Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dachstein West 13-16.02.2017


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj był nasz pierwszy narciarski dzień w Gosau-Russbach-Annaberg czyli jednym z kilku ośrodków regionu Dachstein West i chyba najbliższym z PL prawdziwie alpejskim regionem.

Jesteśmy tu pierwszy raz. Zachęcił mnie do odwiedzenia SB. Niestety są austriackie ferie więc narciarzy sporo. Ale jak zawsze są trasy z boku ośrodka, gdzie ruch mniejszy.

Z pogodą trafiliśmy, a nawet może za bardzo bo pojutrze może być na dole nawet +10 stopni. Dzisiaj tylko na stokach południowych śnieg był mokry, na pozostałych cały czas zmrożony. Świeżych opadów nie było dobre kilka dni więc jest raczej twardo. 

Jako, że ośrodka nie znamy więc poruszaliśmy się dzisiaj po nim trochę chaotycznie, ale większość tras chyba zaliczyliśmy. Na razie nie znalazłem mojej ulubionej, ale może pojutrze już ją odnajdę.

Jutro Krippenstein czyli rejon graniczący z lodowcem Dachstein uważany za jeden z najlepszych regionów freeraidowych w Austrii z możliwością eksploracji na skitourach z czego skorzystamy. Jest tam też 11 km zjazd trasą co też warto zaliczyć.

 

20170213_102515.jpg

20170213_104442.jpg

20170213_104936.jpg

20170213_112053.jpg

20170213_121743.jpg

20170213_141417.jpg

20170213_154705.jpg

 

Tutaj mieszkamy - Hallstatt

20170213_165825.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, andy-w napisał:

 Niestety są austriackie ferie więc narciarzy sporo. Ale jak zawsze są trasy z boku ośrodka, gdzie ruch mniejszy.

Jak na austriackie ferie to tłumów na stoku nie widać! Chyba, że to te rzadziej uczęszczane trasy. Nie jest źle!!! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, tanova said:

Mam ten region "na oku" i chyba słusznie :).

Ale pięknie tam i nad jeziorem, czy to Wasz widok z okna? Długi dojazd do ośrodka narciarskiego?

Niestety to nie jest widok z okna, ale niewiele brakuje.

Dojazd do Gosau to jakieś 15 km krętą drogą i zajmuje ok. 15-20 min.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze na tych mistrzostwach Marcel jakiegoś mistrza ustrzeli :).

A wy możecie w Annaberg koło startu gondoli chyba Donnerkogel, w szkółce PAPY Hirschera poćwiczyć śmig i pług:P.

Fajny warun . Polecam również niedaleko ( z drugiej strony góry, koło Bischofshofen) WERFENWENG i turystycznie Salzburg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, andy-w napisał:

 

 

Jutro Krippenstein czyli rejon graniczący z lodowcem Dachstein uważany za jeden z najlepszych regionów freeraidowych w Austrii z możliwością eksploracji na skitourach z czego skorzystamy. Jest tam też 11 km zjazd trasą co też warto zaliczyć.

 

 

 

Dzisiaj nas nie znalazłeś, to może jutro Ci się uda B| na Krippensteinie!

 

 

304a8f63bcb56c20375cb05a5e1448ca.jpg

 

2acac14f15422e6967f22ce86a624de1.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallstatt ??? Czy to nie jest ta najbardziej fotogeniczna i najpiękniejsza miejscowość w Austrii i jedna z najpiękniejszych w Europie ze słynnym widokiem z widokówek, puzzli, itp. ? Chyba tak :) https://www.google.pl/search?q=hallstatt+puzzle&biw=2319&bih=1176&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjuyqix8o3SAhUJM5oKHcruCREQsAQIPA#imgrc=_

Edytowane przez kmarcin
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinn napisał:

Piknie Andrzej

Rób zdjęcia to może mnie przekonasz do zmiany planu na początek marca :)

Marcin,

Mówisz - masz... co oglądać. Na stronie zamieściłem ponad 100 zdjęć z dzisiejszego dnia spędzonego w regionie Dachstein West.

Dachstein West - Gosau, Annaberg, Russbach cz. I

Dachstein West - Gosau, Annaberg, Russbach cz. II

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2017 o 19:54, andy-w napisał:

Dzisiaj był nasz pierwszy narciarski dzień w Gosau-Russbach-Annaberg czyli jednym z kilku ośrodków regionu Dachstein West i chyba najbliższym z PL prawdziwie alpejskim regionem.

Jesteśmy tu pierwszy raz. Zachęcił mnie do odwiedzenia SB. Niestety są austriackie ferie więc narciarzy sporo. Ale jak zawsze są trasy z boku ośrodka, gdzie ruch mniejszy.

Z pogodą trafiliśmy, a nawet może za bardzo bo pojutrze może być na dole nawet +10 stopni. Dzisiaj tylko na stokach południowych śnieg był mokry, na pozostałych cały czas zmrożony. Świeżych opadów nie było dobre kilka dni więc jest raczej twardo. 

Jako, że ośrodka nie znamy więc poruszaliśmy się dzisiaj po nim trochę chaotycznie, ale większość tras chyba zaliczyliśmy. Na razie nie znalazłem mojej ulubionej, ale może pojutrze już ją odnajdę.

Jutro Krippenstein czyli rejon graniczący z lodowcem Dachstein uważany za jeden z najlepszych regionów freeraidowych w Austrii z możliwością eksploracji na skitourach z czego skorzystamy. Jest tam też 11 km zjazd trasą co też warto zaliczyć.

 

W ramach wolnych chwil warto zwiedzić Kopalnie Soli - jest wpisana na Listę UNESCO podobnie jak Wieliczka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krippenstein

W Walentynki niestety tylko w męskim gronie odwiedziliśmy teren bezpośrednio graniczący z lodowcem Dachstein czyli Krippenstein.

Na szczyt i płaskowyż o księżycowym krajobrazie dostajemy się dwiema gondolami przypominającymi tą z naszego Kasprowego. 

Na górze jest niesamowicie krajobrazowo. Zwieńczeniem "płaskowyżu" z milionem pagórków jest Dachstein z lodowcem. Nawet JC, który nie jedno już widział był zachwycony.

Właśnie, nawet specjalnie nie umawiając się spotkaliśmy się z szefostwem skionline.pl i odbyło się małe WZF w miłym gronie.

Wracając do Krippenstein to na górze jest jedna krótka trasa obsługiwana przez kanapę i mega długa 8,5 km trasa na sam dół (miała mieć 11 km, ale pomiar GPS wykazał inaczej).

Do połowy jest to piękna widokowo, nasłoneczniona szeroka nartostrada, a później ostry szeroki, kręty zjazd w dół. Cały czas w cieniu. Miodzio.

Część nartostradowa jest obsługiwana przez starusieńką, sympatyczną gondolkę jeżdżącą co 10-15 min.  

Wczesnym popołudniem zmieniliśmy narty na tourowe. Ponowny wyjazd gondolami na płaskowyż, zjazd do starszej gondolki i stamtąd rozpoczęliśmy nasz krótki marsz lekko w górę po małych pagórkach bez konkretnego celu. Po jakiejś godzince uznaliśmy, że już dosyć tzn ja uznałem bo Marek jeszcze trochę chciał iść. Małe przebieranko i jazda w dół. Niezbyt szalona, ale w przepięknych okolicznościach. Śniegu tu mają dużo więc było przyjemnie.

Następnie wyjazd gondolką staruszką, półgodzinny oddech i zwariowana 8,5 km jazda w dół w promieniach zachodzącego słońca. 

Pojutrze tu wracamy w nasz ostatni czwarty dzień w Dachstein West.

 

 

20170214_100058.jpg

20170214_100118.jpg

20170214_100412.jpg

20170214_101022.jpg

20170214_102119.jpg

20170214_111047.jpg

20170214_120835.jpg

20170214_134753.jpg

20170214_142008.jpg

20170214_145644.jpg

 

Edytowane przez andy-w
  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie tam i piękne są moje wspomnienia.

Tam przeżywałem swoją inicjację alpejską,ale to było już 20 lat temu.Mieszkałem w Gosau u bardzo sympatycznej pani Egger.

Ciągle tam chcę zawitać powtórnie ale jakoś mi nie wychodzi.

Proponowałem od kilku lat SB wspólny wypad,ale kręcił nosem,że nisko tam  i musiałoby być dużo śniegu.

No i skubany wyczekał "moment",pojechał w tym roku trafiając na idealny warun.:D Niestety ja nie mogłem jechać.¬¬

Dzięki Wam przynajmniej zdjęcia sobie pooglądałem.I powiem,że pamięć jest baaaaardzo ulotna.Wielu miejsc nie rozpoznaję a wręcz nie kojarzę.

Wniosek jest jeden.Trzeba jechać odświeżyć pamięć.:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MB napisał:

Pięknie tam i piękne są moje wspomnienia.

Tam przeżywałem swoją inicjację alpejską,ale to było już 20 lat temu.Mieszkałem w Gosau u bardzo sympatycznej pani Egger.

Nic dziwnego, że wspomnienia są tak piękne i miłe! :x Taką chwilę każdy zapamięta na całe życie! :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosau-Russbach-Annaberg  ponownie.

Parkujemy tym razem w Russbach pod gondolą, czyli o kilka km dalej niż dojazd do Gosau

Gondola wywozi na szczyt skąd można udać się na dalsze rejony ośrodka, ale jednocześnie obsługuje chyba najdłuższą trasę w ośrodku czyli  czerwoną "1" .

Jest to trasa bardzo szeroka i taka bardziej różowa niż czerwona. Ma wypłaszczenia i ścianki. Taką konfigurację lubię.

Zjeżdżamy nią 2 razy póki jest w porannym bardzo dobrym stanie. Potem odwiedzamy inne zakątki ośrodka i w końcu odnajduję trasę którą polubiłem czyli "11a" .

Na niej dzisiaj jeździmy najwięcej. Tutaj też zaliczyłem pierwszą w  tym sezonie glebę. Chcąc ominąć ruszającego w poprzek stoku narciarza. Na szczęście skończyło się na strachu i szorowaniu lewym biodrem po stoku . Narciarz omijany podszedł i zapytał czy wszystko OK. 

Słońce operuje coraz mocniej i stoki południowe  dzisiaj były na prawdę miękkie z dużymi odsypami i muldami. 

Ośrodek przypomina mi w niektórych momentach Chopok. Może dlatego, że jednak ilość narciarzy przez ferie jest spora i główne trasy dość szybko się degradują. Trzeba szukać tych na uboczu.

Dzień spędzony przyjemnie :) . Jutro kończymy nasze krótkie zimowe wakacje na Krippenstein czyli będzie zjazd i będą skitoury.

 

 

.

 

20170215_103729.jpg

20170215_103747.jpg

20170215_103833.jpg

20170215_123608.jpg

20170215_124053.jpg

20170215_135656.jpg

20170215_143843.jpg

20170215_135428.jpg

20170215_160924.jpg

20170215_092728.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...