać to ja na orczyki, potem na orczyku bliżej Bieńkuli bez kolejki, pod Golgotą też bez kolejki.
Pozdrawiam Maciek
1ae7a3e18798760ef2499cf37902bbb0.jpg
7b3088fb3f05ed315ef6d0b2a9651cf5.jpg
df2eea7c153b10cafd92c731b89c5774.jpg
b877e8859cf8c43e90c37d780dc635fa.jpg
fff03d31b2394fb77d8f8e7be99805e5.jpg
80cc5af6ef8560edb64cfe5d321996c6.jpg
f5370b08cdd2b5468e5388dbb170f99a.jpg
be1b820d153527cf8898d40a9b568cb2.jpg
6d7b66e3916dda045602009790bb9a54.jpg
d7daeb9112b0ea89bb96b2aef4ee495b.jpg
2dc77db5de0701324ed9d5b70471c464.jpg
204a0dc912619bf558b91e334e50833e.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...