Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Właśnie wróciłem z trzydniówki  w regionie Salzburger  Lungau.

Przyjazd w środę do miejscowości Sankt Michael im Lungau bez problemowy. Ruch niewielki (poza Wiedniem) więc 680km pokonane w dość dobrym tempie.

Miejscówka bardzo urokliwa. Bliziutko do stacji Narciarskiej Grosseck – Speireck i niewiele dalej do Katschbergu (od strony miejscowości Sankt Margarethen im Lungau).

GOPR1402.JPG

widok z okna kwatery :)

 

Karnet który mieliśmy w cenie to dwa dni więc wybieramy Katschi.

W czwartek jazda na całego. Pogoda bardzo poprawna, choć nieczynny był łącznik łączący St. Margerethen z Katschberg Hohe. Katujemy więc trasy po tej stronie ośrodka.

Chwalona przez Mariusza (marboru) A1 świetna, ale mnie i żonę zauroczyła czerwona 22 a jeszcze lepsza jest czarna 21 pod wyciągiem DSB Aineck. Te trasy powalają.

O 12.00 uruchomili łącznik więc od razu startujemy na drugą stronę  trasą 11 (piękna trasa, niestety częściowo oblodzona). Czarna 11a nieczynna.

Jedyny ból to przejazd nad drogą, żona marudziła, ;) Elektryczna kładka działa w drugą stronę.

Druga strona bardzo przyjemna ze szczególnym wskazaniem czarnej 3.

Następnie powrót na stronę Aineck (bo tam mamy samochód). I tak do 16.00 upłynął nam czas.

I tyle w pierwszym dniu.

P1020993.JPG

P1030008.JPG

Drugi dzień niestety załamanie pogody. Suje śniegiem aż miło?????:D;) Pada na Katschberg po raz drugi.

Rano jesteśmy znów w St Margerethen, szybka akcja i jeździmy. Niestety warunki coraz trudniejsze.

Kamery i aparatu nawet nie ruszyłem.

Do 14.30 daliśmy radę. Więcej nie dało rady. Nogi „zmarły”.

Wieczorkiem pakowanie a w sobotę rano śniadanko i „wykwaterunek” ;).

09.00 jesteśmy pod dolną stacją ośrodka Grosseck-Speiereck. Chcemy zakupić karnet 9-13 za 31,50E i tu miła niespodzianka.

Pani w kasie informuje, że dziś całodniowy karnet za 20E. Jak nie wziąć :D.

No to jazda. Ośrodek piękny choć niewielki (jak na Alpy). Warunki wręcz bajeczne. Do tego niezła pogoda. Tłuczemy chyba najlepszą trasę 2b-2a pod gondolą Sonnenbahn. Bajka.

Później wyjeżdżamy na szczyt Speireck 2400m. Z  niego trasą 4a w dół i płynnie w 2b – 2a pod gondolę.

Nie wiem ile to ma długości ale przewyższenie 2400-1000 więc wychodzi 1400m. Po jednej takiej „eskapadzie” nogi są w du… znaczy się jest cudownie.

Tak zjeżdżamy jeszcze dwa razy. Później na łączkę odpocząć na orczykach.

P1030022.JPG

P1030025.JPG

P1030031.JPG

I tak mija czas. Niestety trza się zbierać, prawie 680km prze de mną. 13.00 zjeżdżamy do Sankt Michael.

Szybkie przebranie się w dolnej stacji Sonnenbahn i w auto. 21.00 w domu. Uuuuuch……….

Dopiero dochodzę do siebie.

Podsumowując:

Katschberg – nie duży, ale świetny. Jest gdzie się rozpędzić. Polecam. Przy tych warunkach śniegowych – super. Szczególnie dla rodzin.

Grosseck-Speiereck – jeszcze mniejszy, ale jest świetnym uzupełnieniem Katschi. Na jeden dzień bomba. A trasa łaczona 4a+2b+2a – to po prostu miód. Jazda na nim jest na wspólnym karnecie z Katschi – chyba nazwa SKILUNGO. Ale można szukać takich okazji jak nam się trafiło. Podobno są dość częste – W ten dzień był cały dzień za 20E a dzieci do 15 lat za darmo – dodam była to sobota.

 

Pozdrawiam.

PS: Zdjęć mam mało, więcej kręciłem. Jak coś zmontuję to dodam.

PS2: polecam fajną knajpkę przy samym wyciągu w Sankt Margerethen - GrizzlyBar przy hotelu Grizzly. Nie wygórowane ceny a jedzenie pycha.

To powinno być w innym wątku "jedzenie na stoku" ale co tam:

P1030011.JPG

 

  • Like 24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mifilim napisał:

Dzięki Potrek. Za 2 tygodnie tam ląduję. Mam nadzeję, że będzie równie sympatycznie. 

Jak by co to pytaj. Śniegu jest dużo i cały czas dosypuje :).

Obowiązkowo wybierz się na ten Grosseck. Super. Na tym karnecie SKILUNGO jest jeszcze taki całkiem mały ośrodek Feningberg ale tam nie byłem.

Można wziąć ten trochę droższy karnet i dochodzi ci Obertauern.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Piotr_67 said:

Jak by co to pytaj. Śniegu jest dużo i cały czas dosypuje :).

Obowiązkowo wybierz się na ten Grosseck. Super. Na tym karnecie SKILUNGO jest jeszcze taki całkiem mały ośrodek Feningberg ale tam nie byłem.

Można wziąć ten trochę droższy karnet i dochodzi ci Obertauern.

Dla mnie Grosseck-Speiereck, Katschberg i Fanningberg to fantastyczne małe jak na Austrię ośrodki leżące od siebie o rzut beretem, a do tego blisko z Polski.

Mnie także zauroczyły rok temu trasy z Grossecka, zwłaszcza może niezbyt długa ale fantastyczna 1b i polana szczytowa.

Wszędzie tam jest umiarkowana ilość narciarzy. Obertauern przy tych trzech ośrodkach to już narciarski "kombinat" i masa narciarzy, ale także warty odwiedzenia.

Zazdroszczę wyjazdu. Szkoda, że jeszcze nie mieliście tyle śniegu co jest tam zazwyczaj.

Edytowane przez andy-w
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, mifilim said:

Polecicie coś ewentualnie odradzicie?

 

Ja też miałem kwaterę w Mariapfarr więc zawsze dojazd na narty autem, ale drogi były odśnieżone, czasem w białym standardzie.

To zależy ilu dniowy masz karnet. O ile pamiętam to z 5 dni byliśmy 2 na Ainecku i w Katscbergu bo razem tworzą już spory obszar narciarski, 1 dzień w Obertauern, 1 na Grosseck-Speiereck oraz Fanningberg i ostatni krótszy ponownie na Grosseck - Speiereck.

Tu masz moją relację z zeszłorocznego wyjazdu do Salzburger Lungau.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mifilim napisał:

Polecicie coś ewentualnie odradzicie?

 

Miejscówkę masz w dobrym miejscu.

Nie pchaj się autem do Katschbergu (stromy podjazd) a pojedź tam gdzie ja - Sankt Margerethen. Co prawda trzeba wyjechać starym krzesłem dwuosobowym, ale wydaje się to i tak lepszym rozwiązaniem. Na Grosseck masz też blisko ale z drugiej strony z której nie byłem więc tu nie pomogę. Wiem że przejazd z tamtej strony był trochę utrudniony - wywiało śnieg - tak jak z tej 11a  na moich fotach :). Zresztą w Austrii sypie więc pewnie te problemy za dwa tygodnie nie będą istniały.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, marboru napisał:

Warunki śniegowy z tego co widzę po pierwszych zdjęciach niezbyt dobre mieliście :( 

Filmik z A1 obejrzany przy śniadaniu w St. Anton! Dzięki Piotr za relację :) 

No właśnie wbrew tej fotce nie było źle.

To właśnie tylko ta czarna 11a była łysa. Miałem wrażenie, że to stok południowy i smagany niezłymi wiatrami i to była przyczyna "łysowatości" :D

A poza tym było całkiem dobrze, co zresztą widać na filmiku.

Tak jak mówiłeś "spodoba ci się" i się spodobał ten Katschberg.

 

Pozdrawiam wszystkich z ekipy i życzę dzisiaj jak zawsze udanego dnia.

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Annaa napisał:

Mam nadzieję do zobaczenia Was....na Tym Pilsku:x(Pod Pilskiem):S9_9

Pozdrawiam Was serdecznie:)

Już Hanię poinformowałem, że jedziemy na Pilsko celem nartowania i oczywiście WZF-owania.

Tak, że jak nic nieprzewidzianego się nie wydarzy to się widzimy pod Pilskiem :).

Co do wyjazdu to bardzo nam obu przypadł do gustu. Zresztą pogadamy "pod Pilskiem".

Również serdeczne pozdrowionka dla Was od nas :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...