Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Skitur-skialp Großvenediger 26/27.03.2017


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi to po glowie [emoji4] ale jeszcze troche mniejszych gorek musze odwiedzic [emoji4] zeby zdobyc wiecej doswiadczenia [emoji6] ale za 4lata? Czemu nie [emoji3]

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka




Elbrus z doświadczeniem ma mało wspólnego, z tego co chłopaki mi opowiadali to tylko mocne nogi, dobra kondycja a przedewszystkim bez pośpiechu dobrze się zaaklimatyzować i trochę szczęścia do pogody. Połowę luda tam co jest wyważona ratrakmi nie zdobywa szczytu bo za szybko chcą na nim stanąć. Więcej doświadczenia i obycia trzeba mieć na zdobycie M. Blanca to jest opinia kolegi który zdobył te góry a teraz jedzie na Pik Lenina.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nurek1974 napisał:

Jakieś 3-4 tysiące wolnej kasy i można jechać tyle gdzieś kosztowało to moich znajomych. Tylko że teraz tak patrząc z perspektywy już kilku większych tur stwierdzam że szkoda kasy na to no chyba że chce się mieć ten szczyt w życiorysie. Osobiście wolę przeznaczyć te pieniądze na niższe góry ale dłuższe tury, dłuższe przejścia, lepsze i ilościowo więcej zjazdów.
 

 

Mam identyczne przemyślenia.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki to teraz pytanie techniczne bo nie wiem czy pytalem ;)

Widze ze w wielu miejscach podchodzicie na nartach zwiazani lina. W sumie w tych samych miejscach co my bylismy rozwiazani (2liny 30m w zespole w plecakach). Skad taka decyzja? Pytam, bo na kilkadziesiat moze stopare osob bylo tylko kilka zespolow zwiazanych z przewodnikami. Ale szczerze to szli z takimi luzami na linie ze :o ...nie chcialbym byc w takim zespole :)

Nie mam wielkiego doswiadczenia lodowcowego, ale pytajac kilku osob przed zeszlorocznym wyjazdem najczesciej padalo ze narciarze ida zwiazani tylko przy mocno uszczelinionym lodowcu, a najczesciej taka decyzje podejmuje sie jezeli zjazd na nartach tez jest z lina (dla mnie to jest logiczne bo podchodzimy z lina, a za chwile zjezdzamy tym samym lodowcem rozwiazani?)

Pozdrawiam ;)
Tomek

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha.... :) 

moje doświadczenie jest pewnie jeszcze mniejsze , więc nie będę się wymądrzał tylko powiem tak :

- przed nam zespoły szły powiązane , więc my też :) 

- jak już wnieśliśmy te liny , uprzęże i inne szpeje to wypadało to jakoś wykorzystać ;) 

- wyglądaliśmy bardziej profi w tym szpeju :D 

może nurek coś mądrzejszego napisze :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Może głupie pytanie, ale czy nie powinniście mieć czekanów w gotowości jakby się ktoś zapadł? 

dobre pytanie :D 

sam się po drodze prze lodowiec zastanawiałem , czy te czekany nie powinniśmy mieć  czasem w rękach albo ew.  w szpejerkach przy uprzęży ??? ,

ale ja jestem dosyć zielony w tych sprawach , więc każdą krytyczną uwagę przyjmuję  na klatę :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MarioJ napisał:

Kurcze, fajna góra :) Alpy turowo widzę że wymiatają :)

Gratulacje.

Góra fajna i , w sumie , z technicznego punktu widzenia , dosyć łatwa ( jak pogoda dopisuje ;) ) . Jedyna , powiedzmy   "trudność" , to przejście przez  ten lodowiec ,gdzie trzeba zachować czujność i być przygotowanym sprzętowo na jakieś niemiłe niespodzianki . Za to zjazd , to dla mnie z gatunku tych "epickich" :) . Długość , przewyższenie , otaczająca przyroda , warunki śniegowe i pogoda - to wszystko poskładało się w coś , co zapewne będę pamiętał do końca życia :) . 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...