Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Identyfikacja i wycena nart i wiązań


Madont

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich :).

 

Dostałem ostatnio narty z wiązaniami. Widać je na dołączonych do postu zdjęciach. 

 

Napisy na nartach:

 

ROSSIGNOL

 

KEVLAR 4SV QUARTZEL

 

SIDE CUT CONCEPT 64mm

VIBRATION ABSORBING SYSTEM

LIGHT INERTIA SYSTEM TIP

RACING BASE 9100

ROSSITOP PROTECTION 0,8mm

 

ø 4,1

 

193 (po zmierzeniu wiem, że chodzi o długość)

 

MADE IN FRANCE

 

 

Napisy na wiązaniach:

 

MARKER

 

M31

 

FULL SPECTRUM

 

TWINCAM

 

EPS

EDGE PRESSURE SYSTEM

 

MADE IN GERMANY

 

Jestem osobą zieloną w kwestii narciarstwa. Od kilku dni googluję w poszukiwaniu informacji na temat nart ogólnie i konkretnie tego sprzętu, w języku polskim i angielskim, jednak znalazłem tylko poszlakowe i niesatysfakcjonujące informacje. W związku z tym uprzejmie proszę o pomoc forumowiczów, znających się na rzeczy:

 

1. Jakiego typu są to narty? Alpejskie czy nordyckie? Dokładnie biegowe, czy zjazdowe, czy może jakieś inne?

 

2. Jakiego typu są wiązania? O ile to pytanie jest dobrze sformułowane :P

 

3. Jaki to model nart i wiązań? Pytam aby się upewnić, że nie popełniłem pomyłki.

 

4. Jaka jest wartość samych nart, samych wiązań i razem nart z wiązaniami? W praktyce chodzi o to za jaką uczciwą cenę można je sprzedać?

 

5. Jak skutecznie sprzedać taki sprzęt? Allegro itp, czy są lepsze metody na sprzedanie takiego sprzętu?

 

6. Jakie jest znaczenie terminów:

 

"SIDE CUT CONCEPT 64mm

VIBRATION ABSORBING SYSTEM

LIGHT INERTIA SYSTEM TIP

RACING BASE 9100

ROSSITOP PROTECTION 0,8mm

 

ø 4,1

 

 

TWINCAM

 

EPS

 

EDGE PRESSURE SYSTEM"

 

Oczywiście nie chodzi mi tu o bezpośrednie tłumaczenie, bo od tego mam słowniki, jednak interesuje mnie, co to oznacza w praktyce.

7. Czy można dokupić do nich buty?

Z racji aktualnie trudnej sytuacji finansowej, narty spadły mi jak z nieba i informacje są mi potrzebne, w celu sprzedaży ich. Za każdą pomoc z góry najserdeczniej dziękuję!

25042017025.jpg

25042017.jpg

25042017001.jpg

25042017002.jpg

25042017003.jpg

25042017004.jpg

25042017005.jpg

25042017006.jpg

25042017007.jpg

25042017008.jpg

25042017009.jpg

25042017010.jpg

25042017011.jpg

25042017012.jpg

25042017013.jpg

25042017014.jpg

25042017015.jpg

25042017016.jpg

25042017017.jpg

25042017018.jpg

25042017019.jpg

25042017020.jpg

25042017021.jpg

25042017022.jpg

25042017023.jpg

25042017024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty zjazdowe - ładny, zabytkowy sprzęt. :) Raczej nie dostaniesz za nie więcej jak kilkadziesiąt zł.

Tak, wepniesz w nie standardowe buty narciarskie.

Szczegółowo Ci ich nie opiszę, bo to zbyt archaiczny sprzęt. Niektórzy oddają taki za darmo na OLX...

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Madont napisał:

Hmm... zaproponowano mi za nie 200 i 300 zł. Czemu ludzie pozbywają sie takich sprzętów? Przecież mimo wieku jest w pełni sprawny...

To się nie zastanawiaj tylko sprzedawaj! Może mają jakąś wartość dla kolekcjonera?

Po rewolucji nart karwingowych, nikt już na takim sprzęcie nie jeździ. Co najwyżej z sentymentu, zamiłowania do starych czasów, ewentualnie z barku kasy na coś lepszego. Technika poszła mocno do przodu i nie chodzi tylko o konstrukcję nart. Choćby dzisiejsze wiązania są bezpieczniejsze i pozwalają na więcej, że tak powiem. Tak jak z samochodami czy telewizorami - czemu ludzie pozbywają się np. Golfa II czy TV kineskopowych? Po za oczywiście garstką zapaleńców. Po prostu te narty do współczesnych dzieli technologiczna przepaść - dziś masz większe taliowanie nart, trochę inaczej dobiera się długość, dechy są szersze, bardziej wyspecjalizowane. To tak bardzo ogólnie. Nie jestem ekspertem od technologii, więc szczegółowo Ci nie poopowiadam. :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Pomogło mi to.

To, co jeszcze jest dla mnie ważne, to punkt 6 tematu, więc powrócę:

 

6. Jakie jest znaczenie terminów:

 

"SIDE CUT CONCEPT 64mm

VIBRATION ABSORBING SYSTEM

LIGHT INERTIA SYSTEM TIP

RACING BASE 9100

ROSSITOP PROTECTION 0,8mm

 

ø 4,1

 

 

TWINCAM

 

EPS

 

EDGE PRESSURE SYSTEM"

 

Oczywiście nie chodzi mi tu o bezpośrednie tłumaczenie, bo od tego mam słowniki, jednak interesuje mnie, co to oznacza w praktyce."

Wie ktoś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Madont napisał:

Dziękuję za informacje. Pomogło mi to.

To, co jeszcze jest dla mnie ważne, to punkt 6 tematu, więc powrócę:

 

6. Jakie jest znaczenie terminów:

 

"SIDE CUT CONCEPT 64mm             Szerokość narty pod butem

VIBRATION ABSORBING SYSTEM    System tłumienia drgań/ metalowa płytka /

LIGHT INERTIA SYSTEM TIP            Marketingowa nazwa przeżroczystej nakładki na dzioby

RACING BASE 9100                           Nazwa materiału ślizgu narty

ROSSITOP PROTECTION 0,8mm     Marketingowa nazwa nakładek na dzioby nart

 

ø 4,1                                                   Średnica wiertła do montażu wiązań

 

 

TWINCAM                                           Typ wiązań/ skrzynkowe markery/

 

EPS                                                    Skrót edge pressure system

 

EDGE PRESSURE SYSTEM"             Konstrukcja narty rozkładająca równomiernie nacisk na krawędż- nazwa marketingowa

 

Oczywiście nie chodzi mi tu o bezpośrednie tłumaczenie, bo od tego mam słowniki, jednak interesuje mnie, co to oznacza w praktyce."

Wie ktoś?

 

Ja wiem.:cool:

Edytowane przez zaruski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artix napisał:

Czas jaki poświęciłeś na ten wątek, przewyższa kilkakrotnie wartość tych nart ???

No chyba, że ktoś na takich nartach jeżdził a na wyciągu, jakaś pani zainteresowała się tymi nartami, i panem oczywiście, i teraz tej znajomości owoc wydaje na świat swoje owoce, a są to wnuki właściciela nart!!! Nigdy nie wiadomo co dla kogo, i dlaczego, jest wartościowe. 

Johnny, golf II to już klasyk. Taki w dobrym stanie ma swoją wartość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...