Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Weekend na Ochodzitej


Rekomendowane odpowiedzi

Padło kilka propozycji na spędzenie ostatniego weekendu, m.in. WZF w Szczyrku. Ze względu na czas wybrałem się z Andy-w i jego synem na skitoury w miejsce,do którego mam sentyment: Ochodzita w Koniakowie. Tylko wspomnę, że wjeżdżać do Szczyrku po godz. 10 nie ma sensu i nie na moje nerwy. Przynajmniej tak wywnioskowałem po komunikatach drogowych. Po za tym miałem już wcześniejsze swoje plany, które były mocno zbieżne z Andrzejem. Tyle tytułem wstępu. 

Tak więc po godz. 10 rano wyjechaliśmy w trzy osoby. Fullwypasówka dość pusta, podobnie sam dojazd do Koniakowa. Warunki na drodze dość dobre, gdzieniegdzie tylko małe oblodzenia. Szybko docieramy na miejsce i pozostał już tylko jeden problem - gdzie zaparkować? Początkowo myśleliśmy pod karczmą, ale to nie za bardzo fajne miejsce. Pojechaliśmy więc tam gdzie zazwyczaj się to robiło. Wszystko fajnie, ale teraz tu nikt tego nie odśnieża! Chwila kombinacji i udaję się wpasować koło zaspy. Teraz już łatwizna i można ruszać na stok. Oczywiście drogą tą samą co zawsze...

GPExportPhoto.thumb.jpg.df94810b24e7ab163edf6a7fb2458025.jpg

Dalej po zasypanych schodach i już jesteśmy na trasie przy dolnej stacji. Widok przyjemny. :) 

GPExportPhoto-0001.thumb.jpg.6fd8ab7acb58df8aaa25adaa71abe114.jpg

Pogoda niezła a następnego dnia ( fota z niedzieli) wręcz brzytwa! Gramoling i do góry wzdłuż wyciągu. Wspinamy się powoli robiąc zdjęcia i ujęcia filmowe. Temperatura szybko rośnie, toteż trzeba się rozbierać. Jak to na tourach... Mimo tego wejście zajmuję nam nie więcej jak 25 - 30 min. Ale tu krótko! Przynajmniej z perspektywy wspinającego się. Drugim razem robimy sobie wycieczkę dookoła góry i jest ciekawiej.

GPExportPhoto-0001.thumb.jpg.966893ca5e784c4d5579e706afdbe4b6.jpg

GPExportPhoto.thumb.jpg.09c07f9651f3f5d50ffa5ceb61b1fd13.jpg

Czas pojeździć, choć tego może wiele nie było. Pierwszy zjazd główna trasa, drugim razem pojechaliśmy mniej więcej niebieska trasą. Pierwszy wariant bardzo twardy, co trochę psuło przyjemność, drugi to wystawa południowa i wyraźnie przyjemniejsza. Jak wcześniej wspominałem, czasu wiele nie mieliśmy, toteż po dwóch zjazdach kończymy dzień. Ale ja miałem wieeelki niedosyt! Trudno, jutro tez jest dzień.

GPExportPhoto-0004.thumb.jpg.a31dc53a678fd491f41188acd7388b75.jpg

GPExportPhoto-0002.thumb.jpg.611c231a3e061b6ab49712cb552f4624.jpg

GPExportPhoto-0006.thumb.jpg.e20dc1244c45469a3381f3043f5a9381.jpg

GPExportPhoto-0008.thumb.jpg.6ad88235b6a097877e727b6a131b0afb.jpg

GPExportPhoto-0013.thumb.jpg.980ab9074beffb7b32b7a6c14e56242e.jpg

GPExportPhoto-0015.thumb.jpg.3cf3d98089d55e069fc1f39a5cb671f6.jpg

Następnego dnia o tej samej porze melduję się ponownie, tym razem sam. Andrzej już w drodze do narciarskiego raju... Ale wiecie co? Ja też dziś w nim byłem! Pogoda mega - czyste niebo, ciepło i bezwietrznie. Odczuwalna temperatura na poziomie +15 st! Najkrótszą drogą do góry i pierwszy zjazd przy orczyku. Podobnie jak wczoraj, znowu jest dość twardo, ale da się przywyknąć. 

GPExportPhoto-0003.thumb.jpg.c470d44c493742b3692f20eedd5e2cd0.jpg

Szybko dopracowuję drogę wyjścia, żeby rytm łapać i ponownie do góry. Tym razem będę zjeżdżał na wystawę południową. Tak, to była dobra decyzja! Tam zupełnie inna bajka - miękko, równo i całe szerokie połacie śniegu tylko dla mnie! Tylko końcówkę dojeżdżam nieco po twardym, choć i tu z każdą chwilą zaczyna puszczać. Po dopracowaniu trasy, mimo wolnego tempa, wychodzenie zajmuje mi jakieś 20 min. Pomyśleć, że tyle często trzeba czekać do wyciągu w topowych miejscach...

GPExportPhoto-0002.thumb.jpg.08188a2df03bc360246a906b5de79eaa.jpg

GPExportPhoto-0001.thumb.jpg.4eb31772153146f24c8703986ed0afa3.jpg

GPExportPhoto-0005.thumb.jpg.fadcc03fd7b2d6b88c0b91c62fd2221b.jpg

GPExportPhoto-0006.thumb.jpg.5653b8947e0a0b86c92d9d6668866348.jpg

Wyszedłem i zjechałem 6 razy i się nasyciłem. Spokojnie mogło być i 10 razy, ale przy okazji się opalałem, przewędrowałem między kujokami i takie tam. Pięknie spędzony dzień! Dodam jeszcze, że tak było ciepło, że chodziłem i zjeżdżałem w jednej cienkiej koszulce, bez czapki i rękawiczek. Normalnie plaża! 

Najlepiej zobrazują to filmiki: pierwszy z kompanami, drugi samemu, ale za to pobawiłem się więcej kamerką i jest chyba nieco ciekawszy...

 

 

Taka krótka relacja... :) 

Pozdrawiam,

Johnny

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanawiało mnie to lekkie ubranie podczas wchodzenia pod górę skitourowców. Wiadomo, że wysiłek, ruch, wydaje się ciepło, ale czy nie ma tak, że za bardzo rozbierzecie, jakieś spocenie, gdzieś coś przewieje,a za 2, 3 dni przeziębienie czy jakieś choróbsko z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kmarcin napisał:

Zawsze zastanawiało mnie to lekkie ubranie podczas wchodzenia pod górę skitourowców. Wiadomo, że wysiłek, ruch, wydaje się ciepło, ale czy nie ma tak, że za bardzo rozbierzecie, jakieś spocenie, gdzieś coś przewieje,a za 2, 3 dni przeziębienie czy jakieś choróbsko z tego?

Wiesz, zazwyczaj rozbierany się przy podchodzeniu, bo dobre chłodzenie musi być. Do zjazdu zazwyczaj trzeba się ubrać, choćby coś przeciwwiatrowego. Ale w niedzielę było tak ciepło, że jedna koszulka wystarczyła. Według mnie, gorzej jest się przegrzać niż zmarznąć. :) Ale odkąd jeżdżę regularnie na rowerze w zimie, nic kompletnie mnie nie łapie. B|

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MajorSki napisał:

Tak, to ja... :D

Ten materiał miał być wykorzystany przy promocji BSA... ;) 

Będziesz jutro? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna relacja umknęła...

...domyśliłem się po tym jak na YT zobaczyłem Twoje nowe filmiki.

Napiszę jeszcze tu, na forum: cieszy mnie, że zacząłeś się bawić kamerą - różnymi ujęciami, pomysłami na coś nowego a finalnie również montażem. Bardzo fajnie to wyszło - wszystkie ujęcia z nart przyjemnie się ogląda - przez te wszystkie sekwencje klip jest dynamiczny i ciekawy, aż chce się zobaczyć z ciekawością co będzie dalej.

Jak zauważyłeś w samotności, jak nie ma presji czasu i otoczenia filmuje się dużo lepiej, ciekawsze wychodzą i filmiki i zdjęcia.

Bardzo mi się podobało.

Dzięki za relację i jestem ciekawy kolejnych Twoich produkcji :)

Pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...