Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
JC

ON Stok w Wiśle

3 posty w tym temacie

Jutro o godzinie 16.00 zostanie otwarta nowa 4-osobowa kolej w Wiśle. Od godziny 16 do 20 będzie można korzystać z nowej kolei kupując skipass w promocyjnej cenie 1 zł.

Warun przedni, co możecie zobaczyć na zdjęciach

Moja pierwsza wizyta, chciałem porównać z naszym nieszczęsnym Dębowcem w Bielsku-Białej.

P1040673.JPG

Projektanta Dębowca zapraszam do Wisły na Stok, może coś zrozumie, ale podejrzewam ze nie jeździ na nartach.

P1040645.JPG

Trasy zniwelowane, wykorzystano pełną szerokość stoku,można jeździć pod krzesełkami, i nawet deskarze dojadą do końca.

Na Dębowcu przerzucono tysiące kubików ziemi aby zniwelować końcowy spadek o 10m i jest tak płasko że deskarze ostatnie 100m zasuwają zufus.

Wysiada się poprawnie i bez szaleństwa jak na Dębowcu, jedni w lewo drudzy w prawo

P1040668.JPGP1040669.JPG

Parkingi przy krzesłach pełne, ale za hotelem dużo miejsca.

P1040642.JPGP1040643.JPGP1040644.JPGP1040659.JPG

Ta górka zabierze dużo niedzielnych narciarzy konkurencji w Wiśle. To taka Białka w miniaturze, sukces dla hotelu murowany.

Soszów dziś pusty.

P1040657.JPG

Kolejek dziś brak ale ludzi do 15:00 sporo.

P1040646.JPGP1040653.JPGP1040654.JPG

Menu góra.

P1040660.JPG

Menu karczma. Wszystkie dania gotowe-odgrzewane. Karczma przyjemna.

P1040666.JPG

Krzesła zasuwają z pełną szybkością z wyjątkami gdy wysiadają piesi lub małe dzieci.

Ogólnie stok rodzinny dla każdego, dobry narciarz też pojeździ. Profesjonalna inwestycja.

Tradycyjnie w Jaworniku trzeba zjeść obiad U Fojta , dziś kolejny raz od lat dobry i syty obiad.P1040677.JPG

W tle oświetlony Soszów

P1040678.JPG

P1040679.JPG

Dziękuję za uwagę.

3 osoby lubią to

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Podobna zawartość

• Przez furmk
      Czesc,
      po przeczytaniu wielu watkow zdecydowalem sie na zakup nart fischer progressor 800, zastanawialem sie jeszcze nad 900, ale nie wiem czy dokladac dodatkowa kwote jesli nie jestem pewien czy bede potrafil wykorzystac narte w 100%.
      1. Płeć Mężczyzna
      2. Wiek 24
      3. Waga 70kg
      4. Wzrost 174
      5. 8 sezonow z przerwami
      6. Moje umiejętności określam na 5-6
      7. Moje buty to Dolomite VXR
      8. Teraz jeżdżę na nartach/model Rossignol Cobra S Pro (zeszły sezon głównie wypożyczałem pod stokiem, z ciekawości nowszego sprzętu :D)
      9. Preferuję styl jazdykrótkim skrętem, rekreacyjną po przygotowanych stokach
      10. Upatrzyłem sobie narty Fischer Progressor 800/900
      11. Mój budżet przewidywałem na 600 - 800 złotych , jednak zacząłem się zastanawiać czy nie lepszym podejściem jest kupienie nart, droższych, ale takich które będą słuzyły mi dłuższy czas. 
      Znalazlem taka oferte: https://www.olx.pl/oferta/narty-fischer-progressor-800-170-cm-wiazania-rsx-z-12-CID767-IDjvWwH.html#72f4cdea84
      I tutaj moje pytanie: czy narta ta bedzie odpowiednia do mojego doswiadczenie i czy ta cena jest cena atrakcyjna?
      Plusem jest ze mieszkam w krakowie i moglbym narte obejrzec na zywo.
      Pozdrawiam:)
    • Przez dragoth11
      Witam , proszę o pomoc który z wyżej wymienionych modeli byłby bardziej odpowiedni.
      Wzrost- 177
      waga-72 kg
      styl -szybka jazda carvingowa
      -umiejętności - średnio zaawansowane
      -jazda po stokach przygotowanych
      - lubie spędzać cały dzień na stoku, więc dobrze by było żeby po dwóch zjazdach nogi nie chciały odpaść

• Przez lokiec3
      Ma ktoś może do odstąpienia za przysłowiowe pyfko ze 3-4 cm kwadratowe czarnego tworzywa do zrobienia wklejki w ślizgu? Ubytek mam bezpośrednio przy krawędzi i nie ma szans na to, żeby zalewanie kofiksem się trzymało. Pozdrawiam.
    • Przez SKIer
      Cześć,
      Zerwałem w listopadzie 2016 na sam początek sezonu więzadło krzyżowe przednie. Muszę się teraz rozejrzeć za jakimś sprzętem do jazdy rekreacyjnej, żeby się z córką z górki pozwozić na feriach   Narta na min 2 sezony, bo operacja jeszcze przede mną. Co powiecie o Atomic Nomad Blackeye Ti 174cm? Czytałem już różne opinie, niemniej chciałbym się dopytać jak faktycznie jest z twardością tej narty i czy można na niej lajtowo się pozwozić? Interesuje mnie zachowanie tej narty na przygotowanym stoku, czy wymaga dużo siły? Poza trasę się teraz nie wybieram. Do tej pory katowałem raczej narty z grupy race (ostatnio komórki sl i gs) i te wymagają i siły i prędkości. Potrzeba mi coś do rekreacji.    

• Przez Nesil
      Witam! Po ośmiu sezonach spędzonych na snowboard zacząłem intensywnie rozmyślać o sprawdzeniu swoich sił na nartach. Lubię rozwijać głównie duże prędkości na krawędzi i myśle ze narty dadzą mi więcej frajdy niż deska, ale to nie jedyny powód. Chciałbym was prosić o radę jak się za to zabrać? Czy doświadczenie nabyte na desce ma przełożenie na jazdę na nartach  i mogę próbować jeździć bez instruktora? Nigdy nie miałem nart na nogach i nie mam pojęcia a niechciałbym zrobić sobie krzywdy