Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, leitner napisał:

Na Górce cały czas jest sporo śniegu. Na początku i na końcu niestety już go nie ma, ale na pozostałym obszarze jest od 15 do 100-120 cm (mierzone na oko).

Śnieg nieco twardy - zmrożony cukier. Muld praktycznie nie ma. Jazda na okrągło, bo ludzi niewiele - max 1-2 minuty czekania. Czynny tylko talerzyk.

Ja regularnie raz w tygodniu odwiedzam Szczęśliwice, ale niestety w godzinach treningów córki - 15:00-17:00. 
Wówczas już warunki są raczej słabe: śnieg ciężki + muldy (w zależności od pogody: im cieplej i słoneczniej tym ludzi więcej, co kumuluje się i wpływa na ich wielkość). 

Jedna rzecz irytuje mnie jednak bezdyskusyjnie. ZASADY OŚRODKA. 
Kolejka do 15 minut - nie uruchamiają krzeseł. Sam ten fakt jest już irytujący, bo może to się = 4 przejazdy po 10 skrętów / 20 sek zjazd = 1 min. 20 sek. jazdy na godzinę. WOW.

Ale teraz te zasady to już irytują znacznie bardziej, GDYŻ pod orczykiem nie ma śniegu. Ludzi mało, więc oczywiście krzesła mają wolne do przyszłego sezonu. Nie można też polewać igelitu wodą, bo przy okazji podlewali by śnieg od dołu (jak mniemam). Więc mamy zielony podkład wysuszony przez słońce na wiór i po tym jeżdżą nasze narty, a ślizgi pęcznieją, już nie wspomnę o wysiłku dla nóg, aby przeciwdziałać sile tarcia. 

No chyba w takiej sytuacji krzesła powinny być włączone obowiązkowo.

Fota z dzisiaj:
IMG_2092.JPG.b919b2998fb18abcacaada6cb6b48c46.JPG

Edytowane przez wielofish
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maria napisał:

Dzisiejszy poranny COS - miód,  malina! Dawno takiej jazdy nie było. Ludzi malutko,  jazda na FIS-ie po sztruksie (nie rozmiękłym) do południa. Cudo! Pełnia zimy :D 

Fis do Jaworzyny tylko czynny? Śniegu na trasie  15-20cm ,czy więcej? Od piątku 17.03 spore ocieplenie, dotrze też powyżej 800m.np.m. Teraz chłodniejsze powietrze napływa nad południowa Polskę i o piątej rano w Rudzie śląskiej było -2 stopnie. Chcę zakończyć sezon w najbliższy czwartek w Szczyrku . Waham się miedzy COS a BSA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, pablo_111 napisał:

Nie nie, tam na bank zamknięte.

Aha...dzis Ondraszek tez niby zamkniety.ale spokojnie dalo sie przejechac.potwierdzam relacji Marii.do 12 warun elegancki.mroz caly czas no i mgla...ludzi moze za 20 sztuk:-)) dziwi mnie troche ze Trudne warunki na Fisie...a wg.mnie Co najmniej dobre:-)

Edytowane przez Baartos
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo_111 napisał:

Nie nie, tam na bank zamknięte.

dobrze ze ręki nie dałeś.. bo musiałbym ci ja odciąć :P akurat w sobote zjechałem do buczynki na lajcie pod krzesło widmo ( prosto zamiast w prawo do Szczawin) ,  potem na resztkach sniegu kawałek w dol i z buta niestety do górnej stacji Solisko. Znaku ze trasa zamknięta nie widziałem .Trasa 5 do Szczawin w dół zamknięta , pełno kamienni, mało śniegu .

Edytowane przez pro-q3drag
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekM napisał:

Czy Czarny Groń trzyma się jeszcze? Jeżeli nie Czarny, to czy gdzieś w Beskidach są jeszcze jako takie warunki? Myślę o nadchodzącym weekendzie.

Trzyma się. Byłem wczoraj. Ale uwaga, na trasie nr.1 w jednym miejscu oznakowane przewężenie na pół szerokości trasy z powodu przetarć (tego akurat nie widać na kamerkach),  Poza tym warunki dobre. Snowpark w przebudowie. Teraz widać na górnej kamerce że na górnej trasie też coś kombinują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WojtekM napisał:

Czy Czarny Groń trzyma się jeszcze? Jeżeli nie Czarny, to czy gdzieś w Beskidach są jeszcze jako takie warunki? Myślę o nadchodzącym weekendzie.

Na pewno chodzi jeszcze Cieńków, Soszów , Siglany. Skolnity niestety umarło.  Dzisiaj przejeżdżałem koło Czantorii i widziałem, że też chodzi. Przy okazji info z ich strony:

od 11 marca 8:00 - 16:30 - Całodniowa, wiosenna jazda na trasie 1900m tylko 39 zł
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeż chyba wybrał bym Pilsko np. albo impre na Czarnym

Na Chopku chmury na 1500 dobrze nie wróżą a wiatr 20-23 m/s roz...a imprezkę!

Ale wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jasiek napisał:

Hej człowieki, dawno nie jeździłem po Polskich stokach i mam pytanie. Jak myślicie gdzie się lepiej pośmiga w weekend: COS-SON czy Pilsko?

SON to już w zasadzie nieczynny. Chyba tylko Golgota kręci, bo dzisiaj na kamerce około 10 rano Juliany już stały.
Na Pilsku był ojciec tydzień temu...jak dla niego aura super, ale właściciel totalnie nie dba o przygotowanie tras i ścieżki pod orczykiem - ponoć często ludzie padali.

Ja osobiście w piątek o 16 uderzam na COS :D
Ma łapać mrozik i około 25cm nowego puchu - zobaczymy. http://www.snow-forecast.com/resorts/Szczyrk/6day/top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...