Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kiczera w nowej odsłonie


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Wisła Kiczera - to miejsce zna zapewne wielu i wielu też było ciekawych, co to teraz będzie. Tak się złożyło, że na początku tego sezonu pogoda dopisuję i ruszyło już większość ośrodków narciarskich,a wśród nich ów Hotel Stok. Do tego, na start zrobiono super promocję w postaci karnetu 4 godziny za symboliczną złotówkę. Super! Do tego stok otwarto w rozsądnych, jak na środek tygodnia, godzinach: 16.00 - 20.00.   Grzechem byłoby nie skorzystać!

Podobnie jak większość, musiałem dziś pracować i niestety do równej 16. Na szczęście, do Kiczery, mam nie więcej niż 30 min. jazdy. Przy dobrych warunkach na drodze oczywiście. Kiedy wybiła godzina zero, szybko kierowałem się w stronę stronę fullwypasówki i dalej na Wiślankę. Nic nowego, można by powiedzieć. Samochodów sporo, ale bez żadnych zatorów itp. Za to bardzo łady wieczór...

P1130605.JPG

Ostatnie 2 kilometry już po zaśnieżonej drodze. Na miejscu melduję się gdzieś tak o 17.30. Miałem nadzieję, że w środku tygodnia frekwencja nie będzie zbyt wielka. Myliłem się! Cały parking w okolicach wyciągu już zajęty. Ba! Kolejni parkingowi kierują dalej i dalej, aż zacząłem się zastanawiać, czy nie lepiej było stanąć przy drodze... Ale w końcu docieram do kolejnego, wielkiego parkingu, gdzie miejsca w bród! Pozostaje się przebrać, pozbierać sprzęt, nie tylko narciarski i do kasy. Ponieważ to dość daleko, musiałem od razu zabrać wszystko, co potencjalnie mogłoby się przydać. W tym kijek do Selfie, który nawet po złożeniu ma swoje rozmiary i wygląda, jakbym na plecach woził dubeltówkę. No to drałuję do kasy i... folf! Leżę. Było trochę lodu, a w butach narciarskich to wiadomo jak jest. Gość z obsługi dopytuję się natychmiast, czy wszystko ok? Tak, na szczęście to tylko zwykły, niegroźny upadek. Jakby na ironię, kiedy docieram do kas, otwierają parking przy samym stoku, gdzie wygospodarowali jeszcze kilka miejsc. Po co ja się spieszyłem? Przy kasie kolejka symboliczna, ale tą złotówkę trza dać i... dychę za kaucję! Jak to brzmi! ;) 

Karnet kupiony, czas na stok! Niestety już z daleka widziałem,że nie będzie super. Kolejka dość rosła. Na szczęście posuwa się na tyle szybko, że nie bardzo narzekałem. Oczywiście najbardziej interesowała mnie nowa kanapa, a ta wygląda dokładnie jak na Nowej Osadzie! Dosłownie! Jest identyczna! Do tego podczas jazdy czuję się dokładnie tak samo, kiedy patrzę w dół. Różnica taka, że tu nieco stromiej. Mnie cieszy, że nie postawiono najtańszej, takiej jak na Dębowcu. Tempo jazdy, jak na taki stok, zupełnie dobre. Jednak, podobnie jak na Nowej Osadzie, mam taką wewnętrzną niecierpliwość, że już chcę jechać! To znaczy zjeżdżać! Ale kanapę zapisuję na plus i do tego bez żadnej wpadki na starcie! Wszystko dopracowane w szczegółach. No, może jeden mały minus. Otóż przy wysiadaniu trochę mało miejsca i wystarczy jeden człowiek, który się pogubi, żeby powstało małe zamieszanie, czy raczej trzeba wjechać na górkę i z powrotem... 

G0031836.JPG

GOPR1634.JPG

GOPR1645.JPG

GOPR1697.JPG

Wyciąg jaki jest już wiemy. Przejdźmy do tras. Czerwona trasa przeszła modernizację - zniwelowano różne nierówności i poszerzono ją o teren, który wcześniej zajmował orczyk. Faktycznie! Trasa robi wrażenie dużo szerszej, niż była. Niwelacja, z kolei, spowodowała wrażenie, że trasa jakby była bardziej płaska... Choć nachylenie przecież się nie zmieniło. Czy na pewno? Podkopano tu i ówdzie, co może spowodowało to wrażenie. Za to warunki na niej i przygotowanie bardzo dobre! Żadnych minerałów, przetarć, większych nierówności, kalafiorów itp. Przygotowanie tras na wielki plus! 

GOPR1673.JPG

To samo mogę powiedzieć o trasie niebieskie, która też funkcjonuję od niedawna. Przygotowanie bardzo dobre! Wszędzie twardo i równo - brawo! To się nazywa mocne otwarcie!

GOPR1684.JPG

GOPR1653.JPG

GOPR1654.JPG

GOPR1658.JPG

Co jeszcze? Stok po lewej (patrząc od dołu) dla początkujących, istniał już wcześnie. Działał, można było się uczyć. Za to po prawej jest taśma dla dzieci i pięknie przygotowany stok. Nie pamiętam,ale chyba wcześniej tego nie było? Do modernizacji podchodzono kompleksowo. Teraz na pewno całe rodziny znajdą tu coś dla siebie. 

GOPR1699.JPG

Co jeszcze? Zwykłe bramki na karty magnetyczne, zastąpiono bezdotykowymi, które działają perfekcyjnie. To może mnie ważny szczegół, ale zwiększa komfort użytkowników. Niestety, kiedy na koniec chciałem je sfotografować, już je schowano przed amatorskim paparazzi...;) 

GOPR1830.JPG

Bardzo udane rozpoczęcie! Moje gratulację! Zadbano praktycznie o każdy szczegół, a to zaowocowało zadowoleniem, chyba wszystkich dzisiejszych gości . Ja mam bardzo pozytywne odczucia i pewnie, podobnie jak wcześniej, będę tu zaglądał co jakiś czas. Chylę czoła i dziękuję za taką piękną promocję. :) 

PS.Wspomnę jeszcze o parkingu. Ten przy samym  stoku ma ograniczoną pojemność, ale możliwości mają olbrzymie! Do tego nie stoi się w błocie, tylko wszędzie bruk lub asfalt. Ponoć ma być nowy wjazd - brama, specjalnie dla narciarzy. Chyba sami doszli do wniosku, że teraz będą tłumy... ;)

Pozdrawiam,

Johnny 

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progresory w natarciu :)

Super relacja i świetne miejsce - z pewnością miejsce godne odwiedzenia.

Jak ja Wam zazdroszę tej bliskości do Gór i stoków wszelakich...

...ehhh - na nizinach zero warunków narciarskich. Jeszcze dzisiaj otwarty w lubelskim stok w Chrzanowie od jutra do 15 grudnia ma być zamknięty :( 

Dzięki Maćku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcinn napisał:

Maciek mineliśmy się  

Ale odczucia co do działania stacji mamy takie same  ;)

Ha ha ha, Ty chociaż pojeździłeś po sztruksie... ;) 

W końcu Cię złapię gdzieś na stoku... ;) 

14 godzin temu, fuhkris napisał:

Też byłem na otwarciu i potwierdzam wszystko co pisał Johnny. Nawet się na fotkę załapałem :D

GOPR1645.JPG

 

Będziesz mieć pamiątkę z wyjątkowego dnia... ;) 

6 godzin temu, marboru napisał:

Progresory w natarciu :)

Super relacja i świetne miejsce - z pewnością miejsce godne odwiedzenia.

Jak ja Wam zazdroszę tej bliskości do Gór i stoków wszelakich...

...ehhh - na nizinach zero warunków narciarskich. Jeszcze dzisiaj otwarty w lubelskim stok w Chrzanowie od jutra do 15 grudnia ma być zamknięty :( 

Dzięki Maćku.

To moje ulubione narty... Krzychu niech żałuję... ;)

Ciągle myślę o Alpach, ale cieszy mnie, że mam fajne górki na wyciągnięcie ręki.

Współczuję braku warunków. Pamiętasz - wcześniej to u Ciebie bywało lepiej ze śniegiem... ;)   

5 godzin temu, strzelec napisał:

A ja dopytam o trasy. Czy niebieska to taka dla początkujących ( do nauki ) czy jednak bliżej jej do czerwonej albo może porównanie do tej z skolnity. A czerwona to jest  prawdziwa czerwona czy jednak trochę ''wyblaknięta'' :)

Sama niebieska łatwa i nadaję się do nauki, choć znam lepsze miejsca, jak np. Klepki. Problem w tym, że początek niebieskiej jest wspólny z czerwoną... Nachylenie tej drugiej nie jest wielkie, ale początek to mimo wszystko kolor czerwony. 9_9   

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, kmarcin said:

Zwariować można od wyboru SN w Waszym regionie :D Jak nie tu, to tam, jak nie bliżej to dalej... zawsze gdzieś coś jest, gdzie można poczuć białe pod nartą i poślizgać się zdrowo :) 

Pobliski Śląsk to potencjalnie największa ilość narciarzy w PL i przyciąga inwestorów w Beskid Śląski . Już za Gierka było gdzie jeździć. Teraz jest czas modernizacji starych stacji.

Coś mi się wydaje, że niedługo łatwo będzie znaleźć w weekend ośrodek z dobrymi warunkami  i z małą ilością narciarzy jak porozjeżdżają się po tych wszystkich nowych kanapach.

Już teraz widać, że w tygodniu to raczej pustki są w wielu ośrodkach

Mam nadzieję, że konkurencja zmusi ośrodki do jakichś większych promocji czy też programów lojalnościowych aby zatrzymać narciarzy u siebie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, andy-w napisał:

Mam nadzieję, że konkurencja zmusi ośrodki do jakichś większych promocji czy też programów lojalnościowych aby zatrzymać narciarzy u siebie.

Coś się zaczyna dziać w tym temacie...

Przeczytałem to pod profilem "Stoku" tuż przed inauguracją:"Zastanawiam się, czy jechać do was, czy na BABĘ,bo tam też dziś za złotówkę" :D 

CTM  (czy jak im tam) wprowadził na Pilsku wieczorny karnet  od 16.00 - 20.00 za 20 zł. Trudno by oczekiwać czegoś lepszego - a jednak! BABA oferuję jazdę od 17.00 - 20.00 za 15 zł!!!  

Czekam na kolejne konkurencyjne oferty! :cool:

Może jakaś całosezonówka za przystępne pieniądze? Same regularne relację + frekwencja dzięki nim, mogą przynieść sporo korzyści... 9_9

Poczekamy, zobaczymy...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie zrozumieli, że lepiej mieć wieczorem 100 narciarzy za 15zł niż 10 za 30zł. Niby 15zł to nie jakaś duża kwota dla narciarza, ale przy powiedzmy 20 zimowych wieczorach robi się z tego 300 zł różnicy. Też niby niewiele, ale łatwiej wydać 15 zł niż 30. Dla SN koszt przygotowania i obsługi stoku praktycznie jest taki sam, a zysk jednak sporo większy.

Kolejną kwestią do wzięcia pod uwagę przez SN, to cena karnetu dla dzieci. W świętokrzyskim na przykład cena dla 4 czy 8- latka jest taka sama jak dla dorosłego, a wiadomo że takie dziecko jeździ z rodzicem i ani ono nie wyjeździ się jak dorosły, ani dorosły też nie skorzysta z karnetu w takim stopniu jakby był sam. To też zniechęca i odpycha od zabierania dzieci na stok, a przynajmniej znacznego ograniczenia wyjazdów stricte rodzinnych. Bo jeśli np. w weekend mam płacić 2x45zł za 3 godziny na 400 metrowym stoku jadąc z 6-letnim synem (teraz już 8), to wolę odpuścić, kupić sezonówkę TMR i 6-7x jechać na 2-3 dni na Chopok, Tarzańską czy Strbskie Pleso, gdzie po pierwsze możemy jeździć na spokojnie przez powiedzmy 5-7 godzin, do tego mając nieporównywalnie większy wybór tras, nieporównywalnie piękniejszą atmosferę i atrakcyjność typowo górskiego uprawiania narciarstwa niż na 400 metrowej górce, gdzie przez te 3 godziny zjeżdża się 20-30 minut, a resztę stoi się w kolejce i jedzie wyciągiem. 

Po prostu szkoda mi wydać 90zł w weekend a 70zł po południu w dzień powszedni na to, żeby sobie troszkę pozjeżdżać. Gdyby cena dla dziecka była inna, wyraźnie niższa, wtedy na pewno częściej korzystałbym z takich popołudniowych wypadów.

I takie małe podsumowanie dla SN.

1. Dziecko samo nie pojedzie na narty i samo nie będzie jeździło, tak więc dorosły też kupi karnet. Tak, że lepiej zarobić potencjalnie 30 zł niż nie zarobić 70 zł.

2, Dziecko będzie rosło, będzie miało możliwość uprawiania go niemalże na co dzień w okresie zimowym, zarazi się narciarstwem, dorośnie, będzie Waszym klientem, będzie zostawiało u Was pieniądze, Wy będziecie więcej zarabiać. Jeśli przez koszty będzie miało znacznie ograniczoną możliwość jazdy na nartach, to po prostu zaniecha tego i jako dorosły nie przyjedzie do Was. Tak samo zniechęcony cenami rodzic.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jak wydłużyli kolej w stosunku do orczyka, to niebieska trasa poleci bezpośrednio od samej góry, a to jest bardziej taki objazd lasem dolnej części trasy.

No ale świetnie, że mamy w Wiśle już 6 przyzwoitych ośrodków, z których 5 o prawie identycznym przewyższeniu: Kiczera-195m, Osada-196m, Cieńków-196m, Soszów-192m, Skolnity-201m. No i trzy kolejne, bardziej kameralne w okolicy: Stożek (233m), Ustroń-Poniwiec (234m) i Ustroń-Palenica (233m), bo Czantoria to już inna liga. Za rok prawie wszystkie ośrodki będą już puste, po szczyrkowskiej ofensywie. Bo jednak 5, a docelowo 8 "wypasionych" kolei linowych, 2-krotnie szybszych, miękkich, krytych i kilkanaście nartostrad o dużym przewyższeniu, połączonych ze sobą jednym karnetem, po prostu spustoszy Wisłę. Do tego 9-ta w Biłej, z nową czarną trasą.

Edytowane przez koliber
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, koliber said:

No ale świetnie, że mamy w Wiśle już 6 przyzwoitych ośrodków, z których 5 o prawie identycznym przewyższeniu: Kiczera-195m, Osada-196m, Cieńków-196m, Soszów-192m, Skolnity-201m. No i trzy kolejne, bardziej kameralne w okolicy: Stożek (233m), Ustroń-Poniwiec (234m) i Ustroń-Palenica (233m), bo Czantoria to już inna liga. Za rok prawie wszystkie ośrodki będą już puste, po szczyrkowskiej ofensywie. Bo jednak 5, a docelowo 8 "wypasionych" kolei linowych, 2-krotnie szybszych, miękkich, krytych i kilkanaście nartostrad o dużym przewyższeniu, połączonych ze sobą jednym karnetem, po prostu spustoszy Wisłę. Do tego 9-ta w Biłej, z nową czarną trasą.

Doliczyłem się obecnie 16 kanap w rejonie (Bielsko-1, Rzyki-2, Wisła-Ustroń-6, Istebna-2, Zwardoń-1, Pilsko-2, Szczyrk-2), a jak w Szczyrku dojdzie jeszcze kilka kanap i gondole to będziemy mieli w Beskidzie Śląskim i Żywieckim i Małym dobrze ponad 20 nowoczesnych wyciągów.  

Następnym krokiem powinien być jeszcze wspólny Beskid Skipass w rozsądnej cenie (800-900 PLN za sezon). I żeby zimy były normalne, i abyśmy zdrowi byli. Brzmi to prawie jak życzenia noworoczne :)

Edytowane przez andy-w
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rejonie Ustroń-Wisła jest ich 10, a nie 6: 1. Palenica, 2. Poniwiec, 3. Czantoria, 4. Klepki, 5.Cieńków, 6. Osada, 7. Soszów, 8. Stożek, 9. Kiczera, 10. Skolnity. W fazie planów są Rówienki i stok między Siglanami a Pasiekami (coś wspólnego miał mieć z tą inwestycją Adam Małysz).

Ale to wszystko jednak krótkie stoki. W dodatku na górę wjeżdża się wolniej niż 20 lat temu orczykiem, a zjeżdża się w zagęszczeniu zwykle 2400 os/h, zamiast 700 os/h. No, część tras została poszerzona, to fakt.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...