Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów 2016


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

Tamże - że tak to "dyplomatycznie" ujmę:P - jest flimik z dzisiejszego wyjazdu na Pilsko:wink:

Góra jeszcze wygląda, ale to co od razu przysło mi na myśl do głowy jak przeczytałem, że warunki trudne - od Miziowej do Szczawin kamorce i trzeba uważać.

Edytowane przez fundu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem

Podobno do Korbielowa Słowacy dotarli żeby coś z wyciągiem pomajstrować ;)

Wysłane za pomocą Tapatalk

A nie przyszło komuś do głowy, że może Tatralift wcale nie zależy na uruchomieniu tej kanapy, w sytuacji kiedy jest to model prototypowy i wiele rzeczy może wyjść w warunkach zimowych. W sytuacji awarii ich cały marketingowy plan - wiarygodnego dostawcy wyprzęganej technologii, mógłby spalić na panewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło komuś do głowy, że może Tatralift wcale nie zależy na uruchomieniu tej kanapy, w sytuacji kiedy jest to model prototypowy i wiele rzeczy może wyjść w warunkach zimowych. W sytuacji awarii ich cały marketingowy plan - wiarygodnego dostawcy wyprzęganej technologii, mógłby spalić na panewce.

Nie.

Tatralift rok temu uruchomił wyprzęganą kanapę w Rosji. Póki co działa.

http://lanovky.sk/?page=foto&fupd=587

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja słyszałem, to nie działała ona na Kamczatce w trybie normalnym. Zdjęcia zreszta robione latem, zeszłego roku, pewnie podczas prac modernizacyjnych, żeby zaczęła normalnie działać. Pożyjom uwidim.

Dziwie się że gestor, mając dopuszczające odbiory techniczne TDT tego ustrojstwa, nie spróbuje teraz ściągnąć z tatry - "swoich utraconych korzyści", gdyby ta kolej nie zaczęła jeździć.

Edytowane przez Troianescu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj, obawiam się, że nie wywiązując się uprzednio jako strona z poprzedniej umowy (o ile jest to prawda, że kanapa nie jest jeszcze spłacona), to ciężko byłoby mu się powołać na utracone korzyści z racji postoju tylko dlatego, że nie zapłacił za wykonaną robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj powołujesz sie na konkretne zapisy umowy. Jeśli w umowie był wyznaczony termin oddania kolei do użytkowania przez dostawcę, to nie widzę dlaczego ta kolei miałaby nie pracować tylko z powodu braku rozliczeń. I tak już tatra nie może tej kolei tak sobie rozmontować bez wyroku sądu, nawet żeby wejść do sterowni muszą mieć zgodę właściciela gruntu. Więc sytuacja, że kolej stoi i czeka na lepsze czasy jest cokolwiek dziwna. Pewnie spotkały się 2 strony, które blefowały w sprawie swoich możliwości. Jedna że ma sprawdzoną technologię, druga że szybko za nią zapłaci.

Edytowane przez Troianescu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

2 zjazdy na strone slowacka kierunek SW ;). Do auta przez Buczynke. Od gornej stacji kolejki na Buczynce troche kamieni trzeba uwazac, potem wjazd na Hale spoko, ale 50m ponizej Hali coraz gorzej. Tydzien temu odpinalem tam narty i schodzilem 200m, ale dzisiaj powolutku i ostroznie zjechalismy najpierw po prawej stronie przy 2 armatkach, a ostatnia scianke juz na kreche do Soliska ;)

Fotki nie moje ;), tylko kolegi :)

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez MajorSki
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Pilsko x3 :)

Poza trasami fajnie dużo śniegu momentami po kolano, fajny puch... tylko dalej bez podkładu :/ zjazd jest do poziomu ok 1300m, ale i tak sporo drzew nie przykrytych trzeba uważać.

to jest najgorsze co może być, rok temu boleśnie się o tym przekonałem, a że ja powoli jeździć nie umiem... :) to dzwon był konkretny.

Dzisiaj z rana jak wstałem i zobaczyłem tą lampę to miałem dylemat poważny, czy się na góre nie wybrać, czy zostać na dole :) Telefon z pracy jednak szybko rozwiązał ten problem :)

Z tego co mi kolega mówił, jazda ze szczytu do Miziowej jest całkiem ok.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla bywalców Korbielowa: gdzie lepiej można pośmigać: na trasie Kamienna - Solisko, czy na Babie? Niestety jutro zamykają górną część Pilska ze względu na zbyt małą pokrywę śnieżną :sorrow:

Większej różnicy nie ma.

W niedziele lepsze warunki panowały na Babie, ale to raczej ze względu na ilość narciarzy.

Kupując skipass czasowy możesz śmigać na wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,czy jeszcze tej zimy będzie okazja do takich widoków... :angel:

MUSI być!!!

Tak w ogóle to mam nadzieję, że sypnie śniegiem za tydzień, bo 6-12.02 będę w Szczyrku i na jeden dzień wypada odwiedzić stare śmieci... :angel:

Nie mogę się doczekać jazdy trasą Kopiec-Miziowa-Szczawiny (niebieska) :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie -i albo wiatr, co parę dni temu ostro wiał - kamerę do góry przekręcił albo nie chcą, żebyśmy widzieli ten pogrom śniegu, który tam następuje i przestawili dećko wzwyż:tongue::wink:

Na Solisku tak jakby od wczoraj też widać ciemniejsze miejsca - Panie, Panie - kaj ten śnieg???

P.S. Oni chyba jednak coś robią z tą Buczynką - wczoraj jak i dzisiaj kanapy dyndają tak, jakby coś robili na linie - wczoraj krzesło wolno jechało, dzisiaj przejedzie, po jednym zatrzymują, znowu puszczają na jedno, znowu zatrzymują - hmmm -czy Buczynka na pewno nie chodzi ze względu na kasę czy może chodzi o problemy techniczne z kanapą - tzn. wykonawca czeka na kasę a inwestor mówi: nie zapłacę Ci, dopóki nie zrobisz tego na zicher albo jeżeli nie będzie na 1000% procent pewności, że to wszystko chodzi ok - oczywiście to tylko moje gdybania w sytuacji ciszy i jednej wielkiej niewiadomej.

Na kamerce wygląda jak by wszystko spłynęło na Miziowej 

Tapatalkiem z Lumii

Edytowane przez fundu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy złapał przymrozek, ale nie wiem czy na tyle duży by naśnieżać.

Trasy wyglądają ok, jak nie będzie deszczu to jeszcze sporo pociągną.

Dzisiaj jazda typowo wiosenna;)

a281d8e67b6af6dedbd71a4a91505e72.jpg86d5de70f7b25d3c225f42e7431589d6.jpg

Wysłane za pomocą Tapatalk

@gregor_g4 Wiesz może jakie warunki na Babie? Też się tak dobrze trzymają jak solisko? Znajomi chcą jutro jechać do Korbielowa i zastanawiają się jak jest ze śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...