Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jedzenie na stoku


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nasze narzekanie nic tu nie pomoże, bo trzeba jeszcze czasu, żeby zaszły pozytywne zmiany na kulinarnej mapie stoków narciarskich. Przecież podobnie było w dużych miastach, gdzie jeszcze kilka lat temu cięzko było znaleźć dobrą restaurację, ale około 3 lata temu ruszyła lawina, zaczęły powstawać na prawdę wybitne restauracje z kuchniami autorskimi. Zaczęło zmieniać się myślenie o kuchnii, przyszła nowa fala ambitnych młodych ludzi, zaczęli też wracać ludzie z emigracji, którzy zaczynali na zmywakach w Anglii, Niemczech, Belgii, Francji, Włoszech, a kończyli jako zastępcy szefa kuchnii bardzo dobrych restauracji. Nastąpił powrót do polskiej kuchnii i produktów, które przez seteki lat były w niej obecne, ale przez ostatnie 60 lat całkowicie o nich zapomniano, a przede wszystkim zaczęła się tworzyć klasa średnia, prawdziwych mieszczan, która zastępuje mentalność chlopa przesiedlonego do miasta. W końcu te same zmiany zaczną zachodzić również w schroniskach górskich i stokowych knajpach ale trzeba jeszcze trochę czasu i nikt już tego nie zatrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarlotka 8 zł, poślednia herbata 6zł. Kiedyś w barze na Słotwinach zachciało mi się zupy, zamówiłem. Jakież było moje zdziwienie jak barman rozerwał torebkę z proszkiem i wsypał do plastykowego kubka i zalał gorącą wodą, wszystko za 6,5 zł. Podał mi łyżeczkę, która przy mieszaniu powyginała się od temperatury.

Dobre hicior wszech czasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup se któryś mrożoną pangę najlepiej w Tesco albo Makro, i spróbuj usmażyć. Galareta / maziaja.. smacznego. Z resztą inne mrożonki też podobnie się zachowują. Smażale kupują to co jest najtańsze, często i gęsto z wyprzedaży kiedy termin ważności się kończy. Inaczej g by zarobili. Taka prawda.

Oczywiście nie znaczy to , że tak jest wszędzie. Są knajpy na morzem gdzie się zje przepyszną świeżą rybę, perfekcyjnie przygotowaną i podaną no ale zwykły śmiertelnik może raz do roku sobie na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj w Szczyrku wybrałem się po dłuuuugiej przerwie do Mety, aby sprawdzić sprawność kulinarną kuchni. Zjazdem smaczny, ładnie podany obiad. Jako, że nie byłem sam miałem okazje skosztować kilku dań od zup po deser i wszystkie były smaczne i szybko podane.

Aby informacja była kompletna załączam rachunek.

Ze swojej strony polecam

4e6e5f6b650936b4346be49ac7f897e8.jpg

dfd33e5c249f8b3abf02412d9ffed905.jpg

eb49e3195914d85b5c266201a9e2887b.jpg

29a9768056da41273c21391cc4b4d193.jpg

87b98fd11e7800adfd207424e2797cf0.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Szczyrku wybrałem się po dłuuuugiej przerwie do Mety,

87b98fd11e7800adfd207424e2797cf0.jpg

wiele lat pracowałem w gastronomii .... ładnie podane widać że się znają i pewnie jest smacznie , jednak ostro przeginają pałę z udkiem kurczaka za 35 zł :) foodcost tego dania to max 5-7 zł ..... aż się boje ile kosztuje tam inne dania mięsne

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herbatka za 9,00 złociszy :eek: och sorry,...herbata Richmont :laughing:

ale "łyk" Cisowianki za 6,00 zeta musi smakować wybornie :crazy:

lepiej nie czytać karty dań przed zamawianiem dań i napojów i paragonu po konsumpcji,nie zepsuje to przynajmniej doznań smakowych

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie byłem sam miałem okazje skosztować kilku dań od zup po deser i wszystkie były smaczne i szybko podane.

A ja widziałem taki program w telerizroni jak taka kudłata blondi w podeszłym wieku lata i się wścieka po lokalu, a na pierwsze wejście zamawia prawie wszystko z karty i jest sama do tego:tongue:

A poza tym to nie elegancko Jacku zamaczać komuś paluch z jego zupie :stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto bogatemu zabroni? :wink:

herbatka za 9,00 złociszy :eek: och sorry,...herbata Richmont :laughing:

ale "łyk" Cisowianki za 6,00 zeta musi smakować wybornie :crazy:

lepiej nie czytać karty dań przed zamawianiem dań i napojów i paragonu po konsumpcji,nie zepsuje to przynajmniej doznań smakowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
A dla mnie łoscypek jest najlepsiejszy...
Jak to Górole godajo dobry łoscypek nie jest zły :biggrin::wink:

P1010104.jpg

Tutaj żonka oczekuje na zgrilowanie łoscypka.Miejsce - Jurgów "restauracja" u Jyndrka na górze :smile:To tu jadłem chyba najlepsze oczywiście z czerwoną borówką - w końcu nazwisko zobowiązuje.PozdrawiamPS: Oczywiście mam na myśli grilowanego, bo najlepsze łoscypki jadłem z Bacówki przy drodze pod reglami pomiędzy Doliną Białego i Strążyską. Żętyca i bundz też tam są rewelacyjne. Dostępne (z wiadomych względów) tylko od wiosny do jesieni.

P1010104.jpg.d2529e2d11ddce0e72f7164b5d2be42b.jpg

Edytowane przez Piotr_67
PS
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...