Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pisać, nie pisać na forum?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nelis,nie istotne jest,czy żyjesz ze swojego bloga,czy tylko piszesz go ze swojej pasji.Poprzez promocję na tak licznie odwiedzanym Forum,możesz sporo zyskać - chyba zdajesz sobie z tego sprawę? Nie dziw się więc,że Administrator usuwa linki do innych witryn,nawet wtedy,kiedy zawierają ciekawą treść. Pomyśl - ktoś zapłacił ciężką kasę za reklamę,po czym co chwilę widzi link do twojego bloga na Forum... Co może sobie pomyśleć? Skionline.pl,a właściwie Admin, na swoją pozycję na rynku długo i mozolnie pracował,a Ty próbujesz iść na skróty.To jest nie fair. Jeśli Ci nie chodzi o promocję bloga,zarobek itp,czemu tak po prostu nie rzucisz relacji na tym Forum? Choćby skróconej?

Fajne wyprawy robisz i jest to ciekawe,ale zamiast wrzucać linki na "krzywego misia",dogadaj się z Adminem.Na pewno da się znaleźć jakieś rozwiązanie,zadowalające obie strony. :rolleyes::

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,miłych szusów! :)

Pozdrawiam.

PS.Chętnie poznam twój punkt widzenia. :)

Dzięki - było genialnie. Uważam, że to najlepsze miejsce na świecie do jazdy poza trasą. Pełna relacja - wiesz gdzie ;-)

Odpowiadam na Twoje zarzuty:

Odpowiem w punktach:

1. Nigdy, przenigdy nie widziałem forum na którym pisząc na temat, zgodnie z zasadami, w odpowiednich pod-forach nie można wkleić linku. Nigdy. Sam na swoim blogu nigdy nie wyciąłbym linku (zdarza sie spam tabletek viagry albo powiekszania penisa - to wycinam bo nie w temacie bloga)

2. Myślę że inni mogą wklejać linki, ale właściciel zagiął na mnie parol, po tym jak niezbyt miło napisałem coś na temat nieoznaczonej zawartości sponsorowanej i błędnych informacji wprowadzających czytelników w błąd. Portal podpada pod prawo prasowe (blog nie). Takie postępowanie jest nie tylko nieetyczne, ale też niezgodne z prawem: zawartość sponsorowana zgodnie z prawem MUSI byc oznaczona.

3. Nie wklejam na forum tekstów z bloga ze wzg. np na prawo autorskie (być może użyję ich gdzieś w przyszłości - w artykule/książce etc). Przyznaję się, że nie czytałem dokladnego regulaminu forum, ale zakładam, że po wrzuceniu tu fotek i tekstu, nabywa do nich jakieś prawa i kontrolę właściciel, a tracę je ja. M.in. po to właśnie wymyślono link.

4. Czytam forum, wypowiadam się na nim na różne tematy, poznałem już wirtualnie parę osób. Dlatego chciałem się podzielić wyjazdem do Japonii. Jest tu naprawdę extra. Ale właściciel sobie nie życzy - i bez komentarza kasuje moje posty. To jego prawo i jego podwórko. A ja mam prawo się z tego śmiać. Bo uważam że to śmieszne :-)

Serdeczne pozdrowienia!

Nelis

http://nakreche.com

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki - było genialnie. Uważam, że to najlepsze miejsce na świecie do jazdy poza trasą. Pełna relacja - wiesz gdzie ;-)

Odpowiadam na Twoje zarzuty:

Odpowiem w punktach:

1. Nigdy, przenigdy nie widziałem forum na którym pisząc na temat, zgodnie z zasadami, w odpowiednich pod-forach nie można wkleić linku. Nigdy. Sam na swoim blogu nigdy nie wyciąłbym linku (zdarza sie spam tabletek viagry albo powiekszania penisa - to wycinam bo nie w temacie bloga)

2. Myślę że inni mogą wklejać linki, ale właściciel zagiął na mnie parol, po tym jak niezbyt miło napisałem coś na temat nieoznaczonej zawartości sponsorowanej i błędnych informacji wprowadzających czytelników w błąd. Portal podpada pod prawo prasowe (blog nie). Takie postępowanie jest nie tylko nieetyczne, ale też niezgodne z prawem: zawartość sponsorowana zgodnie z prawem MUSI byc oznaczona.

3. Nie wklejam na forum tekstów z bloga ze wzg. np na prawo autorskie (być może użyję ich gdzieś w przyszłości - w artykule/książce etc). Przyznaję się, że nie czytałem dokladnego regulaminu forum, ale zakładam, że po wrzuceniu tu fotek i tekstu, nabywa do nich jakieś prawa i kontrolę właściciel, a tracę je ja. M.in. po to właśnie wymyślono link.

4. Czytam forum, wypowiadam się na nim na różne tematy, poznałem już wirtualnie parę osób. Dlatego chciałem się podzielić wyjazdem do Japonii. Jest tu naprawdę extra. Ale właściciel sobie nie życzy - i bez komentarza kasuje moje posty. To jego prawo i jego podwórko. A ja mam prawo się z tego śmiać. Bo uważam że to śmieszne :-)

Serdeczne pozdrowienia!

Nelis

http://nakreche.com

Ty możesz uważać co chcesz natomiast jest to PRYWATNE forum i właściciel może na nim robić co chce. Być może nie podoba mu się Twój awatar i dlatego kasuje. Może to się podobać lub nie ale tak jest. Jacek ma twarde zasady, których się trzyma i nie robi wyjątków chyba, że się to z nim uzgodni osobiście. Jak chcę wkleić coś co nie jest postem (nie mówię o linkach czy reklamach ale coś co w moim mniemaniu odbiega od standardu) to zawsze najpierw pytam na priv. Ostatnio zapytałem Jacka czy mógłby wkleić pewną informację. Nie do końca się zrozumieliśmy i informacje wkleiłem mimo, że Jacek tego jednoznacznie nie wyartykułował. Post wyciął i miał SŁUSZNE pretensje.

W swoim domu przyjmuje tylko tych, których chcę i maja się zachowywać według moich reguł. Tego wymagam od innych i szanuję gdy ktoś tego wymaga ode mnie bo to normalne.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - było genialnie. Uważam, że to najlepsze miejsce na świecie do jazdy poza trasą. Pełna relacja - wiesz gdzie ;-)

Odpowiadam na Twoje zarzuty:

Odpowiem w punktach:

1. Nigdy, przenigdy nie widziałem forum na którym pisząc na temat, zgodnie z zasadami, w odpowiednich pod-forach nie można wkleić linku. Nigdy. Sam na swoim blogu nigdy nie wyciąłbym linku (zdarza sie spam tabletek viagry albo powiekszania penisa - to wycinam bo nie w temacie bloga)

2. Myślę że inni mogą wklejać linki, ale właściciel zagiął na mnie parol, po tym jak niezbyt miło napisałem coś na temat nieoznaczonej zawartości sponsorowanej i błędnych informacji wprowadzających czytelników w błąd. Portal podpada pod prawo prasowe (blog nie). Takie postępowanie jest nie tylko nieetyczne, ale też niezgodne z prawem: zawartość sponsorowana zgodnie z prawem MUSI byc oznaczona.

3. Nie wklejam na forum tekstów z bloga ze wzg. np na prawo autorskie (być może użyję ich gdzieś w przyszłości - w artykule/książce etc). Przyznaję się, że nie czytałem dokladnego regulaminu forum, ale zakładam, że po wrzuceniu tu fotek i tekstu, nabywa do nich jakieś prawa i kontrolę właściciel, a tracę je ja. M.in. po to właśnie wymyślono link.

4. Czytam forum, wypowiadam się na nim na różne tematy, poznałem już wirtualnie parę osób. Dlatego chciałem się podzielić wyjazdem do Japonii. Jest tu naprawdę extra. Ale właściciel sobie nie życzy - i bez komentarza kasuje moje posty. To jego prawo i jego podwórko. A ja mam prawo się z tego śmiać. Bo uważam że to śmieszne :-)

Serdeczne pozdrowienia!

Nelis

http://nakreche.com

Zarzuty to trochę mocno powiedziane,ale ok. :wink:

1.Wydaje mi się,że gdybyś wrzucił link,np. bo znalazłes ciekawą informacje na jakimś portalu,którego nie jesteś właścicielem,nikt by Ci go nie usunął.Ponieważ wrzucasz linki do swojej strony,jest to tutaj traktowane jak reklama - tak myślę.

2.Widziałem sytuację i nie chce się odnosić.To twój konflikt z Adminem,a ja nie chce robić z siebie sędziego w sprawie. :wink:

3.Tu Cię rozumiem i się zgadzam.Swego czasu też miałem watpliwosci,ale ponieważ poznałem Admina osobiście,te się rozwiały...

4.Super,że chcesz się dzielić informacjami,dlatego będę Cię zachęcał,żebyś skontaktował się z Adminem i dogadał.Gość jest ok i na pewno znajdziecie wyjście z sytuacji.

Również serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne.

Zlinkowałem swoją relację z innego forum i została wycięta.

"Porozmawiałem" wirtualnie z JC, wytłumaczył o co mu chodzi i przyjąłem to do wiadomości.

Dzisiaj "przebywam" tylko tu więc "problem" się skończył.

Pozdrawiam.

PS: wyprawa superowa a miejsce jeszcze bardziej. O takiej to sobie mogę tylko poczytać i dziękuję za taką możliwość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ty możesz uważać co chcesz natomiast jest to PRYWATNE forum i właściciel może na nim robić co chce. Być może nie podoba mu się Twój awatar i dlatego kasuje. Może to się podobać lub nie ale tak jest.

Zgadzamy sie w 100%. Niemal cytujesz jeden z moich punktow powyzej.

Nelis

http://nakreche.com

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzuty to trochę mocno powiedziane (..)

Również serdecznie pozdrawiam.

Mysle ze zgadzamy sie co do pryncypiow.

Z tym ze jeszcze za tym co pisze stoi etyka i prawo polskie. Popatrz na portale jak onet czy gw: CALA zawartosc sponsorowana jest wyraznie oznaczona. Nie dlatego ze lubia. Dlatego ze MUSZA. Spokojnie. Nie zamierzam donosic ani nic z tych rzeczy. Po prostu pojechalem na ten glupi chopok i bylem zly ze dalem sie zrobic w jajo przez artykuly na skionline. Dalem upust swojej zlosci - i wlasciciel sie uniosl. Trudno. Kasuje mi posty. Trudno. Przezyje :-) Ale podkreslam jeszcxe raz: ZAWARTOSC SPONSOROWANA MUSI BYC OZNACZONA w podmiotach podlegajacych prawu prasowemu.

Pozdrowienia!

Nelis

http://nakreche.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprawa superowa a miejsce jeszcze bardziej. O takiej to sobie mogę tylko poczytać i dziękuję za taką możliwość.

Dzieki. Da sie to zrobic prosciej niz myslisz. Powiem tylko ze w tym roku lot spoznil sie ponad 3h do tokio, wiec powinni dac mi 600eur odszkodowania. W ten sposob za lot do tokio nic nie zaplace, a zarobie ok 900pln. :-)

Nelis

http://nakreche.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAWARTOSC SPONSOROWANA MUSI BYC OZNACZONA w podmiotach podlegajacych prawu prasowemu.

Pozdrowienia!

Nelis

http://nakreche.com

Nie znam się na prawie prasowym,ale wierze Ci na słowo.Nawet gdyby takowe nie istniało,to i tak uważam,że treści sponsorowane powinny być wyraźnie oznaczone.Tu zgoda.Natomiast trudno mi dziś powiedzieć,czy owy artykuł był sponsorowany,czy jedynie napisany na podstawie informacji podawanych przez TMR.Tego mogę się jedynie domyślać.Tak jak wcześniej napisałem,nie chce być sędzia w sporze. :)

Miłej zabawy w Japonii i czekam na kolejne relację! Podobnie jak Piotr,nie sądzę żebym tam kiedyś dotarł,choć życie nie raz mi pokazało "nigdy nie mów nigdy"...

Mam też prośbę: zrób też trochę fotek widokowych,jak te góry i okolice wyglądają. :)

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też prośbę: zrób też trochę fotek widokowych,jak te góry i okolice wyglądają.

Pozdrówka.

Dodałem coś. Generalnie to tych gór nie widać bo non stop wali śnieg, ale czasem się przejaśni - to pstrykam.

One są podobne do beskidów - raczej niskie nie wiecej niz 1000 max 1500 metrów, i nie ma ostrych uskoków czy skał jak w Alpach/Tatrach. Z tą różnicą, że tu i ówdzie wulkan się trafi ;-)

Nelis

http://nakreche.com

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to tych gór nie widać bo non stop wali śnieg, ale czasem się przejaśni - to pstrykam.

To jest powód, że osobiście z dużą rezerwą podchodzę np. do hamerykańskich przechwałek w stylu: "my to mamy prawdziwy powder, nie to co w Europie"

Bo jak jest dużo śniegu, to znaczy, że często pada. A jak pada, to albo strach wyjechać poza trasę, bo nie widać po czym się jedzie, albo jazda po "krzakach" (czego nie lubię).

W Alpach może i prawdziwy "warun" jest rzadkością, ale jak już się trafi w połączeniu z dobrą pogodą, to jest pełnia szczęścia.

Nie to, żebym nie chciał pojechać poza Europę, bo na pewno to fajna sprawa... ale wcale z zazdrością nie patrzę :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak jest dużo śniegu, to znaczy, że często pada. A jak pada, to albo strach wyjechać poza trasę, bo nie widać po czym się jedzie, albo jazda po "krzakach" (czego nie lubię).

W Alpach może i prawdziwy "warun" jest rzadkością, ale jak już się trafi w połączeniu z dobrą pogodą, to jest pełnia szczęścia.

Nie to, żebym nie chciał pojechać poza Europę, bo na pewno to fajna sprawa... ale wcale z zazdrością nie patrzę :cool::

Tutaj bardzo bardzo sie mylisz.

Jak pada snieg to nie widac gor 5km dalej i nie ma pieknych krajobrazow - ale na 200-300m widzisz bez problemu. Mozesz bez problemu dobrac tor jazdy - identycznie jak przy dobrej pogodzie. Oprocz tego (na planowanie kierunku zjazdu) masz guide'a albo mape, gps. Widocznosc przez wszystkie dni jazdy (teraz i dwa lata temu) nigdy nie przeszkadzala w ocenie sytuacji lawinowej.

Nigdzie, nigdzie na swiecie nie spotkalem lepszych i bardziej pewnych warunkow do jazdy poza trasa niz w Japonii. (A bylem w paru miejscach)

Zreszta spojrz na fotki. Te z jazdy robione sa dlugim 200mm obiektywem, czesto z odleglosci powyzej 100m. Jak widac - widac. ;-)

Pzdr

Nelis

http://nakreche.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki zrobilem i dodalem (bedzie wiecej), opisalem tez gory - ale wlasciciel usunal moja odpowiedz. Sproboje wiec jeszcze raz i tym razem sie poprawie:

Gory bardzo rozne od Alp/Tatrow, nie ma skal, uskokow, sa tez znacznie nizsze (1000-1500m). Znacznie bardziej przypominaja nasze beskidy. Sa chyba geologicznie znacznie starsze niz Alpy. Roslinnosc moze tylko troche bardziej tatrzanska, bo glownie drzewa iglaste, w niektorych zlebach/rynnach przetrzebione lawinami.

Ale to wszystko nic, bo duzo lepszy jest szczyrk, centralny osrodek sportu, szczyrk-miasto, osrodek przygotowan olimpijskich w szczyrku, #skrzyczne.

Mam nadzieje, ze tym razem zostanie. Wypowiadam sie chyba wreszcie zgodnie z linia wlasciciela forum?

Nelis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki zrobilem i dodalem (bedzie wiecej), opisalem tez gory - ale wlasciciel usunal moja odpowiedz. Sproboje wiec jeszcze raz i tym razem sie poprawie:

Gory bardzo rozne od Alp/Tatrow, nie ma skal, uskokow, sa tez znacznie nizsze (1000-1500m). Znacznie bardziej przypominaja nasze beskidy. Sa chyba geologicznie znacznie starsze niz Alpy. Roslinnosc moze tylko troche bardziej tatrzanska, bo glownie drzewa iglaste, w niektorych zlebach/rynnach przetrzebione lawinami.

Ale to wszystko nic, bo duzo lepszy jest szczyrk, centralny osrodek sportu, szczyrk-miasto, osrodek przygotowan olimpijskich w szczyrku, #skrzyczne.

Mam nadzieje, ze tym razem zostanie. Wypowiadam sie chyba wreszcie zgodnie z linia wlasciciela forum?

Nelis

No nie. To nie jest wątek przeznaczony do Twojej relacji z Japonii. Więc, albo się dostosujesz do zasad panujących na forum, albo Twoje wpisy będą usuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troche prawo prasowe - jest w necie sporo informacji na temat oznaczania zawartosci sponsorowanej, reklamy natywnej, itd.

Spotkalo mnie kilka zaskoczen:

1. Moj blog TEZ podpada pod prawo prasowe i moim obowiazkiem jest oznaczyc jako zawartosc sponsorowana - wszelkie artykuly z ktorych osiagnalem korzysci (kasa, sprzet, probki - wszystko jedno). Zabiore sie do tego w najblizszym czasie.

2. Nie moglbym, jak sugeruje Johny "dogadac sie" z wlascicielem forum aby w zamian za wynagrodzenie/korzysci wstawiac tu swoje linki bez wyraznego oznaczenia ze jest to zawartosc sponsorowana - bo zlamalbym prawo (on rowniez - nie Johny, ale wlasciciel ;-) ).

3. Nieprawda jest to co napisal Mitek (a ja poczatkowo potwierdzilem) - tzn ze wlasciciel skionline moze robic wszystko co mu sie rzewnie podoba. Otoz NIE MOZE. Musi przestrzegac prawa - w tym oznaczac wyraznie materialy za ktore uzyskal wynagrodzenie lub osiagnal korzysc. Jesli kasuje linki za ktore nic nie dostal - a zostawia te, za ktore osiagnal korzysc - powinien za kazdym razem o tym wspomniec.

4. Na strazy tego prawa stoi UOKIK - ktory ukaral ostatnio dwa tytuly prasowe a wkrotce pewnie wezmie sie za oszustow w sieci.

5. Wiekszość portali na polskim rynku jest uczciwa - jasno oznacza content sponsorowany.

Zrodel w necie jest bardzo wiele, chocby np tu: http://czasopismo.legeartis.org/2015/02/zakazana-kryptoreklama-prasowa.html

Nie podoba mi sie zasada panujaca na tym forum i przemycanie tresci reklamowych na portalu. Sam przez to zostalem oszukany - a wlasciciel zamiast napisac zwyczajne "sorry" zaczal mi kasowac posty. Uwazam ze nie dziala zasada "nie podoba sie to wynocha, nikt nie zmusza cie do czytania". Powtorze jeszcze raz: jestem bardzo goracym zwolennikiem przestrzegania obowiazujacego prawa. Rowniez tu na forum i portalu.

Jeszcze raz apeluje do wlasciciela, by zaczal szanowac prawo i zaczal wyraznie oznaczac zawartosc sponsorowana - artykuly i linki, ktore przynosza mu korzysci.

Zakladam, ze odpowiedzi do mojego postu za wiele nie bedzie :-)

Nelis

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n3l15, portal internetowy a forum dyskusyjne to dwie różne usługi, mimo że prowadzone przez tego samego dostawce.

Kilka lat temu głośna była sprawa polityka (nie będe tu przytaczał nazwisk), który pozwał dziennik internetowy za obraźliwe wpisy pod artykułem.

Sąd wyraźnie określił że portal podlega pod prawo prasowe, zaś forum dyskusyjne pod ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Natomiast jak ta ustawa ma się do treści reklamowych na forum - tu się nie wypowiadam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci nie jako moderator tylko jako zwykły użytkownik tego forum od wielu lat z nim związany mentalnie, że zwyczajnie nie chcemy tu takich co ferować chcą wyrokami ze są na prawie, jak ktoś tu szasta paragrfami, to my się go zwyczajnie boimy i nie chcemy w naszej społeczności.

Wiec wszystkich zachęcam do nie wchodzenia z Tobą w jakąkolwiek polemikę.

Tyle z mojej strony, więcej nie będzie.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci nie jako moderator tylko jako zwykły użytkownik tego forum od wielu lat z nim związany mentalnie, że zwyczajnie nie chcemy tu takich co ferować chcą wyrokami ze są na prawie, jak ktoś tu szasta paragrfami, to my się go zwyczajnie boimy i nie chcemy w naszej społeczności.

Wiec wszystkich zachęcam do nie wchodzenia z Tobą w jakąkolwiek polemikę.

Tyle z mojej strony, więcej nie będzie.

W ogóle tego nie robię...

...ale chyba pierwszy raz zgodzę się z SB i jego słowami.

PS. I prośba do Ciebie Nelis, a w zasadzie pytanie - czy u siebie na blogu również nie używasz polskich znaków? Jak się Ciebie na Skionline czyta, to po prostu oczy bolą.

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelis pisz swoje.

Uważam .że masz prawo mieć swoje zdanie,lecz raczej nie forsować

swojego blogu.

Czasami wydaje mi się że na ty forum powstało (i tu nie mam zamiaru

nikogo urazić) towarzystwo własnej adoracji i jedynie słusznej opcji.

I teraz się zacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...