Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zimowe eskapady


Annaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz pojechał z ciekawymi ludźmi na narty,a mi pozostało czekać i tęsknić?. W czwartek wieczorem po wpakowaniu Mariusza do czerwonego busa,wróciłam do domu i pomyślałam,że też wyskoczę w góry....górki¬¬z moim pomysłem przyszedł niespodziewany sms od przyjaciół i propozycja wypadu na górską wyrypę-nie odmówiłam. Spakowałam dużo rzeczy do plecaka,gdyż mamy nocleg w klimatycznym schronisku w G.Bystrzyckich.W sobotę mroźną rano,pakuję się w samochód Mariusza i Moniki, poddając się Ich planom,Po drodze do Dusznik Zdroju, im bliżej gór podziwiamy rosnącą w okolicy pokrywę śnieżną i temperaturęo.O porzucamy auto na Placu Warszawskim w Dusznikach Zdr. .Biegniemy na przystanek Skibus.Minibus dowozi nas do Zieleńca.(5zł. 30min.jazdy) na przystanku Zieleniec Winterpol wysiadamy ,uderza mnie zgiełk narciarskiego szaleństwa.

20170107_113218.jpgIMG_20170107_105533.jpgIMG_20170107_105706.jpgIMG_20170107_105516_edited-1.jpg

Jest pięknie,słonecznie ,warunki na stokach idealne. Tę fotografię zrobiłam o godz. 11.50.- idealny sztrux.>:(

IMG_20170107_115604.jpg

Niestety,nie mamy czasu na nartowanie.Ruszamy ostro spod schroniska Orlica,zaznaczając kolanami własną linię...taki kolanowy Off PisteO.o

IMG_20170107_114247.jpg

IMG_20170107_114453.jpg

cdn.

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuszczamy rozhulany narciarsko Zieleniec,udając się w kierunku..."Torfowisk pod Zieleńcem".Udajemy się też z myślą,że przed nami 12km.marszu do Schroniska "Pod Muflonem",bez rakiet śnieżnych:/ no cóż....nie mamy rakiet,ale mamy siebie,kanapki, Herbatkę z prądem,dobry humor,mapy i latarki.Idziemy i....jest po prostu Pięknie.:)

20170107_132756.jpg

IMG_20170107_130106.jpg

IMG_20170107_141155.JPG

IMG_20170107_125811.jpgIMG_20170107_124512.jpg

O zmierzchu docieramy do schroniska "Pod Muflonem"

IMG_20170107_160121.jpg

20170108_103453.jpg

Z ulgą siadamy przy stoliku,grzejmy przymarznięte kanapki na grzejniku.-_-iii... piekiełko. Najbardziej wystające części ciała zmarzły...a później pieką...Ałłł.:ph34r:

Ale to co było później? Schroniska są pełne niespodzianek.:)

cdn.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się działo dalej w schronisku....tylko Muflony opowiedzą:) Wstaliśmy w Niedzielę ok.9.00.Spakowaliśmy plecaki. Śniadanie zjedliśmy na tarasie z widokiem na Duszniki:) 

IMG_20170108_112446.jpg

Zejście do samochodu zajęło Nam ok.30 minut. 

Dziękuję Monice i Mariuszowi...są niesamowici.:)

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Was widziałem jak schodziliście od strony Orlicy, po przeciwnej stronie zbiornika do naśnieżania od wyciągu W5 (na prawo od widoku z poniższego zdjęcia zrobionego o 11:48) i nawet sobie w kolejce prawiliśmy jak Wam w śniegu po kolana się drepta, ale jak widać po relacji całkiem sympatycznie. :)

20170107_114848.jpg

A taki sztruksik jak na Twoim zdjęciu chwilę wcześniej naruszyliśmy, co prawda on nie na trasie tylko na dojazdówce, ale fakt, że wytrwał długo.  

I jeszcze a propos ciemności za oknem - u Was ciemność, a w Zieleńcu całkiem widno było :)

20170107_165045.jpg

  

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, artkas napisał:

Chyba Was widziałem jak schodziliście od strony Orlicy, po przeciwnej stronie zbiornika do naśnieżania od wyciągu W5 (na prawo od widoku z poniższego zdjęcia zrobionego o 11:48) i nawet sobie w kolejce prawiliśmy jak Wam w śniegu po kolana się drepta, ale jak widać po relacji całkiem sympatycznie. :)

 

I jeszcze a propos ciemności za oknem - u Was ciemność, a w Zieleńcu całkiem widno było :)

20170107_165045.jpg

  

Owszem,mieliśmy ubaw z tego zejścia.:)Mogliśmy zejść spod Schroniska Orlica trasami narciarskimi na sam dół do orczyka W6. Poszliśmy jednak wyznaczonym szlakiem zielonym,więc musieliśmy dać nura w zaspy.9_9

Prawda,Zieleniec nocą jest czarujący.Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marboru napisał:

I nie było zimowego wejścia na szczyt :( 

...ale była przygoda :)

Dzięki Ania za nią.

Planujemy zimowe wejście na jeden ze szczytów w Beskidach,bo jak wiesz,zostało nam ich jeszcze 6 do zdobycia.^_^

21 godzin temu, leitner napisał:

Te zdjęcia są cudne! Miodzio :x Piękne te góry...

Jedyną górę, której czubek widzę z okna, zasłania smog. Ech... jakie miejsce, takie widoki.

Marcin,przed Tobą długie i z pewnością ciekawe życie.Kto wie? może kiedyś zamieszkasz bliżej gór,mając za oknami niebanalne widoki..:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...