Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wiosenny Chopok


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest czwarta rano. Na polu jeszcze ciemno, a tu zaczyna naparzać budzik. Budzę się i zastanawiam po jaką cholerę ustawiłem to ustrojstwo!? Chwilę później "system" zastartował i wyświetlił się komunikat: "chłopok na Chopok, chłopok na Chopok!". Pierwsza myśl: "już wiem czemu nie chciałem tej sezonówki!" Ale słowo się rzekło i trzeba ruszyć cztery litery. Dodatkowo nastój mi się "poprawia", kiedy noszę graty do auta - zaczyna padać deszcz i mocno wieje. Guzdrałem się dość długo. Wyjechałem dopiero 5.50. Po drodze jeszcze tankowanie i już pędzę fullwypasówką. Deszcz jest coraz mocniejszy. Pocieszam się myślą, że u góry będzie sypać... Ruch na polskich drogach spory. Trzeba się napracować żeby utrzymać dobre tempo jazdy. Przejeżdżam granicę i trafiam jakby do innego świata! Tutaj totalnie pusto. Przy okazji pocieszające jest, ze sporo najgorszych odcinków drogi wyremontowano. No i te serpentyny. Wszędzie czytałem o jakimś armagedonie u Słowaków, ale to może było przez parę godzin i już jest nieaktualne. Droga czarna na całym odcinku! Ale pewnie temu jechałem tamtędy totalnie sam...

droga.thumb.JPG.7000a0bdbe010e1f0bf23da8055a5072.JPG

Przejazd poszedł sprawnie. Dopiero za autostradą kumulacja konserw i już trzeba się dostosować. Cały przejazd zajmuje mi 2.10. Jasiek miał rację - z B-B da się dojechać w dwie godziny. :D Parking na Biela Put pełny. Trzeba jechać na ten dolny. Trudno, trzeba będzie pokonać parę schodów. Bardziej martwi opad deszczu. No cóż, wiedziałem mniej więcej na co się piszę... Ruszam pod krzesełko, gdzie od razu dostrzegam Christofa. Chwilę później kontaktuję się z Torresem i ten nas odnajduję. Ruszamy najpierw przetestować północ. Niestety u góry dość gęsta mgła i silny wiatr, ale temperatura na minusie. Niżej, tak od Lukovej, cieplej i miękko. 

58fcb97b40ea5_foto1.thumb.jpg.a7fee99a1c313cde774e82bbb0722666.jpg

58fcb99a5500a_foto17.thumb.jpg.78fa6f99dc711446f3c7d8b3100dc590.jpg

58fcb9dd005a5_foto14.thumb.jpg.76e52ad838d9ff9b7a4f4df3c95aaba8.jpg

58fcba00789f5_foto4.thumb.jpg.008dcd0e31070530c91b01775cdab182.jpg

Śniegu mnóstwo! Niestety puchu wiele nie zobaczyłem. Część wywiało, resztę rozjeździli. Nic to, ruszamy na stronę południową. Tutaj pułap mgły jakby wyższy i dość szybko wjeżdżamy w strefę dobrej widoczności. Warunki podobne jak na północy. Niestety nie ma zjazdu do Krupovej. Przynajmniej oficjalnie. Gość z obsługi odradzał, bo pod lekką przykrywką mnóstwo kamieni. Rezygnujemy. Pokręciliśmy się tam trochę, zebrali do kupy z Torresem, jego żonką i Piotrem, a następnie zaliczyliśmy tradycyjny browar na Kosodrevinie. :)

 58fcbc3128b50_foto8.thumb.jpg.92d4c9727199e1a774e72e23ccfe1b46.jpg

58fcbc4f46ed2_foto9.thumb.jpg.5e649bae207714f90a34dd59412f0f73.jpg

58fcbc6e1e7f5_foto10.thumb.jpg.e2c0e1f7822e17c0798882c02763c29b.jpg

Pogoda tego dnia była bardzo zmienna. Chwilami mgła schodziła dość nisko, ale zdarzały się chwile ze słońcem. Czasem coś tam padało, innym razem prawdziwa śnieżna zawierucha, żeby ponownie się przejaśniło i zaświeciło słoneczko. Taki urok tej góry. Torres z ekipą pośmigali do ok. 13, my z Krzyśkiem jeździliśmy do zamknięcia. Ostatnie przejście przez bramki 15.27 :) Warunki śniegowe super* , to też nie chciało się kończyć. Ale Słowacy pozbierali zabawki i pozostało nam zjechać do samochodów. 

Wypompowałem się nieźle. Dzień bardzo udany i nie żałuję wczesnej pobudki, choć w drodze powrotnej zaczęły mi się kleić oczy... Zmęczenie i brak snu wyraźnie odczułem. Dzięki wszystkim za miłe towarzystwo i super zabawę! Do zobaczenia na majówce!

Na koniec filmik... taki specjalny... ;):D 

Pozdrawiam,

Johnny

 

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha...  Super :Dno ale warunki były przecież dobre :P:)

Szkoda że nie zostaliście z Krzyśkiem na dzisiaj to zobaczyłbyś wiosnę ...:D. Była tak że nawet wyciągi stanęły....

A jak się  pakowaliśmy na Biela Put to przy przebieraniu butów do bagażnika zapakowało mi się z 200 litrów śniegu :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Torres napisał:

Szkoda że nie zostaliście z Krzyśkiem na dzisiaj to zobaczyłbyś wiosnę ...:D. Była tak że nawet wyciągi stanęły....

A jak się  pakowaliśmy na Biela Put to przy przebieraniu butów do bagażnika zapakowało mi się z 200 litrów śniegu :D

Torres ... możesz rozwinąć temat wiosny, dlaczego wyciągi stanęły i skąd te 200 litrów śniegu w bagażniku - możesz coś napisać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągi stanęły bo ... zabrakło "prądu" . Ściągali na awaryjnym krzesło na Lukovą potem kabiny z Kosodreviny i Funitiel.

Wiosna ...hmm była tylko na parkingu na Biela Put  jak przyjechaliśmy :D potem to raczej Spistbergen w zimowej szacie :D. Na początku był lekki wiatr i lekko prószyło a potem to poszło....W pewnym momencie to wiało konkretnie nawet na Prehybie. Najlepsze warunki śniegowe były na Południu ale widoczność chu...steczkowa.

@johnny_narciarz przy pierwszym zjeździe było jakieś 20-30 cm świeżego śniegu - dzisiaj twoje narty były by super ...tylko ta widoczność :mad:

54 minuty temu, Jasiek napisał:

Bo była śnieżyca? a on nie zamknął klapy... a jak jest otwarty bagażnik to to białe wylata różnie ale z zasady z góry na dół :rolleyes:

Dokładnie :). To białe g...o :D prześladowało nas przez całą drogę ... Pod Tesco stanąłem na 5 min i oczywiście kiedy pakowałem zakupy to q...va znów zamieć stulecia i pół bagażnika śniegu :x

Pozdr.Torres.

 

P.S- o awarii to może coś @pawelb91 napisze bo on się ewakuował z Południa(Kosodreviny):). My w tym czasie ćwiczyliśmy jazdę na 1 narcie na Biela Put :ph34r:. Moje dzisiejsze  EKG to zawał na Chopku :D:D

P.S.2- @johnny_narciarz może nawet tak nie wiało jak ładowało białym :D. Powiem tak na szczycie nawet była cisza :Pwg. normy Chopka ale było tak że na Lukovej wiało ze 20 m/s i jeszcze waliło białym :x - Spisbergen 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2017 o 21:49, Torres napisał:

pół bagażnika śniegu :x

To jednak wywiozłeś śnieg... xD

Dnia 23.04.2017 o 21:49, Torres napisał:

na Biela Put 

Biela Put ma swoje zalety... Jeśli prognozy na niedzielę się sprawdzą, będzie się tam dało pojeździć w krótkich gaciach! :D

Wyżej pewnie będzie chłodniej i nieco więcej powieje...

 

Niestety, w poniedziałek dostałem, że tak powiem, "strzała w ryj" - przyszło duże zamówienie i jak raz uda mi się wyskoczyć na majówkę, to będzie sukces... :/

Może uda się w tygodniu nadgonić, ale będzie ciężko... -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...