Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

WZF Pireneje 2017


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem kiedyś na Costa Brava do Hiszpanii, czyli trochę za Pireneje. No cóż, droga jest daleka. Musisz przejechać przez całe Niemcy i Francję. Pojedziesz przynajmniej 24 godziny, bez noclegu. W dodatku przejazd przez Francję kosztowny - autostrady Francuskie są bardzo drogie, a musisz przejechać całą Francję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem kiedyś ile kosztowałby wyjazd do Andory busem na osobę i wyszło:

Nocleg od osoby w apartach 4 osobowych 20 euro / noc =140 euro/7/ *4,3 = 600 zł 

Przejazd z Warszawy: 4800 km * 6 zł przy spalaniu 11 litrów daje = 2600 zł /8 = 330 zł 

Winiety / płyny 800/8= 100 zł 

Wynajem busa (2-3 lata werjsa long max dla 9 osób) 3500 zł /8 = 440 zł 

W sumie wyszło z wynajmem busa 1470 zł osoba plus karnet 

Zrezygnowalismy przez minimum 24 godziny tułaczki w busie i w sumie koszty .........

 

Pojechalismy busem  do francji było taniej i też fajnie(karnet , apartamenty 4 os , przejazd wynajętym busem wyszło 1800 zł /os) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy temat się pojawił to trochę posprawdzałem ofert w internecie i najtańsze co znalazłem do Andory to był taki pakiet:
Wylot z Katowic lub Warszawy (różnica pomiędzy lotniskami coś koło 150zł) ze sprzętem narciarskim w cenie, transport z lotniska w Barcelonie do Hotelu w Encamp (stamtąd jest długa gondola w region Grandvalira, żadne trasy narciarskie nie schodzą w stronę miejscowości Encamp) 7 nocy w hotelu w pokoju 2os z wyżywieniem HB.
Najtańszym terminem był 4-11 marca, wychodził po 1830zł za osobę bez karnetu (karnet 6dniowy na cały region 249e więc trochę ponad 1000zł)
Dopłata do zakwaterowania w pokoju 1os około 300zł.
Inne terminy trochę droższe.

Hotele w innych miejscowościach trochę droższe, kilka mieściło się w cenach do 2500zł za osobę bez karnetu.
Zdecydowanie drożej w El Trater i Soldeu ponad 3000-3300zł za osobę bez karnetu.

To były ceny sierpniowe więc teraz na pewno poszły w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

No i dobrze zrobiliście bo Grandvalira to 2 liga w porównaniu z ośrodkami w Francuskich Alpach

Zależy których

Jeśli mówimy tu o ośrodkach francuskich pierwszoligowych,jak 3 doliny,La Plagne czy świetne L.Espace Killy to pełna zgoda

Ale już te drugo ligowe Francuskie jak choćby Serre-Chevalier to jak dla mnie zdecydowanie Andora

Oczywiście samolotem dla mnie nie ma innej opcji,no chyba że bym startował z Francji,najlepiej południowej 9_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinn napisał:

Ale już te drugo ligowe Francuskie jak choćby Serre-Chevalier to jak dla mnie zdecydowanie Andora

Faktycznie dobry przykład bo ośrodki są porównywalne, u mnie wygrywa jednak Serre-Chevalier

- dłuższe trasy

- zdecydowanie większe deniwelacje

- więcej możliwości pozatrasowych

- do wszystkich miejscowości w dolinie da się zjechać na nartach

- brak ruskich pijanych narciarzy

- możliwość odwiedzenia innych atrakcyjnych ośrodków na tym samym skipasie

2 godziny temu, artix napisał:

Gdybym dzis kupil lot do Barcelony na merzec to aktualna cena to 120 euro. Sprawdzalem przez Momondo. Lot z Norwegian.

kupiłeś ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Tu nie chodzi o Andorę, ale o możliwość spotkania się w tak doborowej grupie zapaleńców.

 

20 godzin temu, Piotr_67 napisał:

I znów Góralu "Mam tak samo jak ty..."

Pozdrawiam

I ja tak mam, choć też bardzo mnie ciągnie w tamte strony... 

Jeszcz nie "mówię głośno", ale też mogę wypaść ze względu na nieoczekiwane problemy z pracą. :(

Najwyżej pozostanie nam piwsko na Pilsku, najlepiej na tourach... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MB napisał:

Zaprzyjaźniony ze mną Mod wymyślił,że temat można zamknąć chyba.9_9

Nie rozumiem go.Nie chciałby znowu w Pireneje jechać.

Choćby przez Gdańsk jak ostatnio.:D Ja bym chciał,...choćby przez Gdańsk.:)

Nie twierdze ze ludzi na to nie stac, ale cena za trzy osoby czy cala rodzine nie nalezy do atrakcyjnych. Uwazam ze temat  umrze smiercia naturalna :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...