Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
JC

ON Stok w Wiśle

3 posty w tym temacie

Jutro o godzinie 16.00 zostanie otwarta nowa 4-osobowa kolej w Wiśle. Od godziny 16 do 20 będzie można korzystać z nowej kolei kupując skipass w promocyjnej cenie 1 zł.

Warun przedni, co możecie zobaczyć na zdjęciach

Moja pierwsza wizyta, chciałem porównać z naszym nieszczęsnym Dębowcem w Bielsku-Białej.

P1040673.JPG

Projektanta Dębowca zapraszam do Wisły na Stok, może coś zrozumie, ale podejrzewam ze nie jeździ na nartach.

P1040645.JPG

Trasy zniwelowane, wykorzystano pełną szerokość stoku,można jeździć pod krzesełkami, i nawet deskarze dojadą do końca.

Na Dębowcu przerzucono tysiące kubików ziemi aby zniwelować końcowy spadek o 10m i jest tak płasko że deskarze ostatnie 100m zasuwają zufus.

Wysiada się poprawnie i bez szaleństwa jak na Dębowcu, jedni w lewo drudzy w prawo

P1040668.JPGP1040669.JPG

Parkingi przy krzesłach pełne, ale za hotelem dużo miejsca.

P1040642.JPGP1040643.JPGP1040644.JPGP1040659.JPG

Ta górka zabierze dużo niedzielnych narciarzy konkurencji w Wiśle. To taka Białka w miniaturze, sukces dla hotelu murowany.

Soszów dziś pusty.

P1040657.JPG

Kolejek dziś brak ale ludzi do 15:00 sporo.

P1040646.JPGP1040653.JPGP1040654.JPG

Menu góra.

P1040660.JPG

Menu karczma. Wszystkie dania gotowe-odgrzewane. Karczma przyjemna.

P1040666.JPG

Krzesła zasuwają z pełną szybkością z wyjątkami gdy wysiadają piesi lub małe dzieci.

Ogólnie stok rodzinny dla każdego, dobry narciarz też pojeździ. Profesjonalna inwestycja.

Tradycyjnie w Jaworniku trzeba zjeść obiad U Fojta , dziś kolejny raz od lat dobry i syty obiad.P1040677.JPG

W tle oświetlony Soszów

P1040678.JPG

P1040679.JPG

Dziękuję za uwagę.

5 osób lubią to

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Podobna zawartość

• Przez artix
      Dziś z córką odwiedziłem ponownie Szczyrk. 
      Rano szybkie spotkanie z Marionen i Anią poczym rozdzielamy się.  Maroionen ma wyższe cele niż slizganie się 😎 
      Gigant.
      Pare zjazdów na Dużem Skrzycznem
      i postanawiamy uciekać na małe. Nie byłem wcześniej więc chęć tym bardziej wielka. Bylo lodowo i zimno ❄ jazda mało przyjemna. W nocy było dużo na minusie,  a co się dzieje po odwilzy pisać nie muszę. Decyzja więc była strzałem w 10.
      Góra dostajemy się na drugą stronę. Świetna przygoda dla mojej córki i przepiękne widoki gdyż słońce zaczyna przebijać się coraz mocniej.
      Mimo prób nie udało się poznać Andyiego  Może się jeszcze kiedyś uda.
      Na Małym fajna jazda. Dużo lepsze warunki w porównaniu z Dużym.  
      Jeździmy cały czas góra dół. Kolejny polski ośrodek z wielkim potencjałem. 
      W pewnym momencie zauważam odpiera kieszeń w spodniach córki. 
      Pytam,  gdzie twój telefon. Prawie płacz 😢 
      Panika, córką się trzęsie, ja próbuję dzwonić na jej telefon. 
      Jest sygnał. Odbiera Pan w knajpie na górze. Telefon znaleźli Rosjanie i oddali do baru 
      Nowy iPhone 6
      Gdy pojechaliśmy byli tam na kolejnego kielicha.  Tym razem ja uregulowałem rachunek i serdecznie podziękowałem. 
      Dobrzy ludzie.
      Cdn
    • Przez murzyn10
      Witam Wybieramy sie w 2 osoby na narty do Fulpmes dol Stubai- termin 28.03-01.04
      Szukamy osób ktore maja 2 miejsca w samochodzie aby sie zabrac
      lub /jesli nie znajdziemy/
      to pojedziemy wlasnym małym samochodem Kia Picanto + Box dachowy i wtedy mamy 1 dno miejsce  wolne w samochodzie lub 2 dla osób akceptujacych skromne warunki małego auta -skromny bagaż  wtedy konieczny
      Trasa  Tychy /Katowice/ - A1 przez Czechy Austria Salzburg -dol Stubai -Fulpmes
      Preferowany wyjazd sobota rano ok 6-8 mej z Slaska - prosze o kontakt podam telefon dla zainteresowanych
    • Przez Pinio
      Cześć.
      Za namową syna (bardzo chciał spróbować na nartach) pojechaliśmy w styczniu 2017  i łyknęliśmy (on i ja też) bakcyla na maksa.
      1) Płeć-mężczyzna
      2) Wiek-42
      3) Waga-100  (w wypożyczalniach pytają 2 razy czy się nie pomyliłem, no ale tyle jest choć może nie wygląda) 
      4) Wzrost-179
      Czas spędzony na nartach przeważnie 3-4h za jednym razem w tym 3 lekcje z instruktorem (w przyszłym sezonie planuję kolejne lekcje):
      Klepki Wisła – 1 raz
      Nowa Osada Wisła – 2 razy
      Poniwiec Mała Czantoria Ustroń – 2 razy
      Stok Stacja Narciarska Wisła – 5 razy
      Jutro jadę znów :-) („zachorowałem”)
      Moje umiejętności:
      - hamuje w lewo i prawo,
      - głównie krótkimi skrętami,
      - potrafię ześlizgiwać się bokiem w dół stoku,
      - nie szaleję, Vmax to nie mój cel,
      - ćwiczę to co instruktor powiedział.
      W tym momencie wszystko wypożyczamy. Nie chcę w tym roku kupować nart (buty chyba tak).

Pytanie brzmi jaką (jakie) narty wypożyczać do moich gabarytów?

Przeczytałem chyba większość tematów w dziale, pooglądałem filmy itd.

Najczęściej dają mi 156cm, za pierwszym razem Volkl 7.4 i mi się podobało z butami Dalbello (te buty z wszystkich najlepsze subiektywnie, może dlatego że wyglądały na nowe), raz 146 bo nic nie było innego (tłum ludzi), nie wspomnę o butach klamry na łydce a na stopie sznurek do ściągania jak w worku na obuwie zmienne, nie wiem czy nie były starsze ode mnie. Raz też trafiłem 163 cm.
      Jak już pisałem Vmax to nie mój cel ale jak jest kawałek płasko/prosto i nie ma ludzi (np. Stok Stacja zjazd w prawo z czerwonej na niebieską) to lubię kije pod pachy pupa w dół i jazda. Wtedy narty zachowują się niestabilnie (może to moje małe umiejętności jeszcze), jakby tyły „latały” lewo-prawo, a może dłuższe by pomogły?

W lipcu rezonans itd. kolana prawego (chyba będzie trzeba otworzyć i co nieco po kontuzji z przed lat „naprawić” bo już mocno dokucza). Ale nie siedzę non stop za biurkiem i kierownicą, przynajmniej 2-3 razy w tygodniu gram po 2-2,5h w siatkówkę (kolano mówi nie rób tego ;-) ), basen, łyżwy czy rower też się zdarzy.

Przepraszam za brak fachowego słownictwa, może chaotycznie ale pisane bez poprawek.
      Pozdrawiam
      Pinio

• Przez bolec
      Jestem szczęśliwym posiadaczem "sprytnej sezonówki". Ponieważ  moja rodzina też jeździ czasami na nartach (3 kobiety)  zastanawiam się nad kupnem dodatkowej "sezonówki". którą mógłbym wykorzystać  zabierając od czasu do czasu jedną z moich dziewczyn. Zastanawiam się czy to przejdzie ?  tz: kupuję dodatkową "sprytną" i zabieram za każdym razem inną z moich dziewczyn. Rozumiem, że skanują konkretną osobę na wejściu w danym dniu więc nie będzie ograniczeń w wykorzystaniu gopasaa w takim modelu przez moje trzy dziewczyny ?
    • Przez anna81063
      Witam
      Z powodu, że zaczął się okres wyprzedażowy chciałabym wreszcie zakupić nowe narty dla siebie. Jak to dla kobiety dużą rolę odgrywa oczywiście design. Do tej pory jeżdziłam na nartach juniorskich Fischer'a (podstawowy model) i jeździło mi się bardzo dobrze. W oko wpadły mi dwa modele damskie, zwłaszcza, że mogłabym zobaczyć je osobiście (do sklepu mam 30 km). Zastanawiam się nad poniższymi modelami:
      http://trojansport.pl/narty-fischer-pure-my-style-2017-w9-slr.html
      http://trojansport.pl/narty-damskie-fischer-aspire-2017-w9-slr.html
      Chciałam zaznaczyć, że nie szukam na stoku emocji i chciałabym przede wszystkim aby jazda była łatwa i przyjemna. Zapomniałam dodać, że mam 164 cm wzrostu, 53 kilo wagi, 29 lat. Preferuje jazdę rekreacyjną. Prosiłabym również o pomoc w doborze długości nart. Nie upieram się przy Fischerach, ale nie chciałbym wydawać na narty więcej niż 1000 zł.
      Z góry bardzo dziękuję za pomoc.