Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Biegówki początek grudnia


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem 
Wielka prośba  o radę . Na początku grudnia chielibysmy wybrać się w góry i trochę pozwiedzać na biegówkach . Ciągamy dzieciaki w przyczepce tak więc szukamy tras które to umożliwiają , mieszkamy w górach izerskich wiec jakucje mamy obcykaną ? . 2 lata temu na przełomie listopada i grudnia byliśmy w zakopcu  i zrobiliśmy doliny chochołowską I kościeliską, warunki dopisały i było fajnie 
Coś czytałem o tatrach slowackich coś o dolomitach , ale może macie jakieś rady sugestie - chętnie skorzystamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne trasy z widokiem na Dachstein:

https://ramsau.com/en/cross-country-skiing/

Nie korzystałem ( nie biegam na nartach ), ale mieszkałem tam w czasie pobytu na nartach. Perfekcyjnie zorganizowane i przygotowane trasy.

Kolejna zaleta to stosunkowo niewielka odległość z południa Polski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W Kościelisku koło Zakopanego czynny jest 3km odcinek trasy trasy biegowej. Najprawdopodobniej w najbliższych dniach zostanie otwarta też trasa biegowa w Zakopanym.
Trasa biegowo-turowa z Obidowej na Turbacz przejezdna, co prawda jak narazie nie jest jeszcze ratrakowana ale śniegu jest tu pod dostatkiem.
Zdjęcie sprzed paru dni
479e38150c54004095b51b81d1edbb7e.jpg
http://biegowkipodtatrami.pl/nowe-trasy-biegowe-turbacz/


Pozdrawiam
Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wczoraj i dzisiaj polatalismy  u nas w jakuszycach warunki fajne i pogoda dopisała , ale ciągnie nas na nowe trasy , obserwuje trasę na turbacz od kilku dni i widzę że robi się ciekawie , tyle tylko.że trasa ma chyba coś koło 10 km i jechać 6.5 h z Jeleniej Góry to trochę słabo tak więc szukam coś jeszcze w tamtej okolicy na 3 dni pobytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasę na Turbacz to ja chcę specjalnie z Gdańska kiedyś zajechać, więc z Jeleniej to chyba nie tak najgorzej jeszcze ;). "Obok" jeszcze jest Beskid Wyspowy z trasą wokół Mogielicy - zobacz genialne otwarcie sezonu w ten weekend.

Jeśli chodzi o Europę, w poprzednim sezonie najlepszym źródłem informacji dla mnie był Bergfex. To było jedyne miejsce z tyloma aktualnymi, uaktualnianymi informacjami o trasach. Właśnie w ten sposób wybraliśmy na prawie dwutygodniowy wyjazd opisywane już Ramsau am Dachstein i Alpe di Siusi w Południowym Tyrolu, a także świetną miejscówkę w Vorarlbergu koło niemieckiego Oberstdorfu - dolinę Kleinwalsertal. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach odzyskam dysk ze zdjęciami z wyjazdu i coś podrzucę :) .

Wszystkie trzy polecam bez zawahania :)

Szy.

Edytowane przez szy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał jechać sam to pewnie bez zastanowienia,  ale nie będę ciągał dzieciaków na taką eskapadę , przynajmniej te 3 dni muszą być . Ramsau rozwazalem bardzo poważnie ale paradoksalnie tam nie ma teraz wystarczających warunków . 

Chętnie skorzystam z twoich miejscowek i spokojnie wszystko sobie oblecimy.  Przy okazji znasz może strony gdzie można zerknąć na przebieg tras biegowych -turbacz i mogielica? 

Na mapach turystycznych nie wiele widać 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Elhakim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...