Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Jasiek napisał:

Hej człowieki, dawno nie jeździłem po Polskich stokach i mam pytanie. Jak myślicie gdzie się lepiej pośmiga w weekend: COS-SON czy Pilsko?

Uważaj, wszyscy moi znajomi wybierają sie w weekend do COS obawiając się, że to ostatni czas na zjazd Fis-em. Pilsko, frajda pewna jak zawsze na przełomie marca i kwietnia. Z tym, że tam ponoć trzeba powoli uważać na ślizgi na Szczawinach. Mój braciszek pod moją nieobecność na stokach i w związku z tym w serwisie u Sza........go zdarł na Pilsku i Czyrnej wczesniej ślizgi w trzech parach nart. Mnie powoli rozpiera energia, tzn. chęć i chyba skuszę się na lajtowy Biały Krzyż, cebulową by się zjadło w zajeździe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz moje podejście do nart. Są po to żeby jeździć a nie wyglądać :) 

Jak się zrysują... cóż życie! tak i tak za dwa sezony szrot! 

PS. na Gopassie wykazało mi 1035km w tym sezonie :) 

PS2. przekonałeś mnie! chyba Pilsko w niedzielę. Bo w sobotę ma śnieżyć a w niedzielny poranek będzie bajka bo jak znam obsługę z Pilska to pozostawią "dziewicę" :) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2017 o 18:22, pro-q3drag napisał:

dobrze ze ręki nie dałeś.. bo musiałbym ci ja odciąć :P akurat w sobote zjechałem do buczynki na lajcie pod krzesło widmo ( prosto zamiast w prawo do Szczawin) ,  potem na resztkach sniegu kawałek w dol i z buta niestety do górnej stacji Solisko. Znaku ze trasa zamknięta nie widziałem .Trasa 5 do Szczawin w dół zamknięta , pełno kamienni, mało śniegu .

ja to rozumiem tak że jeżeli nie da się zjechać do stacji dolnej Korbielów Jontek to sensu nie ma jechać bo później kamienie i brak śniegu :)

 

Ja śmigam na Pilsko sobota i niedziela z tym że niedziela jeszcze nie na 100%, są warunki a temperatura w dzień od weekendu nie przekracza 0 stopni, powinno być gitara :)

Edytowane przez pablo_111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Uważaj, wszyscy moi znajomi wybierają sie w weekend do COS obawiając się, że to ostatni czas na zjazd Fis-em. Pilsko, frajda pewna jak zawsze na przełomie marca i kwietnia. Z tym, że tam ponoć trzeba powoli uważać na ślizgi na Szczawinach. Mój braciszek pod moją nieobecność na stokach i w związku z tym w serwisie u Sza........go zdarł na Pilsku i Czyrnej wczesniej ślizgi w trzech parach nart. Mnie powoli rozpiera energia, tzn. chęć i chyba skuszę się na lajtowy Biały Krzyż, cebulową by się zjadło w zajeździe.

 

Twoje słowa znakomicie pokazują jakimi nieudacznikami są ludzie w COS mając taki potencjał górski, a kto jest pionierem w zarządzaniu ośrodkiem narciarskim w Polsce. Jest to Białka Tatrzańska. Sezon rozpoczynają od początku grudnia, WSZYSTKIE TRASY mają otwarte od początku roku przez co najmniej 90 dni. Tymczasem COS trasę FIS na sam dół miał otwartą przez około 30-40 dni w tym sezonie, a w poprzednich latach nie była otwarta w ogóle. Teraz jeszcze widzimy jak to wygląda i tylko lada dzień patrzeć jak zamkną pozostały górny FIS. Białka pokręci pewnie do Świąt Wielkanocnych mając do dyspozycji tylko te małe pieprzone pagórki.

 

Edytowane przez ptk89
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie spędzone chwile w COS i SON. To czas historyczny dla SON więc liczy się podwójnie . 

Surfing zapodałeś  bardzo dobre dobre wieści śniegowe zwłaszcza w kontekście skitourów na ten weekend :)

Miałem obawy co do Soliska, że tam już na Suche tylko z buta z nartami na ramieniu można wyjść, a tu taka niespodzianka.

Bianchi, powrót pod COS autobusem regularnych przewoźników nie powinien być problemem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc demontowane Suche łapie mnie coś za gardło... Tymczasem:

SON kończy sezon w niedzielę 19.03

Ostatnia szansa, żeby przejechać się kultową Golgotą i Krótkim Julianem. Oczywiście będą też czynne długie Juliany i trasa nr. 10.

Ośrodek czynny w godz. 8:00 - 15:00

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, ptk89 napisał:

Twoje słowa znakomicie pokazują jakimi nieudacznikami są ludzie w COS mając taki potencjał górski, a kto jest pionierem w zarządzaniu ośrodkiem narciarskim w Polsce. Jest to Białka Tatrzańska. Sezon rozpoczynają od początku grudnia, WSZYSTKIE TRASY mają otwarte od początku roku przez co najmniej 90 dni. Tymczasem COS trasę FIS na sam dół miał otwartą przez około 30-40 dni w tym sezonie, a w poprzednich latach nie była otwarta w ogóle. Teraz jeszcze widzimy jak to wygląda i tylko lada dzień patrzeć jak zamkną pozostały górny FIS. Białka pokręci pewnie do Świąt Wielkanocnych mając do dyspozycji tylko te małe pieprzone pagórki.

 

No i tak to jest ze Szczyrkiem... A nie przymierzając Myślenice, w o wiele gorszym klimacie, zazwyczaj działają do końca marca i utrzymują bardzo dobre warunki na trasie (w tym roku chyba też). Można? Można. SON zamyka. Dobrze, że Pilsko w pobliżu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leitner napisał:

Pogarszające się warunki w SONie nie są jedyną przyczyną zamknięcia wyciągów. I bynajmniej nie chodzi o inwestycje, które i tak prędko nie ruszą

Możesz podzielić się garstką informacji, bo zabrzmiało to tajemniczo i niepokojąco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leitner napisał:

Nic nowego w SON-ie czyli zbyt mała frekwencja. Stoki są prawie cały dzień puste. 

Jak mogą być pełne stoki ludzi skoro mają stare orczyki i zamknięte trasy? Koło się zamyka. Ludzie muszą być przyzwyczajeni, że sezon trwa na wszystkich trasach przez 4 miesiące i wtedy będą przyjeżdżać. Tak jest w Białce, gdzie zamawiam noclegi na Sylwestra już jakoś w wakacje - mam gwarancję śniegu. Kij, że pagórki ale chociaż pojeżdżę, a w Szczyrku mam ryzyko zbierania mleczy na trawie.

Jutro wyjeżdżam na COS i SON. Jadę bo lubię te ośrodki i chcę to wszystko obejrzeć jeszcze zanim będzie za późno. Gdybym miał patrzeć na warunki wybrał bym Pilsko(też stare orczyki, ale lepszy warun) lub zupełnie pojechał bym na Chopok. Niestety klientów sentymentalnych jest mało, więc nikt na nich nie zarobi. Takie czasy.

Właściciele w PL muszą zacząć kumać, że trzeba inwestować w śnieg i kolejki, żeby mieć stałych wiernych klientów. Mało ludzi mieszka w aglomeracji śląskiej, że nie ma o kogo walczyć? Ja jadę specjalnie z Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SON ośrodek by śmigał w większości, gdyby nie awaria wyciągu Solisko - Suche, który uziemił stoki Małego Skrzycznego. Naprawa nie była ani opłacalna, ani możliwa do zrealizowania w sensownym czasie. Na górze wytarło się łożysko - typowe dla starych wyciągów. Nie był to "pierwszy raz", ale zawsze naprawiali części - teraz, gdy wyciąg działałby max następny sezon, nie było to opłacalne. 

Na Julianach nie ma dobrego naśnieżania na 9, 12 i 13 (w sumie to prawie w ogóle go tam nie ma ;)). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tankowiec napisał:

Dzisiaj warunki na Skrzycznem petarda. Twardo, równo i mało ludzi. Tak że można było pędzić "pełnym piecem" góra dół. Kto by pomyślał że po tylu dniach odwilży będzie tak dobrze:).

Dla mnie nie taka petarda, ale warunki na trasie w skali 1-6,jak na połowę ,ciepłego (w porównaniu do średniej ) marca oceniam na 3.Sporo miejsc lodowych,przetarć, trochę kamyków, ale wszystko do ominięcia bo trasa szeroka a narciarzy wyjeżdżało kanapą i orczykiem około 20-30. Na trasie czasami nikogo.Jazda 10:05-13:45.Bardzo udane moje zakończenie sezonu.Cztery godziny kosztuje 48zł. Temperatura na Jaworzynie 2-5 stopni powyżej zera, w partii szczytowej  Skrzycznego około zera, wiatr dosyć silny i porywisty.Orczyk Doliny 3 dla mnie za stromy. Wygląda zabytkowo.Trasy 21i 22 od góry zamknięte.Czynny kawałek 22 ,dojazdowy do kanapy.Śniegu mało.  Ile dni jeszcze ,,pociągną''??? http://www.skrzyczne.cos.pl/skrzyczne.php?go=cennik

Kilka fotek za ,,chwilę''.

 

Edytowane przez janek57
poprawka
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, leitner napisał:

W SON ośrodek by śmigał w większości, gdyby nie awaria wyciągu Solisko - Suche, który uziemił stoki Małego Skrzycznego. Naprawa nie była ani opłacalna, ani możliwa do zrealizowania w sensownym czasie. Na górze wytarło się łożysko - typowe dla starych wyciągów. Nie był to "pierwszy raz", ale zawsze naprawiali części - teraz, gdy wyciąg działałby max następny sezon, nie było to opłacalne. 

 

 ...a już myślałem że TMR demontuje orczyki i tym samym rozpoczął zapowiadaną inwestycję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj praca w terenie. Skoro i tak będę przejeżdżał koło kilku stacji narciarskich, postanowiłem zaglądnąć do nich i sprawdzić jak wyglądają warunki narciarskie w połowie marca i które z tych stacji są jeszcze czynne, gdzie można jeszcze niezłe pojeździć w weekend.

Pierwsza na trasie to Kasina Wielka i stacja Kasina Ski - stacja narciarska czynna, otwarta główna trasa ośrodka, warunki narciarski dobre, bez przetarć i ciemnych plam, śniegu na trasie sporo jest pewnie szansa na jazdę do końca marca. Na trasie praktycznie puściutko, tylko kilka osób jeździ.
Następnie po drodze mijam Lubomierz-Ski
stacja już nie czynna, trasa mocno przetopiona, chociaż na upartego można by nią zjechać.
Około południa docieram do Szczawnicy,
Jak widać Palenica jeszcze działa, czynna kolej 4os oraz orczyk na Szafranówce,
Trasa nr 1 Fis w górnej części wyglada niezle, od połowy przetopiona i z przetarciami do polowy swej szerokości, ratrakowana - da się zjechać. Trasa nr 2 warunki dobre, bez przetarć minimalne przebarwienia na śniegu, ratrakowana na pełnej szerokości - na trasach pusto można się wyjeździć.
Na koniec docieram do Kluszkowców czyli stacji Czorsztyn-Ski tu otwarte wszystkie trasy, łącznie z czerwoną po prawej stronie krzesła, czynne wszystkie wyciągi. Warunki dobre, bez przetarć i przetopów, na trasach pusto, śniegu w ośrodku jest jeszcze spora ilość wiec pociągną jeszcze napewno do końca marca.

Sprostowanie - pisząc warunki dobre, mam na myśli dobre ale marcowe kto jeździ w tym okresie na nartach wie co mam na myśli - rano twardo równo, czym później tym śnieg miększy i mokry.
Dla mnie co roku marzec był jednym z lepszych okresów na narty, czynne zazwyczaj te najlepsze trasy, rano sztruks i zero ludu, zawsze można było się wyjeździć na maksa.
Dziś objazdowa po Podhalu, jak znajdę trochę czasu to skrobnę, jak to tu wyglada.


Pozdrawiam
Paweł

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...