Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tuning kamery GoPro


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

BRUNTON_All-Night_frontal_1.jpg

Przedstawiona latem 2014 linia Brunton ALL DAY, stworzyła nowe możliwości użytkownikom kamer GoPro, wydłużając pracę baterii nawet czterokrotnie. Brunton rozbudowuje kolekcję ALL DAY oferując nowe rozwiązania w zasilaniu kamer GoPro używanych w zróżnicowanych warunkach oświetlenia – zarówno w ciągu dnia,

jak i w nocy.

ALL DAY 2.0 to produkt wyznaczający nowe standardy w pracy z kamerami GoPro. Zastosowana w nim bateria litowo-polimerowa o pojemności 5.000 mAh,

w połączeniu ze standardową baterią stosowaną w kamerze (1.100 mAh pojemności) wydłuża czas pracy kamery nawet 5-cio krotnie. Bateria precyzyjnie łączy się

z oryginalną obudową GoPro, zapewniając wodoszczelność do głębokości 40 metrów.

Równocześnie Brunton wprowadził na rynek bliźniaczy produkt ALL NIGHT, czyli akumulator o pojemności 5.000 mAh zintegrowany z 400 lumenowym, ledowym systemem oświetlenia, co otwiera nowe możliwości nagrywania filmów w ciemnościach. ALL NIGTH pozwala na dostosowanie mocy i typu światła do panujących warunków, umożliwia uchwycenie akcji 24 godziny na dobę. Bardzo przydatną funkcją, która znalazła się zarówno w ALL DAY 2.0 jak i ALL NIGHT są opatentowane boczne drzwiczki, pod którymi znajduje się port USB pozwalający na ładowanie smartfonów lub innych małych urządzeń elektronicznych. Obydwa urządzenia zostały przeprojektowane

w taki sposób, aby można było ich używać ze wszystkimi kamerami GoPro poczynając od modelu Hero, przez Hero 3+ po najnowsze Hero 4 Silver i Hero 4 Black. Baterii można używać także z kamerą Hero 3, pod warunkiem, że używamy obudowy do Hero 3+ lub serii Hero 4.

www.ski2die.pl

Pełny zestaw można kupić w polskich sklepach internetowych za ok 350 zł.

[video=youtube;aKA0c-_8HnI]

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiona latem 2014 linia Brunton ALL DAY.....

Bardzo dobrze to wygląda.

Jest to faktycznie fajna sprawa. Zastanawiałem się jednak nad tym jak z wagą?

Szukałem dość długo, w końcu znalazłem.

ALL DAY waga - 126g

ALL NIGHT waga - 234g

Kamerka (4 silver) wraz z obudową to waga 147g.

I tu nasuwają się mi takie przemyślenia:

All Night to prawie 0,4kg a All Day to tak jak dwie kamerki.

W przypadku nurkowania czy niesienia w dłoni OK.

Ale jak to będzie na kasku? Czy nie za ciężka?

No bo w przypadku All Day to tak jak byśmy mieli na łbie dwie Gopro, a All Night to nawet nie mówię :smile:

Może znajdzie się ktoś kto używał lub używa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres świecowy ceny akcji GoPro od premiery :biggrin:

Ło kurza stopa a Ja byłem święcie przekonany, że to wykres wydajności baterii gopro w funkcji jej wieku :biggrin::wink:

Świecowy - to znaczy patrząc na tendencje, że niby "świeć Panie nad jej duszą" :biggrin::biggrin:

No mówiłem, że po Szwedzku niekaman :wink:

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to będzie na kasku? Czy nie za ciężka?

No bo w przypadku All Day to tak jak byśmy mieli na łbie dwie Gopro, a All Night to nawet nie mówię :smile:

Na kasku, to ustrojstwo absolutnie jest nie do zastosowania - właśnie ze względu na wagę.

Już samo GoPro jak piszesz jest ciężkie...

Sam dlatego unikam raczej filmowania "z głowy".

Dużo lepsze i wygodniejsze jest filmowanie z szelek oraz kamery zainstalowanej na klatce piersiowej...i wówczas ustrojstwo ma sens.

Piotr zwróć uwagę na szelki - zerknij na mój film z Hoch - tam jest sporo kręcone z klatki... podobnie zresztą jak ujęcia ze Skicircus. Czy widać różnicę?

Wygoda dużo lepsza, a szelki tanie... i jeszcze jedna mega zaleta - z szelek nie ma takich drgań jak z kasku :happy:

Dostęp do kamery w czasie nagrywania - idealny.

Do ekranu i podglądu w Silver 4 - znakomity.

Większość ludzi stosuje kamery - i nie tylko chodzi o GoPro z kasku, ewentualnie z gumy przy googlach... Dlaczego?

Wydaje mi się, że jedynie przez oczywistą, oczywistoć.

Sam wolę szelki, rękę, statyw i kij.

Wykres świecowy ceny akcji GoPro od premiery :biggrin:

Artur - cena akcji na giełdzie nie ma nic wspólnego z jakością towaru, który dana firma sprzedaje.

Masz no Know-how - Twoje akcje szybują. Pojawia się konkurencja na rynku, mnogość zamienników - Twoje akcje spadają.

Wykresy świecowe, giełda itd zupełnie inny temat...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, zdaję sobie z tego sprawę i wiem jak to działa . Papier GoPro był po prostu przewartosciowany :wink:

To był żart :tongue:

A tak na serio, to konkurencja zabija GoPro. Inni producenci nadgonili, a Chińczycy skopiowali. "Wbicie" frazy "gopro" z wyszukiwarce na aliexpress pokazuje o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 7 months later...

Słuchajcie, a może ktos wyczaił jakiś fajny zoomik do GoPro?

Przydatność tego typu kamer do nakręcenia zawodnika np. na tyczkach jest słaba- szeroki kąt powoduje, ze jak stoisz na dole i nakręcasz kogoś kto jedzie, to tak naprawdę masz mały poruszający się punkcik. Tu jednak przydatność klasycznych, naręcznych kamer z zoomem jest nadal większa.

Edytowane przez dembus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dembus napisał:

Słuchajcie, a może ktos wyczaił jakiś fajny zoomik do GoPro?

Przydatność tego typu kamer do nakręcenia zawodnika np. na tyczkach jest słaba- szeroki kąt powoduje, ze jak stoisz na dole i nakręcasz kogoś kto jedzie, to tak naprawdę masz mały poruszający się punkcik. Tu jednak przydatność klasycznych, naręcznych kamer z zoomem jest nadal większa.

No niestety nie. Gopro do takich ujęć jak mówisz się nie nadaje. Można zmieniać kąt obiektywu (wide, medium, narrow) ale w czasie kręcenia tego się zrobić nie da.

Poza tym przy "zbliżaniu" od razu daje się odczuć brak stabilizacji. Im szerszy kąt tym mniej obraz "lotto".

Tak, że nie pozostaje nic innego jak mieć dwa rodzaje kamer. Ja tak mam :D

 

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...