Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

mrowienie i drętwieni stóp


valdi1974

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ,że temat byl bardzo obszernie poruszany,ale ja pozwole sobie zaczac od nowa:)

mianowicie do tej pory jezdzilem na head vector 100 i but wydaje mi sie troche luzny , dodatkowo ze kupilem narty volkl racetiger SL,postanowilem kupic nowe buty,wybor padl na Lange RS 110 Wide,no i sie zaczelo,w sklepie i w domu super nic nie gniecie nic nie szczypie i nieuciska,15min na stoku sie zaczyna mrowienie i dretwienie, 2 zjazdy i do baru musze buta zdjac "pomasowac" stope i dalej jazda tak ze 2 3 razy przyznam ze praktycznie nie dopinam klamer sa tylko zapiete lekko , zastanawiam sie co robic moze ktos cos sobie poradzil , moze cienkie skarpety moze wkladi sidac , a moze poprostu buta sprzedazc?

pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zacząłem czytać z góry założyłem, że kolejny co zapina buty aż sok ze stopy leci. Ale nieee.... No cóż skorupa za mała można dać do rozciągnięcia. Tylko musisz wiedzieć dokładnie w którym miejscu. Zmiana wkładek wg mnie nic nie da. Nie wiem jakie masz skarpety. Może cieńsza coś pomoże. Można jeszcze poeksperymentować.  W domu ubrać dwie pary skarpet i połazić w butach, powinny się lekko rozejść. Z tym, że jest ryzyko, że but wewnętrzny się ubije a skorupa nie ustąpi. Myślę, że tzw odbarczanie jest chyba najlepszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos tych Vectorów, to jeśli but nie jest za długi, a tylko luźny np. gdzieś z boku, to można do botka przykleić dodatkowe wypełnienie. Może coś pomoże.

Apropos nowych butów, ja robiłem tak:

Najpierw bez wkładki i w mega cieńkich skarpetach (coś jak damskie pończochy ;) ), potem cienka wkładka (taka za 5 zł z obuwniczego), następny etap to standardowa wkładka, która była z butami, ostatni to lekko grubsze skarpety. W ten sposób udało mi się ładnie i bezboleśnie rozbić nowe buty z flexem 130, tak że teraz przez kilka godzin nie muszę ich zdejmować, ani nawet rozpinać klamer. Jeśli taka procedura nie pomoże, to zostaje odbarczanie, tylko musisz dobrze zlokalizować punkt ucisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Plywak napisał:

Apropos tych Vectorów, to jeśli but nie jest za długi, a tylko luźny np. gdzieś z boku, to można do botka przykleić dodatkowe wypełnienie. Może coś pomoże.

Apropos nowych butów, ja robiłem tak:

Najpierw bez wkładki i w mega cieńkich skarpetach (coś jak damskie pończochy ;) ), potem cienka wkładka (taka za 5 zł z obuwniczego), następny etap to standardowa wkładka, która była z butami, ostatni to lekko grubsze skarpety. W ten sposób udało mi się ładnie i bezboleśnie rozbić nowe buty z flexem 130, tak że teraz przez kilka godzin nie muszę ich zdejmować, ani nawet rozpinać klamer. Jeśli taka procedura nie pomoże, to zostaje odbarczanie, tylko musisz dobrze zlokalizować punkt ucisku.

A czy tez miales takie mrowienie/dretwienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, valdi1974 said:

A czy tez miales takie mrowienie/dretwienie?

po ok. 30 minutach w tych butach cierpły mi nogi, nie miałem ucisków punktowych, tylko całe nogi jak oblane betonem, przymierzałem w zasadzie wszystkie buty w tej klasie i te co wybrałem najlepiej trzymały całość nogi i nie miały ucisków punktowych, na początku wydawały sie mega ciasne, ale kierowałem się filmikami z NTN, gdzie jest polecane kupowanie butów nawet o 2 numery za małych :)

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Plywak napisał:

po ok. 30 minutach w tych butach cierpły mi nogi, nie miałem ucisków punktowych, tylko całe nogi jak oblane betonem, przymierzałem w zasadzie wszystkie buty w tej klasie i te co wybrałem najlepiej trzymały całość nogi i nie miały ucisków punktowych, na początku wydawały sie mega ciasne, ale kierowałem się filmikami z NTN, gdzie jest polecane kupowanie butów nawet o 2 numery za małych :)

no to ja mam to samo,tez nie ma uciskow punktowych tylko cholerne mrowienie i cierpniecie az w palce zimno taki efekt,czyli trzeba zrobic tak jak Ty cienkie karpety i bez wkladek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich butach, na moim okolicznym suchym stoku na szczotakch, po 20-30 minutach muszę zdjąć buty bo mi też drętwieje śródstopie i palce. Jestem pewien, że ma to coś wspólnego i z pozycją jaką przyjmuję na wyciągu (bo wtedy, podczas podjazdu trwającego ok. minutę najczęściej pojawia się bóla) i z  nawierzchnią, bo korzystając z orczyku na śniegu (a tym bardziej z kanapy) problem nie występuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz je rozbić. Proponuję kupić jak najcieńsze skarpety i jeździć. Kilka dni i powinno być dużo lepiej. Ja w moich nowych butach w pierwszy dzień myślałem że zdechnę tak drętwiały mi nogi, ciągle musiałem je rozpinać, wytrzymałem 4h. Drugi i trzeci dzień dużo lepiej, nogi cierpły ale dużo mniej, na stoku od 9 do 18 z przerwą na obiad i ściągnięcie butów. Następnie kupiłem cieńkie skarpety, które bardzo pomogły. Kolejne 3dni to już całodzienna jazda od czasu do czasu z odpinaniem butów, bez zdejmowania. Buty również mnie nie upinają nigdzie. Buty zapinam na pierwsze klamry i trzymają niesamowicie, w odpiętych też się spoko jeździ. Kilka dni rozbijania i powinno być spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...