Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty GS - dylemat.


FerraEnzo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Widzę tutaj eksperckie podejście do oceny jazdy...

Ciekaw jestem na jakiej podstawie???;)

Pozdrowienia

Cześć

Dziwnie piszesz bo sam wiesz, że znacznie łatwiej kontrolować dobrą solidna nartę niż jakieś popularne g...

Pozdrowienia

Czyli co ? To jest odpowiednia narta do jazdy i warunkow jakie panuja na filmie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artix, nie mogłem :biggrin:

A to narty dobieramy do warunków?

To jakiej narty powinien użyć?

A jak ma tylko te?

Pozdrawiam

PS: Panowie piszcie jaśniej, bo jak ktoś mniej obeznany to zacznie czytać.........

Wiec po co Piotrze szukasz nart typu Rally ? Wez byle jakie, czy to offpist czy sztruks z rana, jaka to roznica ?

Albo, nie! Bierz gigantki, jak najdluzsze, najlepiej komory! To w koncu wszyscy chca uslyszec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec po co Piotrze szukasz nart typu Rally ? Wez byle jakie, czy to offpist czy sztruks z rana, jaka to roznica ?

Albo, nie! Bierz gigantki, jak najdluzsze, najlepiej komory! To w koncu wszyscy chca uslyszec!

Bo ja dokładnie wiem jakiej narty szukam. Nie potrzebuję do tego zakładać wątku pt. "jakie narty kupić" :biggrin:

Kupno narty w moim przypadku nie zależy od warunków, offpist, sztruks z rana itp.

Zależy tylko od moich preferencji. A te są takie - doskonała w krótkim skręcie.

W zasadzie powinienem kupić SL, ale......

No właśnie z powodu tego, że nie pojadę zmienić narty w ciągu dnia to szukam mariażu SL z AM i tu mamy BINGO!!!!!

HEAD spełnia moje oczekiwania.

Tzn: jest to narta o budowie narty sportowej ale o specyficznym "taliowaniu".

Jeszcze raz - NARTA O BUDOWIE NARTY SPORTOWEJ!!

I to wszystko :smile:

Co do gigantek? A jaki problem? Niedawno w totalnej brei jeździłem na komórkowych GS-ach Atomic i to w długości 191cm.

Było nieźle ale to nie moja bajka. Nie jeżdżę 100km/h tylko pewnie max z 60 więc po co mi stabilne deski?

Te które miałem wystarczały doskonale.

Przeczytaj opis:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,duel,xl-all-mountain,4036.html

"....narta komórkowa zbudowana......"

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Myślałem jednak, że wiesz cokolwiek o narciarstwie a Ty nawet nie próbujesz stwarzać pozorów.

Pozdrawiam bez odzewu

Mistrzem pozorow jestes Ty na tym forum, czego dowodem sa filmy z twoim udzialem.

Sa tu ludzie ktorzy spedzaja po 50 dni w roku na nartach, w tym wieksza czesc roku w Alpach. ( czego ty nie zrobiles pewnie przez ostatnie 10 lat )

Powiedz, komu chcesz mydlic oczy? Uwazasz wszystkich za tak malo inteligentnych?

Nie kazdy kupi twoj belkot!

Slizgaj sie dalej na twoich sztachetach 210 i nie rob ludziom wody z mozgu !

Potrafisz dobrze ocenic jak kto jezdzi i dobrze doradzic , That's_It,_That's_All !

Nie kazdy nadaje sie do nart GS, nie kazdy ma na tyle umjejetnosci/sily aby je ogarnac! I nie ma co na sile przekonywac slabych narciarzy ze to dobra narta do nauki i doskonalenia umjejetnosci.

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!

Najlepsza kamera to taka z żyroskopem, teleobiektywem, ciężka....

Najlepsze buty to wojskowe glany. I do garnituru, i do biegania, kopania piłki, do pracy, kościoła...

Najlepsze auto to bolid wyscigowy, ale taki ze światłami i tablicą rejstracyjną!

Najlepsze narty to....:smile:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!

Najlepsza kamera to taka z żyroskopem, teleobiektywem, ciężka....

Najlepsze buty to wojskowe glany. I do garnituru, i do biegania, kopania piłki, do pracy, kościoła...

Najlepsze auto to bolid wyscigowy, ale taki ze światłami i tablicą rejstracyjną!

Najlepsze narty to....:smile:

Najlepsze...

...wszytko zależy co kto lubi.

Może obecnie nie jeżdżę na tykach, ale dla mnie najlepsze nawet do jazdy dowolnej są komórki SL i GS.

Narty mają jechać i oddawać energię w każdym skręcie, a nie zamulać.

Póki nie mam zdrętwiałych kończyn i nie jestem emerytem to zdania nie zmienię.

Btw. Co do kamery z giroskopem, to są patenty, żeby stosować giroskop do kamerek typu GoPro - niezły efekt to daje ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze...

...wszytko zależy co kto lubi.

Może obecnie nie jeżdżę na tykach, ale dla mnie najlepsze nawet do jazdy dowolnej są komórki SL i GS.

Narty mają jechać i oddawać energię w każdym skręcie, a nie zamulać.

Póki nie mam zdrętwiałych kończyn i nie jestem emerytem to zdania nie zmienię.

Btw. Co do kamery z giroskopem, to są patenty, żeby stosować giroskop do kamerek typu GoPro - niezły efekt to daje ;)

Najlepsze narty może docenić tylko ten kto naprawdę umie jeździć więc nie dziw się niektórym kolegom, że Cię wyśmiewają. Mnie już bliżej do emeryta ale też doceniam dobre narty i również nie za bardzo rozumiem argumenty młodych stażem i małej wiedzy na ten temat. Swoja drogą zdjęcie masz rządzące ale o tym już chyba pisaliśmy przy okazji Twoich filmów.

Co do kamer butów i aut się nie wypowiadam bo się słabo na tym znam.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze narty może docenić tylko ten kto naprawdę umie jeździć więc nie dziw się niektórym kolegom, że Cię wyśmiewają. Mnie już bliżej do emeryta ale też doceniam dobre narty i również nie za bardzo rozumiem argumenty młodych stażem i małej wiedzy na ten temat. Swoja drogą zdjęcie masz rządzące ale o tym już chyba pisaliśmy przy okazji Twoich filmów.

Co do kamer butów i aut się nie wypowiadam bo się słabo na tym znam.

Pozdrowienia serdeczne

W zasadzie nie zauważyłem, aby to mnie ktoś tu wyśmiewał :mellow:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze narty może docenić tylko ten kto naprawdę umie jeździć więc nie dziw się niektórym kolegom, że Cię wyśmiewają. Mnie już bliżej do emeryta ale też doceniam dobre narty i również nie za bardzo rozumiem argumenty młodych stażem i małej wiedzy na ten temat. Swoja drogą zdjęcie masz rządzące ale o tym już chyba pisaliśmy przy okazji Twoich filmów.

Co do kamer butów i aut się nie wypowiadam bo się słabo na tym znam.

Pozdrowienia serdeczne

A ty dalej przy swoim że Ty potrafisz jeździć a reszta to ciemnogród :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, czy slick Michelin to najlepsza opona? Na suchą nawierzchnię na wyścigi, tak! Na mokry tor, brudna nawierzchnie, już nie. Na codzień jeżdżę na innych oponach. Znacznie trwalszych i bardziej uniwersalnych. To samo odnosi się do nart. Po prostu trzeba mieć kilka par, lub iść na kompromis. I nie ma co się sadzic umiejętnościami i sprawnością fizyczna, bo w człowieku to jednak rozsądna głowa jest najwazniejsza. Życzę udanych szusow. W puchu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i własnym oczom nie wierzę!

Po pierwsze jako autora tego wątku wkurwia mnie, że banda dzieci z przedszkola robi sobie wycieczki personalne zamiast merytorycznie podyskutować! Nosz ku*** jego mać!

Patrz jeden z drugim jaki jest temat wątku, wyobraź sobie że wchodzi tutaj ktoś zielony, ktoś kto chciałby poczytać o tym pięknym sporcie, a zamiast tego dostaje wiadro chłamu i personalnych przepychanek!

Do rzeczy.

W powyższej dyskusji w pełni popieram Pływaka, Mitka, Lokibalboa, Piotra i całą resztę umiejących wyjść ze swojego wyimaginowanego światka narciarskiego! Ja w przeciwieństwie do Was przedstawię Wam kilka argumentów broniących narty GS (taka długa i wąska - Jaśku wąska w pasie dobrze...)

1) Jazda na nartach to nie tylko skręt cięty od jednej linii lasu do drugiej. Wystarczy trochę poczytać, popatrzeć, pogadać z instruktorami żeby dostrzec zalety ciężkich nart race'owych (master czy serwisowa). Jak już wyobrazicie sobie, że można na nartach jeździć inaczej niż tylko skrętem ciętym to otworzy się przed wami szeroki wachlarz możliwości jakie dają narty GS.

2) Jazda w nierównym terenie dzięki ciężkości i stabilności takiej narty jest również możliwa skrętem ciętym. Oczywiście nie mówię tutaj o odsypach pół metrowych, ale tam każdy AM też wymięknie. Jeśli chodzi o te półmetrowe odsypy to pisze o tym w ostatnim akapicie (bumps skiing).

Tutaj już można by dyskusję zamknąć, gdyż każda niesklepowa narta będzie stabilniejsza zarówno na twardym równym terenie jak i w kopnym śniegu. Przez co będzie dawać większą frajdę dzięki łatwości i pewności prowadzenia.

3) Brak rockera i innych "dobrodziejstw" = większa stabilność.

4) Zwróćcie uwagę na jakich nartach jeżdżą juniorzy...Każda z tych desek jest dłuższa od najdłuższego AM. Czy to nie daje wam do myślenia ? Chłopaczki 13-15 lat cały dzień w pięknym stylu pomykają każdym stylem jaki sobie wymarzą.

Oczywiście za tym wszystkim stoi technika, ale jedno drugiego nie wyklucza.

Bumer Twoje porównania do świata motoryzacji są delikatnie mówiąc z dupy wzięte. O no dlatego, że zarówno gwint w hondzie jak i slick mają swój wąski zakres zastosowania jakim jest sport wyczynowy i to w określonych warunkach (równo, sucho). Narta komórkowa czy master są natomiast sprzętem wszechstronnym. Można na nich jeździć wieloma stylami przez cały dzień...niestety żeby to zrozumieć trzeba wyjść z pudełka i dostrzec to, że narciarstwo to nie tylko piękne cięte łuki. Bywasz w Alpach, jak wyglądają dojazdówki albo czerwone trasy koło południa ? Odsyp na odsypie...Wtedy mając GS'a master'a masz pewność, masz stabilność.

Pisze tego posta z takim pewnym niedowierzaniem. Sam do niedawna myślałem o narciarstwie w sposób jaki to robi Bumer, Jasiek czy Artix. Narta miała być krótka, dobrze taliowana, a celem był carving, carving! Jak jakiś maniak! Poczytałem, posłuchałem mądrzejszych, POOGLĄDAŁEM ludzi na stokach oraz filmiki na yt (wpiszcie sobie bumps skiing - na jakich nartach się jeździ w takim terenie). Wnioski nasuwają się same. Nie znam się na narciarstwie ani na jego historii, ale narty od zawsze były długie, ciężkie i wąskie. Mi takie argumenty wystarczą. Nikogo na siłę nie będę przekonywał. Zapytacie zapewne czemu sam nie kupiłem GS'a komórkowego. Filmiki prezentujące moją jazdę są na forum, mam kilka rzeczy do poprawienia, jak tylko uda mi się to zrobić kupuje GS i nikogo nie słucham. Ja już swoje wiem, wam też życzę abyście kiedyś szerzej spojrzeli na otaczający was świat!

@Edit - panowie i proszę o więcej kultury. Nie róbcie sobie wycieczek personalnych. Jestem / byłem na kilku forach ale na żadnym nie ma tyle jadu co tutaj. Wydaje mi się, że bierze się to z niedowartościowania. Każdy myśli, że jeździ wyśmienicie a o sprzęcie wie najwięcej...

Edytowane przez FerraEnzo
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinam się po głupimi odzywkami zaśmiecacie fajny wątek.

Pływak wrzucił pierwszy lepszy film z kamerą w ręce, na zatłoczonym stoku, a wy macie z tego pożywkę.

Wszystko byłoby ok gdyby, któryś z was jeździł na takiej narcie. Wtedy można krytykować. Zauważ co Jasiek zrobił. Mojego mastera nazywa rewelacją, a GS wyśmiewa. Czy te narty konstrukcyjnie, aż tak się różnią ? Kurcze mi już brakuje słów jak opisać to co chcę przekazać.

Zaczęliście krytykować GS serwisowe i szydzić z Pływaka bo nie rozumiecie jak szerokie zastosowanie mają te narty. Czy na twardym czy na muldach dadzą radę ze względu na swoją konstrukcję (ciężkość, stabilność). Tak jak pisze Mitek, dobry narciarz zrobi z nimi cuda, słaby czy to na AM czy SL czy innym tworze pojedzie słabo w każdym terenie.

Obejrzyj proszę Cię poniższy film w całości i na końcu będziesz zaskoczony jakie to narty.

Wiem, że gość z filmu jeździ wyśmienicie, ale film wrzucam tylko w celu zobrazowania jak wszechstronne mogą być narty GS.

Pozdr

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zauważ co Jasiek zrobił. Mojego mastera nazywa rewelacją, a GS wyśmiewa. Czy te narty konstrukcyjnie, aż tak się różnią ? Kurcze mi już brakuje słów jak opisać to co chcę przekazać...

Chyba się zagalopowałeś! pokaż który post wyśmiewa GSa! :stupid: Gość ma zarombiste narty których nie umie wykorzystać i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zagalopowałeś! pokaż który post wyśmiewa GSa! :stupid: Gość ma zarombiste narty których nie umie wykorzystać i tyle!

Ooo :cool:: ale ostro w tym wątku

Tak dla rozładowania atmosfery tydzień temu stałem się posiadaczem GS-a :smile:

Jak ktoś by był zainteresowany to jeszcze para został http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6137110424&reco_id=cb6487ca-072b-11e6-b8e6-027f8d968121&ars_rule_id=201

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...