Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów 2016/17


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Baartos napisał:

Kuzwa....tyle sie napisalem i wszystko sie poszlo je... to w skrocie ...Pilsko dzis...pogoda kapitalna na gorze od 0 do -1:-)) na dole -5 caly dzien...warun 4na5.lacznie z orczykami i koleja Strugi-68km :-DDD traska 6 przez las Total wypas!!!!!

Baartos przypomniałes mi stare dobre Pilsko:) zaczynalem tam, katowalem sie przez dobre 3-4 sezony. Ach ten naturalny śnieg.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę mieliśmy małe spotkanie forumowe na Pilsku. Warunki najlepsze nie były choć śniegu nie brakowało.
W niedzielę było już dużo lepiej - to co dopadało zostało wyrównane i dobrze się związało.
Dzisiaj od rana już pełna lampa i -5, spodziewam się, że będzie idealnie, zaraz lecę na Solisko;)
Martwi tylko prognoza, bo niby dzisiaj od wieczora przez 2 dni na dole ma padać deszcz :( a na Pilsku śnieg.
Liczę jednak, że deszcz pójdzie jeszcze niżej i Korbielów otrzyma zasłużoną dostawę puchu;)

Szkoda by było, żeby tak piękna zima na koniec ferii uraczyła nas deszczem;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy poranek był piękny i nie zapowiadał tego co stanie się później. Już w trakcie jazdy na Strugi, mocny wiatr zapowiadał zmianę pogody. Po wjeździe na Miziową, przywitała mnie śnieżyca. Widoczność drastycznie spadł,a w ciągu 2 h dosypało około 5-10 cm śniegu. W połączeniu z silnym wiatrem i nawiewaniem śniegu, miejscami było go naprawdę sporo.
Wyciąg na szczyt około dziesiątej wyłączyli więc większość jeździła na Miziowej. na rozbójniku świetne warunki, mało ludzi, a zjazd na czerwoną trasę z Pilska to strzał w 10kę - równa trasa z poerzynką nietkniętego świeżego puszku;)
Od Miziowej w dół śnieg mokry, poniżej Szczawin i Buczyny deszcz.
64ca4bab3e00ebddc5cc6cac4d96e6ba.jpg
9ab938138b1ce45a467354b468ad4e8f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dużo gorzej niż wczoraj. W  nocy na dole ulewa, na górze sypnęło znowu śniegiem, ale rano temperatura weszła na + i tam również zaczął padać deszcz.
Zmoczyło wszystko co nasypało, śnieg siadł. Na trasach tam gdzie nie wyratrakowane było 5 cm mokrego i bardzo wolnego śniegu. Warunki średnie. Od jutra liczę, że będzie lepiej
Powyżej Miziowej śniegu jest sporo.
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się pogoda uspokoiła :)
Przestało padać i złapał mróz.
Na Pilsku betonowo, warunki średnio przyjemne, śniegu jest sporo.
Wczoraj pod wieczór zaczęło sypać, teraz też lekko pruszy. Korbielów znów wygląda zimowo, spadło ok 5cm świeżego śniegu, ale dobre i to;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Korbielove. Warunki na górze dostateczne lecz nie z ilości śniegu tylko z braku ratrakowania stoków ! 

Pod orczykami do zniesienia oprócz dwóch miejsc przed Miziową gdzie jest tafla przezroczystego lodu całe szczęście już na wypłaszczeniu.

Obsługa zajęta montażem tabliczek ostrzegawczych,więc ten stan się raczej nie poprawi tylko pogorszy.

Mentalność pracowników to mniej więcej poziom pracy przymusowej  za karę. Hasło dnia do wyboru:

"Ja tu pracuję pierwszy dzień i nic nie wiem" 

"Za ciepło żeby ratrakować" 

"Jak jest lód to może solą mamy posypać ?"

Na szczęście właściciel\zarządca nie ma wpływu na opady i pogodę w górnych partiach więc nie może tego spieprzyć bardziej !

Zjazd na dół przez Buczynkę bez problemowy,  na końcówce trochę miękko i kamienie się zaczynają pokazywać

Solisko powoli odpływa.

 

 

 

 

image050.jpg

image051.jpg

image052.jpg

image053.jpg

image056.jpg

image057.jpg

image058.jpg

image059.jpg

image060.jpg

image061.jpg

image062.jpg

image066.jpg

image054.jpg

image055.jpg

image063.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy forumowicze. W sobotę wybieram się na pieszą wycieczkę na Pilsko. Start na parkingu przy ośrodku i dalej przez Buczynke aż na......Pilsko. Prośba o informację jakich warunków mogę się spodziewać po drodze. Powyżej Miziowej pewnie dalej zima :-)  pozdrawiam zimowych zapaleńców :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mamad napisał:

Raczej od parkingu zima. Im wyzej tym wiecej sniegu. Jedziesz w gory a Twoje podejscie ze pojde do miziowej dopiero wyzej zima konczy sie tak jak tydzien temu. Prosze uwazajcie i miejcie ta swiadomosc bo to ze pod blokiem wiosna to nie znaczy ze w gorach bedziecie zbierac kaczence czy mlecze. Tydzien temu doswiadczony facet malo nie przyplacil tego zyciem chodz w sumie przyplacil bo nie zyl ale zmartwychstal doslownie tylko dlatego ze prawie zamarzl wiec zatrzymanie akcji serca nie dala nieodwracalnych zmian w mozgu. Wyobraznia i pokora dla natury bo mozna przyjechac autem na parking a odjechac karawanem.

Spokojnie :-)  szacunek do gór to ja mam i to bardzo duży. Zapytałem ponieważ zastanawiałem się czy dół płynie. Z całym szacunkiem ale to co zrobił w ubiegłym tygodniu biegacz to nie jest zbyt odpowiedzialne. Ale to nie moja sprawa i nie będę się wypowiadał. W każdym razie dzięki za info oraz za troskę :-)  pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapient mnie wyręczył :)
też wczoraj na Pilsku byłem i miałem dodać parę zdjęć ale fotki Sapienta wyczerpują temat.

Od Szczawin wzwyż inny świat - zimowo, choć w lesie śniegu za wiele nie ma. Na trasach jest ok, jazda bezproblemowa.

Jest sporo lodu, który za dnia puszcza, ale taki urok obecnej pogody.
Ten śnieg, który w słońcu popuści, to drugi najlepszy po puchu :)
Niestety Pilsko to północne stoki, więc lód długo trzyma.
Ale na szczyycie w stronę Słowacji był piękny firn :)
Widok Tatr oświetlonych zachodzącym słońcem - bajka ;)

Ja w sumie cały dzień spędziłem na szczycie próbując okiełznać kite, ale jak  dla początkującego był za silny wiatr.

 Niemniej zabawa jest świetna :) jutro podejście drugie :)


 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kamerze widać, że coś chyba dzisiaj w nocy spadło, bo drzewa na Miziowej i wzwyż jakby śniegiem przyprószone.

Byłem w sobotę - i rzeczywiście - im wyżej tym lepiej. Od Kamiennej było już białawo i na lekkim minusie.

Ludzi dużo nie było - o godz. 10 spokojnie zaparkowałem pod Kubicówką - dużo Warszawy na trasie już na powrocie, trochę jeszcze u góry (niestety - również tych "negatywnych" - "bo ja jestem z Warszawy" - hehe :). Nie mam nic do normalnych ludzi z Warszawy, ale tych przemądrzałych lub z przekąsem przechwalających się, gdzie to jeździli i gdzie to jeszce nie pojadą... - ogólnie - cwaniactwa nie trawię!

Najlepsze warunki panowały na 5 (a do południa - na niej nawet do Szczawin) i na Kopcu - tak do godz. 12-12.30.

Potem standardowo - stromizny zaczęły być obdarte i wywalać lód oraz parę drobnych kamyków, które spokojnie można było ominąć.

Pojechałem napalony na świeży opad, bo w piątek już o godz. 18 na kamerze śniegiem rąbało, o godz. 23 nadal białym dawało, ale wszędzie - i na 5 i na Kopcu i na Miziowej - ten cały świeży opad zamienił się grudki lodowe - tak, jakby ktoś armatami lodu nawalił -  coś jak na naśnieżonej Bieńkuli - dało się jeździć, ale pod nartami chrupało i to nie był na pewno taki świeży śnieg.

6 przez las - do długiej prostej w dół - fajnie, potem wydarte, ciemne placki i lód, a za zakrętem w prawo to już dość marnie to wyglądało.

W okolicach południa wyszło słońce, a potem zrobiła się przepiękna lampa - po godz. 15 jak większość luda już uciekła - zrobiło się to, co w marcu na Pilsku najlepsze - śnieg, alpejskie słońce i full odpoczynek na ławce na Miziowej.

Mam nadzieję, że jeszcze w marcu dosypie i będzie okazja na fajne, wiosenne nartowanie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam na Pilsku, był ktoś dziś? Planuję wpaść w niedzielę, ale boję się, że temperatury w najbliższych dniach mogą troszkę pokrzyżować plany. Przetarcia? Lód? Dajcie znać jak warun. Chodzi mi głównie o górne partie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez melo7anthony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...