MichałEs

uvex downhill 2000 zakup

8 postów w tym temacie

Witam.

Jestem na kupnie w/w gogli ,ale mam pytanie do użytkowników tych gogli i nie tylko. Naczytałem się o polaryzacji i fotochromach ,nurtują mnie pytania 

http://www.asport.pl/p/40404,491/gogle-narciarskie--snowboadowe-downhill-2000-fm-uvex/    

jak te gogle będą się miały do gogli z polaryzacja czy takie systemy zawarte w nich wystarczą ? warto je wziąć czy szukać czegoś innego z polaryzacja  ?

następne

http://www.asport.pl/p/31743,491/gogle-narciarskie--snowboardowe--fotochromowe-downhill-2000-vlm-uvex/

cena w górę ,ale dalej brak polaryzacji i to samo pytanie w/w ? 

nie ukrywam ,że niedawno rozpocząłem jeździć na nartach, głównie jeżdżę w południowe godziny ,ale czasem i przy sztucznym świetle ,czy gogle z fotochromami będą dobrą opcją do jazdy wieczornej ,czy będą za słabe i kupić dodatkową parę ?

Pozdrawiam  

czytałem czytałem i wniosek wychodzi ,że z polaryzacją śniegu nie przeczytam ,wiec chyba nie jest to tak bardzo ważna kwestia ,chyba ,że się poważnie mylę.

jeśli ,więc prawdą jest to co w/w to pozostaje kwestia zwykłych gogli czy warto dopłacić i wziąć z fotochromami i cieszyć się, goglami całodziennymi ? 

ktoś potwierdzi ,kto miał z nimi styczność ?

FerraEnzo jaką szybę masz w swoich ?

Mam od trzech sezonów arctica-G-75F - nie zamieniłbym już na nic innego - kilku znajomych po paru minutach jazdy w tych goglach leciało  kupować B| 

TUTAJ masz też na ich temat parę opini

teraz maja w ofercie chyba g-100 coś tam 

1 godzinę temu, MichałEs napisał:

FerraEnzo jaką szybę masz w swoich ?

S3 Lite mirror. Jeżdżę w dzień, w nocy. We mgle, w słońcu itd. Ćwiczę czucie głębokie :P

arnoldd jeździsz w sztucznym świetle ? jak fotochromy się zachowują u Ciebie ? 

Hmm teraz to nie wiem co wybrać czy uvexy czy arctice 105FP bo cena jest atrakcyjna porównując do uvexów :)

Jeżdżę od rana do nocy tylko w tych goglach.

Wściekłe słonce, chmury, sztuczne oświetlenie.

Większość ludzi uważa że fotochrom za wolno reaguje przy gwałtownych przejściach z jasno oświetlonych stoków w głęboki cień.

Tylko że wjeżdżając w takie zacienione miejsce przestaje natychmiast działać filtr polaryzacyjny - zero jedynkowo - więc oko nie musi się dostosowywać do 

tak dużych różnic w oświetleniu - efekt : widzę gdzie jadę i co lub kto jest przede mną .

Tak jak pisałem - kilku kolegów - po jednym zjeździe - kupowali

Sprawdze w sklepiej te 105FP bardziej odpowiadaja mi z większym polem widzenia, wszystko jest i za te pieniądze :) uvex z fotochromami bez polaryzacji 629zl. Zastanawia mnie czy szkla w uvexie roznia sie od arcticow np ? 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez darekas
      Mam taki problem z 12 letnim synem któremu bardzo szybko parują gogle narciarskie.
      Nie wiem czym jest to spowodowane być może tym że przy wysiłku fizycznym dochodzie do przekrwienia i zaczerwienia skóry twarzy , rumień twarzy
      i łatwo poci się głowa.  
      Używał głownie dziecięcych gogli Tecno Pro z podwójną szybą i dodatkową wentylacją
      http://esklep.intersport.pl/pl/product/107088/gogle-tecno-splash-concept-jr-226541
      próbował Arctica G-75
      http://www.arctica.pl/p254/gogle-z-polaryzacja-i-fotochromem-arctica-G-75E
      Jakich gogli poszukiwać?
      Czy np. Arctica G-89 z dodatkową wentylacją na przedniej szybie mogłyby coś pomóc
      http://www.arctica.pl/p284/gogle-narciarskie-wszystkie-arctica-G-89
      Nie ukrywam że poszukuje gogli dostępnych cenowo.
      A tak wogóle co robić żeby gogle nie parowały. 
      Dzięki za pomoc

• Przez lokiec3
      Jak się ma już trochę latek i trochę dioptrii do korekcji to trzeba pomyśleć o tym jak jeździć na nartach i  dobrze widzieć. Również ma to znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa.
      Jest kilka metod.
      Szkła kontaktowe - nie zaprzyjaźniłem się.
      Kask z szybą, można jeździć w okularach. No tak, ale ja już mam całkiem fajny kask i gogle też niczego sobie. Trzeba wydać niezłych parę stówek ekstra a do tego do szafy idzie dobry kask i gogle.
      Zakupiłem ramki wkładane w gogle. Wydatek 50 pln z przesyłką.
      Idę do optyka, któren wstawia mi szkła z taką samą korekcją jak mam okulary. I co? I teraz to ja mogę za... przepraszam normalnie jeździć. 
      Trzeba oczywiście dokładnie oczyścić zarówno gogle jak i wkładki dobrej jakości ścierką i nie dotykać paluchami. Obawiałem się o parowanie. Występuje tylko na wyciągu jak nie jeżdżę. Po ruszeniu i przewietrzeniu widoczność normalna, Sprawdzone przy -22 gradus. Parowanie można wyeliminować całkowicie przez zakładanie gogli na kask przy podjeździe do wyciągu i ponowne ich zakładanie na ślipka dopiero w momencie startu. Wtedy nic nie paruje i nie ma ryzyka, że para przymarźnie.
      Cały szpas kosztował 150 pln. Bardzo dobrze wydane pieniądze.

• Przez filok
      Witam
      odkupię gogle z szybą S1 na trudne warunki atmosferyczne
      interesują mnie modele Uvex Apache pro,Julbo,Smith
    • Przez Lezz
      Witam
      Chciałbym sobie wymienić moje stare uvexy na coś nowego z wyższej półki. W oko wpadły mi gogle Giro Contact (białe z zielonym szkłem). Dodatkową dla mnie zaletą są wymienne szkła i co ważne mogę sobie dokupić do nich szkła do jazdy w nocy. Myślałem też coś o goglach Smitch I/O lub I/O7, choć tam nie widzę szkieł do jazdy nocą. Czy może ktoś doradzić jakieś dobre gogle z wymiennymi szkłami do jazdy nocą? Może ktoś wie gdzie ewentualnie mogę też kupić Giro Contact w atrakcyjnej cenie?
    • Przez aliko2
      Mam na sprzedaż gogle firmy Salice z zółtą szybą. Stan gogli oceniam na dobry, cena 30 zł