Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Piotr_67 napisał:

Ale dzisiaj był emocjonujący GS panów.

0.04s pomiędzy I i II miejscem to jest coś.

Kosmiczna jazda Marcela i Alexa - bomba.

 

Pozdrawiam:

PS: pozostało mi tylko oglądanie spowodowane przeziębieniem :(.

Życzę Tobie szybkiego powrotu na narciarskie trasy, a oglądania GS panów i pań zdecydowanie zazdraszczam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj piękne zawody w SL zarówno u Pań, jak i u Panów.
Jeśli chodzi o płeć piękną... jeden wniosek:
Czy można jechać ze złamaną tyczką między nogami przez półtorej skrętu, jeszcze po niej przejechać, stracić na tym przewagę na ostatnim punkcie pomiaru czasu, a wjeżdżając na metę mieć 0,19 sek na zielono i obronić 1 pozycję po pierwszym przejeździe? Oczywiście, że można - trzeba tylko nazywać się Shiffrin :D

A co do Panów:
Fajna jazda  Yule, Myhrera, Neureuthera, Hirschera czy Moelgga. Naprawdę. Aż przyjemnie było popatrzeć. Koroshilov też niezły kozak z tym skokiem w drugim przejeździe - czapki z głów, że tak ładnie z tego wyszedł. Ale to wszystko pozostaje bez znaczenia w obliczu jazdy Kristoffersena - 1st run 1 i 2nd run 1... Przy takich warunkach atmosferycznych gość dokłada wszystkim w drugim przejeździe tak okrutnie, że to aż ciężko sobie zobrazować. Cała pierwsza piątka w miarę ciasno, a potem Henio -1,08 ... CYBORG!

 

Pod tym względem dla mnie bardzo udany weekend. Dwoje moich ulubieńców na pierwszych pozycjach - i to po takich przejazdach! :)

Edytowane przez ROCH
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ROCH napisał:

A co do Panów:
Fajna jazda  Yule, Myhrera, Neureuthera, Hirschera czy Moelgga. Naprawdę. Aż przyjemnie było popatrzeć. Koroshilov też niezły kozak z tym skokiem w drugim przejeździe - czapki z głów, że tak ładnie z tego wyszedł. Ale to wszystko pozostaje bez znaczenia w obliczu jazdy Kristoffersena - 1st run 1 i 2nd run 1... Przy takich warunkach atmosferycznych gość dokłada wszystkim w drugim przejeździe tak okrutnie, że to aż ciężko sobie zobrazować. Cała pierwsza piątka w miarę ciasno, a potem Henio -1,08 ... CYBORG!

Wg mnie "zapomniałeś" o Nordbottenie.. :) - 2 czas 2 przejazdu...

(i tak przy okazji mam pytanie - czy ktoś może wie jaki był największy w historii awans po drugim przejeździe?)

No i z w/w przez Ciebie Marcel jednak sporo odstaje in plus od reszty, bo miał 3 czas 2 przejazdu, a tamci od 10(Felix)  do 23(Moelgg)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2017 o 18:06, zibis napisał:

Wg mnie "zapomniałeś" o Nordbottenie.. :) - 2 czas 2 przejazdu...

(i tak przy okazji mam pytanie - czy ktoś może wie jaki był największy w historii awans po drugim przejeździe?)

No i z w/w przez Ciebie Marcel jednak sporo odstaje in plus od reszty, bo miał 3 czas 2 przejazdu, a tamci od 10(Felix)  do 23(Moelgg)

W gigancie Gauthier de Tessieres w Val d`Isere 2008 z 30 na 3 , na pierwsze miejsce Cyprien Richard z 21 Adelboden 2011

W slalomie Matthias Hargin Zagrzeb 2011 z 30 na 3, na pierwsze miejsce Marc Berthod z 27 Adelboden 2007

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej "jajowata" kombinacja ostatnich lat! Miny zawodników na mecie nie napawają optymizmem. Powinni (czego nie jestem zwolennikiem) znieść kombinację, albo zrobić ją konkurencją pełnoprawną i wprowadzić minimum 5 zawodów. Przy 2 zawodach Małą Kulę może zdobyć przy odrobinie szczęścia zawodnik drugoligowy. Jak się mają czuć zdobywcy Kul w innych konkurencjach, rywalizując często do ostatnich zawodów sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, narciarstwo to sport na łonie natury i nie zawsze da się zapewnić jednakowy śnieg dla wszystkich.

Tak jak w SL zawodnik jadący z numerem 70 mają warunki, w których ciężko dojechać w metę, tak samo dziś jadący pod koniec mieli wolą trasę..

Ale zwycięstwo Nielsa Hintermanna, który na według fispunktów był 120 człowiekiem na świecie wśród tych jeżdżących kombinację - sympatyczna sprawa, tak samo jak jego reakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, artix napisał:

Kombinacja  w piękny sposób obnaża braki szybkosciowców w slalomie i odwrotnie. Uwielbiam to oglądać :D

A przecież tu chodzi tylko o adaptację techniki do nart xD

Cześć

Róznica jest mnie więcej taka jakby sprinterowi kazać biec 5000 i odwrotnie. Dzisiejsza kombinacja to była parodia zawodów co nie zmienia faktu, że nie sądzę abyś był zdolny opisać na czym polegają wyśmiewane przez ciebie braki. Zastanawia mnie dlaczego bardzo często koncentrujesz sie na stronach ujemnych zamiast dostrzegać dodatnie?

Mam na to pewną koncepcję. ;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...