Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów 2016/17


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co sezon, zakładam ten temat.
Jak co sezon od świąt urzęduje w Korbielowie.  W tym roku będzie tak samo i w miarę możliwości będę Was informować co się  dzieje na Pilsku :) Oczywiście mile są widziane tutaj (a nawet zalecane!)  relacje forumowiczów jeżdzących w Korbielowie :)

W tym roku sezon ruszył wyjątkowo wcześnie - mi nie dane było skorzystać, ale na forum mamy już relacje Górala spod Skrzycznego, z jazdy na Solisku - śnieg jest, to najważniejsze :)

Miejmy nadzieję, że ten wczesny start to zapowiedź długiej  i śnieżnej zimy.

 

No i na koniec - jeśli ktoś z Was, będzie się wybierać i ma ochotę się spotkać w celach towarzysko-narciarskich to piszcie :)
Może w zimę jakiś WZF na Pilsku?

 


 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aklim, zdecydowanie jestem za - juz pare sezonów minęło od naszej wspólnej jazdy ;)

W prognozach od środy widać dwudniową odwilż, która może ominąć najwyższe partie, a po niej małą dostawę białego ;)

Jednak nawet ta odwilż się przyda - w gorach jest bardzo dużo jak na tą porę roku śniegu i zrobi on idealny podkład na cały sezon, żeby to stopniało musiałby przyjść armagedon jak na przełomie 2013/14 silny halny przez kilka dni i temperatury powyżej 10 stopni na plusie.

Póki co Solisko śnieży, wczoraj ok 17 w Korbielowie było -10.
Wieczorna jazda od 16 na Solisku i od 17 na Babie do 20 w cenie odpowiednio 20 i 15 pln, to chyba najlepsza oferta w kraju na spędzenie narciarskiego popołudnia.


Wysłane za pomocą Tapatalk

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gregor_g4 napisał:


Wieczorna jazda od 16 na Solisku i od 17 na Babie do 20 w cenie odpowiednio 20 i 15 pln, to chyba najlepsza oferta w kraju na spędzenie narciarskiego popołudnia.
 

Właśnie o tym przeczytałem na wiadomej stronce i chyba jutro po pracy pojadę na BABĘ... :) Kończe o 16, więc ich skipass wpisuje się idealnie. :)

Jak pogoda dopisze, to ja też się pisze na WZF, może być freeride. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johnny_narciarz napisał:

Właśnie o tym przeczytałem na wiadomej stronce i chyba jutro po pracy pojadę na BABĘ... :) Kończe o 16, więc ich skipass wpisuje się idealnie. :)

Jak pogoda dopisze, to ja też się pisze na WZF, może być freeride. 

Ja też jadę, ale w czwartek na Babę - tylko ja z Żywca :) po pracy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Właśnie o tym przeczytałem na wiadomej stronce i chyba jutro po pracy pojadę na BABĘ... :) Kończe o 16, więc ich skipass wpisuje się idealnie. :)

Jak pogoda dopisze, to ja też się pisze na WZF, może być freeride.

ok, ale pod warunkiem, że teraz narty nie zgubisz :D:D

 

 

widzę, że szykuje się spora ekipa ze skionline, szkoda że mnie tam  nie ma :(
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Kiedy? Przyjadę.

Darek, jak się uda, to może nawet jutro. :)

W weekend ma być odwilż, nawet do +10, więc lepiej wykorzystać chwilę. 

31 minut temu, gregor_g4 napisał:

ok, ale pod warunkiem, że teraz narty nie zgubisz :D:D

 

:D

Tym razem zabiorę konkretne narty, a nie "biegówki"... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj z rana w Korbielowie -8, i slonce przebijajace zza chmur. Sennie i pusto - wszyscy szykują się do świąt. Miałem zrobić mały rekonesans, ale wpadła mi godzinka nauki z grupką, więc poruszałem się godzinę na Cypisku - wyciąg nie działał dopiero po godzinie zjawił się właściciel i odpalił dla kilku Zapaleńców. Śniegu niewiele, ale jest biało i zimowo, warunki ok.


Do tego ciekawe prognozy - śnieg na przemian z deszczem, dla szczytu sam śnieg - generalnie opady w dużej ilości i jak to w górach - małe wachnięcie temperatury spowoduje że będzie to śnoeg albo deszcz.
Trzymajmy kciuki by z nieba spadł biały puch;)))
896081e45c6b7f9a1dc4ab7b5c1d5786.pngcf56954315a392cb36993657dc60672f.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wigilijny poranek w Korbielowie -3stopnie.
Rozmawiałem ze starym góralem - moim dziadkiem:) i mówi że tu odwilży nie będzie, babcia to potwierdziła, więc ja jestem o zimę spokojny;)
Wg prognoz dzisiaj po południu ma zacząć pruszyć, a jutro niby deszcz, a później znów śnieg - zobaczymy jak będzie, oby deszcz ominął góry.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:
Niestety prognozy się sprawdziły, była odwilż i deszcz. Dzisiaj już temperatura jest w okolicach 0, a od rana pada z przerwami śnieg, ale w połaczeniu z silnym wiatrem, wiec co nasypie to wywiewa...
Sniegu na trasach odwilz nie zabrala, bo byla zbyt krotka a snieg byl zmrozony. Niestety po tych opadach deszczu jest lodowisko - szczegolnie na malych wyciagach.

Dzisiaj godzine relreacyjnie pojezdzilem na Babie, oblodzenia jedynie w paru miejscach, snieg szybki warunki dobre.
Ludzi praktycznie brak, na Solisku jedynie troche wiecej.
Jutro znowu Baba;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja:
Od ostatniego wpisu i powrotu zimy temperatury ciągle na minusie. Obecnie -9.
Były opady śniegu, ale niestety niewielkie, połączone z Barbarą, więc praktycznie wszystko wywiało.
Jest 3-5cm pierzyny z tego co spadło. Na Babie i Solisku wykorzystują mróz i naśnieżają.
Jeżdżę codziennie na Babie - warunki są ok, jest twardo i szybko, kilka oblozzeń na trasie, ludzi mniej niż na Solisku, także jazda bez kolejek.

Czekamy na Nowy Rok i śnieg :) ale i tak w przeciągu kilku ostatnich lat, mamy najlepsze warunki narciarskie w tym okresie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Korbielove bo gdzie niby indziej...

Fotki takie jak z przed 2 tyg więc trochę nudno :D ale musi wystarczyć.

Warunki na trasach bardzo dobre/dobre miejscami wyłazi lód.

Warunki są jednak odrobinę gorszę niż 2 tygodnie temu lecz sam naturalny śnieg więc nie ma co narzekać

20161230_082147.jpg

20161230_082149.jpg

20161230_082152.jpg

20161230_082155.jpg

20161230_082203.jpg

20161230_082207.jpg

20161230_084212.jpg

20161230_085740.jpg

20161230_085742.jpg

20161230_085752.jpg

20161230_085756.jpg

20161230_085802.jpg

20161230_092404.jpg

Edytowane przez Gość
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku podobno śnieżą "Bucynkę" - chyba dla umożliwienia zjazdu z góry, bo na kanapę to już chyba ciężko co liczyć - ale jak BSA ruszyło to sobie tak pomyślałem, że Ci z Korbielowa mogli by pójść do ziomków ze Szczyrku - spytać się - "a jak u Wos to w końcu fungo"??? - podpatrują, dinksy poprawiją, knefle wciskają i ... Bucynka w końcu może Panocku też by i rusyła :) - a tak nie ...... nie powiem co - zbita :/ 

P.S. - Ok - teraz wszystko doczytałem już w otwartym w następnej kolejności wątku: "Polska warunki narciarskie" - czyli Panocku jednak u BSA nie podpatrzyli...

Edytowane przez fundu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na fotach od Sapienta na górze warunki dobre/bardzo dobre, na dole jest podobnie. Twardy szybki śnieg, miejscami oblodzenia.

Od 3 dni w Korbielowie pełna lampa, rano w cieniu jest od -5 do -10 ale w ciągu dnia ok 11-12 odczuwalna temperatura jest grubo na plusie - jazda wiosenna bez czapki i kurtki.
Na horyzoncie sporo opady przed 3 Króli, także trzymać kciuki żeby prognozy się sprawdziły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...