Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór w miarę uniwersalnych nart


repte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
proszę o pomoc przy doborze nart dla mnie:

1. Płeć - Mężczyzna

2. Wiek - 24

3. Waga - 72 kg

4. Wzrost - 172cm

5. Na nartach jeżdżę od 3 sezonów, ( 10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6-7

7. Moje buty to - Lange SX 90

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Head XC Racei 149cm R11.7  67mm pod butem

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - Preferuję średni skręt, 11.7 to dla mnie troche za krótki promień, jeździłem też na Fisherach, których modelu nie pamiętam, ale miały promień 16m i to było z kolei trochę za dużo. Celowałbym w 13-14m. Jeżdżę głównie po przygotowanych trasach, aczkolwiek jak są warunki to chętnie zjeżdżam z trasy. W głębokim puchu jeszcze nie miałem okazji pojeździć.

10. Upatrzyłem sobie narty - Podobają mi się Salomony BBR 7.5 165cm R13.5 z sezonu 13/14, głównie z tego względu, że parametry spełniają moje oczekiwania, ale też podobają mi się wizualnie. Dodatkowo nie są drogie. Spotkałem się z różnymi opiniami na ich temat, dlatego nie mogę się zdecydować. Martwi mnie, że jest ich aż tyle na rynku wtórnym.

11. Mój budżet na narty to około - 500 zł za narty używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Pozwolę sobie odświeżyć temat, aby nie zakładać podobnego. Proszę Was o pomoc, gdyż czym więcej czytam, oglądam, tym mniej wiem i mam większy mętlik w głowie. 

Otóż po latach jeżdżenia na, w sumie przyjemnych, ale już wiekowych nartach, nastała pora na coś nowszego, ale też nie nowego, bo nie chce wydawać na narty 2, czy 3 tys. Szukam nart używanych, czegoś uniwersalnego.

Na nartach jeżdżę od 20 lat, umiejętności jakieś tam posiadam. Zawodowcem nie jestem, ale myślę, że jeżdżę przyzwoicie. Taka mocna 6, może 7. Waga 85 kg, wzrost 180 cm.

Do tej pory moimi nartami były:

- Elan HCX 162 cm i promień coś koło 11m

- Kneissl SuperMoto 178 cm i promieniu 18m (o ile dobrze pamiętam)

Chciałbym coś pomiędzy tymi nartami, czyli coś o długości około 170 cm i promieniu około 14-15m. Uzytkowane będą jedynie na trasach. 

Narty będą używane, mogą być nawet starsze roczniki, nie jestem zboczeńcem - moje mają już 20 lat i nadal spisują się super, choć krawędź powoli już się kończy, stąd czas na zakup kolejnych. 

Myślałem nad:

1. Fischer Progressor 9+, ewentualnie RC4 

2. Nordica Speedmachine 

3. Atomic GS9 LUB LT11

4. Inne?

2. 

Edytowane przez herbu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...