Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się do Białki w niedzielę...

Myślicie że będzie szansa pojeździć na Kotelnicy?

Byłem tydzień temu w Białce w niedzielę, żeby moja 5-letnia córka miała szansę się przetrzeć przed sezonem. Na Bani warunki były bardzo dobre, ale na Kotelnicy wydawało się, że pokrywa jeszcze sporo za cieńka. Przez ten tydzień nie śnieżyli, więc nie sądzę aby mieli otworzyć Kotelnicę. Raczej trzeba się będzie cieszyć jeżeli Bania się utrzyma na ten weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek zajrzałem do zeszłorocznego kalendarza, a tam, pod datą 05.12.2014 zapisano- Tumlin (1). Tego dnia rozpocząłem poprzedni sezon, w Mikołaja był znów Tumlin (2), a 07.12 Bałtów(3). A w tym sezonie? Kicha! A tak się dobrze w listopadzie zapowiadało, Tumlin pierwszy ruszył z naśnieżaniem. Co z tego śniegu zostało,można zobaczyć na kamerce.

A wszystko przez pogodę! Czytam tu wypowiedzi znawców, o ociepleniach klimatu, o elninio, o modelach obliczeniowych, o obserwacjach, o czapie lodowej w Arktyce, o dziurze ozonowej. Nieśmiało czekam na poruszenie tematu puszczania gazów przez owce i krowy, (te ostatnie z uwzględnieniem obu końców) i ich wpływu na utrzymanie się pokrywy śniegu w Polsce.

Ale na poważnie. Ostatnio zaobserwowałem, że im bardziej intensywna dyskusja o pogodzie odbywa się na forum, tym pogoda narciarska jest gorsza!!!:eek: Z całą pewnością należy uwzględnić ten parametr we wszystkich modelach obliczeniowych prognoz pogody!:smile:

Pozdrawiam z kieleckiego smutny wiosenną pogodą. U mnie nawet "piżdzić" przestało!

http://snowbrains.com/up-to-115-of-snow-forecast-for-whistler-b-c-next-7-days/ Takie coś dodaję!

Edytowane przez Bumer
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma śniegu,

Jakby Wam to powiedzieć... Mało,ale jest!

Ciągle działa szczyrkowska Ice Arena.

W piątek rusza Strbskie Pleso i Chopok.

W sobotę Rohace.

Być może ruszy coś jeszcze,np. Czantoria. :rolleyes::

Nie ma co płakać za tym czego nie ma,lepiej cieszyć się tym co jest. :)

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co płakać za tym czego nie ma,lepiej cieszyć się tym co jest. :)

Wiesz jak ja się cieszę że w Ameryce "chodzi" tyle ośrodków! A i jeszcze wiele uruchomią!

PS. W zasięgu 50 km mam 7 ośrodków narciarskich które są obecnie nieczynne. Do Jasnej mam ponad 400km- jest różnica?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Wam to powiedzieć...

Nie ma co płakać za tym czego nie ma,lepiej cieszyć się tym co jest. :)

Johnny jest wielka nędza i rozpacz:mad:::mad:::mad:: Podziwiam Twój optymizm.Stokłosica na Czantorii to już prawie nie ma śniegu, podobnie jak Biały K. Zresztą to są bardzo krótkie trasy.Mówa o trasach w Polsce bo mnie Słowacja nie interesuje. Jest szansa na wyrażne ochłodzenie po 10.12, tak na 55 procent. Mam w planie wyjazd 18.12 do Szczyrku, ale szanse na to oceniam tylko na 40 procent:mad::

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Wam to powiedzieć... Mało,ale jest!

Ciągle działa szczyrkowska Ice Arena.

W piątek rusza Strbskie Pleso i Chopok.

W sobotę Rohace.

Być może ruszy coś jeszcze,np. Czantoria. :rolleyes::

Nie ma co płakać za tym czego nie ma,lepiej cieszyć się tym co jest. :)

W weekend ma ruszyć też kilka wyciągów w Zieleńcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Beskidach warunki narciarskie uszczuplają się z każdym dniem. Po puszku na Golgocie i Julianach dziś nie ma śladu. Za to pogoda spowodowała, że na trasie nr 11 mamy do czynienia z rodzajem lodoszreni co stanowić będzie doskonały podkład pod naśnieżanie. Czekamy więc na mróz, wydaje mi się jednak, że w nadchodzącym tygodniu to będzie raczej powrót do sezonu budowlanego z temperaturami powyżej 10 stopni Celsjusza:

WP_20151206_002.jpg

WP_20151206_008.jpg

WP_20151206_009.jpg

Pozdrowienia dla kolegi spotkanego gdzieś na szlaku:

WP_20151206_014.jpg

Jednak z góry Golgota cały czas prezentuje się dobrze aczkolwiek podczas zjazdu wiele niespodzianek w postaci lodu. Spodziewałem się raczej rozmiękłego śniegu co byłoby miłą niespodzianką dla Black`eyi, ale góry żądzą się swoimi prawami:

WP_20151206_017.jpg

WP_20151206_018.jpg

Łudziłem się, że powyżej górnej stacji na Golgotę Widokowa będzie w śniegu. Tam jednak temperatura zrobiła swoje. Tak więc na razie to koniec warunków narciarskich w Beskidach. Biały Krzyż pewnie podda się w tym tygodniu:[video=youtube;6u_JqM-wnG4]
Pozostaje Słowacja.

WP_20151206_002.jpg.36877289742084a84065697dad9ae641.jpg

WP_20151206_008.jpg.fc8699ab69bc5c62b8d24b7ae068d401.jpg

WP_20151206_009.jpg.c3725bac0dd2d880ccc6dd64f0614a7a.jpg

WP_20151206_014.jpg.85b6c1c3e8f23824c7e853b7c72b9ba9.jpg

WP_20151206_017.jpg.fdc6c281298369d3a45df1623bc85826.jpg

WP_20151206_018.jpg.d93cad138c2f067f204de34af5ecd586.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat prognoz na nadchodzący weekend ? Ma być mroźno nawet w niższych partiach, możliwy opad śniegu w weekend.

Panowie mamad i janek potwierdzacie ?

Trzymajmy się prognozy ze skionlne to może będziemy niebawem jeżdzić np. w Szczyrku.http://www.skionline.pl/pogoda/polska-beskid-slaski-szczyrk,osrodek,642,prognoza,2015-12-12.html Moje prognozy oparte na dostępnych informacjach i modelach są mniej optymistyczne, czyli może być cieplej niż w powyższej prognozie o 2-3 stopnie ,a to z racji dalszego napływu powietrza atlantyckiego ,tylko w chłodniejszej odmianie (nie PPmc tylko PPm).Szansę na mój pierwszy wyjazd na narty w najbliższy weekend oceniam tylko na 30 procent ,ale mnie interesuje tylko Beskid śląski (Wisła, Ustron, Szczyrk). Mamad ma na pewno aktualne, bardziej sprawdzalne prognozy. Coś chyba ,,skrobnie". Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...