Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę warunki pogodowe nie zapowiadały się dobrze z uwagi na spory wiatr, który szalał w Tatrach pomimo tego postanowiliśmy razem z Andrzejem i Rafałem zrobić Kozi Wierch.

Z parkingu w Palenicy Białczańskiej ruszyliśmy o 6:30 z buta asfaltem do Wodogrzmotów Mickiewicza, potem zielonym szlakiem jeszcze pierwsze podejście w rakach (dało się bez ale lodu było sporo) by po dojściu do pierwszego mostku zacząć foczyć. Śniegu na szlaku ubogo z dużą ilością igliwia trochę to marnie wyglądało ale czym wyżej podchodziliśmy tym było lepiej, w końcu doszliśmy do czarnego szlaku (wersja zimowa) którym już w rakach wspięliśmy się do schroniska.

W schronisku zrobiliśmy sobie godzinną przerwę pośmialiśmy się  przy stoliku z fajną parą turystów, na marginesie dużo fajnych wesołych ludzi spotkaliśmy tego dnia, pomijam już innych w "adidasach" których, chyba nie da się nie spotkać na szlaku w Tatrach. :) Jakoś nie bardzo nam się już chciało iść dalej ale postanowiliśmy spróbować wejść na Kozi bez ciśnienia dokąd wyjdziemy tyle będzie bo wiatr czasem powalał, i tak dreptaliśmy z czekanem w ręku pomału aż dotarliśmy na szczyt o dziwo mniej na nim wiało niż niżej :).  

Zrobiliśmy parę fotek i trzeba było zmykać bo czas gonił zeszliśmy ciut niżej, szybka przepinka w dość ciężkich warunkach bo pogoda zaczęła się załamywać i wio centralnym żlebem w dół niestety filmy ze zjazdu ani fot nie ma bo chyba za bardzo przejęci byliśmy zbliżającymi się warunkami. Zjazd był mega choć dla mnie był to test nowych nart i początek trochę mi nie szedł ale czym niżej to było lepiej po dotarciu do piątki zaczął sypać śnieg i mocniej wiać a na dole padało. Do samochodu dotarliśmy o 17-tej i tak skończyła się nasza przygoda, poniżej kilka fotek z tego wypadu.

Pozdrawiam.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

Edytowane przez nurek1974
  • Like 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nurek1974 napisał:

Coś mi się wydaje że dopiero jak zabronią Ci na rowerze jeździć ;):D:D

Nie bądź takim pesymistą... ;)

Choć coś w tym jest... :D

10 godzin temu, Piotr_67 napisał:

A jak wyglebi to będzie "bajkonur" ;) 

Bajkonur to może nie, ale Bajkał... taki zimowy 3-dniowy maraton... są pewne plany... ;) B|

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2017 o 23:25, johnny_narciarz napisał:

Kombinujemy z kolegą z teamu... ;) Jak to wyjdzie, będzie przygoda życia! B|

To ja już Ci życzę aby się wszystko udało i doszło do skutku. No i oczywiście liczę na (jak zawsze) profesjonalną relację.

Takie eskapady zawsze mi imponowały. Ja to za leniwy jestem :)

Tak autem to jeszcze ;)

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinn napisał:

....A za relacje Maćka to jestem spokojny,pewnie bedzie wypas 

Ja już nawet znalazłem podkład muzyczny do ewentualnych filmików:

To rosyjska, choć powinno się powiedzieć radziecka Joan Baez.

Jest i nastrój i idealna tematyka :)

Uwielbiam również i takie kawałki.

 

Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr_67 napisał:

To ja już Ci życzę aby się wszystko udało i doszło do skutku. No i oczywiście liczę na (jak zawsze) profesjonalną relację.

Takie eskapady zawsze mi imponowały. Ja to za leniwy jestem :)

Tak autem to jeszcze ;)

 

Pozdrawiam.

Dzięki Piotr! :)

Jest kilka problemów, które chyba ciężko będzie przeskoczyć, jak np. transport roweru (pewnie lepiej będzie wypożyczyć), ubiór (tam będzie ok -30 st), czy nawet wiza...

Koszta też nie małe...

Pozdrowionka.

3 godziny temu, marcinn napisał:

Ps.A za relacje Maćka to jestem spokojny,pewnie bedzie wypas 

Dzięki, na pewno się postaram! ;)

3 godziny temu, Piotr_67 napisał:

Ja już nawet znalazłem podkład muzyczny do ewentualnych filmików:

Super! O ile uda się coś nagrać... ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Brawo! super tura :), ostatnio miałem mało czasu, więc wcześniej nie mogłem skomentować :) ale nadrabiam! :)
Zjazd z Koziego Wierchu to jeden z moich ulubionych zjazdów w Tatrach! :) 650mH pięknego zjazdu! :)

Dzięki za odkurzenie wspomnień! :)

Jak tutaj się nie zakochać w takim zjeździe?
N9g_tQJAf_w1Rr7DiLTreUEvmxi8ihkeV2BuRdJn

I ten widok na całą dolinę!
zD3Hgv82YYWx0e4yzl-Q9-6DmADjvEkzeB8yKlIJ

ale ostatnio natrafiłem na inny ciekawy zjazd... wyjdzie ok 700-750mH i prawie 1km długości cały czas żlebem ze stromymi ścianami! :D z Pośredniej Przełączki! :D

To ten zjazd na czerwono :) czy wyprzedzi Kozi i będzie nr1? :)
9103897_orig.jpg

Pozdr
Tomek

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MajorSki napisał:

ale ostatnio natrafiłem na inny ciekawy zjazd... wyjdzie ok 700-750mH i prawie 1km długości cały czas żlebem ze stromymi ścianami! :D z Pośredniej Przełączki! :D

To ten zjazd na czerwono :) czy wyprzedzi Kozi i będzie nr1? :)
9103897_orig.jpg

Pozdr
Tomek

a na drugą stronę pośrednia przełączka ma też jakiś żleb ?

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałeś z Terinki patrząc na Czerwoną Ławkę i Żółtą Ławkę :) to na lewo od Żółtej :P

Może nie żleb, ale jest Ławka Dubkego :D
zdjecie,600,489553,20140613,posrednia-gr
Po prawej stronie zdjęcia masz koniec żlebu z Żółtej Ławki do Terinki ;)

Dosyć ambitny skialp byłby z tej strony :P po podejście to teren o trud. 0+ do I (dla zaawansowanych na żywca, ale początkujący raczej na lotnej z 2 czekanami :P)
Tutaj widać od prawej Czerwoną Ł., Żółta Ł., i lekko zaśnieżoną Ławkę Dubkego
20140329_061253.jpg?w=833&h=1&crop=1

a tutaj już sama Ławka Dubkego
20140329_073331.jpg

Sam zjazd na filmie wygląda całkiem spoko :)
 

 

ale tylko przy dobrym śniegu :P, bo 45st, nie chce już zsuwać się po lodzie z czekanem w ręce :P

Sorry aklim i nurek za zaśmiecanie wątku :P:)

Pozdr
Tomek

Edytowane przez MajorSki
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...