Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SNOW EXPO na Stadionie PGE Narodowym


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Największa radość jest jak się mija metę, bo nogi bolą mocno. Natomiast sam symulator jak dla mnie rewelacja. Szkoda, że nie ma go gdzieś w moich okolicach. Świetnie imituje prawdziwą jazdę. Najchętniej to chciałbym go mieć u siebie w domu. Na okres letni super sprawa, a i zimą by się przydał. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do samego Snow Expo to świetna impreza. Nikt nie jest omnibusem i można poszerzyć swoją wiedzę o narciarstwie. Sporo najnowszego sprzętu i do tego wiele ośrodków narciarskich z kraju i nie tylko, ładnie się zaprezentowało. Cieszę się, że większość czasu spędził z nami Leitner, ja już jestem trochę wiekowy i niektóre sprawy olewam, ale Marcin ma wielki zapał do chłonięcia wiedzy i widać, że to jego pasja. Więcej takich ludzi, a zapewne narciarstwo dalej będzie się rozwijać w dobrym kierunku. Cieszę się, że w końcu poznałem Mitka, szkoda tylko, że tak krótko rozmawialiśmy (było sporo tematów do obgadania, ale zapewne jeszcze nieraz będzie okazja gdzieś wspólnie pozjeżdżać i dyskutować do świtu) Niestety z "naszym" JC nie dane było mi pogadać, rozumiem, Jacek był w pracy, a nas odwiedzających cała masa, zapewne spotkamy się jeszcze wiele razy. 

PA231233.JPG

 I śniegu nie brakowało....

PA221193.JPG

Krzysztof Ś. z Dalbello i Michał M. ze Skifanatic ogarnęli cały temat z doborem butów. Szkoda,że tak mało osób ich wysłuchało, mniej głupich pytań byłoby na forum o butach i nartach

PA221181.JPG

PA221184.JPG

Można było spotkać fanów Croatii i Ivicy

PA231248.JPG

Ciekawy wywiad z Maćkiem Bydlińskim prowadził Michał Szypliński (polecam go tym, którzy tak łatwo go krytykują - Maćka)

PA221180.JPG

Wiele na temat nart i narciarstwa mówił również Tomek Kurdziel.

PA231250.JPG

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

[...]

Podziwiam chłopaków z czarnego Gronia, że chciało im się targać ten sprzęt prze pół Polski ale chyba było warto bo mieli niezły ruch. Gron w tej chwili inwestuje w Kasinę i Słotwiny - Jacek z pewnością coś napisze. Będzie nowe krzesło, na górze piętrowa knajpa, niestety tras na razie nie ruszą ale nowe krzesło ma chyba 4 słupy mniej więc czerwona będzie przestronniejsza.

[...]

Pozdrowienia

Cześć Mitku,

Mam pytanie odnośnie tego co piszesz. Czy osoby odpowiedzialne za ośrodek wspominały coś o tej czerwonej trasie? Dosyć często odwiedzam Kasinę, ale chyba ani razu nie udało mi się na niej jeździć, jest wiecznie zamknięta i prawdę mówiąc to chyba dosyć wirtualna trasa. Czy w tym roku przy okazji budowy nowej kolei poczyniono jakieś prace związane z jej lepszym wyprofilowaniem i chociażby częściowym naśnieżaniem? Pytam, ponieważ w postaci w jakiej ta trasa obecnie istnieje (lub istniała rok temu) to wydaje mi się, że żeby ją bezpiecznie otworzyć musiałoby tam spaść naprawdę mnóstwo śniegu.

Pozdrawiam

Edytowane przez Przemekc1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemekc1 napisał:

Cześć Mitku,

Mam pytanie odnośnie tego co piszesz. Czy osoby odpowiedzialne za ośrodek wspominały coś o tej czerwonej trasie? Dosyć często odwiedzam Kasinę, ale chyba ani razu nie udało mi się na niej jeździć, jest wiecznie zamknięta i prawdę mówiąc to chyba dosyć wirtualna trasa. Czy w tym roku przy okazji budowy nowej kolei poczyniono jakieś prace związane z jej lepszym wyprofilowaniem i chociażby częściowym naśnieżaniem? Pytam, ponieważ w postaci w jakiej ta trasa obecnie istnieje (lub istniała rok temu) to wydaje mi się, że żeby ją bezpiecznie otworzyć musiałoby tam spaść naprawdę mnóstwo śniegu.

Pozdrawiam

Cześć

Ona jest wspaniale wyprofilowana - jest w dół - do zjeżdżania to wystarczy chyba że coś mnie ominęło??

W Kasinie byłem raz - 1. Nie miałem żadnych problemów z jazdą po czerwonej trasie a czy była zamknięta czy otwarta nie wiem bo wjechałem  w nią z lasu po jakiejś takiej - chyba sztucznej - hopce. Warunki praktycznie idealne. Wszystkie kamienie do ominięcia widoczne z co najmniej 5 metrów. Trasa to to nie jest i nie będzie ale zabawa jest fajna. Jak umiesz jeździć to sam docenisz. Jak takie pytanie zadajesz to znaczy, że nie bardzo, więc nie jedź. Nowa kolej ma mniej słupów więc będzie zdecydowanie przestronniejsza.

Niestety trasowo tam się niewiele zmieni i nie oczekuj pięknych szerokich polan bo nie tu walory Kasiny są.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żadnych planów, szkoda.  Niestety nie mogę się z Tobą do końca zgodzić, bo w mojej opinii właściciel dosyć mocno wprowadza klientów w błąd. Na stronie reklamuje się, że ma dwie trasy i obie są naśnieżane i oświetlone, a w praktyce jednak jedną, co dodatkowo po wybudowaniu kolei o większej przepustowości sprawi, że na głównej trasie zrobi się jeszcze większy tłok. Zdaję sobie sprawę, że tam się nie da zrobić jakiejś szerokiej  bardzo łatwej trasy, ale odpowiednie jej wyprofilowanie i zainstalowanie naśnieżenia umożliwiłoby jej otwarcie i legalną jazdę. Nie każdy lubi łamać regulamin ośrodka i jeździć po zamkniętych trasach. Zresztą sam potwierdzasz mój punkt widzenia mówiąc, że "Trasa to to nie jest i nie będzie ale zabawa jest fajna.". A co do szerokości to czy ja wiem, główna trasa w niektórych miejscach jest naprawdę bardzo fajna i szczególnie wieczorna jazda jak na stoku robi się coraz mniej ludzi daje bardzo dużo frajdy.

Pozdrawiam

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Po co tam robić szeroka bardzo łatwa trasę.??? Pasek jest oznaczony na czerwono czyli trudna prawda? Nie wiem gdzie tam są trudności ale może właśnie są to rzeczy o których piszesz. I bardzo dobrze.

Opinie typu "klienci"i "wprowadzanie w błąd" to nie moja bajka. Jesteśmy z innej epoki jak widać.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mitku

Niezbyt rozumiem czego dotyczy Twoja odpowiedź, bo wyraźnie napisałem " Zdaję sobie sprawę, że tam się nie da zrobić jakiejś szerokiej  bardzo łatwej trasy, ale odpowiednie jej wyprofilowanie i zainstalowanie naśnieżenia umożliwiłoby jej otwarcie i legalną jazdę. " Po prostu dla mnie trudnością w jeździe po trasie jest fakt jej wiecznego zamknięcia z wymienionych już przeze mnie powodów i stąd moje pytanie czy coś tam planują zrobić aby ją jednak w tym sezonie otworzyć.

Pozostaje liczyć na wyjątkowo duży opad śniegu i może oboje będziemy zadowoleni z obecnego stanu :)

Również pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

No chyba pewna bo sam mi to powiedział tydzień temu w Krakowie.

Wkurza mnie to bo do Krynicy pewnie  w życiu nie pojadę.

A widziałeś Piotrka na jeżdżącego na slalomkach tetelmarkiem skrętem ciętym? 

 

Pozdrowienia

Krynica fajne miejsce.

Nie,  nie widziałem go na slalomkach jeżdżącego telemarkiem i dodatkowo skrętem ciętym...jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. Możesz podrzucić jakiś filmik ? Niekoniecznie Piotra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem film o doborze długości nart z ciekawością. Naprawdę wymieniono tam parę bardzo ciekawych rzeczy. 

Są jednak dwie które bardzo utkwiły w mej pamięci. :)

Pierwsza to jak dobierać długość.  Do wzrostu, czy do wagi? 

Zawsze uważałem że waga jest istotniejsza. 

Druga to,  szybkie narty. Wąskie pod butem to szybkie narty. 

Ale te które są bardzo szerokie na dziobie i mają dużą dysproporcje pomiędzy środkiem (pod butem) też bardzo szybko inicjują skręt.  O.o:D

Są więc szybkie i szybsze... B|

Ja wolę te drugie szybkie. 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FerraEnzo napisał:

Krynica fajne miejsce.

Nie,  nie widziałem go na slalomkach jeżdżącego telemarkiem i dodatkowo skrętem ciętym...jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. Możesz podrzucić jakiś filmik ? Niekoniecznie Piotra.

Cześć

Nie mam filmiku i nie sądzę, żeby gdzieś takowy był. Skoro jesteś częstym gościem Słotwin to po prostu poproś Piotrka jak go spotkasz. Możesz się powołać na Mitka i powiedzieć, że musi.;)

Ma takie SL Bloosoma, bo kiedyś miał chyba centrum testowe tej marki, z wiązaniami telemarkowymi.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Snow Expo nie zabrakło sprzętu ratowniczego, który niestety jest czasami wykorzystywany.PA221136.JPG

PA221137.JPG

 

Nie w pełni rozumiem dlaczego były rowery - ale takie nadają się pewnie do jazdy po śniegu. O tym jak sprawują się na śniegu zapewne w niejednej relacji napisze nam Johnny. Jakby ktoś miał wolne 18000 zł. to jest jeden ze wspomaganiem, na jednej baterii wyciąga 25 km na godzinę i przejedzie ponad 100 km. Silnik i akumulator Bosch.

PA221126.JPG

PA221132.JPG

No i pokaz sprawności Leitnera. Wchodził na ściankę jak małpa. Małpa nie w sensie pejoratywnym (jak mawiał klasyk - ta małpa w czerwonym) nie chodzi o wygląd, ani intelekt, ale o sprawność i gibkość.

PA221112.JPG

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marionen napisał:

.......

Cześć

Ścianka na taśmie mnie powaliła. Pierwszy raz widziałem tak genialny pomysł. Czy przesuwa się automatycznie i można zadać prędkość przesuwu czy to jakoś inaczej bez napędu działa?

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wpadłem na zadanie panu z obsługi na najprostsze pytania. Na ściance byliśmy zaraz po otwarciu wystawy. Jeszcze byłem w niejakim szoku. Jak ja wchodziłem to kilka razy zatrzymała się, więc mniemam, że dostosowuje się do prędkości wchodzącego. W czasie kiedy byłem na górze wydawało mi się,  że przyspiesza. Sądzę, że można te prędkości regulować. Zrobić przykładowo zawody, kto dłużej, lub dalej zajdzie. Generalnie można ten sprzęt wypożyczyć włącznie z dojazdem pod wskazany adres. Jakieś imprezy okolicznościowe, czy integracyjne, albo treningowe. Może Marcin wie coś dokładniej? 

Pozdrawiam serdecznie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Obserwowałem tylko chwilkę bo - jak wiesz - byłem w niedoczasie ale akurat wtedy - wspinała się jakaś dziewczynka na oko 10 lat - Pan po prostu ręcznie przewijał taśmę. Pomysł jednak jest dla mnie wprost znakomity. Jakby jeszcze w trakcie przesuwu zmieniał się automatycznie układ chwytów i stopni...

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuwanie taśmy zależy od obciążenia. Im wyżej wchodzisz, tym nacisk jest większy i taśma przesuwa się wyżej. Jak przestajesz wchodzić i zjeżdżasz w dół, taśma zwalnia i zatrzymuje się. Dziewczynka, o której pisał Mitek, była pewnie za lekka, żeby sama "uruchomiła" taśmę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na koniec pokazać trochę sprzętu najistotniejszego dla nas narciarzy. Mocno się zdziwiłem, że zabrakło kilku wiodących producentów (w zasadzie polskich przedstawicieli). Nie widziałem Head, Atomic, Salomon, Nordica, Stoeckli. Brakło także stoisk ski tourowych. Czyżby nie zależało im na promocji nowych kolekcji i sprzedaży. To samo dotyczy większych sklepów sieciowych. Był tylko Go Sport, a gdzie Ski Team, Intersport, Martes czy Decathlon. Ale, nieobecni racji nie mają, to ich problem. Zawiodła również jedna znana alpejka Agnieszka G.G. a obiecywała, że będzie. Poza tym było super, trochę fotek sprzętu...

PA221106.JPG

PA231241.JPG

PA221105.JPG

PA221120.JPG

PA221122.JPG

PA221107.JPG

PA221177.JPG

PA221110.JPG

PA221127.JPG

PA221124.JPG

PA221164.JPG

PA221167.JPG

PA221169.JPG

PA221171.JPG

PA221160.JPG

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marionen napisał:

No i pokaz sprawności Leitnera. Wchodził na ściankę jak małpa. Małpa nie w sensie pejoratywnym (jak mawiał klasyk - ta małpa w czerwonym) nie chodzi o wygląd, ani intelekt, ale o sprawność i gibkość.

 

Niestety nie mogę edytować swojego posta. Wycofuję się z porównywania kogokolwiek do małpy. Dzisiaj przeczytałem humor z zeszytów szkolnych - Biologia - Małpa od człowieka różni się tym, że klatka piersiowa zwisa jej na brzuchu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...