Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ischgl od 20.00 do 6.00 bez butów narciarskich


marionen

Rekomendowane odpowiedzi

No takiego numeru się po kim jak po kim nie spodziewałem. We Włoszech to w ogóle nie do pomyślenia!

To nie prima aprilis. Grzywna w wysokości 2000 euro grozi za złamanie nocnego zakazu chodzenia w butach narciarskich, który wprowadziła w tym sezonie narciarska stolica imprez Ischgl. Obostrzenia obowiązują w okresie od 20 listopada do 5 maja w godzinach 20:00-6:00. W tym czasie zabronione jest także przenoszenie sprzętu narciarskiego.

 

Jak informują władze gminy Ischgl w specjalnym liście do turystów odwiedzających miejscowość, celem wprowadzenia nowych regulacji jest  zmniejszenie niebezpieczeństwa urazów wśród miłośników apres-ski oraz ograniczenie hałasu wywoływanego stukaniem twardych butów o płyty chodnikowe i asfalt.

Przepisy w niektórych uzasadnionych sytuacjach dopuszczają spacerowanie po nocy w butach narciarskich. Każdy przypadek ma być oceniany indywidualnie przez stróżów prawa. Każdy gość wyposażony w sprzęt narciarski będzie mógł na przykład udać się najkrótszą możliwą drogą z lokalu do czekającej taksówki lub skibusa - ale odległość między drzwiami lokalu a pojazdem nie może być większa niz 10m!

Jak można było się spodziewać nowe przepisy nie spotkały się ze zbyt pozytywnym przyjęciem narciarskiej społeczności. Pod postem na profilu Ischgl na Facebooku z informacją o zakazie pojawiło się sporo negatywnych komentarzy. Ale pojawiły się tam także głosy pochwalające kierunek zmian. Ich autorzy uważają, że warto nieco ograniczyć hałas powodowany przez narciarzy wracających z wieczornego imprezowania.

Ischgl należy do czołówki najbardziej imprezowych miejscówek w Alpach. Słynie z hucznych imprez rozpoczynających się popołudniu i trwających do nocy. Dla wielu miłośników apres-ski to największa zaleta tego ośrodka narciarskiego – oczywiście poza bajecznym terenem narciarskim umożliwiającym szusowanie zarówno po trasach w Austrii, jak i Szwajcarii.

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, marionen napisał:

No takiego numeru się po kim jak po kim nie spodziewałem. We Włoszech to w ogóle nie do pomyślenia!

I co jest dla Ciebie takie bulwersujące w tej informacji ?

O ile się nie mylę to w Ischgl nie ma jazdy nocnej na nartach więc jaki jest sens chodzenia nocą w niewygodnych skorupach?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś trochę pojeździł po świecie, a po nartach uczestniczył w apres ski, był kilka razy w Ischgl... poza tym w ilu miejscach nie można chodzić w butach narciarskich i z nartami na plecach? A Tobie nic do tego kiedy ja chodzę w butach narciarskich, generalnie nie lubię zakazów, zwłaszcza bzdurnych! U Ciebie noc zaczyna się o 20.00:( A jak mi się zachce iść na skitury o 5.30:mad: to mam bulić 2000 euro. Jeeb weź mnie nie osłabiaj!

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczam że zakaz wprowadzono w związki z tłumami skiturowców, którzy o 5:30 maszerowali przez wioskę.

To prawda że nie jeżdżę po świecie na nartach ale czasem jest piwko, kiełbaska po zakończeniu jazdy na stoku,

następnie powrót na kwaterę, kąpiel coś przekąsić i wieczorne wyjście do knajpy z muzyką 

i patrzę z politowaniem gdy pojawiają się tam śmierdzące potem i gorzałą gostki w butach narciarskich. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty dalej swoje! Masz jakieś problemy emocjonalne? Mi nic do tego, kiedy się kąpiesz, jesz kiełbasę, myjesz zęby, wychodzisz do knajpy, itd, itp. A ja nie chcę żeby mi ktoś nakazywał i sprawdzał kiedy ściągać mam buty narciarskie. Proponuję wybierz inne stacje narciarskie, bo te które odwiedzasz to chyba jakieś nie bardzo? Ja będąc w Alpach zostaje na apres ski, narciarze świetnie się bawią, tańczą, śpiewają, także piją, a śmierdzących potem i gorzałą gostków w butach narciarskich jakoś nie zauważyłem. Na pewno nie widziałem ich więcej, niż śmierdzących potem i gorzałą gostków w obuwiu innym od narciarskich. Widocznie obracamy się w zupełnie różnym środowisku. A z knajp wychodzą kiedy im się podoba i w butach takich jakie uważają za wygodne bądź stosowne. Osobiście uważam,  że taneczne pląsy w narciarach są okey, dodatkowo to świetny sposób na poprawę kondycji. Jak nie chcesz capić na lub po nartach, to proponuję kąpiel przed nartami i inwestycję  w trochę lepszą odzież narciarską-wielowarstwową i koniecznie ją od czasu do czasu prać przy użyciu markowych proszków do prania i płukania. Co do gorzały to nie piję na nartach nigdy, ale po jak najbardziej, czemu nie, jeśli tylko mam ochotę. 

Pozdrawiam niekoniecznie serdecznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeeb napisał:

Założyłeś ten temat więc to Ty masz problem a nie ja, 

pisanie na forum przepisu nie zmieni więc będziesz się musiał dostosować albo wybrać inne ośrodki.

KONIEC

Jeeb, ty dalej nie rozumiesz, nie ja mam problem. Problem to ma gmina (władze giminy) Ischgl. To Ischgl uważało się za najbardziej rozrywkowy ośrodek narciarski (najlepsze imprezy muzyczne, najlepsze zespoły, knajpy itd) i to oni teraz jako jedyny ośrodek na świecie (chyba) wprowadzają  taki zakaz. Do Ischgl zawsze przyjeżdżało wielu narciarzy i snowboarderów, często dla zabawy. Nigdy nie był polecany dla szukających ciszy i spokoju. A teraz zmiana strategii. :(:/ Ja pojawiam się w Alpach by jeździć na nartach, zabawa jest tylko skromnym dodatkiem, bez której mogę się obyć. Nie powiem jednak, że od niej stronie, ale nie jestem uzależniony.

Pozdraw.

PS Z chęcią sprawdzę organoleptycznie jak radzą sobie z nowymi żałosnymi "przepisami" Mam nadzieję, że tras narciarskich nie pozamykali dla spokoju O.o!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz bardzo subiektywna. Osobiście też denerwuje mnie nocne trzaskanie się ze sprzętem - szczególnie, kiedy śpi dziecko. Kwestia wyboru miejsca na wyjazd, ale nie zawsze na miejscu wszystko wygląda tak jak miało być ....

Być może zarządzający kurortem postanowili zrezygnować z części zysków - lub przeciwnie - wyliczyli sobie, że dzięki temu przyciągną innych turystów (rodziny), którzy z naddatkiem na imprezowiczach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy rzeczywista intencja tego pomysłu nie jest inna. Z tego co wiem w Ischgl często zdarzało się, że mocno podchmielone towarzystwo wychodzące z apres ski notorycznie myliło sprzęt i brało nie swoje narty; do tego dochodziły kradzieże sprzętu. Ta zmiana powinna trochę pomóc, bo niejako "zmusza" do pójścia na kwaterę celem przebrania się i zostawienia sprzętu przed wyjściem na imprezkę. Równocześnie łatwiej ogłosić, że pomysł został wprowadzony z uwagi o troskę o ciszę, a nie ze względu na to, że w Ischgl łatwiej niż gdzie indziej stracić sprzęt zostawiony przed knajpą. To takie moje domysły.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz mi spotkało się w trakcie piątkowego tankowania (przed wyjazdem z Austrii w pewnej znanej miejscowości) "samochodu" ok. 22.00 spotkać na stacji czterech brytoli po Apres ski czołgających i maszerujących na kolanach z taksówki po piwo do sklepu na stacji. Drzących japy w niebogłosy i zaczepiających ludzi. Z jednej strony wyglądało to zabawnie a zarazem strasznie. Mój siedmioletni syn przestraszył się tego. Nie wiedział co się dzieje. Myślał, ze goście zwariowali.

Wszystko w granicach rozsądku. Pewne regulacje powinny być. Żadne skrajności nie są dobre (wracanie nawalonym jak szpadel o 4 nad ranem lub idącym spać o 20 bo przepisy zabraniają lub pozwalają).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujecie, że jak zmienię buty narciarskie na adidasy, mokasyny albo inne bambosze, to w Ischgl zrobi się cicho, przytulnie, wiejska atmosferka, znikną pijani brytole, a w Samnaun na stacji benzynowej nie będą szukać piwa i straszyć dzieci, zaczną przyjeżdżać całe tabuny rodzin z dziećmi i zapanuje pełna szczęśliwość? Osobiście nie zachęcam nikogo do picia po nartach, zwłaszcza w nadmiernych ilościach (na nartach wręcz odradzam, bo można mieć spore kłopoty), ale sugerowanie, że zmiana butów będzie miała wpływ na zachowanie narciarzy to dla mnie absurd. Nikt kultury osobistej nikogo nie nauczy, zmuszając go do chodzenia w kapciach. Oczywiście nie odmawiam Wam praw do własnych racji, ja jednak zostanę przy swojej opinii. Jeszcze tylko wyjaśnię czym się kieruję wybierając ON. W zasadzie to teraz jestem w trakcie zmian preferencji. W czasie przeszłym, to do końcówki ubiegłego sezonu - najważniejsze było dla mnie obłożenie stoków. Nieważne czy dużo tras, czy są czarne, czerwone, długie, szerokie, jest sztruks albo muldy. Dobry ośrodek to taki, gdzie trasy puste i odpowiednia ilość śniegu, reszta nieistotna. Od marca i to się zmieniło, już nieważne jest czy trasy są puste. Najważniejszy jest dostatek śniegu i jak największa ilość miejsc do penetracji off piste. Dlatego czy w butach czy bez to będę jeździł do tych ośrodków gdzie możliwości jazdy poza trasowej będą największe i to jest jedyne kryterium. 

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zaskoczyło, że tak nieistotny temat wzbudził całkiem sporo emocji. Jakieś przyczyny zmiany strategii były i być może wbrew pozorom zwiększy to dochody Ischgla albo trochę ucywilizuje. W sumie to mi zwisa bo i tak nadal to będzie fantastyczna stacja narciarska z świetnym potencjałem trasowym i pozatrasowym. Ten ostatni powinien zainteresować Mariusza np zjazd pod E4 - 2,5 km, prawie 1000 m przewyższenia, czas wjazdu kanapy ok 7min !!! Jak potrafisz to zjechać szybko to w ciągu godziny robisz 4000 m w pionie/godz. Czad. Po paru godzinach takiej jazdy raczej nie ma się ochoty na tańce  a tak naprawdę chlanie. Tak, że dla mnie mogą zamknąć wszystkie imprezownie.

Bardzo ciekawe jest, że ta stacja z roku na rok ma coraz mniejszą frekwencję - biorąc pod uwagę jakość infrastruktury to ścisły europejski top (a może nawet numer jeden) - trochę nie rozumiem tego spadku. Ale wcale mnie to nie martwi gdyż jestem tam bardzo często.  

Pozdro

wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wujot napisał:

 Ten ostatni powinien zainteresować Mariusza np zjazd pod E4 - 2,5 km, prawie 1000 m przewyższenia, czas wjazdu kanapy ok 7min !!! Jak potrafisz to zjechać szybko to w ciągu godziny robisz 4000 m w pionie/godz. Czad.

Pozdro

wiesiek

Już przebieram nóżkami.xD

Od tygodnia pracuję nad wzmocnieniem kończyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stary bywalec napisał:

To była moja ulubiona trasa-też nie mogę się jej doczekać :-)

 

40- ka jest rzeczywiście ok ale wolę zdecydowanie tam off pista ;)

Jedzie się mniej więcej pod wyciągiem - tyle tylko, że często jest tam wywiane i wtedy trzeba skorzystać z wariantów dla ubogich na Greitspitze.

 

pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...