Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Winieta czeska


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ravick97 napisał:

a propos shella po czeskiej stronie. ostatnio jak jechałem, to mieli tam przerwę od 23:45 do 0:15. nie wiem czy to stały zwyczaj, ale warto uwzględnienić w planie podróży.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Stały zwyczaj na wszystkich stacjach (w Polsce też), muszą zrobić raporty kasowe i rozliczyć dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Czy jadąc autostradą A1 przez Gorzyczki,od razu wjeżdżamy za granicą na płatną autostradę i trzeba kupićczeską  winietę przed

granicą,czy można po czeskiej stronie?

Nie. Obowiązek winiety zaczyna się (z tego co pamiętam) na terenie Ostravy.

Ten znak (oczywiście bez czerwonego przekreślenia, bo nie znalazłem takiego) mówi, że od tego miejsca obowiązuje winieta.U78_bez_poplatku.jpg.04c8e4f454c0b7212a6dfab848264c0d.jpg

Ten z przekreśleniem to jej odwołanie.

Co do zakupu to aby wyszło taniej w Czechach to trza mieć korony a dokładnie 310 na 10 dni. Mając euro lub złocisze nie wyjdzie to taniej.

Też kupuję na tym Shell-u.

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Piotr_67 napisał:

Co do zakupu to aby wyszło taniej w Czechach to trza mieć korony a dokładnie 310 na 10 dni. Mając euro lub złocisze nie wyjdzie to taniej.

ile PLN można zaoszczędzić kupując w Czechach za korony zamiast w Polsce za złotówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mig12345 napisał:

Czeska D1 jest płatna dopiero od węzła z droga 11 (Ostrava-Rudna). Takie charakterystyczne rondo bad autostrada.
W sezonie zdarzyło się ze na Schellu kolejka po winiety o 5 rano była tak na godzinę stania......


Teraz nie powinno być problemu.

...i nie było żadnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wejsc na tolltickets.com i zamowic sobie do domu:) wysylka 1,90E dostawa w 4-5 dni. 

Korzystam zawsze przed planowanym wyjazdem taniej i wygodniej. 

W Bohuminie stałem juz 30min za winieta. Bezplatna jest cała obwodnica Ostravy ale stacja w Bohuminie to jedyny punkt bezposrednio przy drodze przed platnym odcinkiem. Oczywiscie po czeskiej stronie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, przemo_narciarz said:

Proponuje wejsc na tolltickets.com i zamowic sobie do domu:) wysylka 1,90E dostawa w 4-5 dni. 

Korzystam zawsze przed planowanym wyjazdem taniej i wygodniej. 

W Bohuminie stałem juz 30min za winieta. Bezplatna jest cała obwodnica Ostravy ale stacja w Bohuminie to jedyny punkt bezposrednio przy drodze przed platnym odcinkiem. Oczywiscie po czeskiej stronie.

 

Jeszcze w Ostrawie można zjechać ale to już kawałek do stacji z autostrady. O kolejkach na stacji w Bogumiła je napisano już książki ;)

Jeszcze taka uwaga, gdyby komuś zamarzyło się jechać na Znojmo. Od paru dnie Lechovicach przebudowa/remont zakrętu...wg planu prac ma być wahadło.

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

W roku 2019 ceny winiet w Czechach nie ulegną zmianie!

Ceny winietek do 3.5 T w roku 2019

Winietka 10 dni - oznaczenie D - 310 CZK (w 2018 310 CZK)
Winietka miesięczna - oznaczenie M - 440 CZK (w 2018 440 CZK)
Winietka roczna - oznaczenie R - 1500 CZK (w 2018 1500 CZK), ważna od 1. grudnia 2018 do 31. stycznia 2020

 

Dodam, że od 2021 Czesi planują zastąpić naklejki, winietami elektronicznymi.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2017 o 17:41, lski@interia.pl napisał:

Czy jadąc autostradą A1 przez Gorzyczki,od razu wjeżdżamy za granicą na płatną autostradę i trzeba kupićczeską  winietę przed

granicą,czy można po czeskiej stronie?

Możesz kupić jeszcze w Polsce tuż przed granica na stacji BP, jest ta, rownież kantor i przyjemna restauracja. Możesz rowńiez łupić na stacji Lotos w Zorach, gdzie jest jeszcze lepsze jedzonko ;).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2017 o 18:52, kuman300 napisał:

A tak przy okazji, to ta stacja już nie jest pod patronatem Shella, przejął ją ktoś inny, niestety zapomniałem nazwy.

W Czechach stacje Benzina należą do polskiego Orlena, powoli sa rowńiez wdrażane systemy z rodzimego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...