maciucius95

Uszokodzony ślizg w narcie

10 postów w tym temacie

Witam

Czy jest możliwa naprawa ślizgu w tej narcie Atomica? Z tylu jednej narty widać dość poważny ubytek, po prostu brak ślizgu. Proszę o informacje i ewentualnie porady jak to zrobić. Czy zwykłym kofiksem uda mi się?

dziekuję i pozdrawiam!

IMG_2395.JPG

No ja bym to oddał do serwisu. Nie wiem jak krawędź ale obróbka maszynowe po wypełnieniu będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Nie ma co oddawać na maszynę bo po prostu tego ślizgu już niema. żeby coś naprawić to trzeba mieć w czym a tu slizgu brak. Niestety szrot. Jak chcesz to jezdzij jeszcze ale tego nie uzupełnisz bo niema wczym.

9 minut temu, patrizio1 napisał:

Nie ma co oddawać na maszynę bo po prostu tego ślizgu już niema. żeby coś naprawić to trzeba mieć w czym a tu slizgu brak. Niestety szrot. Jak chcesz to jezdzij jeszcze ale tego nie uzupełnisz bo niema wczym.

Czytaj kolego czytaj ze zrozumieniem. 

35 minut temu, artix napisał:

Czytaj kolego czytaj ze zrozumieniem. 

Sorry ale chyba wszystko jest jasne nie da się tego naprawić bo niema ślizgu. Uzupełnia się lub robi się wklejanie ślizgu tylko wtedy kiedy do okoła jeszcze ten ślizg jest.

Więc nie rozumiem twojej odpowiedzi.

Ten ubytek można wkleić i resztę zalać następnie obrobić maszynowo dla jak najlepszego efektu.
Może nie będzie to narta jak nowa, ale naprawa jest możliwa.

Head Rally - Probably the best ski in the world

Obawiam się że próba wyrównania ślizgu z nowo wklejonym kawałkiem poskutkuje powiększeniem ubytku w narcie. Naprawdę zajmuję się serwisem narciarskim od 14 lat zawodowo, zrobiłem setki wklejek i wiem co mówię. Dobrze by było zobaczyć lepsze zdjęcie tego ubytku bo nie do końca wszystko widać.

Oczywiście lepsze zdjęcie by się przydało. 

Nie jestem serwisantem więc może się mylę,  ale nie rozumiem dlaczego obróbka miała by zrobić wyrwy w ślizgu? :/

Bo kiedy ślizgu już nie ma to każdy kolejny szlif zdejmie to co zostało co może spowodować powiększenie tego białego jak to nazwaliście ubytku na pięcie. To nic innego jak odsłonięty rdzeń narty. Koniec śmierć i śmietnik.

Nie wiem po co chcecie z tym coś robić. Przecież ten fragment narty 'nie jezdzi' po śniegu. Problem tylko estetyczny. Narty jeszcze jakiś czas pożyją.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lokiec3
      Ma ktoś może do odstąpienia za przysłowiowe pyfko ze 3-4 cm kwadratowe czarnego tworzywa do zrobienia wklejki w ślizgu? Ubytek mam bezpośrednio przy krawędzi i nie ma szans na to, żeby zalewanie kofiksem się trzymało. Pozdrawiam.
    • Przez olek123
      Cześć,
      niestety przez nieuwagę przejechałem kila metrów po szutrówce lekko przykrytej śniegiem (przez śnieg przebijały się małe kamyczki w większości pokryte lodem). Ślizg jest bardzo gęsto porysowany (praktycznie nie znajdę kilku cm² bez rysy), rysy głębokie na ~0,5mm do 1mm w okolicy pięt, jedyny plus - są równoległe do narty.
      Narty to podstawowy model Elana sprzed ponad 10 lat o bardzo niskiej wartości, planuję na kolejny sezon ich wymianę. Czy ktoś kiedyś spotkał się z takim uszkodzeniem, czy dla osoby początkującej będzie miało to odczuwalny wpływ podczas jazdy? Zastanawiam się czy spróbować coś z nimi robić (choć nie chce wchodzić w duże koszty) czy się nie przejmować i jeździć. Już wcześniej narty były porysowane jednak teraz "dołożyłem" drugie tyle.
    • Przez Zebra358
      Witam, rozmawiałem ostatnio z jedna osoba o kupnie uzywanych nart, i dowiedzialem sie ze na allegro jest duzo firm ktore skupuja narty po calej europie (narty z wygladu w dobrym stanie ale z powaznym uszkodzeniem, mowil o jakis peknietych rdzeniach, zlamanych nartach czy innym powaznych rzeczach) i firmy te maja specjalne maszyny ktora sa w stanie naprawic albo zamaskowac te uszkodzenia, a narta wydaje sie prawie jak nowa, a w rzeczywistosci jest czyms na czym mozna sie zabic....

Slyszal kto o tym moze i sie wypowie?
    • Przez phoe
      Witam,
      Mam w nartach wiązania ROSSIGNOL FDX 100, rok temu odpadł mi element na którym się opiera czubek buta, da się na upartego jeździć, ale chce to naprawić, bez wymiany wiązań, narty trochę mają ale dla mnie są wystarczające(może i stare, ale za to dość wysoki model - Blizzard sigma RS titanium), pytanie jest moje takie, czy z innych wiązań mogę tą stopkę jakoś dopasować oraz czy samą tą stopkę/podpórkę da się wymienić? Może ktoś zna model wiązania z której taka stopka pasuje do moich?
      Szukałem już rok temu identycznych wiązań i pupa. ;/
      Wiem, że tam można nakleić jakiś kawałek plastiku, jednak wolałbym po prostu wymienić wiązanie lub tą stopkę, szkoda że nie mam tego elementu który odpadł...
      ps, wiązania w obu nartach są identyczne? Nie ma że prawe/lewe?
      Poniżej zdjęcia uszkodzonego oraz sprawnego wiązania.