Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

buty atomic redster WC 110 jak ustawić?


bociek28

Rekomendowane odpowiedzi

no chyba nie w tym modelu:) boczne są dwie :) tak jakby podwójny canting, zaślepek nie było i w instrukcji nic nie pisze o zmianie twardości:) gdyby tylko oto chodziło to tyle wiem juz z butów lange:)

a tak wygląda instrukcja dedykowana do tych butów:)

nie wiem co dokładnie oznacza rotational power control

20170123_162934[1].jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tylko opisówka reklamowa typu dostosowanie tego tamtego owego. tyle co zauważyłem że trzeba zluzować wszystkie sruby i obracając tym niby cantingiem cholewa obraca sie o te 5mm w każdą stronę, ale nie mogę jakoś dojść jak pochylić cholewkę na boki tak jak w przypadku normalnego cantingu:) niby jest coś typu micro cuff alignment pełny zakres 8 stopni, 2 stopnie do środka i 6 na zewnątrz, ale nie wiem jak to zrobić :) nie wiem także co oznaczają prostokąciki z kółkiem w środku które widnieją w instrukcji powyżej:)

Edytowane przez bociek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te prostokąty z gwintowanym otworem przesunietym o 3mm w stosunku do osi to nakrętki na śruby od cantingu. Wstawiasz je od wewnątrz cholewki i wkrecasz śrubę cantingu od zewnątrz. Jak zrobisz to wg tego schematu to możesz uzyskać coś w rodzaju pługa lub v-ki zamiast równolegle ustawionych stóp. Z cantingiem sprawa prosta- poluzowujesz śrubę od zewnatrz i obracasz jej podkladką przy pomocy dołączonego klucza z dwoma bolcami. Jak ustwisz podkladki odpowiednio to dokrecasz śrubę. Co jakiś czas trzeba je dokrecać bo się luzują łatwo.
Mam nadzieję że się wyraziłem jasno. Miałeś w zestawie z butami te nakrętki 3mm, klucz i wkładki o różnych twardościach ?

Wysłane z mojego SM-T560 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Canting na pewno. Co do tego "rotational..." to chodzi o korekcję inności anatomicznej. Nie każdy ma oś stopy równoległą do osi łydki (mówię o płaszczyźnie patrząc z góry). A to chyba koryguje się po poluzowaniu tych śrub z tyłu buta, oczywiście po poluzowaniu tych śrub od cantingu (z boku) również. Aby mieć pewność trzeba by zobaczyć fotkę od wewnątrz buta. Te rysunki prostokącików to widok od wewnątrz jak przesuną się nakrętki względem podkładek, ale bez fotki wewnątrz to tylko możemy gdybać.

AE5011440_0.png

To chyba widać na tym rysunku po prawej.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak blaszek dodatkowych nie dostałem (czy można je gdzieś nabyć ) wkładek też nie, napewno były do modeli 130, w 110 nie było ( mam białą uniwersalną) ustawienie stóp mam jak na rysunku 2 wiec chciałem to zmienić :) nie wiem czy to ustawienie ma wpływ ale trudniej jest mi ustawiać nogę wewnętrzną na krawędzi. Teraz co do fotek buta to  pierwsze:)

A trzy następne  przedstawiają ustawienie z instrukcji z mankietami na zewnątrz czyli dla nogi z rysunku 2 kolegi Piotr_67 które uzyskałem luzując sruby w tylnej blaszce oraz ustawiając śruby cantingu tak jak na dwóch  ostatnich fotkach.

20170124_185346[1].jpg

20170124_200147[1].jpg

20170124_200139[1].jpg

20170124_200154[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Ustawienia robisz tak. Luzujesz wszystkie śruby, z boku i z tyłu. Wkładasz buty na nogi, normalnie dopinasz i przyjmujesz taką pozycję, jaką najczęściej będziesz przyjmował na stoku. Prosisz drugą osobę, aby w tym czasie zaczął kręcić boczną tarczą, czy to zewnętrzną, czy wewnętrzną, kolejność dowolna i zostawiasz w takich pozycjach kiedy masz najlepszy komfort. Kontrujesz tarcze śrubami, a następnie z tyłu buta dokręcasz dolną, a na końcu górną śrubę. Na koniec rada, nie przesadzaj z pochyleniem bo większość czasu spędzamy w pozycji bardziej wyprostowanej. Ja ustawiam na bardziej wyprostowane przez to nacisk piszczelami na przód buta, a tym samym narty jest bardziej agresywny. Pozdrawiam.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...