Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Freeski po polsku


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest freeski, nie trzeba chyba tłumaczyć nikomu - kiedy mija główny sezon, narciarze rezerwując nocleg w którymś z górskich kurortów otrzymują karnety za darmo. Jest to forma, która z powodzeniem sprawdza się w wielu miejscach w Alpach. Nie ma oczywiście żadnych przeciwwskazań by taka oferta pojawiła się także i u nas. Od kilku dni narciarze mogą skorzystać z tego typu oferty prezentowanej na stronie freeskihotele.pl. Jest to miejsce, gdzie można znaleźć ciekawe i zróżnicowane cenowo propozycje karnetu gratis z ofertą noclegową na wybranych polskich ośrodkach narciarskich.

Więcej informacji na naszej stronie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freeski to hasło dla naiwnych. Ludzie słyszą, że dają karnety za darmo to lecą jak muchy, a potem się okazuje, że karnet owszem ale na jeden ośrodek z całej doliny, a nocleg w takiej cenie, że wychodzi drożej niż gdyby zarezerwować sobie nocleg w innym miejscu i kupić skipass samemu. Oczywiście są czasami wyjątki. Poza tym jak ktoś jest ogarnięty w goglach to sobie tani wyjazd w każdym miesiącu zorganizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja trochę zgłupiałem, bo nigdy nie słyszałem o "freeski" w tym kontekście.

zawsze znaczyło dla mnie to:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Freeskiing

więc chyba trzeba jednak tłumaczyć. (albo nie wymyślać pojęć) :-)

serdeczne pozdro

Free ski to nie to samo co freeskiing. Dwa różne tematy, a JC pisze o free ski.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oferta dotyczy hotelu. Spałeś tam kiedyś?:wink:

Pozdrowienia

Nie i pewnie stąd moje zdziwienie... :wink:

Pewnie Hotelik wypasiony i warty swojej ceny,tylko jakoś tak mi nie pasuję do tańszych nart po sezonie. Ale może to wynika z mojego punktu widzenia,gdzie pierwszorzędną role odgrywa atrakcyjność ośrodka i pewnie temu w tym "przedziale cenowym" wybrałbym... Alpy. :angel:

Pozdrowionka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Free ma kilka tłumaczeń i znaczy zarówno wolny/swobodny jak i darmowy/bezpłatny.

Ski i skiing to też troszkę co innego.

To samo co w polskim wolny zjazd to powolny czy dowolny :)

Rozumiem dobrze intencje i co stoi za użyciem tej zbitki. Z ciekawości wrzuciłem termin "free ski" w google angielski (bo termin jest przecież po angielsku) bez lokalizacji - dostałem rezultaty np. Salomon freeski (o narciarstwie freestyle i freeride) freeski tv (podobnie), freeski project (podobnie). Żaden z pierwszej dwudziestki linków nie dotyczył darmowych skipassów. Wniosek: termin jest wyłącznie polski (mimo że niby-angielski). Nasuwają mi się skojarzenia z "thank you from the mountain" albo "I tower you". ;-)

Ale już rozumiem o co chodzi. Po prostu pamiętajmy o tym, że nikt nas nie zrozumie jeśli użyjemy tego zwrotu. ;-)

Serdeczne pozdrowienia,

Nelis

Nelis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, termin ten funkcjonuje od jakiegoś czasu wśród narciarzy. Nie podejmuję się dochodzenia jego etymologii, ale mi kojarzy się jednoznacznie, przede wszystkim z grudniowymi i kwietniowymi wyjazdami do Włoch. Dla mnie atrakcyjność takich wyjazdów i ofert jest wątpliwa, ale co kto lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody o Puchar Burmistrza Andrychowa i Czarnego Gronia

05

Mar '16

Przyjedź i sprawdź swoje umiejętności narciarskie

UCZESTNICTWO: W zawodach 5.03.2016 r. mogą uczestniczyć wszyscy posiadający umiejętność jazdy na nartach oraz snowboardzie, a nie uprawiający tych sportów zawodowo.

ZGŁOSZENIA: Zgłoszenia do udziału w zawodach będą przyjmowane drogą elektroniczną za pomocą FORMULARZA, który można będzie pobrać ze strony www.andrychow.eu/sport Wypełniony formularz oraz potwierdzenie wpłaty przesyłamy na maila: zawody2016@andrychow.eu do dnia 4.03.2016 r. do godz. 15:00. Liczba miejsc jest ograniczona – 100 os – liczy się kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie i opłata startowa automatycznie oznaczają udział w zawodach W przypadku nie zgłoszenia się maksymalnej liczby uczestników organizator przyjmuje zgłoszenia w dniu zawodów do godz. 08:30.

OPŁATY STARTOWE: Organizatorzy pobierają bezzwrotną opłatę startową w wysokości 30 PLN przelewem na konto: Czarny Groń Sp. z O.o. Sp. k., numer: 54 1050 1722 1000 0023 6604 3244 do dnia 03.03.2016r.

W przypadku braku odnotowanej wpłaty, zgłoszenie zostaje unieważnione. Opłata startowa zawiera: ubezpieczenie, napój, kiełbaskę. Opłata startowa nie obejmuje karnetu!

WYDAWANIE NUMERÓW: W sobotę 5.03.2016 r. od godz. 7.30 do 8.30 w biurze zawodów na terenie Ski Centrum. Po ukończeniu zawodów zawodnik zobowiązany jest oddać numer startowy, do biura zawodów. Za nie oddanie numeru startowego uczestnik zostanie obciążony kwotą w wysokości 50 PLN.

SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW: Zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym.

W dniu 5.03.2016 r. odbędzie się jeden lub dwa przejazdy Slalomu Giganta (Start – pod górną stacją krzesła, Meta – w okolicach budynku Ski Centrum) – w zależności od liczby zgłoszeń i warunków śniegowych – ustala organizator. Zawodnicy z założonymi numerami startowymi mogą oglądać trasę ześlizgiem – od godziny 8:30 do 9:00. Zabroniona jest jazda na wprost między bramkami.

PROSIMY O NIEREZYGNOWANIE Z OGLĄDANIA TRASY !!!

W pierwszej kolejności odbędą się przejazdy snowboardowe a następnie narciarskie. Nie zastosowanie się do regulaminu grozi dyskwalifikacją.

WYNIKI: We wszystkich grupach zostanie ustalona kolejność miejsc wg czasu łącznego dwóch przejazdów.

PODZIAŁ NA KATEGORIE:

Narciarstwo:

Grupa I – roczniki 2009 – 2004 – dziewczęta (od 7 do 12 lat)

Grupa II – roczniki 2003 – 1998 – dziewczęta (od 13 do 18 lat)

Grupa III – roczniki 1997 – 1966 – kobiety (od 19 do 50 lat)

Grupa IV – roczniki 1965 – kobiety bez limitu

Grupa V – roczniki 2009 – 2004 – chłopcy (od 7 do 12 lat)

Grupa VI – roczniki 2003 – 1998 – chłopcy (od 13 do 18 lat)

Grupa VII – roczniki 1997 – 1966 – mężczyźni (od 19 do 50 lat)

Grupa VIII – roczniki 1965 – mężczyźni bez limitu

Snowboard:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wniosek: termin jest wyłącznie polski (mimo że niby-angielski). Nasuwają mi się skojarzenia z "thank you from the mountain" albo "I tower you". ;-)

Ale już rozumiem o co chodzi. Po prostu pamiętajmy o tym, że nikt nas nie zrozumie jeśli użyjemy tego zwrotu. ;-)

Serdeczne pozdrowienia,

Nelis

Nelis

Cos jestes za pewny, wydaje mi sie wszyscy sie zrozumieja i nie musisz ksiazki o tym pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...