Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wisla Skocznia Centrum (Skolnity)


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 months later...
15 minut temu, surfing napisał:

Sylwester na nartach Wisła Centrum Skolnity

W zeszłym sezonie na Skolnitym byłem 5 razy. Bardzo fajne dwie trasy ,które w zeszłym sezonie były dobrze przygotowane. No i dosyć mało narciarzy. W tym sezonie (17/18) ze względu na kiepską pogodę (szykuje się ciepła zima) Skolnity mogą mieć duże problemy z otwarciem stacji i utrzymaniem dobrych warunków narciarskich na trasach. Górna stacja jest na wysokości zaledwie 672m.n.p.m. Czy ,,Sylwester'' będzie w Wiśle zimowy i narciarski ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, janek57 napisał:

W zeszłym sezonie na Skolnitym byłem 5 razy. Bardzo fajne dwie trasy ,które w zeszłym sezonie były dobrze przygotowane. No i dosyć mało narciarzy. W tym sezonie (17/18) ze względu na kiepską pogodę (szykuje się ciepła zima) Skolnity mogą mieć duże problemy z otwarciem stacji i utrzymaniem dobrych warunków narciarskich na trasach. Górna stacja jest na wysokości zaledwie 672m.n.p.m. Czy ,,Sylwester'' będzie w Wiśle zimowy i narciarski ???

Pamiętam, że 2 lata temu praktycznie tylko jedna trasa chodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Popatrzyłem na Skolnity i muszę przyznać, że Wielki Szacunek wywołała u mnie walka o uatrakcyjnienie oferty. Góry mamy takie jakie mamy i większość ludzi ma tak naprawdę w d.. narty traktując je jedynie jako element weekednowej czy feryjnej rozrywki. A Skolnity ma jeszcze różne inne atrakcje. Szkoda, że narciarstwo w naszym kraju nie ma za bardzo obecnie możliwości być atrakcją (o pasji nie mówię bo to zależy od ludzi) jedyną...

Ale brawa dla tej niedużej stacji.

Pozdrowienia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"To już pewne! Od jutra jeździmy!

Przekażcie znajomym i udostępniajcie 1f601.png😁

1f4cd.png📍jeździmy od 8.00-21.00
1f4cd.png📍oddajemy narazie niebieską trasę 
1f4cd.png📍darmowy, powiększony parking znajduje się pod wyciągiem, obok skoczni narciarskich (wystarczy przejechać przez przejazd kolejowy)
1f4cd.png📍dysponujemy dwoma busami, które będą Państwa wywozić z parkingu na dolną stację" 

Info z FB

25594096_2006576386271660_3297034515689815123_n.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
8 godzin temu, janek57 napisał:

Wisła -Skolnity. 22i23.01.18.W poniedziałek piękna pogoda (-5 do -2C) i warunki bardzo  dobre, jak na bieżącą zimę, czyli bez przetarć , kamieni i większych placków lodowych.. Jazdę  trochę utrudniały pracujące armatki . Ludzi dosyć mało, bez kolejek. Wtorek pochmurno (-4 do 0C). Od poniedziałku armatki naprodukowały sporo śniegu i pracowały cały czas dopóki temperatura pozwalała. Jazda jak w czasie opadów śniegu, czyli czasami śniegiem po goglach ,ale ogólnie dobrze ,a  na trasie luz. W dzień ceny mają dosyć wysokie bo za 4 godziny , za jazdę  na jednej czynnej trasie trzeba zapłacić 65 zł. Mnie wychodzi 52 zł bo za 4*4godz, na wiślańskim skipassie zapłaciłem 208zl. Biorąc pod uwagę przebieg tegorocznej zimy bardzo udane rozpoczęcie sezonu ,chociaż przez 8 godzin ,,katowałem'' jedną trasę o długości 1km.Wolę luz na jednej trasie od tłumu na kilku jak to obecnie ma miejsce w szczyrkowskim resorcie. Szczyrk nie ma karnetów na 4 godziny i dopóki tego nie wprowadzi to będę tam w sezonie raz. W poprzednich latach bywałem w SON 3-7 razy i jeździłem na karnecie punktowym za 50-60 zł. (4-5godzin bez pośpiechu) Tej opcji chyba tez już nie ma.

Dojazd bardzo dobry jak na narciarza bez auta. I tak: autobus MZK Tychy nr 82 sprzed domu w Rudzie śl. -Halemba o7:00 w Tychach dworzec PKP jest o godz. 07:40. Pociąg K.S. o 08:04 z Tychósw w Wiśle Uzdrowisko jest o 09:57. Później spacer do S.N. Skolnity. Pod dolną stację kolejki zajmuje 15 minut. Nartowanie 10:30-14:30  Od dworca PKP S.N. Skolnity jest oddalona o około 800m i żaden dodatkowy przystanek nie jest tam potrzebny. Uważam ,ze również skibus wożący narciarzy z parkingu pod dolna stację to rozbestwianie narciarzy. Korzystałem z niego tylko jak byłem z córkami na nartach bo młodzież teraz jest bardzo wygodna

Droga powrotna. 15:20  busik   ( firma Bus brothers) kursujący regularnie według rozkładu.  W Mikołowie  godz. 17:00 Z Mikołowa autobus 82 godz.17:17 ,w domu (Halemba) o 17:50 ,czyli 2,5 godziny w jedną stronę . Do Wisły  jechałem w towarzystwie narciarza z Katowic. Też bez auta i też narzekał na nowe porządki w SONie (SMR) ,szczególnie na nowe taryfy i brak karnetów godzinowych. To tyle. Teraz to mnie martwi nadmiar śniegu w Tyrolu gdzie mam jechać z początku marca (lawiny, możliwe duże roztopy i nawet powodzie). Może trochę panikuję. Pozdrawiam Wszystkich.

skolnity5.jpg

skolnity.jpg

skolnity1.jpg

skolnity2.jpg

skolnity3.jpg

skolnity4.jpg

Relacja @janek57 Szacunek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

skolnity_logo.png

Ciekawe czy zostaną w w wiślański skipass?

 
Cytat

 

Cennik wiślański skipass na sezon 2018/2019 już wkrótce!

Dodano: 2018-10-24

Widzimy, że już nie możecie doczekać się nowego sezonu narciarskiego! Już wkróce będzie dostępny nowy cennik na sezon 2018/2019. W tym roku szykujemy dla Was coś specjalnego. Szczegóły już niedługo :)

 

Może pingwiny dołączą w całości w wiślański skipass?

Karnet_365_czarny_gron.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

skolnity_logo.png

Ciekawe czy zostaną w w wiślański skipass?

 

Może pingwiny dołączą w całości w wiślański skipass?

Karnet_365_czarny_gron.jpg

Obsługują juz Beskidcard gdzie jest kilka stacji z małopolski ale skolinity pewnie będą obsługiwać wiślański skipass. W Krakowie i okolicy jest bardzo popularny karnet 365 dni są dwie stacje ý odpowiednio Kasina 50km czy Czarny gron 70km od Krakowa i po pracy mozna wyskoczyc na dwie lub trzy godzinki i jeszcze do Kasiny darmowy skibus. Właściciel liczy na mieszkańców Ślaska i sprzedaż takich karnetów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...