Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Naprawa górnej powierzchni narty.


FerraEnzo

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dosyć poważnie uszkodziłem górną powierzchnie narty (szatę graficzną, jak zwał tak zwał).

IMG_0248.jpg

IMG_0249.jpg

Grzebnąłem trochę w temacie i najczęściej polecane specyfiki na tego typu uszkodzenia to kofix lub...szpachla samochodowa :stupid: Tak się składa, że mam w rodzinie blacharza / lakiernika...szybka wycieczka do niego po odrobinę szpachli i oto efekt końcowy:

IMG_0252.jpg

IMG_0251.jpg

Efekt mnie zadowala całkowicie. POLECAM! Uwaga! Krawędź jest nienaruszona!

IMG_0248.jpg.82c72022ba32d4d3e9c047f529b888e4.jpg

IMG_0249.jpg.ff294d019e5250ed0cd5f1beadbd5ff4.jpg

IMG_0252.jpg.e7d10f016740d59615a3d6bba6d9256c.jpg

IMG_0251.jpg.430912ec16368feada022b1342d7098f.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem wystawisz na allegro, jako niebite, nieśmigane, bauer tylko do kościoła w niedzielę jeździł

Nie trafiłeś! Narty zostają ze mną pewnie dożywotnio, a jak prześledzisz ten wątek http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/20808-Narty-GS-dylemat. to dowiesz się, że będą służyć jak druga para nart.

Temat napisałem tylko w celu pokazania osobą z podobnymi uszkodzeniami jak łatwo jest je naprawić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Kofix??? chyba szkoda Twojej pracy! miałem wyrwy w ślizgach i odpadało to po 1 dniu intensywnego jeżdżenia. (wiem ślizg ale jednak wibracje zrobią swoje). 

Pomyślał był na Twoim miejscy nad klejem dwuskładnikowym (od 2-3 lat są dostępne też elastyczne, co nie znaczy miękkie). Klej możesz zabarwić na podobny odcień. Straci co prawda trochę właściwości ale efekt może być bardziej trwały. Ja kilka lat temu ślizgi pociągnąłem zwykłym Poxipolem czy podobnym ustrojstwem i wytrzymały sezon. Tylko twardy klej się kruszy ale ten elastyczny? oprócz tego ślizg to nie góra! Ostatnio moje stare narty w profesjonalnym serwisie podobnie reaktywowali. 

PS. info dla wścibskich i złośliwych: ja nart nie odsprzedaje tylko wyrzucam lub oddaje za 4'ropack :D (ale fajne słowotwórstwo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kofix??? chyba szkoda Twojej pracy! miałem wyrwy w ślizgach i odpadało to po 1 dniu intensywnego jeżdżenia. (wiem ślizg ale jednak wibracje zrobią swoje). 
Pomyślał był na Twoim miejscy nad klejem dwuskładnikowym (od 2-3 lat są dostępne też elastyczne, co nie znaczy miękkie). Klej możesz zabarwić na podobny odcień. Straci co prawda trochę właściwości ale efekt może być bardziej trwały. Ja kilka lat temu ślizgi pociągnąłem zwykłym Poxipolem czy podobnym ustrojstwem i wytrzymały sezon. Tylko twardy klej się kruszy ale ten elastyczny? oprócz tego ślizg to nie góra! Ostatnio moje stare narty w profesjonalnym serwisie podobnie reaktywowali. 
PS. info dla wścibskich i złośliwych: ja nart nie odsprzedaje tylko wyrzucam lub oddaje za 4'ropack [emoji3] (ale fajne słowotwórstwo)

Wrzucilbys konkretną nazwę tego dwuskladnikowego kleju elastycznego?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2016 o 19:46, Jasiek napisał:

Kofix??? chyba szkoda Twojej pracy! miałem wyrwy w ślizgach i odpadało to po 1 dniu intensywnego jeżdżenia. (wiem ślizg ale jednak wibracje zrobią swoje). 

Pomyślał był na Twoim miejscy nad klejem dwuskładnikowym (od 2-3 lat są dostępne też elastyczne, co nie znaczy miękkie). Klej możesz zabarwić na podobny odcień. Straci co prawda trochę właściwości ale efekt może być bardziej trwały. Ja kilka lat temu ślizgi pociągnąłem zwykłym Poxipolem czy podobnym ustrojstwem i wytrzymały sezon. Tylko twardy klej się kruszy ale ten elastyczny? oprócz tego ślizg to nie góra! Ostatnio moje stare narty w profesjonalnym serwisie podobnie reaktywowali. 

PS. info dla wścibskich i złośliwych: ja nart nie odsprzedaje tylko wyrzucam lub oddaje za 4'ropack :D (ale fajne słowotwórstwo)

No to mam bratnią duszę. Robię podobnie - dziury nie rokujące nadziei na naprawę PE zalewam żywicą. Był czas, że barwiłem to na różne kolory i miałem artystyczny ślizg w ciapki. Nawet okazałe wielkie dziury przy krawędzi trzymają się doskonale. Co do sprzedaży to nawet nie miałbym sumienia wiedząc jak je eksploatuję...

Pozdro

wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Żywica epoksydowa Technicoll nr.8266 tym się klei narty fabrycznie. Jest to najlepszy klej do nart jaki znam kleiłem nim dziesiątki nart z wierzchu jak i od ślizgu(wklejki).

Nie mylić firmy Technicoll (niemiecka lub austryjacka) z firmą Technicqll (polska firma, dobre kleje ale nie nadają się do naprawy nart)

http://e-sklepnarciarski.pl/klej-dwuskladnikowy-technicoll.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...