Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty - mężczyzna, 179cm, 100kg


Pinio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Za namową syna (bardzo chciał spróbować na nartach) pojechaliśmy w styczniu 2017  i łyknęliśmy (on i ja też) bakcyla na maksa.

1) Płeć-mężczyzna

2) Wiek-42

3) Waga-100  (w wypożyczalniach pytają 2 razy czy się nie pomyliłem, no ale tyle jest choć może nie wygląda) 

4) Wzrost-179

Czas spędzony na nartach przeważnie 3-4h za jednym razem w tym 3 lekcje z instruktorem (w przyszłym sezonie planuję kolejne lekcje):

Klepki Wisła – 1 raz
Nowa Osada Wisła – 2 razy
Poniwiec Mała Czantoria Ustroń – 2 razy
Stok Stacja Narciarska Wisła – 5 razy
Jutro jadę znów :-) („zachorowałem”)

Moje umiejętności:
- hamuje w lewo i prawo,
- głównie krótkimi skrętami,
- potrafię ześlizgiwać się bokiem w dół stoku,
- nie szaleję, Vmax to nie mój cel,
- ćwiczę to co instruktor powiedział.

W tym momencie wszystko wypożyczamy. Nie chcę w tym roku kupować nart (buty chyba tak).

Pytanie brzmi jaką (jakie) narty wypożyczać do moich gabarytów?

Przeczytałem chyba większość tematów w dziale, pooglądałem filmy itd.

Najczęściej dają mi 156cm, za pierwszym razem Volkl 7.4 i mi się podobało z butami Dalbello (te buty z wszystkich najlepsze subiektywnie, może dlatego że wyglądały na nowe), raz 146 bo nic nie było innego (tłum ludzi), nie wspomnę o butach klamry na łydce a na stopie sznurek do ściągania jak w worku na obuwie zmienne, nie wiem czy nie były starsze ode mnie. Raz też trafiłem 163 cm.
Jak już pisałem Vmax to nie mój cel ale jak jest kawałek płasko/prosto i nie ma ludzi (np. Stok Stacja zjazd w prawo z czerwonej na niebieską) to lubię kije pod pachy pupa w dół i jazda. Wtedy narty zachowują się niestabilnie (może to moje małe umiejętności jeszcze), jakby tyły „latały” lewo-prawo, a może dłuższe by pomogły?

W lipcu rezonans itd. kolana prawego (chyba będzie trzeba otworzyć i co nieco po kontuzji z przed lat „naprawić” bo już mocno dokucza). Ale nie siedzę non stop za biurkiem i kierownicą, przynajmniej 2-3 razy w tygodniu gram po 2-2,5h w siatkówkę (kolano mówi nie rób tego ;-) ), basen, łyżwy czy rower też się zdarzy.

Przepraszam za brak fachowego słownictwa, może chaotycznie ale pisane bez poprawek.

Pozdrawiam
Pinio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...