Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

lange rs 130,head raptor rs 120


valdi1974

Rekomendowane odpowiedzi

witam,wiem ze temat moze wlakowany kilka razy, i ze dobor butow to sprawa indywidualna,ale moze ktos mial do czynienie z tymi butami bo zastanawiam sie nad zakupem , nie mam blosko jakiegos sklepu gdzie bylo by wszystko

,generalnie interesuja mnie Lange RS 130 , Head Raptor RS 120  Rossigniol Hero word Cup SI 130

 

100kg/178wzrost ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lange rs 130, super buty, super trzymają. Na początku były bardzo ciasne, ale dało się wytrzymać, po paru dniach na nartach się ułożyły, do słowa komfortowe bardzo im daleko ale myślę że każdy kto kupuje takie buty to tego się nie spodziewa. Przy -10 po 3-4 godz. trochę zimno w palce ale też da się to wytrzymać. Podczas jazdy o tych mniej przyjemnych rzeczach się zapomina.:D

Mogę tylko polecić, ale każdy ma inną stopę więc najlepiej sprawdź sam które najlepiej Ci pasują i wybierz te bardziej ciasne.

Head Raptor RS były też dla mnie za szerokie. Lange też są w szerszej wersji.

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżdżę w Raptorach od 4 lat i to są najlepsze buty jakie miałem do tej pory (wcześniej miałem Lange).

Trzymają rewelacyjnie, a przy tym są całkiem wygodne.

Ale doskonale mogę sobie wyobrazić sytuację, że na innej stopie odczucia będą odwrotne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2017 o 12:28, valdi1974 napisał:

opa 102mm,przymierzalem raptory,i miale wrazenie ze mam luz w samych palcach,ale boje sie czy langi ktore maja 97mm wew nie beda waskie

97mm to szerokośc buta 26.5. Ty nie podałeś rozmiaru, ale nie licz tak dokładnie.

Trzeba pomierzyć.

Jeżdżę w Langach RS110W, Nominalnie 100mm, czyli przy moich 28.5 powinny mieć koło 104. Stopę mam 110mm i są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, romek_l napisał:

Jeżdżę w Raptorach od 4 lat i to są najlepsze buty jakie miałem do tej pory (wcześniej miałem Lange).

Trzymają rewelacyjnie, a przy tym są całkiem wygodne.

Ale doskonale mogę sobie wyobrazić sytuację, że na innej stopie odczucia będą odwrotne :)

a jaka dlugosc stopy? bo wtedy inne last bedzie np ja przymierzalem 27,5 czyli last 98,mialem na nogach takze 26,5 last 96 ale w sklepie cieple kurde mocno obcisnieta stopa wiec odpadly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gregre0 napisał:

97mm to szerokośc buta 26.5. Ty nie podałeś rozmiaru, ale nie licz tak dokładnie.

Trzeba pomierzyć.

Jeżdżę w Langach RS110W, Nominalnie 100mm, czyli przy moich 28.5 powinny mieć koło 104. Stopę mam 110mm i są ok.

lange rs 130 16/17 27,5 maja last 97 wide maja 100, a dla 26,5 maja last 96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Plywak napisał:

a próbowałeś te w wersji RD ? :)

one są jeszcze mniejsze

nie , mam ogolnie straszny metlik w glowie bo w tej chwili mam w domu do wyboru langi rs 130 ,16/17,head raptor rs 140 15/16,oraaz tecnica mach 1 LV 130 i kazdy ma to cos,langi dopasowane na maxa  tyle ze taki jakis plastik miekki ma sie wrazenie ze podczas nacisku na jezyk bardzo sie poodaja,trzymanie super,raptory beton wyczuwalnie obszerniejsze,moze po podlozeniu jakiegos reduktora, beda bardziej obcisle trzymaniie pewnie bedzie nieziemskie bo w domu w cieple beton a na mrozie pewnie jeszcze bardziej,no i tecnica mach 1 lv 130 beton jak i raptory tyle ze ta pieta chodzi w gore najbardziej  a wyglad znowu  to  Tecnica  pozniej Langi i na koncu Heady ale to tu juz nie o to bardzo chodzi

w koncu ktores musze oddac a ktores zostawic, a na stok nie zabardzo wezme bo juz zostanie slad i nie bede mogl zwrocic

Edytowane przez valdi1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilem tak , wywalilem na mroz heady ,langi i tecnica, na mroz  tak bylo ok -6 , po pol godzinie head nie wlozylem tecnica na wet stopa w nie weszla w jezyk,a langi na sile ale zalozylem,w tecnica stopa nie przeszla nawet przez lydke w bucie takie kurde twarde raptory to samo a langi jednak najmieksze

Edytowane przez valdi1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, valdi1974 napisał:

lange rs 130 16/17 27,5 maja last 97 wide maja 100, a dla 26,5 maja last 96

Nie wiem skąd te dane?

Za stroną lange-boots.com:

RS 130 - last 97 (26.5)

RS 130 wide - last 100 (26.5)

Przy zmianie długości o jeden rozmiar, szerokość zmienia się o około 1,8-2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dzisiaj nocy spokojnie nie prześpisz :)

Nie sugeruj się tylko twardością bo co z tego że będziesz miał twardsze buty jak stopa będzie mieć luz i będziesz później kombinować jak kostkę usztywnic (w najlepszym wypadku)

Po jakimś czasie będzie jeszcze luźnej.

Powodzenia w wyborze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyć,  mierzyć i jeszcze raz mierzyc! Poprzednie moje buty to Lange o szerokości 98 mm. Obecnie mam Head, tez o szerokości 98 mm. Head jest jednak bardziej obszerny w palcach. Mam specjalne dostosowane do moich stop wkładki,  dlatego nie czuje zbytniego luzu w palcach. Pierwsza klamrę jednak zapinam bardzo mocno. Lange były dość wąskie,  czułem w nich pewien dyskomfort, szczególnie po 3-4 godz. Jazdy. Po prostu ból jakby ktoś szpilek wbijal. Problemem u mnie okazało się tzw poprzeczne płasko stopie wynikłe ze starości!  Rozklepana  stopa, kostki naciskał na nerw. Po zrobieniu mi wkładek wszystko jest ok. Moja rada, nie sugerować  się opisem i parametrami podanymi na papierze. Mierzyć i porównywać,  to jedyna metoda doboru wstępnego buta, bo jakim się okaże,  poznacie po tygodniu użytkowania na stoku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, valdi1974 napisał:

nie , mam ogolnie straszny metlik w glowie bo w tej chwili mam w domu do wyboru langi rs 130 ,16/17,head raptor rs 140 15/16,oraaz tecnica mach 1 LV 130 i kazdy ma to cos,langi dopasowane na maxa  tyle ze taki jakis plastik miekki ma sie wrazenie ze podczas nacisku na jezyk bardzo sie poodaja,trzymanie super,raptory beton wyczuwalnie obszerniejsze,moze po podlozeniu jakiegos reduktora, beda bardziej obcisle trzymaniie pewnie bedzie nieziemskie bo w domu w cieple beton a na mrozie pewnie jeszcze bardziej,no i tecnica mach 1 lv 130 beton jak i raptory tyle ze ta pieta chodzi w gore najbardziej  a wyglad znowu  to  Tecnica  pozniej Langi i na koncu Heady ale to tu juz nie o to bardzo chodzi

w koncu ktores musze oddac a ktores zostawic, a na stok nie zabardzo wezme bo juz zostanie slad i nie bede mogl zwrocic

Ja mam Tecnica Mach 1 MV 130 które testowałem długo w sklepie i w domu na balkonie  przy -12  przed zakupem  :) wiec mogę podzielić się wrażeniami na priv żeby nie spamować na forum ale w moim przypadku spasowały mi najbardziej. Buty to bardzo indywidualny temat :(

 

Edytowane przez bolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2017 o 12:00, siluete napisał:

Ja mam lange rs 110 i to są doskonałe buty. Zapinam bardzo mocno i w godzinach porannych musze wprawdzie odpinać po zjeździe bo cierpną mi w nich nogi, ale warto.

Cześć

Podstawowy błąd - "zapinam bardzo mocno". To jest źle dobrany but.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bolec napisał:

Ja mam Tecnica Mach 1 MV 130 które testowałem długo w sklepie i w domu na balkonie  przy -12  przed zakupem  :) wiec mogę podzielić się wrażeniami na priv żeby nie spamować na forum ale w moim przypadku spasowały mi najbardziej. Buty to bardzo indywidualny temat :(

 

Na balkonie... Na to bym nie wpadł...

Macie pomysły.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Na balkonie... Na to bym nie wpadł...

Macie pomysły.

Pozdro

a jednak..... :) można "potestować"  w sklepie tylko co z takiego "testu" ? Jeśli możesz oddać do sklepu nieużywanego za tydzień to już lepiej zabrać go do domu i postać w nim na zewnątrz bo będzie to bardziej wymierny test. Jako potencjalny klient nie widzę innej możliwości  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...