Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Policja na stoku


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, mig12345 napisał:

Podstawa prawna jest wystarczająca.

Art. 45. 1. Kto uprawia narciarstwo lub snowboarding na zorganizowanym
terenie narciarskim w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego,
podlega karze grzywny.

Przecież to z ustawy "O bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich (Dz. U. Nr 208, poz. 1241)". To co POLICJA może zrobić osobie od której wali wódą na kilometr? NIC !!! Nawet NIE MA PRAWA nakazać dmuchać w alkomat - tak jak zaniechanie prewencyjnych akcji "trzeźwy poranek" - wg mnie potrzebnych i prewencyjnych, ALE NIEZGODNYCH Z PRAWEM. Dopóki taki delikwent nie spowoduje wypadku na stoku, albo nie wsiądzie za kółko Policjant jest bezradny. Jak sama Policja pisze - to są TYLKO działania prewencyjne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Janek przecież się wygłupiam. Kolega tak sformułował pytanie jakbyśmy pisali o wojnach krzyżowych. Idioci są wszędzie i są marginesem a tu kolega się boi??? Czego??

Pozdrowienia

Czytając wasze posty, zwłaszcza Twoje, nie tylko w tym temacie zacząłem się zastanawiać czy na polskich stokach jest aż tylu kamikadze na których trzeba uważać? Może źle to odebrałem, ale jadę z rodziną i zależy mi na jej bezpieczeństwie. Tutaj gdzie jeżdżę nikomu  nawet do głowy nie przyjdzie pomysł policji na stoku, bo nie ma takiej potrzeby.

Edytowane przez waldek~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waldek~ napisał:

Czytając wasze posty, zwłaszcza Twoje, nie tylko w tym temacie zacząłem się zastanawiać czy na polskich stokach jest aż tylu kamikadze na których trzeba uważać? Może źle to odebrałem, ale jadę z rodziną i zależy mi na jej bezpieczeństwie. Tutaj gdzie jeżdżę nikomu  nawet do głowy nie przyjdzie pomysł policji na stoku, bo nie ma takiej potrzeby.

Cześć

Zacytuj te przerażające posty - oczywiście Moje.

W moich postach możesz przeczytać, że policja na stoku nie jest potrzebna, że za to co robisz na stoku odpowiadasz sam i stosując odpowiednia taktykę jazdy możesz wyeliminować wszelkie zagrożenia praktycznie w 100% więc gdzie tu straszenie? A w jakim edenie jeździsz skoro tam tak cudownie?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to z ustawy "O bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich (Dz. U. Nr 208, poz. 1241)". To co POLICJA może zrobić osobie od której wali wódą na kilometr? NIC !!! Nawet NIE MA PRAWA nakazać dmuchać w alkomat - tak jak zaniechanie prewencyjnych akcji "trzeźwy poranek" - wg mnie potrzebnych i prewencyjnych, ALE NIEZGODNYCH Z PRAWEM. Dopóki taki delikwent nie spowoduje wypadku na stoku, albo nie wsiądzie za kółko Policjant jest bezradny. Jak sama Policja pisze - to są TYLKO działania prewencyjne.

Tak to z tego aktu, niezbyt dawno wprowadzony paragraf.
Jeśli masz rację -a zapewne tak jest - to ponownie powiem ze podziwiam zdolności prawników do twórczej interpretacji prawa i wykazywania ze ustawodawca napisał dokładnie co innego niż napisał. ... od pomrocznosci jasnej na początku kariery III RP do czasow obecnych.
To wyprowadz mnie jeszcze z bledu jeśli taki jest. Czy policjant może interweniować i jak gdy
1. Zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa lub wykroczenia
2. Gdy osoba swoim zachowaniem naraża druga na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub zycia.
Jeżeli nic nie może, to myślę że należy zlikwidować tą kosztowna i wtedy nikomu niepotrzebną formację. Jak to jest?
PozdrawiamM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ale na Slovaki jeżdżę od 8 sezonów i znam ich przepisy (również drogowe) miałem kilka razy nie przyjemność (a czasami przyjemność) rozmawiać z Policią (mam ciężką nogę!).

Napisałem, jak Slovaki traktują przepis o alkoholu: zarówno drogowy jak i narciarski. Pojeździsz dłużej w tym kraju to zrozumiesz o czym mówię.

PS. wiesz po czym poznasz Ruskich na parkingu? podniesiona klapa bagażnika w wypasionym samochodzie, 3 ludków albo 4 np. flaszka albo dwie... szklanki i ??? walą kilka kolejek zanim pojadą na stok :o  wiem nie można generalizować. Za "naszych" też wiele razy wstyd mi było... niestety! życie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mig12345 napisał:


Tak to z tego aktu, niezbyt dawno wprowadzony paragraf.
Jeśli masz rację -a zapewne tak jest - to ponownie powiem ze podziwiam zdolności prawników do twórczej interpretacji prawa i wykazywania ze ustawodawca napisał dokładnie co innego niż napisał. ... od pomrocznosci jasnej na początku kariery III RP do czasow obecnych.
To wyprowadz mnie jeszcze z bledu jeśli taki jest. Czy policjant może interweniować i jak gdy
1. Zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa lub wykroczenia
2. Gdy osoba swoim zachowaniem naraża druga na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub zycia.
Jeżeli nic nie może, to myślę że należy zlikwidować tą kosztowna i wtedy nikomu niepotrzebną formację. Jak to jest?
PozdrawiamM

1. A gdzie w tej ustawie masz coś o stwarzaniu niebezpieczeństwa, popełnianiu przestępstwa, lub wykroczenia, narażaniu na utratę zdrowia, lub życia ?

2. Czy policja nakłada GRZYWNĘ czy MANDAT (to chyba dwie całkiem odmienne kary ? Bo takiej karze ma podlegać osoba jeżdżąca "pod wpływem" wg przytoczonej ustawy.

Niestety wedle polskiego prawa Policja na stoku jest "na ozdobę" i żeby straszyć złodziei nart i pijących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ski Patrol Chopok

Profesjonalny Ski Patrol na nartostradach w ośrodku zapewnia bezpieczeństwo na stokach.

csm_posilnenie_skipatroly_1903392cc2.png

Jednym z zadań profesjonalnego Ski Patrolu na nartostradach jest pomoc przy zapewnieniu bezpieczeństwa na stokach. W razie sytuacji problemowej codziennie można się do niego zwrócić telefonicznie lub bezpośrednio na stoku. Ski Patrol w specjalnie oznakowanej odzieży porusza się po obu stronach Chopoka, nadzoruje bezpieczeństwo na stoku, pomaga w prawidłowym wytyczaniu nartostrad i przeszkód, upomina klientów i udziela im porad w duchu Białego Kodeksu oraz czuwa nad bezpieczeństwem skialpinistów. Członkowie patrolu są wzorem, a jednocześnie pomocnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

 

http://www.beskidzka24.pl/cieszyn/artykul,wisla_wypadek_na_stoku,51796.html

Cytat

W czwartkowy późny wieczór, około 21.00, na wyciągu "Klepki" z krzesełka spadł 9-letni mieszkaniec Warszawy. Był pod opieką dziadka.  Nie odniósł poważniejszych obrażeń, bo zanurkował w śnieżnym puchu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musicie odwiedzić stacje Podkarpacia,by zobaczyć stada ludzi,jeżdżących na krechę,bez kijów i nie są to ludzie stojący na nartach jak np. Michał Kałwa...

Ja zachowuję czujność i jeszcze nigdy nie dałem się przejechać,ale nie ukrywam,że z pewną satysfakcją patrzyłem na Magurze Małastowskiej, jak początkujący deskarz,który przed chwilą wpadł w kobietę,zaraz został skasowany przez dwóch mścicieli,jadących jeden tuż za drugim,na krechę...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jednak policja przydaje się na stoku.

Artykuł ze strony bielsko.biala.pl  :

http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/34108/pijany-snowboardzista-utknal-w-zaspie

 

Pijany snowboardzista utknął w zaspie

Wczoraj po południu nietrzeźwy snowboardzista zjechał z trasy i utknął w śnieżnej zaspie. Na pomoc ruszyli policjanci pełniący służbę na stoku. Mężczyzna zamiast podziękować za uratowanie mu życia, zaatakował interweniujących funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 15.00 na stoku narciarskim w Szczyrku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o snowboardziście, który zjechał z trasy, wpadł w przepaść i zniknął w głębokim śniegu. Mundurowi wraz z ratownikami GOPR poszukiwali mężczyzny. Po około 30 minutach poszukiwań odnaleźli go w głębokiej śnieżnej zaspie w odległości około 100 metrów od trasy narciarskiej w rejonie Jaworzyny.

Mężczyzna nie miał na ciele widocznych obrażeń. Po udzieleniu snowboardziście pierwszej pomocy przedmedycznej mundurowi pomogli mu wydostać się na trasę. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W miarę upływu czasu stawał się jednak coraz bardziej agresywny. W pewnym momencie zaatakował interweniujących policjantów, lecz szybko go obezwładniono i zakuto w kajdanki. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za atak na policjantów grozi mu kara do trzech lat więzienia.

 

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2016 o 22:16, krono napisał:

Przecież to z ustawy "O bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich (Dz. U. Nr 208, poz. 1241)". To co POLICJA może zrobić osobie od której wali wódą na kilometr? NIC !!! Nawet NIE MA PRAWA nakazać dmuchać w alkomat - tak jak zaniechanie prewencyjnych akcji "trzeźwy poranek" - wg mnie potrzebnych i prewencyjnych, ALE NIEZGODNYCH Z PRAWEM. Dopóki taki delikwent nie spowoduje wypadku na stoku, albo nie wsiądzie za kółko Policjant jest bezradny. Jak sama Policja pisze - to są TYLKO działania prewencyjne.

 

Dnia 21.12.2016 o 22:13, krono napisał:

1. A gdzie w tej ustawie masz coś o stwarzaniu niebezpieczeństwa, popełnianiu przestępstwa, lub wykroczenia, narażaniu na utratę zdrowia, lub życia ?

2. Czy policja nakłada GRZYWNĘ czy MANDAT (to chyba dwie całkiem odmienne kary ? Bo takiej karze ma podlegać osoba jeżdżąca "pod wpływem" wg przytoczonej ustawy.

Niestety wedle polskiego prawa Policja na stoku jest "na ozdobę" i żeby straszyć złodziei nart i pijących.

Chłopie co Ty opowiadasz za historyjki, ten przepis z ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie jest przepisem szczególnym i ma jedynie ułatwić kwalifikację czynu natomiast jego wprowadzenie do ww. ustawy w żaden sposób nie wyłącza stosowania przepisów z kodeksu karnego czy kodeksu wykroczeń. Mało tego jeżeli jest UZASADNIONE podejrzenie popełnienia czynu zabronionego to nie tylko policja może dokonać zatrzymania ale również tzw. społecznego zatrzymania mogą dokonać zwykli narciarze i przekazać Cię organom ścigania.

A co do interpretacji tego przepisu to zwrot "Kto uprawia narciarstwo" jest wystarczający do stwierdzenia, że osoba w stanie nietrzeźwości stojącą pod stokiem z wpiętymi nartami wypełnia znamiona tego czynu z ww. ustawy.

Edytowane przez michaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Psiarni" na stokach nam nie trzeba szczególnie takich których spotkałem na Czantori.

Sprzęt z wysokiej, półki ubrani w Spidera od stóp do głów i umiejętności na marną tróję.Ciekawe ile kosztowało ich wyposażenie?!

Lepiej ich budżet przeznaczyć dla GOPR-u i dać ewentualnie dodatkowe uprawnienia i środki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, christof napisał:

Na Pilsku także i nie maja zielonych kamizelek tylko czarne gustowne kurtki z napisem Policja oraz kulturalnie pytają czy mogą wejść bez kolejki :)  - strzeżcie się:)

taaa ostatnio nawet po fb latały fotki jak sobie w czasie pracy sesje foto na szczycie Pilska zrobili...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze wypowiedzi, aż się zaczęłam zastanawiać. Rozważacie czy policja na stoku jest potrzebna czy też nie, ale patrzą\c realnie (ale dobrze, zaznaczę że to moje osobiste wrażenia i obserwacje żeby nie było), to jeżeli oni będą tak samo patrolować stoki, jak miasta, to raczej będziemy mieli małe szanse, by ich spotkać. Może co najwyżej w którymś ze schronisk. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...