Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stacje narciarskie przyjazne narciarzom


ptk89

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, WojtekM napisał:

Ja się tam Pisten Buly 600 nie ekscytuję

Tu nie chodzi o ekscytacje sprzętem, ale pokazanie, że mają taki z najwyższej półki. Ja się zastanawiam czego właściwie ludzie oczekiwali? Sztruksu o godzinie 12 przy full frekwencji? Na Sellraondzie już o godz. 9 potrafiły być muldy po pas z wystającymi minerałami włącznie - to tak odnośnie "warunków alpejskich". Jak trasa jest mocno eksploatowana, to inaczej być nie może. Obojętne, czy to Alpy, czy to BSA. Ja tam byłem 4 razy i wydymany się nie czułem.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale dlaczego piszą jak u nich świetnie, sztruks, super warun itd. Człowiek przyjeżdża, a tam już o 9.00 muldy do połowy łydki. Niby wiadomo, początek marca, temperatura, słuszne nachylenie, ale po co ściemniać? Denerwującym się ludziom na fejsie zaprezentowali na zdjęciu muldy ze Skrzycznego, że niby tam nie lepiej. Tylko, że na stronie COS było wyraźnie zaznaczone, że warunki TRUDNE. Powiedz mi: po co kłamać? Bo Pisten Bully 600 stoi? To właśnie wraca w hejcie, którego BSA doświadcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, WojtekM napisał:

Nie, ale dlaczego piszą jak u nich świetnie, sztruks, super warun itd. Człowiek przyjeżdża, a tam już o 9.00 muldy do połowy łydki. Niby wiadomo, początek marca, temperatura, słuszne nachylenie, ale po co ściemniać? Denerwującym się ludziom na fejsie zaprezentowali na zdjęciu muldy ze Skrzycznego, że niby tam nie lepiej. Tylko, że na stronie COS było wyraźnie zaznaczone, że warunki TRUDNE. Powiedz mi: po co kłamać? Bo Pisten Bully 600 stoi? To właśnie wraca w hejcie, którego BSA doświadcza.

Cześć

"Muldy do polowy łydki" :)

Pozdrowienia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, WojtekM napisał:

Powiedz mi: po co kłamać?

Komunikaty były podawane przed otwarciem ośrodka - tak sądzę. Więc nie ma tu kłamstwa. Kto rano wstaje, ten sztruks zastaje... Później oczywistym jest,że się zdegradują. Jak szybko, to zależy od wielu czynników, których przewidzieć się nie da. A przynajmniej część z nich. Dodam, że w marcu rozpoczynali pracę o 7.00 rano!

Tu przykładowe komunikaty:

- " Warunki wiosenne, ale śniegu jeszcze pod dostatkiem"

- " Dzień dobry 1f60e.png? Zapraszamy na wiosenne szusy z Beskid Sport Arena 1f600.png?Pogoda znakomita, a warunki jak na końcówkę marca dobre 1f44d.png? W nocy lekko zmroziło trasy. Zapraszamy od 7.00 do 14.00

Nie zawsze było tylko o sztruksie i super warunkach. Czasem nawet pokazywali mgłę i informowali na bieżąco o długości kolejki do kolejki, co nie robi żadna stacja! Dla mnie to jest szukanie dziury w całym, a dalej hejt nakręca się sam i robi się z igły widły...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, WojtekM napisał:

Hejt nakręcili sobie sami. Nikt im w tym nie pomógł

1 godzinę temu, WojtekM napisał:

już o 9.00 muldy do połowy łydki

Czy na pewno? ^_^

7 minut temu, WojtekM napisał:

Sugeruję wrócić do początku marca

A ja sugeruję prześledzić całość komunikatów, bo nawet w środku zimy podawali, że z rana równo i sztruks, później warunki trudniejsze ze względu na muldy. Były takie komunikaty. Co lepsze, jak prześledzisz inne stacje, to również przeczytasz o super warunkach,np: "warunki lepsze niż w Dolomitach" (Nowa Osada), choć wszędzie wygląda to podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na BSA, a ja jak byłem na Hintertuxie, to też na stronie było napisane, że jest 350 cm, a wcale tyle nie było, bo sprawdzałem.

20150328_125729.thumb.jpg.68d8021bdab271a2595527ab85ca839a.jpg

I napisali jeszcze, że warunki bardzo dobre, a na dole były muldy, jak na Saharze w Bielsku za dawnych czasów

20150328_164600.thumb.jpg.74a9b426b1f1df0e2cfefdb0ba81973f.jpg

Już tam chyba nie pojadę, mam nadzieję, że splajtują jak będą tak oszukiwali narciarzy.

Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać. 

 

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Co lepsze, jak prześledzisz inne stacje, to również przeczytasz o super warunkach,np: "warunki lepsze niż w Dolomitach" (Nowa Osada), choć wszędzie wygląda to podobnie.

No, to jak Nowa Osada nagina rzeczywistość, to BSA jest rozgrzeszone. Tym bardziej, że mają PistenBully 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, WojtekM napisał:

Piszesz o końcówce marca. Wtedy może już nie przeginali. Sugeruję wrócić do początku marca. Poczytaj ten wątek na ich profilu lub inne:

https://www.facebook.com/beskidsportarena/posts/672780712930298

Hejt nakręcili sobie sami. Nikt im w tym nie pomógł.

Już podawaliście chyba ze 3 razy ten link, ale ani tam ani tu nikt nie podał zdjęcia-dowodu z tymi muldami.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już dyskutować na temat BSA - swoją opinię mam, inni pewnie też jakąś mają i nic mi do tego. A ludzie wybiorą - stając lub nie w kolejce po karnet. Mam nadzieję, że taka ocena wszystkim wyda się najbardziej przejrzysta i obiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, WojtekM napisał:

No, to jak Nowa Osada nagina rzeczywistość, to BSA jest rozgrzeszone

Wierzysz we wszystko co Ci mówią lub piszą? W prasie,w TV, na FB itp? 

Chciałem Ci tylko pokazać na tym przykładzie, że każdy ucieka się do różnych metod żeby przyciągnąć klientów. Czasem nawet mocno naginając prawdę, jak na NO.

PS. A może nie mają Pisten Buly 600? :P

3 minuty temu, WojtekM napisał:

swoją opinię mam

I jest ok. To tylko dyskusja i co ważne - merytoryczna. :)

19 minut temu, MarioJ napisał:

Już podawaliście chyba ze 3 razy ten link, ale ani tam ani tu nikt nie podał zdjęcia-dowodu z tymi muldami.

Bo jak są do pół łydki, to trudno to sfotografować... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam codziennie to forum a ten wątek to będzie HIT ( brawo JC ) 

Tak chyba nie za bardzo wiecie już dokładnie o czym dyskutujecie... o wyższości BSA nad Skrzycznem??????? Hi, hi, hi.... bo jak tak to macie Panowie fantazję. 

Cytując klasyka: oczywista oczywistiść!

Nowa Osada no też fajny poziom...

A może porozmawiajmy o STACJACH NARCIARSKICH!

Bo jakby ograniczyć się do Beskidu to nie ma chyba bardziej przyjaznej stacji dla NARCIARZY!!! jak... Stożek!!! Stacja która jeździ nawet dla 5 narciarzy i jeszcze rozstawia dla nich slalom :eek::

Ale ja zastanawiam się czy wy dyskutujecie o narciarstwie czy o relaxie :rolleyes: bo chyba jednak o dupawożeniu! 

PS. Wiosna wam zaszkodziła :P kupcie sobie moto, adrenalina wyskoczy na odpowiedni poziom i będzie OK. Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Jasiu.  Niech se BSA dowali nawet trylion zielonych a i tak będzie niczym w porównaniu z Pilskiem,  nie mówiąc o COS czy SON nawet z orczykami. 

Gdy te ośrodki zostaną zmodernizowane powinni się zacząć martwić o swoją przyszłość. 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie TAK!  czy lubicie, czy nie TMR oni zrobią swoje! Jak liczycie na piękne widoki ze szczytu Skrzycznego w ciszy i spokoju, to włóżcie to między bajki!

To będzie komerha i to na maxa taka jak Chopok! tylko że tam są jeszcze tereny poza trasowe (i to dużo), które pozwolą mieć w D...e tłumy! 

Ja i wielu moich znajomych, potrzebuje tylko wyciągi. A trasy :rolleyes: myślę że też mogłyby być. A czemu nie! jak matka natura nie daje rady (tak jak w tym roku np.) ale nie są one koniecznością. Ale takich jest mniejszość. 

Oni idą w trasy niebieskie! knajpki! itd. dla nich liczy się "mamona" i niestety jako BIZNESMENI mają racje!

Ja na 40 dni spędzone na ich stokach pozostawiłem: 180 + 86 (skipassy i aquapassy) + 40 x 2 jurki na brovar! co to za klient! popierdółka a nie klient! 

Tyle to zostawia jeden "niedzielny narciarz" na tydzień!!!! no chyba przesadziłem bo on przyjeżdża z rodziną i je jeszcze 2 posiłki na stoku + browary + żarełko na basenach + pivko, drink... itd!!! a jeszcze nocleg w ich hotelu!

I zastanawiacie się dlaczego na SON: będą pierwsze restauracje i knajpki??? i myślicie że to niewypał????

jak czytam to zastanawiam się czy ja jestem z innej planety czy to Wy? 

TMR nie musi liczyć na to że "wszyscy" Polacy przyjadą na Skrzyczne, im wystarczy potężna aglomeracja Silesia! sory za offf ale czy Łódź... Warszawa... itd przyjedzie?

jak tak to fajnie ale oni na Śląsku mają taką kasę jak na całej Slovaki!!!

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jasiek napisał:

I zastanawiacie się dlaczego na SON: będą pierwsze restauracje i knajpki??? i myślicie że to niewypał????

W tym roku nie powstanie żadna restauracja w SONie. Chyba, że postawią jakiś okrąglak (znany z Chopoka, ale chyba też stoi taki na Julianach), w co i tak wątpię.

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Bo jak są do pół łydki, to trudno to sfotografować... ;)

Dobry bon mocik - godny marketingowca z BSA. Oni też nie wierzyli, że przyjadą do nich ludzie z lepszym wzrokiem. A jednak ... przyjechali i widzą i narzekają :p. Jacyś wybredni niewdzięcznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WojtekM napisał:

Dobry bon mocik - godny marketingowca z BSA

Chcesz zobaczyć muldy? Pokazał Ci je już Szymonidius i ja też Ci je też pokarze. Oto muldy, a nie "babki z piasku". Widać je z kilku kilometrów. Warunki były określone jako DOBRE! Myślisz, że ktoś z szusujących narzekał?

591bee0c9aa06_omnica.thumb.jpg.481582c7ef09c99a5d4bc297ec047001.jpg

12 godzin temu, WojtekM napisał:

Oni też nie wierzyli, że przyjadą do nich ludzie z lepszym wzrokiem

Jeśli już, to wierzyli, że przyjadą do nich ludzie umiejący jeździć na nartach i znających realia marcowego szusowania. Żeby była jasność - nie chodzi tu o jakieś nadzwyczajne umiejętności. Zazwyczaj najwięcej narzekają "narciarze kanapowi", jak to Jasiek określił. Mimo wszystko nie widzę, żeby przeważały głosy krytyczne... Ja na pewno na siłę nikogo nie będę przekonywał, nie mam w tym interesu. Nie podoba się? Nie musisz tam jeździć. Będę miał więcej miejsca na stoku. :P

13 godzin temu, artix napisał:

Niech se BSA dowali nawet trylion zielonych a i tak będzie niczym w porównaniu z Pilskiem,  nie mówiąc o COS czy SON nawet z orczykami

Oto chodzi! Takie porównania nie mają sensu! To tak jakby porównywać Mercedesa S Klasse do jakiegoś kompaktowego samochodziku. Nawet jak mały samochodzik będzie "luksusowy", nigdy nie zadowoli kogoś, kto oczekuje przestrzeni, wygody czy mocnego, pięknie mruczącego V12. Z drugiej strony znajdą się tacy, co mają inne oczekiwania i będą woleli ten kompakt, bo niemal 100% ich jazdy będzie się odbywać w mieście.

14 godzin temu, artix napisał:

Gdy te ośrodki zostaną zmodernizowane powinni się zacząć martwić o swoją przyszłość

A może wymusi na nich dalszy rozwój? Połączenie z Beskidkiem, połączenie z Brenną... Może być ciekawie i wszystko z korzyścią dla nas. ^_^

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wymusi na nich dalszy rozwój? Połączenie z Beskidkiem, połączenie z Brenną... Może być ciekawie i wszystko z korzyścią dla nas. [emoji5]

Beskidek juz zarósł dużymi drzewami a połączenie z Brenną. ... cóż świat należy do optymistow. Jak to jest realne -wystarczy zerknąć na strony Pracowni pod hasłem Brenna..... :-).
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 16.05.2017 o 13:26, Szymonidius napisał:

Narzekacie na BSA, a ja jak byłem na Hintertuxie, to też na stronie było napisane, że jest 350 cm, a wcale tyle nie było, bo sprawdzałem.

20150328_125729.thumb.jpg.68d8021bdab271a2595527ab85ca839a.jpg

I napisali jeszcze, że warunki bardzo dobre, a na dole były muldy, jak na Saharze w Bielsku za dawnych czasów

20150328_164600.thumb.jpg.74a9b426b1f1df0e2cfefdb0ba81973f.jpg

Już tam chyba nie pojadę, mam nadzieję, że splajtują jak będą tak oszukiwali narciarzy.

Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać. 

 

 

dałeś do pieca haha ...... w kotle lodowcowym sprawdzić ile jest sniegu ? zdecydowanie musisz być fachowcem w tym temacie :) ocenianie osrodka po zjazdowej trasie na sam dół to też nie najlepszy pomysł do tego po południu ..... O.o

tux nigdy nie pisze że jest np 350 cm sniegu tylko "aż do" lub "do" 350 cm a to dość duża róznica. 

Popatrz na zdjęcia z sezonu letniego gdzie na stronie ośrodka była informacja o ilości sniegu od 40cm do 250 cm, pewnie znajdziesz niewielkie różnice :eek:: ja warunki określiłem jako doskonałe :x 

pierwsze  zdjęcie ....dosłownie wykonane w tym samym miejscu co twoje :D...... ja przetarć lodowych nie widziałem ale za to skały na wprost tak i nie było tam wytyczonej trasy  ...... u ciebie natomiast  nie widać  skał patrząc w dół i jest tam w sezonie  zimowym wytyczona trasa co widać.....czyli pewnie masz 1 -2 dwa metry wiecej sniegu niż ja  .... :)20141019_111219.thumb.jpg.1534dff383142da5fe4bfcd7496ba22f.jpg

20140928_104324.thumb.jpg.21fba22871e0b60021ed169eedae9edc.jpg20140929_130851.thumb.jpg.22469ecd904f69a4249786fc43a9fde4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Po pierwsze: kolega żartował, naśmiewał się w ten przewrotny sposób z niektórych wcześniejszych idiotycznych ocen.

"dałeś do pieca haha ...... w kotle lodowcowym sprawdzić ile jest sniegu ? zdecydowanie musisz być fachowcem w tym temacie :) ocenianie osrodka po zjazdowej trasie na sam dół to też nie najlepszy pomysł do tego po południu ..... O.o"

Kocioł lodowcowy to forma terenu wytworzona w wyniku procesów związanych z tworzeniem się i pracą lodowca i zazwyczaj nie ma w niej śniegu po prostu.

A co do oceny ośrodka po trasie zjazdowej na sam dół - patrz punkt pierwszy. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Po pierwsze: kolega żartował, naśmiewał się w ten przewrotny sposób z niektórych wcześniejszych idiotycznych ocen.

"dałeś do pieca haha ...... w kotle lodowcowym sprawdzić ile jest sniegu ? zdecydowanie musisz być fachowcem w tym temacie :) ocenianie osrodka po zjazdowej trasie na sam dół to też nie najlepszy pomysł do tego po południu ..... O.o"

Kocioł lodowcowy to forma terenu wytworzona w wyniku procesów związanych z tworzeniem się i pracą lodowca i zazwyczaj nie ma w niej śniegu po prostu.

A co do oceny ośrodka po trasie zjazdowej na sam dół - patrz punkt pierwszy. ;)

Pozdrowienia

jedno jest pewne adwokatem to ty nie jesteś :D:eek::xD:S

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...