Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jazda z kijami czy bez?


Zebra358

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat, jezdze na nartach od 4 roku zycia, co rok w alpy, moje umiejetnosci oceniam na srednio zaawansowane, i tu moje pytanie. Rok temu zostalem namowiony na jazde bez kiji, co mi sie bardzo spodobalo, jezdzilem caly tydzien, bardzo sie pochylalem na zakretach, robilem je bardzo dlugie, jezdzilem szybko, wszystko to naprawdebylo super i mam pytanie czy tak jest prawidlowo? 

Moje narty Head i speed 170

Ja: 65km 180cm wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tą jazdą bez kijków. Poza skokami i skokami akrobatycznymi nikt nie jeździ na nartach bez kijów. Chcesz jeździć na nartach to bierz kijki. Jak bez kijków to snowboard. Jedyna jazda bez kijków to zadaniowa polecona przez trenera, czy instruktora dla korekcji błędów technicznych. Maksymalnie kilka zjazdów w ciągu dnia. Jak narty to i kijki, nie ma innej alternatywy, kto twierdzi inaczej nie jest narciarzem.

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Do połowy zeszłego sezonu (jakieś 8-9 sezonów) jeździłem tylko bez kijków. W sumie mi się podobało, więc nie chciałem ich kupować, bo myślałem, że to coś zbędnego. Dopiero koledzy z forum namówili mnie na jazdę jazdę kijkami. Teraz mogę napisać, że to niebo a ziemia! Dla mnie z kijkami jeździ się dużo lepiej i czuję, że przez prawie 20 dni jazdy z nimi zrobiłem większy krok narciarski niż przez wszystkie poprzednie sezony!

Jeśli chodzi o mnie to mam 18 lat, 169cm i 61kg. Narty 145, ale w tym sezonie zmieniam na 163

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o alkohol na stoku, to nie jestem za. Różnie to bywa potem :-) A co do kijków to 3 lata temu instruktor nauczył mnie jeździć z kijkami i osobiście, prócz jazdy funcarving, nie wyobrażam sobie jazdy bez nich. Jest to nieodłączny element narciarstwa zjazdowego.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
16 minut temu, fredek321 napisał:

Chyba tak, bo nowych filmików tego czegoś nie ma.

Mnie się podobało. Karykaturalna była na Czantorii (27.01.17) jazda bez kijków trzech narciarzy w wielu 50 plus, do tego jeździli na nartach około 160cm a chłopy 180cm/120kg. W rozmowie z jednym z nich  (jadąc na krzesełku) dowiedziałem się ,że kijki w nartach karwingowych są niepotrzebne i tylko przeszkadzają . Mam swoje najlepiej wywalić to będzie mi łatwiej jeździć.Nie podjąłem polemiki. Ich ,,styl jazdy" rzucał się w oczy i bez problemu można było ich wypatrzyć na stoku siedząc na krzesełku w górnej części trasy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, janek57 napisał:

dowiedziałem się ,że kijki w nartach karwingowych są niepotrzebne i tylko przeszkadzają . Mam swoje najlepiej wywalić to będzie mi łatwiej jeździć.

Janku przecież wiesz, że my Polacy znamy się  na wszystkim i do tego najlepiej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2017 o 10:50, fredek321 napisał:

Czy przepisy zabraniają używania kijów w tych zawodach?

Z prawidłowa technika jazdy na nartach nie ma to nic wspólnego

Nie wiem, czy zabraniają, jednak nie widziałem nigdy zawodnika w Carving Cup z kijami... Twierdzisz, że z prawidłową techniką nie ma to nic wspólnego - tutaj kwestia gustów - zawodnicy tych konkurencji i ich trenerzy powiedzą najprawdopodobniej coś odwrotnego (ja się wstrzymam od głosu).

Dnia 5.02.2017 o 16:16, mig12345 napisał:

A czy to przypadkiem już nie prehistoria?

Prehistoria może nie, ale historia chyba tak, chociaż jeszcze w 2009 roku były zawody FIS Carving World Cup, a ich europejska odmiana jeszcze później miała swoje edycje - nie wiem dokładnie czy jeszcze to trwa, czy nie.

Poza powyższymi zawodami i nie licząc funcarvingu to jazda bez kijów tylko jako jazda zadaniowa.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mitek napisał:

Zawodnicy w pucharach carvingowych to praktycznie wyłącznie zawodnicy jeżdżący konkurencje alpejskie więc twierdzenie, że ich jazda nie ma nic wspólnego z techniką jest delikatnie mówiąc do dyskusji.

Dlaczego? Kompletnie nie widzę związku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A co jest nie techniczne w tej jeździe konkretnie?
Pozdrowienia

Jak na razie jedyna forma narciarstwa zjazdowego bez kijów to zaawansowany funcarving. A to jest fun w wersji sportowej czyli jakby krok dalej. Żeby jeździć fun na dobrym poziomie trzeba być bardzo dobrym narciarzem - innej możliwości nie ma. Nie jestem wrogiem funu tylko wrogiem miernoty.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...