Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kupno nart - narty rozwojowe


Mc22

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, artix napisał:

Na Gurglach puściłem się na czarnej na krechę na Rally.  Ważę 87 kg. Zaledwie 91 km/h. 

Ja te 115 km/h miałem na i.SL RD ważąc zaledwie 80kg ;) Nachylenie terenu i długość stoku robią swoje. 

6 godzin temu, christof napisał:

zdecydowanie:)  osobiście na slalomkach jezdze bardzo powoli lub powoli. Jak dla mnie są zbyt nieobliczalne i nerwowe. 

Są nerwowe, zgadza się. Dlatego, jedyny sposób aby na slalomce jadąc dzidą na krechę się nie wyłożyć jest minimalne trzymanie nart na krawędzi (delikatne). W przeciwnym wypadku któraś z nart sama zacznie krawędziować prędzej czy później.

5 godzin temu, FerraEnzo napisał:

Ciekawe jest to co piszesz. Rozmawiałem dzisiaj z gościem, który całe życie jeździł na serwisówce blizzarda i po przesiadce na i.gs rd miał dokładnie takie same odczucia jak Ty.

Hmm czyżby to był powód ogromnej popularności head'a ?

Ps. Nie masz może katalogu race head'a na sezon 17/18 ? Wkrótce powinien ukazać się na polpunkty.pl.

Nie posiadam katalogu. Ale jeśli chcesz kupić komórki na nowy sezon to najlepiej znaleźć sklep, który prowadzi zapisy na narty komórkowe - przykładowo Super Serwis NTN rok temu robił takie zapisy wiosną.

5 godzin temu, christof napisał:

Jeśli chodzi o promienie i długości to na 99% będą te same. Poza oczywiście męska FIS.

Dodam, że te moje komórkowe Fischery GS są w damskiej specyfikacji i to sprzed ładnych 6-7(?) lat - stąd taka różnica w stosunku do opisywanego przeze mnie Head'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lokibalboa napisał:

Dodam, że te moje komórkowe Fischery GS są w damskiej specyfikacji i to sprzed ładnych 6-7(?) lat - stąd taka różnica w stosunku do opisywanego przeze mnie Head'a...

Tutaj się zgubiłem. Komórki kobiece obecnie mają r30 (fisowskie), nie chciało mi się sprawdzać, ale zgaduję że te 6-7 lat temu było to nie więcej niż 25m. Obecne złagodzone heady mają promień w granicy 25-27m. Skąd więc ta łatwość skręcania ?

@Mc22 Dobry wybór! Powodzenia!

Edytowane przez FerraEnzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FerraEnzo napisał:

Tutaj się zgubiłem. Komórki kobiece obecnie mają r30 (fisowskie), nie chciało mi się sprawdzać, ale zgaduję że te 6-7 lat temu było to nie więcej niż 25m. Obecne złagodzone heady mają promień w granicy 25-27m. Skąd więc ta łatwość skręcania ?

Prawie trafiłeś :D moje damskie komóry Fischera mają R>23m. Porównuję je do męskiego Head'a R>27m. Head jest łatwiejszy, uwierz mi :D:D Nie potrafię tego wyjaśnić póki co, jednak mam wrażenie, że jest to podyktowane dużo większą twardością Fischera (wręcz taką trochę pancerną twardością). Nie zmienia to faktu, że jeśli mi się trafi jakaś fajna oferta na I.GS RD to prędzej czy później moje Fischery pójdą na żyletki (a co najmniej na allegro).

Ale ogólnie o Fischerze nasłuchałem się trochę złych opinii i to od ludzi, którzy z narciarstwem mają kilkukrotnie (kilkudziesięciokrotnie?) więcej wspólnego niż ja. Wliczając w to jakieś anegdoty o tym, że komentatorzy Pucharu Świata obwiniali Fischera o przekreślanie szans zawodników na dobre miejsca :D Najlepsze jest to, że ponoć wtedy nie byli świadomi tego, że to idzie w eter i mleko się rozlało - oczernili Fischera publicznie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lokibalboa napisał:

Head jest łatwiejszy, uwierz mi :D:D

Oczywiście, że Ci wierzę! :) Może uda mi się spróbować nowej komórki head'a w Austrii, a jak nie to na pewno w następnym sezonie.

11 godzin temu, Lokibalboa napisał:

komentatorzy Pucharu Świata obwiniali Fischera o przekreślanie szans zawodników na dobre miejsca 

Słyszałem to podczas któryś zawodów, ciekawe czy ES poniósł jakieś konsekwencje. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...