mamad

Polska warunki narciarskie 16/17

2893 postów w tym temacie

No to sezon rozpoczęty :)

Cóż za odmiana na forum :eek: To nie johnny narciarz rozpoczął sezon narciarski w Polsce :confused::

Rozpoczął go Darek - Góral Spod Skrzycznego :applause: :applause: :applause:

Brawo Ty!!!!

12265967_1678097175770077_5813241283236630224_o.jpg

Edytowano przez marboru
5 osób lubią to

Myślę, że w tym tygodniu odpalą większość armatek :applause:

ee8b5834e524ba1c4261f219309190eb.jpg

b130c05bb8a510fe7dcb1160e26f09dc.jpg

b97f231e59a03d2a44fdeee5f3f32c69.jpg

Na nizinach też się stoki zabielą :angel:

72653007e8048e606cb7694bf5981aab.jpg

e8228a32e1f79ab572d5d5bcc60bf16e.jpg

2 osoby lubią to

Standardowo 2 tygodnie chłodniejsze na przełomie listopada i grudnia, a później ciepło do końca roku.

W weekend rozpocznie sie przebudowa pola barycznego nad europa i ruszy znow atlantyk a co za tym idzie po zimie pozostanie wspomnienie. Na poczatku grudnia w polsce znow powyzej dychy.

Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

W weekend rozpocznie sie przebudowa pola barycznego nad europa i ruszy znow atlantyk a co za tym idzie po zimie pozostanie wspomnienie. Na poczatku grudnia

Uprzedziłeś mnie , (gfs też tak ,,rozdał ''o 06.00 )ale liczę ,że wyrażnie ociepli sie dopiero po 4.12.15 bo mam nadzieje na pierwszy wyjazd w tym sezonie w pierwszych dniach grudnia to może nie wszystko zdązy stopnieć do tej pory. Tylko czy zdążą przygotować jakąś konkretną trasę w Beskidzie śląskim w najbliższym tygodniu?

Warunki narciarskie i pogoda 2015/2016

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski dzisiaj. Temp na dole +2

9a6fed384114d5d572bf783d55465625.jpg

8a69cb2f3856db98f548aa569b1e023b.jpg

Nooo i to mi się podoba:

Nowy_obraz_mapy_bitowej_2.png

To oznaczałoby że weekend 12-13 na Chopoku będzie cudowny :)

Most w Podbielu przejezdny więc można już śmiało smarować nartki :)

no błagam prosze i jeszcze raz błagam tą prognozę to wsadzić sobie w..... Wasyl nie umie przepowiedzieć największej fali powodziowej od 100 lat w dorzeczu wisły na 2 dni przed jej wystąpieniem a tu jest wstawiany jako bóg. Sory ale nie wytrzymałem. Mówiłem o 2010 roku gdzie osobiście pisałem do TVN by ostrzec ludzi przed drugą falą powodziową i osobiście na antenie został skomentowany mój mail że cytuje " żadna druga fala powodziowa nam nie grozi spokojnie". Chyba pamiętamy drugą fale powodziową bo ja do dziś. Tyle w temacie. Zimy nie ma co JC napisał wyżej a przedzimie w dzień topnieje w nocy marznie czyli wody gruntowe mają szanse się odbudować. Od weekendu pomału wraca odwilż ba obstawiam że sięgnie nawet Kasprowego ale to moje przypuszczenia. Niżej w dzień mrozu nie będzie chyba że w cieniu a że słońca będzie sporo to o naśnieżaniu nie ma mowy. Swoją drogą kto będzie naśnieżał skoro za troszkę ponad tydzień będzie spore ciepło?? Ja nie ale może ktoś posłucha Wasyla wtedy hmmmmmm jutro powiem co i jak dalej obstaje że zima w większym wydaniu to 2 kwartał grudnia choć dalej mam nadzieje że nie i zacznie się w 3 a to oznacza w końcu normalne święta. Proszę jeszcze raz bez Wasyla mi tu bo on ma problem z prognozą na jeden dzień. Janek aż zerkałem na GFS i trochę przesadził z temperaturą plus 16 stopni ale na pewno powyżej dychy będzie obstawiam do 12 stopni choć przy halnym to wszystko jest możliwe nawet plus 20 w święta.Można sobie popatrzeć tu to dopiero będzie podniecenie bo Twoja pogoda pokazuje na najbliższe 16 dni prawie zimę na nizinach co z tego bezie sami ocenicie polecam sobie zrobić zdjęcie każdej mapy bo będzie szybko zmienione. Patrząc na tą prognozę aż trzeba naśnieżać:http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/115485,prognoza-16-dniowa-dwa-tygodnie-z-lagodna-zimaO poranku 6 grudnia jest szansa na mikołaja na saniach. Szczecin 1 stopień Zielona Góra 0 stopni Suwałki -2 stopnie. Mówię wam że będzie to kład.Tu wklejam aż dowód na tą ścieme:

prognoza.jpg

prognoza.jpg.583bf5c2927a4706f9f5ef93b7740f12.jpg

Edytowano przez mamad

Kto będzie naśnieżał? Zieleniec i Czarna góra już naśnieżają, a gdzie tam noc :)

Szymoszkowa też i pewnie będzie sporo tych ośrodków dziś :)

Edytowano przez marek_kapica

Swoją drogą kto będzie naśnieżał skoro za troszkę ponad tydzień będzie spore ciepło??[ATTACH=CONFIG]24213[/ATTACH]
Śnieżą, śnieżą...Zieleniec:

ziel.jpg

Jańskie Łaźnie:

jansk.jpg

Pec:

pec.jpg

Spindlerowy Młyn:

Spindl.jpg

i chyba też Szklarska do góry :)

ziel.jpg.91c7f7dcae2fb4b4b25bf7b28746f1f9.jpg

jansk.jpg.88d06aa1122f6e65ad9d9c2461538eb3.jpg

pec.jpg.8016d7c568ef2fb638aadd7ca1a8e5be.jpg

Spindl.jpg.ac1b7d0ec5fd387bf70d3cddb05af363.jpg

1 osoba lubi to

no błagam prosze i jeszcze raz błagam tą prognozę to wsadzić sobie w..... Wasyl nie umie przepowiedzieć największej fali powodziowej od 100 lat w dorzeczu wisły na 2 dni przed jej wystąpieniem a tu jest wstawiany jako bóg. Sory ale nie wytrzymałem. Mówiłem o 2010 roku gdzie osobiście pisałem do TVN by ostrzec ludzi przed drugą falą powodziową i osobiście na antenie został skomentowany mój mail że cytuje " żadna druga fala powodziowa nam nie grozi spokojnie". Chyba pamiętamy drugą fale powodziową bo ja do dziś. Tyle w temacie. Zimy nie ma co JC napisał wyżej a przedzimie w dzień topnieje w nocy marznie czyli wody gruntowe mają szanse się odbudować. Od weekendu pomału wraca odwilż ba obstawiam że sięgnie nawet Kasprowego ale to moje przypuszczenia. Niżej w dzień mrozu nie będzie chyba że w cieniu a że słońca będzie sporo to o naśnieżaniu nie ma mowy. Swoją drogą kto będzie naśnieżał skoro za troszkę ponad tydzień będzie spore ciepło?? Ja nie ale może ktoś posłucha Wasyla wtedy hmmmmmm jutro powiem co i jak dalej obstaje że zima w większym wydaniu to 2 kwartał grudnia choć dalej mam nadzieje że nie i zacznie się w 3 a to oznacza w końcu normalne święta. Proszę jeszcze raz bez Wasyla mi tu bo on ma problem z prognozą na jeden dzień.

Janek aż zerkałem na GFS i trochę przesadził z temperaturą plus 16 stopni ale na pewno powyżej dychy będzie obstawiam do 12 stopni choć przy halnym to wszystko jest możliwe nawet plus 20 w święta.

Można sobie popatrzeć tu to dopiero będzie podniecenie bo Twoja pogoda pokazuje na najbliższe 16 dni prawie zimę na nizinach co z tego bezie sami ocenicie polecam sobie zrobić zdjęcie każdej mapy bo będzie szybko zmienione. Patrząc na tą prognozę aż trzeba naśnieżać:

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/115485,prognoza-16-dniowa-dwa-tygodnie-z-lagodna-zima

O poranku 6 grudnia jest szansa na mikołaja na saniach. Szczecin 1 stopień Zielona Góra 0 stopni Suwałki -2 stopnie. Mówię wam że będzie to kład.

Tu wklejam aż dowód na tą ścieme:

[ATTACH=CONFIG]24213[/ATTACH]

Widze mamd że jesteś ekspertem od pogody ja jednak nie wierze ani tobie ani Wasilewskiemu u mnie w Centrum tych 12 stopni na plusie nie widać jak nie wierzysz to tu popatrz mam nadzieje że kumasz po angielsku choć trochę link http://www.weather.com/weather/tenday/l/PLMZ4628:1:PL

Fajnie, że śnieżą, ale kurcze prognozy na przełom Listopad / Grudzień są średnie.

Podhale przystąpiło do ataku!

Rusiń - ski w Bukowinie:

ecb565f18b55f1a2f8bcd97b254c0f51.jpg

Szymoszkowa:

7504f979da6c98e6c2c265ff2ec20acf.jpg

Jurgów:

780f64a7641ed989a6562a0c05d9f40f.jpg

1 osoba lubi to

Yes, yes Jurgów zaczął śnieżyć! Oby tylko te mrozy się utrzymały. Czekamy! Dechy dzisiaj odebrałem z ostrzenia i smarowania :happy:

Ciekawostka.

Dzisiaj około godz. 22.30 stacja meteo na Skrzycznem notuje minus 23 stopnie, a i to z jaką niebywałą dokładnością 6 cyfr po przecinku :stupid:

Stacja pogodowa SR9NSK -- Góra Skrzyczne

http://skrzyczne.akl.prz.edu.pl/

Aktualna Prędkość Wiatru (średnia za 3 minuty): 0.0 m/s

Aktualne Porywy (maksymalna szybkość przez ostatnie 3 minuty): 0.0 m/s

Aktualny Kierunek Meteo: 0 stopni

Temperatura: -23.333334 Stopni Celcjusza

Ciśnienie: 1017 hPa

Czas ostatniej aktualizacji: 23 Listopada 22:26:21

Ciekawostka.

Dzisiaj około godz. 22.30 stacja meteo na Skrzycznem notuje minus 23 stopnie, a i to z jaką niebywałą dokładnością 6 cyfr po przecinku :stupid:

Temperatura: -23.333334 Stopni Celcjusza

Myślę że przecinek miał być po 2

Chyba jednak ta stacja meteo jest jak to mówią "spitolona" . Minus 23 wskazuje ciągle.

Piękny poranek w górach :)

I banan na twarzy od rana :biggrin:

Białka

bb22addc1cfbb54f2ae0abd3a68c215a.jpg

Jurgów

0a9ff37a25af94613eba7723aad83511.jpg

Edytowano przez leitner

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcinn
      Przy kasie meldujemy się przed 9
      Kupujemy karnety 3 godzinne czasowe,cena 45zł
      Temperatura około -5,słonecznie,prawie bezwietrznie
      Stok bardzo dobrze przygotowany,twardo,równo,żadnych przetarć
      Narciarzy przez pierwszą godzinkę paru,póżniej zdecydowanie więcej
      Ale ogólnie bez stania w kolejce 
      Piękna zima,niech trwa

• Przez JC
      Szczyrk - Bieńkula 30.01.2017
    • Przez JC
    • Przez JC
    • Przez lokiec3
      To nie będzie post z tych gdzie jechać na narty, a raczej moja subiektywna opinia gdzie jechać na narty
      Za trzy tygodnie jadę do Dienten (Hochkoenig). Jak szukałem kwater w różnych ośrodkach to nawet nie brałem pod uwagę Dolomitów i innych po drugiej stronie Brennero. I tak patrząc na kamery to coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że moja taktyka jest słuszna. Porównując taką np Alta Badię gdzie są tylko białe ścieżki na zielonych polach z rzeczonym Hochkoenig to coraz bardziej mi się micha cieszy. Taką sytuację obserwuję już od kilku lat. Pamiętam jak raz wracaliśmy z Andalo, Naturalnego śniegu było tam niewiele. Po przekroczeniu Brennero biało zrobiło się w momencie. Jakie są wasze obserwacje? PS ja tam wolę po nawet twardym, ale naturalnym jeździć.
      Pozdrawiam.