Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, leitner napisał:

Z dwóch niezależnych źródeł dowiedziałem się, że za dwa - trzy tygodnie mają zacząć demontować dolne krzesło na Jaworzynę w COS-ie, także nawet jeśli coś by dopadało, to niedługo i tak zamkną ośrodek.

Na co wymieniają? Wjeżdżałem kilka dni temu z córką na Family Cup i tak właśnie myślalem, że przydałoby się coś szybszego. Z drugiej jednak strony jeżeli nie zadbaja o naśniezanie, to nowa kanapa im nie pomoże. W tym roku mrozu było sporo, a dół stosunkowo szybko zamknęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Centrum Skocznia  (Skolnity)

Odwiedziłem w sobotę 04.03.17r. Niestety w niedzielę zakończyli sezon.

Warunki dobre letnie :) o 20:00 było 15C. Super stacja narciarska dla wszystkich, byliśmy bardzo zadowoleni.

Wieczorem poczułem się jak na Beskidku w Szczyrku.

Przydałby się przystanek kolejowy pod stokiem-Wisła Centrum

P1040824.JPG

P1040826.JPG

P1040831.JPG

P1040842.JPG

P1040843.JPG

P1040845.JPG

P1040850.JPG

P1040853.JPG

P1040855.JPG

 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

Przydałby się przystanek kolejowy pod stokiem-Wisła Centrum

Od dworca kolejowego, wolnym krokiem  60-letniego ,,starzyka'' jest 15 minut. Szedłem w tym sezonie 9 razy bo raz mnie podwieźli skibusem aż pod dworzec. Na Skolnitym byłem w tym sezonie 5 razy a w Alpach tylko 4 dni. Alpy jednak ,,ciut'' wyższe i tras ,,troszkę'' więcej ,ale Skolnity mają klimacik ,a ich załoga  spisała się w tym sezonie na złoty medal.

Edytowane przez janek57
uzupełnienie
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek jesteś wymierającym gatunkiem, dla większości podejście od dolnego parkingu jest ponad ich siły i paradoksalnie nie zmienia tego moda na bieganie i siłownie.

Kolej w Wiśle i Ustroniu powoli wraca do łask dzięki korkom.

Włodarze tych miast powinni to wykorzystać, lobbować za dodatkowymi przystankami ,zwłaszcza że aktualny tabor kolejowy (male składy) ma możliwości techniczne szybkiego tramwaju.

Szczyrk niestety nie ma kolei i w sezonie narciarskim będzie marnie jak ruszą inwestycje TMR.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, surfing napisał:

 

16 godzin temu, surfing napisał:

 

Szczyrk niestety nie ma kolei i w sezonie narciarskim będzie marnie jak ruszą inwestycje TMR.

 

Leżę obecnie w klinice z facetem z Brennej. Dowiaduję się, że burmistrz Szczyrku prowadzi rozmowy z włodarzami Brennej na temat połączenia przez Kotarz w celu rozładowania ruchu w okresie zimowym. Ponoć nie już sprzeciwu ludności z miejscowości po drugiej stronie pasma Grabowa-Kotarz-Beskid.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Leżę obecnie w klinice z facetem z Brennej. Dowiaduję się, że burmistrz Szczyrku prowadzi rozmowy z włodarzami Brennej na temat połączenia przez Kotarz w celu rozładowania ruchu w okresie zimowym. Ponoć nie już sprzeciwu ludności z miejscowości po drugiej stronie pasma Grabowa-Kotarz-Beskid.

jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak miałoby to funkcjonować, żeby obie strony były zadowolone... 

jak w celu rozładowania ruchu, to rozumiem, że tego na drogach dojazdowych? bo oferta narciarska Brennej to raczej cienizna... już widzę tych szcześliwych mieszkańców kiedy ich wioska będzie robić za parking dla Szczyrku.

a poza tym...jak TMR nie wyłoży kasy (a pewnie nie, bo na razie po co...) to nie widzę kto miałby to sfinansować...

dalej wszystkie pozwolenia, stosy papierów itp itd

klimat się ociepla, dla banków inwestycje narciarskie na takich wysokościach n.p.m. to też coraz większe ryzyko.. ogólnie jak nie zobaczę to nie uwierzę w cokolwiek z tych pomysłów Brenna-Szczyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, t_c napisał:

nie widzę kto miałby to sfinansować...

MY! Czyli wszyscy podatnicy, bo projekt Brenna - Szczyrk jest w Planie Morawieckiego. Ma tam powstać Narodowe Centrum Krajowego Wypoczynku (czy coś w tym stylu). Ciekawe czy zbudują chociaż jedną kolej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że interes połączenia  może być obopólny.

Dla Szczyrku - odciążenie komunikacyjne, to raz.

Dwa - możliwość szybkiego dostania się na SON przez ludzi, którzy pomieszkują wakacyjnie (i nie tylko) - w dolinie Brennej, w rejonie Skoczowa itp. Spróbujcie drogowo szybko przeskoczyć z Górek Wielkich np. na Czyrną....  Jadąc ze Śląska A1 - możliwość dojazdu z Żor do Brennej i wskoczenie na narty - bezcenna (prawie godzina do przodu).  Przy okazji zwinięcie Ustroniowi, Wiśle i  Istebnej sporej ilości narciarzy, którzy wylądują w Szczyrku.

Dla Brennej - reanimacja narciarskiego trupa. Powrót do życia (poniekąd bardzo fajnych) tras w rejonie Kotarza,  odpowiednich dla początkujących rejonów ostatnio zwanych Węgierski. Tranzytowo to nawet Świniorki zyskają.

Impuls dla całego przemysłu noclegowego etc - obecnie jest on tam w dużej recesji. (coby nie powiedzieć w d....e)

Działając wspólnie - ośrodek się rozrasta, można napisać dajmy na to 60 km tras, największy w PL, albo w tej części Europy itp itd :-)

Akurat  Morawieckiego i tych jego planów trochę bym się bał :-) . Bardziej wierzę w chłodną kalkulację i podejście firm typu TMR - a tacy Morawieccy przede wszystkim  niech nie przeszkadzają, a jakimś mądrym przepisem wspomogą.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich narciarzy :)

Szukam wyszukiwarki/porównywarki cen karnetów z uwzględnieniem sezonu niskiego. Znacie jakaś taką stronkę/ aplikację ?

Chcę z dzieciakami wybrać się gdzieś na Podhale. Ostatnio byłem na nartach z 5 lat temu i powiem szczerze, że jak zobaczyłem ceny karnetów to prawie spadłem z krzesła. Wchodzenie na stronę każdej stacji osobno i szukanie cenników jest dosyć czasochłonne. Szczególnie interesują mnie karnety 2 i 4 godzinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Staszek75 napisał:

Witam wszystkich narciarzy :)

Szukam wyszukiwarki/porównywarki cen karnetów z uwzględnieniem sezonu niskiego. Znacie jakaś taką stronkę/ aplikację ?

Chcę z dzieciakami wybrać się gdzieś na Podhale. Ostatnio byłem na nartach z 5 lat temu i powiem szczerze, że jak zobaczyłem ceny karnetów to prawie spadłem z krzesła. Wchodzenie na stronę każdej stacji osobno i szukanie cenników jest dosyć czasochłonne. Szczególnie interesują mnie karnety 2 i 4 godzinne.

Witaj,

Sprawdź sobie tutaj  http://skisale.pl/sezon-niski-normalne/. Jeśli interesuje Cię Podhale to są tam zebrane chyba wszystkie stacje narciarskie w tym regionie ( możesz sobie przefiltrować po nazwie ośrodka).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michal77 napisał:

Witaj,

Sprawdź sobie tutaj  http://skisale.pl/sezon-niski-normalne/. Jeśli interesuje Cię Podhale to są tam zebrane chyba wszystkie stacje narciarskie w tym regionie ( możesz sobie przefiltrować po nazwie ośrodka).

 

Dziękuję bardzo. Czegoś takiego szukałem. Tylko jeszcze jedno pytanie: Czy patrzyłeś na ile aktualne są te dane ?  Na niektórych stronach dane sprzed kilku lat, ale tu wyglądają na aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSA 08.03.2017 mój pierwszy raz, wrażenia.

Mam duży sentyment do tej górki bo to stok mojego dzieciństwa.

Widać że Inwestycja profesjonalna przygotowana z dużą pasją, przez ludzi co jeżdżą na nartach.

Warunki na początkowej i końcowej ściance bardzo dobre, w środkowym trawersie na złączeniu tras 1 i 2 prawdopodobnie pod śniegiem płynie dziki potok bo nad wyraz miękko.

Stok znakomity lecz nie dla początkujących.

Minusy:

Dziwacznie wąski stromy i niebezpieczny końcowy dojazd, przypuszczam że plany były inne ale nie udało się wykupić pewnej działki z domkiem.

Bardzo głośne bucząca krzesła,  wydająca mnóstwo odgłosów, ciężko zamknąć samemu podnóżki.

Dla mnie hałas krzesełek podziałał tak że jeździłem głównie na orczyku WN1 który jeździł na pół gwizdka (czytaj powoli) a powinien przy najtrudniejszym odcinku zasuwać na ful.

Zdecydowanie wolę   kanapy 4 w Wisła Skolnity lub Poniwiec - cisza i spokój, nawet zabytkowe kanapy na Palenicę w Ustroniu jeżdżą ciszej.

Na pewno nie wybiorę się tam w Weekend i  z małymi dziećmi,nawet nie próbuje wyobrazić sobie co się dzieje na wąskim dojeździe przy dużym ruchu.

Do jazdy w BSA może zachęcić mnie dobry karnet całosezonowy i czarna trasa.

Współczuje właścicielom tych kanap od Tatralift i mam nadzieję że dostawca upora się z reklamacją. Powodzenia.

Ps.

W tym sezonie jeszcze nie było wypadku na końcowym przesmyku, i tak trzymać.

 

 

P1040875.JPG

P1040878.JPG

P1040882.JPG

P1040883.JPG

P1040885.JPG

P1040887.JPG

P1040891.JPG

P1040892.JPG

P1040893.JPG

P1040895.JPG

P1040899.JPG

P1040901.JPG

P1040902.JPG

P1040903.JPG

BSA cd.

P1040905.JPG

P1040906.JPG

P1040907.JPG

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z wczorajszych szusów na Górce Szczęśliwickiej i łyżew w ostatnich weekendach http://www.skionline.pl/forum/topic/21995-zimowe-weekendy-w-warszawie/

Na Górce cały czas jest sporo śniegu. Na początku i na końcu niestety już go nie ma, ale na pozostałym obszarze jest od 15 do 100-120 cm (mierzone na oko).

Śnieg nieco twardy - zmrożony cukier. Muld praktycznie nie ma. Jazda na okrągło, bo ludzi niewiele - max 1-2 minuty czekania. Czynny tylko talerzyk.gs.JPG.dd9ac9992444d6696417f02ad020191a.JPGgs3.JPG.9d9774fcb8a8b5256efc7b2f70d218a6.JPGgs2.JPG.8290a47951a687c9e37284b0219b187a.JPGgs1.JPG.e4258096859657683d5bb70502949955.JPG

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend rowerowo narciarski.

Wczoraj był rowerek na Koziej Górce w Bielsku skąd roztaczał się piękny widok na Skrzyczne, dzisiaj narciarskie Pilsko.

Johnny N. zdzwonił do mnie wieczorem z pytaniem czy jedziemy na toury czy przywyciągowo. Ja padnięty po bicyklu przystałem na ta druga opcję.

I dzisiaj było super. Warun na prawdę fajny. Te jakieś 8 cm świeżego wyratrakowanego śniegu na twardym podkładzie dawało dużo radości.

Tylko ta mgła od Szczawin. Raz mniejsza, raz większa, ale była prawie cały czas. 4 godzinki szybko minęły i nagle o 12 stoki opustoszały, a warunki ciągle dobre.

Za tydzień pewnie będą narty chodzone na szczyt Pilska. Ma być wiosennie i słonecznie.

 

20170312_095835.jpg

20170312_095841.jpg

20170312_101325.jpg

20170312_105513.jpg

20170312_105520.jpg

20170312_122004.jpg

20170312_123351.jpg

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również tam dzisiaj byłem z dziewczyną, jazda dopołudniowa od 8:00 - 12:00, mega waruny, świeży śnieg, coś pięknego. Gdyby nie ta mgła bo byłaby miazga. Wczoraj śmigałem w Białce Tatrzańskiej, warunki na początku bardzo dobre, tak do 10:30 trasa obok tej Fis bardzo dobra, twarda. Mam nadzieje że w przyszłą sobotę uda się wyruszyć na Pilsko podocierać Atomic-i.. Nóżki bolą :). Mam filma ale muszę go rzucić na jakiś serwer.

Edytowane przez pablo_111
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo_111 napisał:

Witam, również tam dzisiaj byłem z dziewczyną, jazda dopołudniowa od 8:00 - 12:00, mega waruny, świeży śnieg, coś pięknego.

Panowie,a czy 6 jeszcze da sie przejechac przez las i potem w prawo do Szczawin?Jak to wyglada?? Czy tylko 5 z Miziowej w dol??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...