Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
JC

ON Stok w Wiśle

3 posty w tym temacie

Jutro o godzinie 16.00 zostanie otwarta nowa 4-osobowa kolej w Wiśle. Od godziny 16 do 20 będzie można korzystać z nowej kolei kupując skipass w promocyjnej cenie 1 zł.

Warun przedni, co możecie zobaczyć na zdjęciach

Moja pierwsza wizyta, chciałem porównać z naszym nieszczęsnym Dębowcem w Bielsku-Białej.

P1040673.JPG

Projektanta Dębowca zapraszam do Wisły na Stok, może coś zrozumie, ale podejrzewam ze nie jeździ na nartach.

P1040645.JPG

Trasy zniwelowane, wykorzystano pełną szerokość stoku,można jeździć pod krzesełkami, i nawet deskarze dojadą do końca.

Na Dębowcu przerzucono tysiące kubików ziemi aby zniwelować końcowy spadek o 10m i jest tak płasko że deskarze ostatnie 100m zasuwają zufus.

Wysiada się poprawnie i bez szaleństwa jak na Dębowcu, jedni w lewo drudzy w prawo

P1040668.JPGP1040669.JPG

Parkingi przy krzesłach pełne, ale za hotelem dużo miejsca.

P1040642.JPGP1040643.JPGP1040644.JPGP1040659.JPG

Ta górka zabierze dużo niedzielnych narciarzy konkurencji w Wiśle. To taka Białka w miniaturze, sukces dla hotelu murowany.

Soszów dziś pusty.

P1040657.JPG

Kolejek dziś brak ale ludzi do 15:00 sporo.

P1040646.JPGP1040653.JPGP1040654.JPG

Menu góra.

P1040660.JPG

Menu karczma. Wszystkie dania gotowe-odgrzewane. Karczma przyjemna.

P1040666.JPG

Krzesła zasuwają z pełną szybkością z wyjątkami gdy wysiadają piesi lub małe dzieci.

Ogólnie stok rodzinny dla każdego, dobry narciarz też pojeździ. Profesjonalna inwestycja.

Tradycyjnie w Jaworniku trzeba zjeść obiad U Fojta , dziś kolejny raz od lat dobry i syty obiad.P1040677.JPG

W tle oświetlony Soszów

P1040678.JPG

P1040679.JPG

Dziękuję za uwagę.

4 osoby lubią to

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Podobna zawartość

• Przez MaciejRut
      Witam chciałbym zakupić pierwsze narty oraz buty nie wiem na co zwróci uwagę i czym się sugerować, pomocy
      Jeżdzę po przygotowywanych stokach. 
      Moj wzrost to 178 cm, 81 kg waga, 
      41 but, 39 cm w łydce. 
      To mój drugi sezon na nartach, można powiedzieć ze pierwsze, mam jakieś 40 h wyjeżdżone na nartach, czuje się pewnie choć po alpejskich stokach nie jeździłem.
      Co myślicie o takim modelu 
      http://surfoteka.sails.pl/narty-head-natural-instinct---163--2016
      Albo 
      https://snowsport.pl/narty_fischer_rc4_speed_rocker_plus_wiazania_rc4_z11_powerrail_2017-p8878.html
       budżet tak myśle narty max 1700 zł 
      pozdraiwam i liczę na pomoc 
    • Przez biuropodrozyfrajda
      Dla Wszystkich miłośników sportów zimowych, dla Rodzin, którym marzą się dni wspólnego czynnego wypoczynku, region narciarski Villach w Austrii, a przede wszystkim Alpenrose sporthotel ***, położony na uroczym zboczy góry Gerlitzen wśród przecinających się wielu szlaków turystycznych i tras zjazdowych, to wspaniałe miejsce do nauki, doskonalenia oraz uprawiania sportów zimowych. Na doskonale przygotowanych trasach zjazdowych w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych, pod okiem instruktorów będziecie mogli poznać smak prawdziwej narciarskiej i snowboardowej FRAJDY.

Terminy:     1.  10.02 - 19.02.2017 r. (10 dni)
                              2.  17.02 - 26.02.2017 r. (10 dni)
                              3.  10.02 - 26.02.2017 r. (17 dni)

Koszt skierowania dla Rodziny - 10 dni:
      Autokar:
      Pokój 4 os. - 1850 zł /os. + skipass
      Pokój 3 os. - 1940 zł /os. + skipass
      Pokój 2 os. - 2055 zł /os. + skipass

Program wczasów rodzinnych:
      jazda na nartach lub snowboardzie wieczorna jazda na oświetlonym stoku gry i zabawy ruchowe na śniegu wykłady teoretyczne (dobór, budowa, konserwacja sprzętu, techniki jazdy) rodzinne zawody sportowe o Puchar Rodzinnych Igrzysk Zimowych FRAJDY zajęcia rekreacyjne i zawody w dartsy, bilard, szachy i tenis stołowy wieczorne zajęcia przy muzyce siłownia wycieczki piesze ognisko z kiełbaskami dyskoteki z karaoke dyplomy i nagrody rzeczowe Jazda na nartach lub snowboardzie codziennie od 9:00 do 16:00(7h).

Karnet - SKIPASS (6 dni) koszt:             dzieci  4 - 15 lat  -  101,50 euro/os.
                                                                            młodzież  16 - 18 lat - 169,50 euro/os.
                                                                                dorośli 19 + ... lat - 206,50 euro/os.
      Narty - Snowboard:

Zajęcia prowadzone będą w grupach 10 - 14 osobowych (zależy od umiejętności i wieku dzieci). Nad bezpieczeństwem dzieci czuwać będzie jak zawsze starannie dobrana i wysoko kwalifikowana kadra instruktorsko - pedagogiczna. Absolwenci AWF, z wykształceniem pedagogicznym oraz osoby posiadające uprawnienia do prowadzenia zajęć z narciarstwa lub snowboardu.
        Wyciągi:

W Austrii w miejscowości Villach na terenie narciarskim GerlitzenAlpe znajduje się 17 km świetnie przygotowanych nartostrad położonych na wysokości od 504 m do 1911 m n.p.m. Słońce świeci tutaj 2000 godzin w roku, a śnieg leży od grudnia do końca kwietnia. 20 wyciągów i dużo słońca czeka na amatorów białego szaleństwa. Trasy narciarskie o różnym stopniu trudności i długości tras (niebieskie, czerwone i czarne), połączone w perfekcyjnie przygotowane kompleksy narciarskie i snowboardowe, pozwalają na ciągłość jazdy i frajdę z uprawiania białego szaleństwa. Na terenie kompleksu zaraz przy naszym hotelu znajduje się snowpark, trasa zjazdowa z ustawionymi tyczkami i pomiarem czasu. Długość tras zjazdowych wynosi od 150 m dla początkujących do 2500-3000 m długości dla średnio i zaawansowanych narciarzy. Region GerlitzenAlpen wyposażony jest w wyciągi krzesełkowe, orczykowe, talerzykowe oraz gondole. Wyciągi mają łączną przepustowość 19.500 osób na godzinę. Codziennie ratrakowane i perfekcyjnie przygotowane trasy zjazdowe pozwalają pod bacznym okiem instruktorów na prawidłową naukę, doskonalenie i poprawę techniki jazdy zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Przy wyciągach znajdują się: tawerny, sklepiki, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz ski serwis. Na wyciągi obowiązuje karnet 6 lub 12 - dniowy (zależne od długości turnusu).

Karnety - Skipass (6 dni) koszt:        dzieci     4 - 15 lat  -  101 euro/os.
                                                                                 młodzież    16 - 18 lat - 169 euro/os.
                                                                                     dorośli   19 + ... lat - 206 euro/os.

Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu z FRAJDĄ zakwaterowani będą w hotelu Alpenrose sporthotel ***. Malowniczo położonym na wysokości 16oom n.p.m. w atrakcyjnych pokojach 2, 3, 4, 5, 6 osobowych. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę oraz wyposażone są w TV satelitarną z polskim programem telewizyjnym. Po aktywnym dniu spędzonym na stoku do naszej dyspozycji jest saun, sala wykładowa, dyskotekowa, baza rekreacyjno - sportowa hotelu oraz bogaty program kulturalno - oświatowy dla uczestników wypoczynku z FRAJDĄ. W pomieszczeniach ogólnodostępnych (np. restauracja, stołówka) jest możliwość korzystania z WiFi Do naszej dyspozycji pozostaje również narciarnia hotelu. Do hotelu możliwy jest bezpośredni dojazd na nartach, gdyż znajduje się bezpośrednio na stoku. Obsługa hotelu mówiąca w języku polskim i niemieckim zapewnia rodzinna atmosferę, pełna opiekę, spełnia wszystkie wygody i zachcianki swoich Gości oraz dba by wypoczęci i zadowolenie wyjeżdżając chcieli wrócić już jutro. W całym budynku obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Wyżywienie:

Wyżywienie zapewnia elegancka i stylowa restauracja hotelu, posiłki domowe: HB dwa razy dziennie - śniadanie w formie bufetu szwedzkiego i obiadokolacja składająca się z dwóch dań podawanych w bardzo elegancki i wykwintny sposób, a za dodatkową opłatą w wysokości 3-5 euro lunch pakiet lub gorący posiłek miedzy zjazdami. Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja, a ostatnim śniadanie + lunch pakiet na drogę powrotną. Oczywiście dbamy o to, by wszyscy uczestnicy wyjazdów z FRAJDĄ, zarówno ci mali jak i duzi byli zawsze smacznie najedzeni!!!

Kadra pedagogiczno - instruktorska:
      Nad bezpieczeństwem wczasowiczów i dzieci czuwać będzie starannie dobrana i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczno - instruktorska i trenerska: absolwenci AWF z wykształceniem pedagogicznym oraz osoby posiadają̨ce uprawnienia do prowadzenia zajęć sportowo - rekreacyjnych z narciarstwa i snowboardu oraz gier i zabaw ruchowych.

Istnieje możliwość:
      - dołączenia Dzieci w wieku 7 - 16 lat na czas zajęć z narciarstwa lub snowboardu do grupy zorganizowanej. W przypadku chęci dołączenia dziecka do grupy zorganizowanej na czas zajęć na stoku, opłata wynosi 350 zł/os.

Opieka medyczna: - opieka pielegniarki dyplomowanej 24 h

Ubezpieczenie:
               - KL       (20.000 euro)
               - NNW  (15.000 zł)
               - Bagaż  (800 zł)

Istnieje dodatkowo możliwość:
      - wykupienia w dniu zakupu - rezerwacji ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej w wysokości 5% jej wartości na skutek rezygnacji, spowodowanej chorobą lub innym losowym zdarzeniem. (nieobowiązkowe)

Transport: autokar klasy LUX

Karnet - Skipass (6 dni) koszt:
            dzieci     4 - 15 lat -   101,50 euro/os.
      młodzież   16 - 18 lat - 169,50 euro/os.
          dorośli  19 + ... lat - 206,50 euro/os.

Liczba miejsc jest ograniczona:
      - dysponujemy tylko 30 miejscami.
      Więc należy się spieszyć z dokonaniem rezerwacji!!!

Sprzęt narciarski lub snowboardowy:
      - narty + kije
      - deska snowboardowa

Obowiązkowo należy zabrać ze sobą na wyjazd:
      - paszport lub dowód osobisty
      - kask + okulary
      - krem do twarzy
      - wazelina do ust

Zebranie dla uczestników wypoczynku z FRAJDĄ:
      - o terminie zebrania poinformujemy Państwa telefonicznie.

• Przez lifesgood
      Witam. W marcu wybieram się na zorganizowaną wycieczkę do Francji, a konkretnie do Alpe d'huez. Zastanawia mnie jak wygląda tam sprawa wypożyczenia nart. Chodzi mi konkretnie tylko o narty (no i może kijki), bez butów, kasków itp. Słyszałem, że cena może podejść nawet do 400+zł za 6dni... 
      Czy oferują tam dobry, zadbany sprzęt? Ktoś był, widział, przetestował?
      Zapraszam do wypowiedzi!
    • Przez furmk
      Czesc,
      po przeczytaniu wielu watkow zdecydowalem sie na zakup nart fischer progressor 800, zastanawialem sie jeszcze nad 900, ale nie wiem czy dokladac dodatkowa kwote jesli nie jestem pewien czy bede potrafil wykorzystac narte w 100%.
      1. Płeć Mężczyzna
      2. Wiek 24
      3. Waga 70kg
      4. Wzrost 174
      5. 8 sezonow z przerwami
      6. Moje umiejętności określam na 5-6
      7. Moje buty to Dolomite VXR
      8. Teraz jeżdżę na nartach/model Rossignol Cobra S Pro (zeszły sezon głównie wypożyczałem pod stokiem, z ciekawości nowszego sprzętu :D)
      9. Preferuję styl jazdykrótkim skrętem, rekreacyjną po przygotowanych stokach
      10. Upatrzyłem sobie narty Fischer Progressor 800/900
      11. Mój budżet przewidywałem na 600 - 800 złotych , jednak zacząłem się zastanawiać czy nie lepszym podejściem jest kupienie nart, droższych, ale takich które będą słuzyły mi dłuższy czas. 
      Znalazlem taka oferte: https://www.olx.pl/oferta/narty-fischer-progressor-800-170-cm-wiazania-rsx-z-12-CID767-IDjvWwH.html#72f4cdea84
      I tutaj moje pytanie: czy narta ta bedzie odpowiednia do mojego doswiadczenie i czy ta cena jest cena atrakcyjna?
      Plusem jest ze mieszkam w krakowie i moglbym narte obejrzec na zywo.
      Pozdrawiam:)
    • Przez dragoth11
      Witam , proszę o pomoc który z wyżej wymienionych modeli byłby bardziej odpowiedni.
      Wzrost- 177
      waga-72 kg
      styl -szybka jazda carvingowa
      -umiejętności - średnio zaawansowane
      -jazda po stokach przygotowanych
      - lubie spędzać cały dzień na stoku, więc dobrze by było żeby po dwóch zjazdach nogi nie chciały odpaść