Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów i proszę o pomoc.

Kobieta ,158 cm wzrostu ,waga 54 kg,umiejętności 6-7(eee no może z 7 trochę mnie poniosło).

Szukam nowych nart .Znalazlam w dobrej cenie Vollk Essenza Viola 142 cm (używane ale w bardzo dobrym stanie) i drugie salomony Lava 151 cm. Skłaniam się ku tym drugim, ponieważ są tańsze i to sporo ,ale nie wiem czy nie będą dla mnie zbyt długie.

Jeśli ktoś móglby mi doradzić byłabym bardzo wdzięczna.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz,że nie? Hmm... Kubicą stoków chyba już nie będę.....To te Volkl byłyby lepsze?Myślałam jeszcze o Atomic Claud 9 16/17 i Volkl charizma lub chiara te byłby bardziej ambitne,ale nie wiem czy nie musiałabym walczyć z nimi na stoku albo nawet o przeżycie ;) .Masz może jakieś inne kandytatki ?

I dzięki za odpowiedz i to taką szybką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz 6-7 to poradzisz sobie z każdą nartą i z pewnością nie będzie to walka o przeżycie, a zbyt miękka nie podkręci Twoich umiejętności. Cloud 9 to klasyk gatunku, teraz powoli wypierane przez stajnię Head, do której i ja należę. Zobacz na Head Absolute Joy lub Head Super Joy. A może najlepiej przetestuj coś przed zakupem, bo nikt nie chce mieć na sumieniu niezadowolonej forumowiczki ;) 

Edytowane przez idealist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę różnie ,ale chyba jednak preferuję krótkie ostre cięcia.

Masz rację najlepiej byłoby wypróbować.Miałam taki zamiar podczas ferii. Nawet nie wzięłam swoich nart.Niestety w pobliskiej wypożczalni był dziadowski wybór.Wzięłam co było,czyli jakieś Atomic Race.Te Heady taki dziwny dziób mają ,mocno spłaszczony ;).Tak dziwnie wyglądają .Ale oczywista wygląd nie ma znaczenia :)Czyli jakiej dlugości powinna być narta ta ambitniejsza -5 czy -10 wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, 2teatoroom2 napisał:

Jeżdżę różnie ,ale chyba jednak preferuję krótkie ostre cięcia.

Wypróbuj slalomkę np.: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,atomic,redster-doubledeck-3-0-sl,8768.html

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,head,worldcup-rebels-i-sl,9231.html

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,voelkl,racetiger-speedwall-sl-uvo,8836.html

Jeśli "damskie" to np.  wymieniony wcześniej http://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,head,super-joy,9266.html

Wcześniej pisałem o wrażeniach z jazd mojej córki. Lubi krótki skręt, jeździ mocne 6. Porównywała pierwszą i ostatnią z wymienionych, wniosek był kategoryczny jeśli zmieniać stare Atomic Race to tylko na doubledeck, bo superjoy nie ma wyczuwalnej przewagi nad starymi.

 

Jakie masz buty?

Edytowane przez fredek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 2teatoroom2 napisał:

Witam forumowiczów i proszę o pomoc.

Kobieta ,158 cm wzrostu ,waga 54 kg,umiejętności 6-7(eee no może z 7 trochę mnie poniosło).

Szukam nowych nart .Znalazlam w dobrej cenie Vollk Essenza Viola 142 cm (używane ale w bardzo dobrym stanie) i drugie salomony Lava 151 cm. Skłaniam się ku tym drugim, ponieważ są tańsze i to sporo ,ale nie wiem czy nie będą dla mnie zbyt długie.

Jeśli ktoś móglby mi doradzić byłabym bardzo wdzięczna.

 

 

 

 

Cześć

Moja żona ma podobne parametry,tylko jest 6 kilo chudsza.Teraz jeżdzi na tej narcie:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,voelkl,allura,5898.html

24020158_ONE_COLOUR_3.JPG

w długości 144cm i jest bardzo zadowolona.Wcześniej jeździła na tych slalomkach;

http://www.evo.com/outlet/skis/salomon-rush-z10-ti-bindings-womens.aspx

trochę dłuższych i cięższych...i...z wielką radością przesiadła się na voelkle:D

A w tym roku wpadły mi w oko te nartki;

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,head,super-joy,9266.html

0_0_productGfx_9011ef809bd954116db09bff0

Mają fajne recenzje;

http://www.skionline.pl/sprzet/test-a-lot-of-super-joy-by-head-tegoroczna-propozycja-dla-pan,testy,6643.html

...i teraz są sporo tańsze.Będziemy testować je w weekend,w długości 143cm.

Dla ciebie odpowiednia długość to 148cm

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piter100 napisał:

/cut/

0_0_productGfx_9011ef809bd954116db09bff0

Mają fajne recenzje;

http://www.skionline.pl/sprzet/test-a-lot-of-super-joy-by-head-tegoroczna-propozycja-dla-pan,testy,6643.html

...i teraz są sporo tańsze.Będziemy testować je w weekend,w długości 143cm.

/cut/

Jestem szczęśliwą posiadaczką tej właśnie narty i to dokładnie w tym wydaniu. Dla mojego wzrostu i wagi (160/57) uważam, że 153 są idealną długością, a nawet gdyby były ciut dłuższe to też nie robiłoby to żadnej różnicy. Niestety nie mam za bardzo porównania do innych nart, bo dotychczas wyjeżdżałam swoje pierwsze kupione 6 lat temu w sklepie na Krupówkach i była to linia dla początkujących, więc jeśli powiem, że te są absolutnie fantastyczne, to nie będzie to do końca brzmiało przekonująco, zwłaszcza, że mam za sobą od momentu kupna dopiero 5 dni, które na nich spędziłam. Raz miałam na nogach jakieś koszmarnie drogie i przydługie testowe Volkle, którymi jeździłam na trasie 1 i 2 FIS na Kotelnicy, ale wspominam je jako trudne i sztywne narty, które choć cięły stok, to wymagały dużej siły, by na nich balansować na stoku. To takie przeciwieństwo moich starych – tamte były miękkie i nie bardzo chciały ciąć stok pomimo używania dużej siły. Możliwe, że problem stanowiły też buty o nie za wysokim flexie, a do tego wyrobione po kilku latach. Super Joy’e + nowe solidne buty to w moim mniemaniu taki balsam dla potrzeb kobiecych. Swobodne prowadzenie i posłuszność narty, zwrotność, płynność, precyzja – dla mnie to eureka narciarska. Jestem tak nakręcona tą nartą i na tyle w tym roku nie wyjeżdżona, że zamierzam gdzieś jeszcze wbić na stok, by się dobić. Oddałabym wiele nawet za kilka godzin adrenaliny na dobrym stoku.

No a nartę i owszem polecam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim! Jesteście wspaniali.Zadałam pytanie i myślałam ,że raczej echo mi odpowie,bo kogo obchodzi ,że chcę sobie narty zmienić.A tu proszę, taki odzew!!! Tylko wcześniej zastanawialam się nad wyborem jednej z dwóch a teraz ???? Sprawdziłam i Super Joy w Olimpia Sport można już kupić za ok 1800! Myślę ,że już się na nie zdecydowałam.Ja też Analizo nie mam wielkiego doświadczenia. Ponad 10 lat jeździłam na miękkich juniorskich nartach.Piter,czekam na wrażenia żony po testach :) i z góry dziękuję! Może uda mi się też wyskoczyć w weekend poszusować i może nawet coś przetestować.Mój kierunek to Zieleniec (Izery)

Pozdrawiam, miłego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy jesteś pewna, że potrzebujesz nart już teraz? (koniec sezonu)

Czy jesteś pewna, że warto dać 1800 pln za Superjoye?

Dwa tygodnie temu kupowałem damską Sl Dynastara za 1400 - w Superjoyach płacisz jakieś 600pln za damską szatę. To dla Ciebie ważne?

Pytam bo może nie trzeba się spieszyć i podjąć sensowniejszą decyzję.

CO do jazdy. Narta 140cm (czyżbyś na takiej do tej pory jeździła??) to narta dla małych dzieci a i to w wersji sportowej. Sporo mogła wypaczyć w Twojej jeździe tak w odczuciach (iluzja łatwości panowania np. ) jak i w technice.

Pozdrowienia

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Nie znam się oczywiscie,ale wydawało  mi się że koniec sezonu to dobry czas na kupno sprzętu.Wygląd narty zupełnie dla mnie nie ma znaczenia i zawsze wolę kupić taniej niż drożej, to jasne. A z techniką wypaczoną możesz mieć rację. A tak wogole wogole moje pierwsze narty ,które wystal mój tato w kolejce, to były Polsporty ALU coś tam coś tam i miały ok 164 cm .Funkcjonowala wtedy teoria,ze narty mają sięgać sródręcza wyprostowanej do góry ręki. I na nich właśnie stawialam pierwsze kroki.

A masz jakieś inne propozycje co do nart dla mnie???

Pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak to dobry moment ale można jeszcze trochę zaczekać.

Propozycji konkretnych nie ma bo tak naprawdę nie wiadomo jak jeździsz ale można kupić znacznie lepszą nartę za znacznie mniejsze pieniądze. Pytanie tylko na ile taka znacznie lepsza narta jest Ci w tym momencie potrzebna?

Masz w takim razie wyjątkowo krótkie ręce bo to narty + 6 cm do wzrostu obecnie. :)

Rozumiem, że jeździłaś na nich jak byłaś dzieckiem. :)

Dobór według tej teorii sugeruje, że jesteś starsza ode mnie - coś nie chcę mi się wierzyć. ;)

Ja bym sugerował następującą drogę:

Kupno używanych dobrze dobranych nart - powinny kosztować gdzieś w granicach 700-800 pln w dobrym stanie. Poświęcenie 2 lat na doszkolenie się. Kupno porządnych sportowych nart do jazdy na parę lat.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Mitek reasumując "nie wiadomo jak jeżdżę, więc nie potrzebne mi lepsze narty" Potrafię czytać  ze zrozumieniem? ? A..... i jeszcze jestem starsza pewnie od węgla kamiennego ,nie wiadomo czy opłaca się narty kupować. Ok,postaram się nie dramatyzowac ?.Krótkie rączki ubawily mnie prawie do łez . Pamiętam  tylko że  te narty były naprawdę bardzo długie i szybkie a jakiej były długości nie pamiętam i już nie sprawdzę, bo kilka lat temu sąsiad zrobił z nich zimowy fotel wędkarski.

Suma sumarum jestem w punkcie wyjścia ,czyli wiem że nic nie wiem a....i że chyba nie umiem jeździć.?

A tak poważnie to w niedzielę jadę na narty i spróbuję coś fajnego wypozyczyc.Może jakiś dobry człowiek mi coś doradzi na miejscu .

Przecież w końcu to nie jest żadna życiowa decyzja. Jeśli kupię i okażą się niedobre z jakichś powodów  to kupię inne .

Dziękuję za każdą radę  (i to nie sarkazm)

Pozdrawiam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Czy jesteś pewna, że warto dać 1800 pln za Superjoye?

Dwa tygodnie temu kupowałem damską Sl Dynastara za 1400 - w Superjoyach płacisz jakieś 600pln za damską szatę. To dla Ciebie ważne?

To bardzo ważne pytania. Opinię mojej córki na temat tych nart przytaczałem wielokrotnie.

W wypożyczalni nie daj się wpuścić w złom. Szukaj modeli tegorocznych i bierz tylko najwyższą półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając to co o sobie napisałaś ( parametry fizyczne :), umiejętności, preferencje stylu) zdecydowanie zainteresuj się nartami z wyższej półki jakościowej.

Mogą służyć Ci wiele lat.

Proponuję np. poniższe w długości 150.

lub odpowiedniki innych firm.

Prawdę mówiąc nie znam i wydaje mi się, że Elan jako jedna z niewielu firm traktuje dobrze jeżdżące panie poważnie.

Oczywiście wszyscy robią dobre narty ale  ta właśnie firma pozwala kupić wybitne narty nie koniecznie w " technicznym"malowaniu z Pucharu Świata.

Ale można poszukać.

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,elan,speed-magic-power-shift,9098.html

Edytowane przez Harpia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...