Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty dla początkującego?


JacaGda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono, jestem tutaj nowy i nie znalazłem przywitalni więc chciałbym w tym miejscu przywitać Wszystkich z gorącego Gdańska, mam na imię Jacek i jeszcze 43 wiosny na karku ;) Moją przygodę z nartami rozpocząłem w lutym tego roku z lekkim strachem ale jak wiadomo strach na wielkie oczy ;) . Myślałem, że jest to bardzo trudne i będzie tak źle iż się zniechęcę, jednak nie było aż tak źle i od lutego mam nową pasję Narty. Spodobało mi się tak bardzo, że w tym sezonie postanowiłem kupić sobie sprzet i co najmniej 2 tygodnie sprzedzić w górach na stoku już mam nawet zarezerowany urlop. Na nartach spędziłem 5 dni i 5 godzin pod okiem instruktora zaraz obok holetu Kasprowy może to nie jest jakiś wymagający stok ale do nauki mi odpowiadał. Cały sprzet miałem z wypożyczalni jednak zaraz po powrocie pomyślałem, że buty muszę mieć swoje bo na pewno od tego roku będę jeździł częściej merzyłem buty różnych marek w sklepie jednak ze względu na to, że mam wąską stopę wybór padł na Atomic Hawx pod względem dopasowania są wręcz idealne dla mnie jak szyte na miarę jednak zastanawiam się nad wyborem flex'u 90 czy 100 ważę niewiele bo gdyż ostanio ciut mi ubyło kg i w chwili obecnej ważę 75kg przy wzroście 180cm lecz patrzę przyszłościowo aby nie wymieniać butów po sezonie, wiele czytałem na ten temat i może też mi doradzicie. Co do nart to jeździłem na Salomon 7.5 przypadły mi do gustu od razu. Najpierw myślałem o wypożyczaniu nart jednak w tym sezonie chcę się wybrać na Słowację i biorąc wszystkie za i przeciw doszedłem do wniosku, że mógłbym kupić sobie własne gdyż po sezonie czy dwóch narty się zwrócą, tym bardziej że pod trójmiasem jest powiedzmy stoczek ;) 300m w Koszałkowie gdzie mógłbym sobie jeździć co weekend. Nie wiem czy dobrze myślę może odwiedziecie mnie od tego pomysłu a może nie, jednak chciałbym abyście mi powiedzieli czy wybrałem sobie dobre narty lub podpowiedzieli jakie inne mógłbym wziąc pod uwagę, mój wybór raczej Was nie zdziwi gdyż jestem zielony w tym temacie Salomon X-Drive 75 + KZ10 model z 2015 roku długość 168cm, jeśli uważacie że mogą być ale np. opłaca się za dopłatą wymienić wiązania to proszę mi powiedzieć o jakie mam pytać w sklepie. Z góry dziękuję za odpowiedzi i wszystkie propozycje.

1. Mężczyzna

2. 43 lata

3. 75 kg

4. 180 cm

5. Od sezonu 5dni ;)

6. Umiejętności 1 ;)

7. Atomic Hawx 315mm

8. Chcę kupić pierwsze narty (nie posiadam)

9. Jak to początkujący

10. http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,salomon,x-drive-75-z10,7538.html

11. 1tyś.

Pozdrawiam serdecznie Jacek

Edytowane przez JacaGda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz cię tu wbiją w twarde buty i powiedzą, że narty, które wybrałeś, to łyżwy.

Flex 90 lub 100 - bierz 90. Czy wygodne i tak okaże się dopiero po kilku godz. jeżdżenia. Flex flexowi nierówny, ale niezależnie od marki flex 90 to twardy but dla początkującego.

Długość nart 168cm przy Twoim wzroście jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Zaraz cię tu wbiją w twarde buty i powiedzą, że narty, które wybrałeś, to łyżwy.

Flex 90 lub 100 - bierz 90. Czy wygodne i tak okaże się dopiero po kilku godz. jeżdżenia. Flex flexowi nierówny, ale niezależnie od marki flex 90 to twardy but dla początkującego.

Długość nart 168cm przy Twoim wzroście jest jak najbardziej ok.

Wojtek, w temacie butów zgadzam się z tobą. Jeżeli chodzi o długość nart, to moim zdanie za krótkie. Gdybyśmy rozmawiali o wypożyczeniu nart na lekcje nauki jazdy to ok. Można wziąć krótszą nartę na początek, ale kolega chce kupić. Pojeździ trochę i okaże się, zakładając, że jest sprawną osobą, że jeździ trochę szybciej, pewniej, zaczyna wybierać stroszenie stoki. W tym wypadku narta stanie się za krótka, mniej stabilna. I zacznie się dylemat - co dalej?

Ja proponuję nartę dłuższą powyżej 170 cm, lub na razie wypożyczenie nart, z decyzją zakupu poczekać do końca sezonu.

Ale to moja opina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, zamierzasz pojeździć na Wieżycy to wypożycz sobie różne długości nart i zdecydujesz co na dany moment ci siądzie.Jeżeli będziesz miał możliwość to unikaj  weekendu  w Koszałkowie, na początek im mniejszy tłok na stoku tym lepiej, do nauki masz blisko do Trzepowa.Buty 100 to już aż nadto wystarczą a narty po 2 intensywnych sezonach i tak zmienisz na bardziej wymagające.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty na jakich jeździłem z wypożyczalni miały 160cm dziwiłem się że tak krótkie no ale amator jestem.  Co do zakupu to doszedłem do wniosku, że bardziej opłaca mi się kupić niż wypożyczyć mam zamiar spędzić tydzień na Słowacji i tydzień gdzieś w Alpach nie mam jeszcze konkretnego miejsca wybranego.  Wypożyczenie tam wyjdzie podobnie co zakup nowych nart dla tego też chcę kupić.  Jeździłem na X-Drive stąd pomysł na te narty, w pewnym sklepie polecono zamiast X-Drive Salomony z linku 24 GT pro lub Fischer Progressor ale powiedziano, że nie 15 tylko jakiś model wyżej.  Ogólnie celuję w narty +/- 1tyś.  Lecz nie znam się na tym zupełnie ;)

Edytowane przez JacaGda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...