Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Skolnity - Wisła [emoji4]
Na kamerce wygląda to znakomicie, podobno mają dość sporą pokrywę śniegu i dobrze przygotowaną trasę - sam dziś wieczorem mam zamiar ją przetestować.
I pewnie jeszcze w niedziele, bo jest gwarancja dużo mniejszej ilości osób niż gdziekolwiek w okolicy.
Na plus również fakt, że armatki przeniesione na czerwoną i przy aktualnych temperaturach powinni zdążyć na święta przygotować obie - będzie gdzie na spokojnie pojeździć w Wiśle [emoji3]
SKOLNITY.png

Napisz jak warunki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istebna

Miał być Chopok, ale... i skończyłem w Istebnej. Dziś w Zagroniu lekki mrozik i tragicznie mało ludzi. Warunki dobre+, twardo, żadnych przetarć czy kamieni. Stok nie jest może zbyt wymagający, ale dzisiaj dzięki "nikczemnej" frekwencji można było szybko, i co ważniejsze bezpiecznie poszusować. :)

YDXJ1263.jpgYDXJ1250.jpgYDXJ1253.jpgYDXJ1258.jpgYDXJ1259.jpgYDXJ1261.jpgYDXJ1262.jpgYDXJ1267.jpg

 

Trzy godziny jazdy, to aż nadto jak dla mnie w tym ośrodku - najwyższy czas odwiedzić sąsiednią SN...

YDXJ1268.jpg

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istebna

Stacje Zagroń i Złoty Groń wprowadziły wspólny skipass, to przeważyło u mnie, żeby po czteroletniej absencji odwiedzić dzisiaj te ośrodki - każdy z osobna jest dla mnie po prostu nudny, razem, "dają radę". Warunki na Złotym Groniu bardzo podobne, wręcz bliźniacze do tych z Zagronia - czyli ok.
Skipass 6-godzinny wykorzystany co do minuty :).

 

YDXJ1271.jpg

YDXJ1272.jpg

YDXJ1275.jpg

YDXJ1277.jpg

YDXJ1279.jpg

YDXJ1280.jpg

YDXJ1281.jpg

YDXJ1282.jpg

YDXJ1283.jpg

YDXJ1284.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To dla mnie ważna wiadomość bo na żadnym z tych stoków nie wytrzymywałem dłużej niż 1,5-2 h no chyba że było bardzo fajne towarzystwo albo dużo śniegu po bokach a teraz jak mówisz już nie wieje tak nudą. Czy coś tam jeszcze ciekawego zrobiono w sensie do jeżdżenia?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, keisyzrk said:

Istebna

Stacje Zagroń i Złoty Groń wprowadziły wspólny skipass, to przeważyło u mnie, żeby po czteroletniej absencji odwiedzić dzisiaj te ośrodki - każdy z osobna jest dla mnie po prostu nudny, razem, "dają radę". Warunki na Złotym Groniu bardzo podobne, wręcz bliźniacze do tych z Zagronia - czyli ok.
Skipass 6-godzinny wykorzystany co do minuty :).

W jaki sposób można sia przemieszczać między ośrodkami bez zdejmowania nart ?

Grzbietem wzniesienia ? Jeżeli tak to czy jest tam spadek w którąś ze stron czy jest płasko i można w obie strony tak samo przejść ?

A może w poprzek stoku da się zjechać do drugiego ośrodka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, andy-w napisał:

W jaki sposób można sia przemieszczać między ośrodkami bez zdejmowania nart ?

Grzbietem wzniesienia ? Jeżeli tak to czy jest tam spadek w którąś ze stron czy jest płasko i można w obie strony tak samo przejść ?

A może w poprzek stoku da się zjechać do drugiego ośrodka ?

Cześć

Andy górne stacje obu wyciągów są odległe o 500m tak, że nigdy nie było problemu z przechodzeniem z jednego na drugi stok.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, andy-w napisał:

W jaki sposób można sia przemieszczać między ośrodkami bez zdejmowania nart ?

Grzbietem wzniesienia ? Jeżeli tak to czy jest tam spadek w którąś ze stron czy jest płasko i można w obie strony tak samo przejść ?

A może w poprzek stoku da się zjechać do drugiego ośrodka ?

O ile dobrze pamiętam to ze Złotego Gronia jest lekko z górki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

To dla mnie ważna wiadomość bo na żadnym z tych stoków nie wytrzymywałem dłużej niż 1,5-2 h no chyba że było bardzo fajne towarzystwo albo dużo śniegu po bokach a teraz jak mówisz już nie wieje tak nudą. Czy coś tam jeszcze ciekawego zrobiono w sensie do jeżdżenia?

Pozdrowienia

Mitek, raczej będziesz rozczarowany, nie zauważyłem niczego nowego - dzisiaj nie wiało nudą, bo dzięki małej frekwencji można było pozwolić sobie na więcej niż zwykle, i robić to bezpiecznie.

10 minut temu, andy-w napisał:

W jaki sposób można sia przemieszczać między ośrodkami bez zdejmowania nart ?

Grzbietem wzniesienia ? Jeżeli tak to czy jest tam spadek w którąś ze stron czy jest płasko i można w obie strony tak samo przejść ?

A może w poprzek stoku da się zjechać do drugiego ośrodka ?

Z tego co słyszałem to grzbietem można, ale nigdy tego nie sprawdziłem - dzisiaj przemieściłem się w sposób trochę mniej spektakularny, samochodem :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, keisyzrk napisał:

Mitek, raczej będziesz rozczarowany, nie zauważyłem niczego nowego - dzisiaj nie wiało nudą, bo dzięki małej frekwencji można było pozwolić sobie na więcej niż zwykle, i robić to bezpiecznie.

Z tego co słyszałem to grzbietem można, ale nigdy tego nie sprawdziłem - dzisiaj przemieściłem się w sposób trochę mniej spektakularny, samochodem :).

Cześć

No wiesz to nie są jakieś fantastyczne stoki i co by zrobili nie będą ale fajnie, że teraz można sobie po prostu przejść z jednego na drugi a myślę, że jeżeli już zaczęła się ta współpraca to może pójdą dalej, miejsca jeszcze trochę tam jest i małych wyciągów, które można do współpracy wciągnąć. Białka też kiedyś inaczej wyglądała. ;)

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zita napisał:

Skolnity - Wisła :)

Na kamerce wygląda to znakomicie, podobno mają dość sporą pokrywę śniegu i dobrze przygotowaną trasę - sam dziś wieczorem mam zamiar ją przetestować.

I pewnie jeszcze w niedziele, bo jest gwarancja dużo mniejszej ilości osób niż gdziekolwiek w okolicy.

Na plus również fakt, że armatki przeniesione na czerwoną i przy aktualnych temperaturach powinni zdążyć na święta przygotować obie - będzie gdzie na spokojnie pojeździć w Wiśle :D

SKOLNITY.png

Już zdecydowałem. Nie Stożek bo kiepski dojazd ,ale Skolnity . Nie we wtorek ,ale w niedzielę, czyli pojutrze. Mam nadzieje ,że początek sezonu  będzie udany i bezpieczny ,nie tak jak koniec poprzedniego (Kasprowy Wierch).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, janek57 napisał:

Już zdecydowałem. Nie Stożek bo kiepski dojazd ,ale Skolnity . Nie we wtorek ,ale w niedzielę, czyli pojutrze. Mam nadzieje ,że początek sezonu  będzie udany i bezpieczny ,nie tak jak koniec poprzedniego (Kasprowy Wierch).

Powodzenia. Trzymaj się! 

Co do Kasprowego, to na szczycie leży już 75cm a na Hali Gąsienicowej prawie 50cm! Może już niedługo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, janek57 napisał:

Już zdecydowałem. Nie Stożek bo kiepski dojazd ,ale Skolnity . Nie we wtorek ,ale w niedzielę, czyli pojutrze. Mam nadzieje ,że początek sezonu  będzie udany i bezpieczny ,nie tak jak koniec poprzedniego (Kasprowy Wierch).

Cześć Janek, polecam też Kiczerę przy hotelu Stok (byłem dzisiaj od 8-ej do 10-ej w trakcie "przerwy śniadaniowej :D", warunki rewelacyjne, lekki mróz, piękne widoki, mało ludzi), ale nie wiem jak z dojazdem bez samochodu. Ten sezon ma dla mnie najlepszy start - byłem już na nartach 4 razy (SON, Siglany - też polecam, Soszów, Kiczera), jutro znowu SON, we środę chyba Kubinska Hola (Słowacja), a po świętach Velka Raca i Oravska Leśna, a na marzec "zaklepany" pobyt w Pfunds (jazda w Serfaus Fiss Ladis, Kaunertal, Nauders).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro chcę zacząć sezon i nie mogę się zdecydować. Wspomniana Kubińska Hola to ode mnie 3h jazdy, podobnie jak Rużomberok - wiem, że to szerokie, nasłonecznione stoki - w sam raz na grudniową porę (nisko położone słońce) ale jednak zbyt daleko. Z kolei tu gdzie bliżej (Wisła), wciąż otwarte tylko po jednej trasie. To co najlepsze, wciąż nieczynne (Czantoria, Beskid Arena, czy niesławna Buczynka w Korbielowie). 

Edytowane przez koliber
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

No wiesz to nie są jakieś fantastyczne stoki i co by zrobili nie będą ale fajnie, że teraz można sobie po prostu przejść z jednego na drugi a myślę, że jeżeli już zaczęła się ta współpraca to może pójdą dalej, miejsca jeszcze trochę tam jest i małych wyciągów, które można do współpracy wciągnąć. Białka też kiedyś inaczej wyglądała. ;)

Pozdrowienia

Po co się przemieszczać skoro górki takie same.Kanapy podobne.

ob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Szczyrkowskim było pięknie od rana do południa

Warunki na wszystkich otwartych trasach dobre i bardzo dobre. Pojedyncze grudki zmarzniętej ziemi nie zmieniają obrazu całości. 

Z Pośredniego otwarte wszystkie warianty tras. Małe Skrzyczne, Czyrna i Bieńkula zamknięte. Niebieska 4 z Hali Skrzyczeńskiej maiła mieć warunki trudne a wg minie były co najmniej dobre. Narciarzy jak na zdjęciach, wjazd do bramek cały czas bezpośredni, bez stania. Spotkałem forumowicza. Wyjazd bardzo, bardzo udany. resztę przekażą zdjęcia.

PS. Powietrze na dole w Szczyrku śmierdzi jak pod koksownią w Radlinie. Masakra :(

 

 

20161217_082355.jpg

20161217_082924.jpg

20161217_083037.jpg

20161217_094541.jpg

20161217_095122.jpg

20161217_102342.jpg

20161217_102733.jpg

20161217_110044.jpg

20161217_113202.jpg

20161217_113627.jpg

20161217_121921.jpg

20161217_121933.jpg

20161217_122303.jpg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając do wyboru pojedyncze czynne trasy w Wiśle (zawsze szkoda mi wtedy patrzeć na te nieczynne), zdecydowałem się rozpocząć sezon w miejscu, które znałem tylko z nielicznych relacji na forum w zeszłym sezonie - Dolina Leśnicy w Brennej (Świniorka). Tu jednak też czynny tylko 1 z 3 talerzyków (dolny). To miejsce nie przypomina nowoczesnych stacji narciarskich - jest kameralnie, mało nowocześnie (II odcinek wyciągu to podobno bardzo stary wyciąg Polsportu - może zaciekawi to "Mostostala", który ostatnio coś rzadko pojawia się na forum), wzdłuż wyciągów stare, zapuszczone chatki - zupełnie inny klimat niż w ośrodkach wiślańskich. Górny odcinek dopiero zaczynają naśnieżać, a i na dolnym znalazło się kilka luźnych kamyczków, co mi oczywiście nie przeszkadzało. Trasa szeroka, w środkowej części (w miejscu przesiadki między wyciągami) ma dwa fajne garby. Stok nachylony na wschód - słoneczka nie brakowało.

Pytałem GOPRowca czy coś wie o planowanej kanapie, ale ta na razie jest w fazie planów - w sumie nie uważam, by była tam potrzebna - niewyprzęgane kanapy powoli wg mnie stracą sens bytu przy tym, co powstaje w Szczyrku - już niektóre wiślańskie świecą pustkami, a co dopiero będzie za rok. A Brenna moim zdaniem niech pozostanie taka, jaka jest.

brenna3.jpg

brenna1.jpg

brenna2.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg Stok w Wiśle. Dziś byłem tam pierwszy raz i jestem zadowolony. Warunki rano pewnie były super ale ja byłem z córką dopiero od 11:00 i główna trasa była już wtedy trochę zmęczona...my wybieraliśmy wariant niebieski i tam było bardzo dobrze. Na koniec pośmigałem z Olą na sankach za 10 złotych od osoby...
048b7ab7f56b331c2b8dbefe37ea6e46.jpg
9b0b78f0853313f051edb02bc814bceb.jpg
6faff4e86020630af3fdb23e1c632471.jpg
3ba633126bd3ef2ef8e85e9138959955.jpg
87c37f950b4272b7574356e7b04858ab.jpg
bcfaa4d4740506b6b5e27e4f9571aa03.jpg
Pozdrawiam serdecznie
Maciek

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andy-w napisał:

Dzisiaj w Szczyrkowskim było pięknie od rana do południa

Warunki na wszystkich otwartych trasach dobre i bardzo dobre. Pojedyncze grudki zmarzniętej ziemi nie zmieniają obrazu całości. 

Z Pośredniego otwarte wszystkie warianty tras. Małe Skrzyczne, Czyrna i Bieńkula zamknięte. Niebieska 4 z Hali Skrzyczeńskiej maiła mieć warunki trudne a wg minie były co najmniej dobre. Narciarzy jak na zdjęciach, wjazd do bramek cały czas bezpośredni, bez stania. Spotkałem forumowicza. Wyjazd bardzo, bardzo udany. resztę przekażą zdjęcia.

PS. Powietrze na dole w Szczyrku śmierdzi jak pod koksownią w Radlinie. Masakra :(

Andy piękne zdjęcia, ja w tym roku zaoszczędze na karnetach to w końcu dobry aparat albo kamerkę kupię, chociaż jutro trochę wydać muszę rodzinka na narty do Korbielowa a ja na Star Wars.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...